fbpx

KSIĘGOWOŚĆ DLA AMAZON KDP

Roczne rozliczanie sprzedaży z Amazon KDP (Kindle Direct Publishing) i Amazon Merch bez wychodzenia z domu

Rozliczanie Amazon KDP

Chcesz mieć problem z głowy i nie martwić się już więcej szukaniem księgowego i rozliczaniem przychodów z Amazon KDP i Amazon Merch?

Kto rozliczy Twoją sprzedaż z Amazon KDP?

Cześć, nazywam się Marcin!

Jestem przedsiębiorcą i właścicielem biura księgowego w Krakowie. Z Tomkiem znamy się od kilku i od początku prowadzę jego firmę, która to od małej działalności zmieniła się w bardzo dobrze zarabiający biznes.

Od samego początku pomagamy też Tomkowi w rozliczaniu jego sprzedaży z Amazon KDP. Teraz postanowiliśmy stworzyć proste rozwiązanie dla każdego kto chciałby również skorzystać z naszych usług w zakresie rozliczania sprzedaży z platformy Amazon KDP oraz Amazon Merch. 

Obsługa wielu klientów jednocześnie jest trudna i dlatego razem z Tomkiem stworzyliśmy przejrzysty produkt, który sprawi, że rozliczenie sprzedaży z Amazon KDP będzie dla Ciebie wygodne i nie będzie wymagało poszukiwania księgowego oraz tłumaczenia mu na czym to wszystko polega. Przy okazji pomożemy Ci wysłać i rozliczyć PIT za cały rok.

Marcin już trzeci rok rozlicza Wasze zarobki z Amazon KDP!

Usługi biura księgowego wybrane i polecane przez Tomasza Micherdę z bloga "Od kelnera do milionera"

Kim jestem i dlaczego warto?

Cześć, Tomasz z tej strony!

Znasz mnie pewnie z mojego bloga Od kelnera do milionera i bardzo możliwe, że zarabiasz pieniądze na platformie Amazon KDP z moim kursem Produkt24. Często dostaję pytanie jak rozliczać sprzedaż z Amazon KDP oraz z jakiego biura księgowego ja osobiście korzystam. Po pierwsze nie jestem ekspertem od rozliczania mojej sprzedaży, bo nie muszę i nie chcę nim być. Robi to dla mnie moja księgowość przy okazji prowadzenie mojej firmy (rozliczam się jako autor poza firmą). Po drugie nie ujawniam mojego biura księgowego, ponieważ nie chcę narazić ich setki wiadomości i tysiące pytań na temat rozliczania sprzedaży z Amazon KDP. 

Dlatego wspólnie z Marcinem, właścicielem obsługującego mnie biura księgowego, stworzyliśmy dla Was prosty produkt, którym jest łatwe i zdalne rozliczanie przychodów ze sprzedaży na Amazon KDP dla każdego z Was. 

Najpotrzebniejsze informację dla osób sprzedających na Amazon KDP i Amazon Merch:

Do końca kwietnia następnego roku

Do KIEDY NALEŻY ROZLICZYĆ SIĘ ZE SPRZEDAŻY NA AMAZON KDP/Amazon Merch?

Jeżeli chcesz rozliczyć sprzedaż z Amazon KDP lub Amazon Merch za np. 2022 rok to należy to zrobić do końca kwietnia 2023 roku. Jednak nie można zrobić tego wcześniej niż w połowie marca 2022, ponieważ dopiero wtedy w Twoim panelu KDP są dostępne do pobrania odpowiednie dokumenty podatkowe. 

To zależy...

CZY TRZEBA ROZLICZAĆ MAŁE KWOTY?

Nawet małe kwoty zarobione ze sprzedaży na Amazon KDP należy zgłosić w rozliczeniu rocznym do Urzędu Skarbowego. Jeżeli zmieścisz się w aktualnie obowiązującej kwocie wolnej od podatku to podatku ze sprzedaży nie zapłacisz, ale sprzedaż musi zostać przedstawiona w Twoim PIT. 

Wystarczy rozliczyć się raz w roku

JAK CZĘSTO MUSZĘ ROZLICZAĆ SPRZEDAŻ Z PLATFORMY AMAZON KDP?

Przychody ze sprzedaży z Amazon KDP/Amazon Merch (są to przychody z praw autorskich) należy rozliczyć raz do roku i nie ma potrzeby rozliczania się co miesiąc z Urzędem Skarbowym. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadasz swoją firmę i chcesz rozliczać KDP w ramach działalności.  

Wystarczy skorzystać z oferty na tej stronie

jak najprościej rozliczyć sprzedaż z amazon kdp/Amazon merch?

Nie musisz znać się na księgowości. Po zakupie otrzymasz krótką instrukcję wideo, gdzie dowiesz się jakie dokumenty musisz nam dostarczyć. Księgowość rozliczy Twoje zarobki z Amazon KDP i wyśle Ci oficjalny dokument z kwotami, które wpiszesz do swojego rozliczenia rocznego. Jeżeli wybierzesz pakiet z rozliczeniem rocznym PIT to księgowość wyśle do Urzędu Skarbowego całe Twoje rozliczenie roczne łącznie z przychodami z Amazon KDP.

Tak i nie ma żadnego limitu!

czy zawsze mogę rozliczać się jako autor? do jakiego progu zarobków?

Amazon KDP pozwala Ci rozliczać się jako autor z praw autorskich. Oznacza to brak konieczności posiadania własnej działalności gospodarczej. Nie ma też żadnych limitów, które ograniczają ten model rozliczania. Musisz po prostu raz w roku rozliczyć się z Urzędem Skarbowym jako autor.

Niestety nie...

MIESZKAM I ROZLICZAM SIĘ ZA GRANICĄ? CZY WTEDY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z USŁUG FIRMY MARCINA?

Marcin i jego firma rozliczają firmy/osoby jedynie w Polsce. Jeżeli mieszkasz za granicą na stałe to tam też płacisz podatki z pracy na etacie, z publikacji Amazon KDP itd. W takim wypadku należy skorzystać z usług lokalnego księgowego w kraju, w którym się aktualnie rozliczasz. 

Do 15 kwietnia 2023

DO KIEDY NAJPÓŹNIEJ MOGĘ SKORZYSTAĆ Z WASZYCH USŁUG, ŻEBY ZDĄŻYĆ Z ROZLICZENIEM ZA 2022 ROK?

Rozliczenie za 2022 rok musi być wysłane do Urzędu Skarbowego do końca kwietnia 2023. Dlatego aby zagwarantować sprawne rozliczenie sprzedaż pakietów zakończy się 15 kwietnia 2023 o północy, a dokumenty do księgowości (po wykupieniu dostępu) należy wysłać maksymalnie 20 kwietnia 2023. Po tym terminie nie gwarantujemy rozliczenia na czas oraz możliwości zakupu pakietów. 

Wybierz swój pakiet:

Pakiet STANDARD KDP
Rozliczenie Amazon KDP

347 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni - 347 zł.

397 zł

 • Rozliczenie sprzedaży za 2022 rok z platformy Amazon KDP
 • Rozliczenie sprzedaży za 2022 rok z platformy Amazon Merch
 • Elektroniczna wysyłka PIT za 2022 rok całkowicie online

Sprzedaż trwa tylko do 15 kwietnia 2023

Pakiet STANDARD MERCH
Rozliczenie Amazon Merch

347 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni - 347 zł.

397 zł

 • Rozliczenie sprzedaży za 2022 rok z platformy Amazon KDP
 • Rozliczenie sprzedaży za 2022 rok z platformy Amazon Merch
 • Elektroniczna wysyłka PIT za 2022 rok całkowicie online

Sprzedaż trwa tylko do 15 kwietnia 2023

NAJLEPSZA OPCJA

Pakiet FULL
Rozliczenie Amazon KDP i Amazon Merch + elektroniczna wysyłka PIT 

397 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni - 397 zł.

497 zł

 • Rozliczenie sprzedaży za 2022 rok z platformy Amazon KDP
 • Rozliczenie sprzedaży za 2022 rok z platformy Amazon Merch
 • Elektroniczna wysyłka PIT za 2022 rok całkowicie online

Sprzedaż trwa tylko do 15 kwietnia 2023

Sprzedaż trwa do 15 kwietnia 2023 do północy. Jest to ostateczny termin zakupu pakietów z powodu konieczności rozliczenia zarobków z Amazon KDP/Merch za rok 2022 do końca kwietnia 2023. Po tym terminie (15 kwietnia) nie można będzie już skorzystać z usług księgowości Marcina.

Sprzedaż została zakończona - zapraszamy ponownie w 2024 roku!

Szczegółowe informacje o pakietach:

Najniższa cena w ciągu 30 dni - 347 zł.

Pakiet STANDARD KDP
Rozliczenie tylko Amazon KDP

 • Ty dostarczasz nam odpowiednie pliki (rozliczenie z Amazon KDP oraz wyciąg z konta bankowego podpiętego pod KDP).
 • My obliczamy Twoją kwotę podatku z Amazon KDP.
 • Otrzymujesz od nas kwotę podatku potrzebną do rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym, którą wpisujesz w swoim PIT.
 • Wysyłasz samodzielnie PIT do Urzędu Skarbowego.
 • Otrzymujesz od nas również oficjalny dokument potwierdzający wyliczenie Twojej kwoty podatku.

Pakiet STANDARD MERCH
Rozliczenie tylko Amazon Merch

 • Ty dostarczasz nam odpowiednie pliki (rozliczenie z Amazon Merch oraz wyciąg z konta bankowego podpiętego pod Amazon Merch).
 • My obliczamy Twoją kwotę podatku z Amazon Merch.
 • Otrzymujesz od nas kwotę podatku potrzebną do rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym, którą wpisujesz w swoim PIT.
 • Wysyłasz samodzielnie PIT do Urzędu Skarbowego.
 • Otrzymujesz od nas również oficjalny dokument potwierdzający wyliczenie Twojej kwoty podatku.

Pakiet FULL
Rozliczenie Amazon KDP, Amazon Merch + rozliczenie i wysyłka PIT do Urzędu Skarbowego

 • Ty dostarczasz nam odpowiednie pliki (rozliczenie z Amazon KDP, Amazon Merch oraz wyciąg z konta bankowego podpiętego pod KDP).
 • My obliczamy Twoją kwotę podatku z Amazon KDP i Amazon Merch.
 • My rozliczamy i wysyłamy elektronicznie Twój PIT za poprzedni rok do Urzędu Skarbowego (razem z Amazon KDP, Amazon Merch).
 • Otrzymujesz od nas również oficjalny dokument potwierdzający wyliczenie Twojej kwoty podatku.

* Pakiet TYLKO PIT - jeżeli nie masz żadnych przychodów z Amazon i chcesz tylko, aby księgowość rozliczyła oraz wysłała elektronicznie do Urzędu Skarbowego Twojego PITA za poprzedni rok to wybierz pakiet STANDARD i skontaktuj się mailowo z księgowością po zakupie.  

** Pakiet FULL oznacza rozliczenie sprzedaży z Amazon KDP, Amazon Merch i wysłanie Twojego PITA elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Jeżeli posiadasz inne dochody (poza Amazon) to musisz je również nam dostarczyć i udokumentować (np. PIT z pracy na etacie) mailowo po zakupie pakietu FULL. Księgowość uwzględni również Twoje ulgi (np. ulga na dziecko), darowizny etc., ale musisz o nich księgowość poinformować. 

*** Pakiet FULL to rozliczenie wyłącznie Amazon KDP, Amazon Merch w połączeniu z dochodami np. z pracy na etacie i uwzględnieniem podstawowych ulg. Pakiet ten nie uwzględnia skomplikowanych i nietypowych rozliczeń (np. dochody z najmu itp.).

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda cały proces współpracy z księgowym?

Po zakupie wybranego pakietu otrzymasz dostęp do produktu na platformie kursy.odkelneradomilionera.pl, gdzie znajdziesz instrukcję (jak pobrać pliki z Amazon) oraz specjalny formularz kontaktowy do księgowego. Po wysłaniu dokumentów do księgowego otrzymasz po 7 dniach informację o kwocie, którą należy wpisać do Twojego PITa oraz o podatku do zapłaty wynikającego z Twoich przychodów wraz z wszelkimi potrzebnymi instrukcjami. Jeżeli wybierzesz opcję FULL to rozliczymy Cię elektronicznie z Urzędem Skarbowym za poprzedni rok, czyli wyślemy również Twojego PITa do Urzędu Skarbowego.

Jak mogę się z Wami skontaktować?

Jeżeli chcesz skontaktować się z Tomkiem w sprawie procesu zakupu, płatności lub dostępu do wykupionej usługi to napisz maila na kontakt@odkelneradomilionera.pl. Formularz kontaktowy oraz email do korespondencji z biurem z księgowym otrzymasz po zalogowaniu w panelu kursanta na stronie kursy.odkelneradomilionera.pl.

Czy mogę się skontaktować z biurem księgowym na własną rękę? 

Biuro księgowe Marcina obsłuży tylko osoby, które zakupią usługę przez tą stronę. Dzięki temu cały proces będzie łatwy nie tylko dla kupującego, ale również dla samego biura księgowego. 

Czy mogę otrzymać fakturę VAT za zakup?

Tak - przy składaniu zamówienia zaznacz, że chcesz dostać fakturę, wypełnij swoje dane i otrzymasz fakturę VAT automatycznie na maila od razu po zakupie. Cena usługi jest już ceną brutto.

Czy mogę zapłacić kartą płatniczą?

Tak. Jest to jedna z wielu opcji płatności.

Nie mam konta w banku i czy mogę zapłacić druczkiem przelewu na poczcie?

Tak. Podczas wyboru rodzaju płatności zaznacz opcję zapłaty druczkiem płatności.

Czy mogę zapłacić po przez PayPal?

Tak - operator płatności w moim sklepie (Tpay) obsługuje wszystkie możliwe formy płatności łącznie z PayPal.

Czy mogę kupić usługi księgowości na raty?

Tak. Podczas płatności za zamówienie wybierz opcję "Przelew online lub tradycyjny" i następnie "Tpay Raty". Możesz wtedy wygodnie wybrać okres płatności i od razu zobaczysz wysokość raty. Raty są dostępne dla zamówień od 300 zł. 

Czy możecie rozliczyć mnie za poprzedni rok i wysłać PIT do Urzędu Skarbowego, jeżeli nie posiadam zarobków na Amazon KDP?

Tak. Jeżeli nie masz żadnych przychodów z Amazon i chcesz tylko, aby księgowość rozliczyła oraz wysłała elektronicznie do Urzędu Skarbowego Twojego PITA za poprzedni rok to wybierz opcję STANDARD i skontaktuj się mailowo z księgowością po zakupie. 

Jeżeli posiadasz inne dochody (poza Amazon KDP) to musisz je nam dostarczyć i udokumentować (np. PIT z pracy na etacie) mailowo po zakupie. Księgowość uwzględni również Twoje ulgi (np. ulga na dziecko), darowizny etc., ale musisz o nich księgowość poinformować. 

Copyright © 2017-2023 Tomasz Micherda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.odkelneradomilionera.pl

O mnie Regulamin Polityka prywatności Kontakt Program partnerski

DARMOWY WEBINAR + PREZENT
"Twój pierwszy 1000 zł na Amazon KDP"

Nie wiesz czy sprzedaż prostych produktów na Amazonie jest dla Ciebie?

Zapisz się na całkowicie bezpłatny webinar, na którym pozn sekret sprzedaży automatycznych i bezkosztowych produktów cyfro na całym świecie! Zobaczysz jak działa ten genialny model biznesowy oparty o platformę Amazon, dzięki któremu od 2016 roku posiadam regularny dochód pasywny i odszedłem z dochód pasywny i odszedłem z pracy na etacie.

Webinar jest całkowicie darmowy, a w trakcie webinaru otrzymasz prezent niespodziankę! Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisując się na darmowy webinar zapisujesz się na newsletter. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Close