fbpx

KSIĘGOWOŚĆ DLA AMAZON KDP

Roczne rozliczanie sprzedaży z Amazon KDP (Kindle Direct Publishing) bez wychodzenia z domu

Zobacz poniższe wideo i dowiedz się jak łatwo rozliczyć swoją sprzedaż na platformie Amazon KDP za 2020 rok...

Skorzystaj z usług księgowości Marcina i nie przejmuj się już więcej rozliczaniem swoich zarobków z Amazon KDP

197 zł 297 zł

Pakiet STANDARD: Rozliczenie sprzedaży za 2020 rok tylko z Amazon KDP 

247 zł 397 zł

Pakiet FULL: rozliczenie sprzedaży z Amazon KDP oraz elektroniczna wysyłka PIT za 2020 rok całkowicie online 

Sprzedaż trwa do 15 kwietnia 2021 do północy - jest to ostateczny termin zakupu pakietów z powodu konieczności rozliczenia zarobków z Amazon KDP za rok 2020 do końca kwietnia 2021. Po tym terminie (15 kwietnia) nie można będzie już skorzystać z usług księgowości Marcina.

UWAGA: Sprzedaż pakietów zakończyła się 15.04.2021 i nie ma już możliwości zakupu usługi rozliczenia podatków ze sprzedaży na Amazon KDP za 2020 rok. Zapraszamy na początku 2022 roku.

Usługi biura księgowego wybrane i polecane przez Tomasza Micherdę z bloga "Od kelnera do milionera"

Kim jestem i dlaczego warto?

Cześć, Tomasz z tej strony!

Znasz mnie pewnie z mojego bloga Od kelnera do milionera i bardzo możliwe, że zarabiasz pieniądze na platformie Amazon KDP z moim kursem Produkt24. Często dostaję pytanie jak rozliczać sprzedaż z Amazon KDP oraz z jakiego biura księgowego ja osobiście korzystam. Po pierwsze nie jestem ekspertem od rozliczania mojej sprzedaży, bo nie muszę i nie chcę nim być. Robi to dla mnie moja księgowość przy okazji prowadzenie mojej firmy (rozliczam się jako autor poza firmą). Po drugie nie ujawniam mojego biura księgowego, ponieważ nie chcę narazić ich setki wiadomości i tysiące pytań na temat rozliczania sprzedaży z Amazon KDP. 

Dlatego wspólnie z Marcinem, właścicielem obsługującego mnie biura księgowego, stworzyliśmy dla Was prosty produkt, którym jest łatwe i zdalne rozliczanie przychodów ze sprzedaży na Amazon KDP dla każdego z Was. 

Najpotrzebniejsze informację dla osób sprzedających na Amazon KDP:

Do końca kwietnia następnego roku

Do KIEDY NALEŻY ROZLICZYĆ SIĘ ZE SPRZEDAŻY NA AMAZON KDP?

Jeżeli chcesz rozliczyć sprzedaż z Amazon KDP za np. 2020 rok to należy to zrobić do końca kwietnia 2021 roku. Jednak nie można zrobić tego wcześniej niż w połowie marca 2021, ponieważ dopiero wtedy w Twoim panelu KDP są dostępne do pobrania odpowiednie dokumenty podatkowe. 

To zależy...

CZY TRZEBA ROZLICZAĆ MAŁE KWOTY?

Nawet małe kwoty zarobione ze sprzedaży na Amazon KDP należy zgłosić w rozliczeniu rocznym do Urzędu Skarbowego. Jeżeli zmieścisz się w aktualnie obowiązującej kwocie wolnej od podatku to podatku ze sprzedaży nie zapłacisz, ale sprzedaż musi zostać przedstawiona w Twoim PIT. Kwota wolna od podatku wynosi od 8 000 zł (do 8 000 zł dochodu) do 3 091 zł (do 13 000 zł dochodu). W przypadku zarobków powyżej 13 000 zł, a do 85 528 zł kwota wolna od podatku jest stała i wynosi 3 091 zł.

Wystarczy rozliczyć się raz w roku

JAK CZĘSTO MUSZĘ ROZLICZAĆ SPRZEDAŻ Z PLATFORMY AMAZON KDP?

Przychody ze sprzedaży z Amazon KDP (są to przychody z praw autorskich) należy rozliczyć raz do roku i nie ma potrzeby rozliczania się co miesiąc z Urzędem Skarbowym. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadasz swoją firmę i chcesz rozliczać KDP w ramach działalności.  

Wystarczy skorzystać z oferty na tej stronie

jak najprościej rozliczyć sprzedaż z amazon kdp?

Nie musisz znać się na księgowości. Po zakupie otrzymasz krótką instrukcję wideo, gdzie dowiesz się jakie dokumenty musisz nam dostarczyć. Księgowość rozliczy Twoje zarobki z Amazon KDP i wyśle Ci oficjalny dokument z kwotami, które wpiszesz do swojego rozliczenia rocznego. Jeżeli wybierzesz pakiet z rozliczeniem rocznym PIT to księgowość wyśle do Urzędu Skarbowego całe Twoje rozliczenie roczne łącznie z przychodami z Amazon KDP.

Tak i nie ma żadnego limitu!

czy zawsze mogę rozliczać się jako autor? do jakiego progu zarobków?

Amazon KDP pozwala Ci rozliczać się jako autor z praw autorskich. Oznacza to brak konieczności posiadania własnej działalności gospodarczej. Nie ma też żadnych limitów, które ograniczają ten model rozliczania. Musisz po prostu raz w roku rozliczyć się z Urzędem Skarbowym jako autor.

Niestety nie...

MIESZKAM I ROZLICZAM SIĘ ZA GRANICĄ? CZY WTEDY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z USŁUG FIRMY MARCINA?

Marcin i jego firma rozliczają firmy/osoby jedynie w Polsce. Jeżeli mieszkasz za granicą na stałe to tam też płacisz podatki z pracy na etacie, z publikacji Amazon KDP itd. W takim wypadku należy skorzystać z usług lokalnego księgowego w kraju, w którym się aktualnie rozliczasz. 

Do 15 kwietnia 2021

DO KIEDY NAJPÓŹNIEJ MOGĘ SKORZYSTAĆ Z WASZYCH USŁUG, ŻEBY ZDĄŻYĆ Z ROZLICZENIEM ZA 2020 ROK?

Rozliczenie za 2020 rok musi być wysłane do Urzędu Skarbowego do końca kwietnia 2021. Dlatego aby zagwarantować sprawne rozliczenie sprzedaż pakietów zakończy się 15 kwietnia 2021 o północy, a dokumenty do księgowości (po wykupieniu dostępu) należy wysłać maksymalnie 20 kwietnia 2021. Po tym terminie nie gwarantujemy rozliczenia na czas oraz możliwości zakupu pakietów. 

Kto rozliczy Twoją sprzedaż z Amazon KDP?

Cześć, nazywam się Marcin!

Jestem przedsiębiorcą i właścicielem biura księgowego w Krakowie. Z Tomkiem znamy się od kilku i od początku prowadzę jego firmę, która to od małej działalności zmieniła się w bardzo dobrze zarabiający biznes.

Od samego początku pomagamy też Tomkowi w rozliczaniu jego sprzedaży z Amazon KDP. Teraz postanowiliśmy stworzyć proste rozwiązanie dla każdego kto chciałby również skorzystać z naszych usług w zakresie rozliczania sprzedaży z platformy Amazon KDP. 

Obsługa wielu klientów jednocześnie jest trudna i dlatego razem z Tomkiem stworzyliśmy przejrzysty produkt, który sprawi, że rozliczenie sprzedaży z Amazon KDP będzie dla Ciebie wygodne i nie będzie wymagało poszukiwania księgowego oraz tłumaczenia mu na czym to wszystko polega. Przy okazji pomożemy Ci wysłać i rozliczyć PIT za cały rok.

Wybierz pakiet dla siebie:

Pakiet STANDARD - rozliczenie tylko Amazon KDP

  • Ty dostarczasz nam odpowiednie pliki (rozliczenie z Amazon KDP oraz wyciąg z konta bankowego podpiętego pod KDP).
  • My obliczamy Twoją kwotę podatku z Amazon KDP.
  • Otrzymujesz od nas kwotę podatku potrzebną do rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym, którą wpisujesz w swoim PIT.
  • Wysyłasz samodzielnie PIT do Urzędu Skarbowego.
  • Otrzymujesz od nas również oficjalny dokument potwierdzający wyliczenie Twojej kwoty podatku.

Pakiet FULL - rozliczenie Amazon KDP + rozliczenie i wysyłka PIT do Urzędu Skarbowego

  • Ty dostarczasz nam odpowiednie pliki (rozliczenie z Amazon KDP oraz wyciąg z konta bankowego podpiętego pod KDP).
  • My obliczamy Twoją kwotę podatku z Amazon KDP.
  • My rozliczamy i wysyłamy elektronicznie Twój PIT za poprzedni rok do Urzędu Skarbowego (razem z Amazon KDP).
  • Otrzymujesz od nas również oficjalny dokument potwierdzający wyliczenie Twojej kwoty podatku.

* Pakiet TYLKO PIT - jeżeli nie masz żadnych przychodów z Amazon i chcesz tylko, aby księgowość rozliczyła oraz wysłała elektronicznie do Urzędu Skarbowego Twojego PITA za poprzedni rok to wybierz pakiet STANDARD i skontaktuj się mailowo z księgowością po zakupie.  

** Pakiet FULL oznacza rozliczenie sprzedaży z Amazon KDP i wysłanie Twojego PITA elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Jeżeli posiadasz inne dochody (poza Amazon KDP) to musisz je również nam dostarczyć i udokumentować (np. PIT z pracy na etacie) mailowo po zakupie pakietu FULL. Księgowość uwzględni również Twoje ulgi (np. ulga na dziecko), darowizny etc., ale musisz o nich księgowość poinformować. 

*** Pakiet FULL to rozliczenie wyłącznie Amazon KDP w połączeniu z dochodami np. z pracy na etacie i uwzględnieniem podstawowych ulg. Pakiet ten nie uwzględnia skomplikowanych i nietypowych rozliczeń (np. dochody z najmu itp.).

**** PAKIET KRYPTOWALUTY - jeżeli potrzebujesz pomocy księgowości Marcina przy rozliczaniu przychodów z kryptowalut to skorzystaj z wybranego przez siebie pakietu powyżej (sam PIT lub PIT razem z wysyłką do Urzędu Skarbowego) i po zakupie skontaktuj się mailowo z księgowością. 

Chcesz mieć problem z głowy i nie martwić się już więcej szukaniem księgowego i rozliczaniem przychodów z Amazon KDP?

Rozliczanie Amazon KDP

Kupując do końca marca możesz otrzymać rabat 25 zł na każdy z pakietów!
Skorzystaj z kodu rabatowego KSIEGOWY15

197 zł  297 zł

Pakiet STANDARD: rozliczenie sprzedaży za 2020 rok tylko z Amazon KDP 

247 zł  397 zł

Pakiet FULL: rozliczenie sprzedaży z Amazon KDP oraz elektroniczna wysyłka PIT za 2020 rok całkowicie online 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda cały proces współpracy z księgowym?

Po zakupie wybranego pakietu otrzymasz dostęp do produktu na platformie kursy.odkelneradomilionera.pl, gdzie znajdziesz instrukcję (jak pobrać pliki z Amazon) oraz specjalny formularz kontaktowy do księgowego. Po wysłaniu dokumentów do księgowego otrzymasz po 7 dniach informację o kwocie, którą należy wpisać do Twojego PITa oraz o podatku do zapłaty wynikającego z Twoich przychodów wraz z wszelkimi potrzebnymi instrukcjami. Jeżeli wybierzesz opcję FULL to rozliczymy Cię elektronicznie z Urzędem Skarbowym za poprzedni rok, czyli wyślemy również Twojego PITa do Urzędu Skarbowego.

Jak mogę się z Wami skontaktować?

Jeżeli chcesz skontaktować się z Tomkiem w sprawie procesu zakupu, płatności lub dostępu do wykupionej usługi to napisz maila na kontakt@odkelneradomilionera.pl. Formularz kontaktowy oraz email do korespondencji z biurem z księgowym otrzymasz po zalogowaniu w panelu kursanta na stronie kursy.odkelneradomilionera.pl.

Czy mogę się skontaktować z biurem księgowym na własną rękę? 

Biuro księgowe Marcina obsłuży tylko osoby, które zakupią usługę przez tą stronę. Dzięki temu cały proces będzie łatwy nie tylko dla kupującego, ale również dla samego biura księgowego. 

Czy mogę otrzymać fakturę VAT za zakup?

Tak - przy składaniu zamówienia zaznacz, że chcesz dostać fakturę, wypełnij swoje dane i otrzymasz fakturę VAT automatycznie na maila od razu po zakupie. Cena usługi jest już ceną brutto.

Czy mogę zapłacić kartą płatniczą?

Tak. Jest to jedna z wielu opcji płatności.

Nie mam konta w banku i czy mogę zapłacić druczkiem przelewu na poczcie?

Tak. Podczas wyboru rodzaju płatności zaznacz opcję zapłaty druczkiem płatności.

Czy mogę zapłacić po przez PayPal?

Tak - operator płatności w moim sklepie (Tpay) obsługuje wszystkie możliwe formy płatności łącznie z PayPal.

Czy możecie rozliczyć mnie za poprzedni rok i wysłać PIT do Urzędu Skarbowego, jeżeli nie posiadam zarobków na Amazon KDP?

Tak. Jeżeli nie masz żadnych przychodów z Amazon i chcesz tylko, aby księgowość rozliczyła oraz wysłała elektronicznie do Urzędu Skarbowego Twojego PITA za poprzedni rok to wybierz opcję STANDARD i skontaktuj się mailowo z księgowością po zakupie. 

Jeżeli posiadasz inne dochody (poza Amazon KDP) to musisz je nam dostarczyć i udokumentować (np. PIT z pracy na etacie) mailowo po zakupie. Księgowość uwzględni również Twoje ulgi (np. ulga na dziecko), darowizny etc., ale musisz o nich księgowość poinformować. 

Copyright © 2017-2021 Tomasz Micherda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.odkelneradomilionera.pl

O mnie Regulamin Polityka prywatności Kontakt Program partnerski

Access The Training Now

Complete your details below for instant access

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close
Page Created with OptimizePress