Wideo 1: Amazon KDP i wydawanie produktów na Amazon Kindle

Witaj w pierwszej części kursu „NAJLEPSZE MODELE BIZNESU ONLINE”.

Aby dowiedzieć się jak działa ten model biznesowy obejrzyj poniższe wideo oraz sprawdź dodatkowe informacje poniżej.


Wkład: 100-150 $

Poziom trudności: Dla początkujących

Czas wdrożenia: 30 dni

Możliwości zarobku: Wysokie

Nie ma ograniczenia w ilości wydanych produktów w formie elektronicznej przez Kindle Direct Publishing. Rynek cały czas bardzo się rozwija, a sam Amazon jest najpotężniejszą platformą sprzedażową na świecie, która wchodzi do kolejnych krajów. Książki elektroniczne na Amazonie można wydawać w setkach kategorii i mogą być to np. bardzo krótkie poradniki, dłuższe powieści albo wszystko to co nas po prostu interesuje.  Nie ma żadnych ograniczeń. Produkty można łatwo konwertować i sprzedawać jako wersje papierowe korzystając z druku na żądanie (więcej na ten temat w wideo nr 2).

Dochód pasywny: Tak

Dobrze zrobiony i wypozycjonowany produkt przynosi dochód pasywny w długim okresie czasu. Im lepsza jakość produktu tym dłużej przynosi on dochód. Dobre produkty zwracają się szybko (1-2 miesiące), żywotność ich jest nieograniczona i zostają na Amazonie na zawsze bez jakichkolwiek kosztów dla nas.


FAQ

➡️ Czy muszę znać dobrze język angielski, aby publikować na platformie Amazon?

Nie ma takiej potrzeby. Pamiętaj, że pracujesz przy komputerze, a nie przemawiasz publicznie. Jeżeli potrafisz w miarę czytać po angielsku (tak aby np. założyć konto na Amazonie) to całkowicie Ci to wystarczy na początek. Przy okazji zdziwisz się jak Twój poziom znajomości języka angielskiego się polepszy w ciągu dosłownie tygodni.

Nie musisz też pisać książek, ani nawet opisów tych książek. Wystarczy, że zlecisz pisanie osobie na specjalnym portalu lub firmie - wszystkie prawa autorskie są wtedy Twoje.

➡️ Czy trzeba mieć firmę (działalność gospodarczą), żeby sprzedawać na Amazon KDP?

Nie. Sprzedaż z Amazon KDP (niezależnie jakie produkty tam wydajesz) rozliczasz raz w roku (np. za rok 2020 rozliczasz się do końca kwietnia 2021) w PIT na podstawie praw autorskich. Ja nawet posiadając własną firmę rozliczam się również osobno (poza firmą) jako autor.

➡️ Czy mogę wydawać na Amazonie mieszkając w Polsce?

Jasne, że tak. Możesz to robić z dowolnego miejsca na świecie. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce było to utrudnione (konieczność odbierania zapłaty w czekach), ale teraz już wystarczy założyć dowolne konto w euro w polskim banku i można zacząć wydawać produkty w formie książek.

Pamiętaj, że rynek amerykański jest ogromny, a ludzie tam żyjący bardzo chętnie kupują. Nie musisz wydawać bestsellera, aby zarabiać niezłe pieniądze. Mieszkając w Polsce i zarabiając dolary jesteś w bardzo korzystnej sytuacji.

➡️ Jak dostanę zapłatę za sprzedane książki?

Dostaniesz przelew na wybrane przez siebie konto. Musi być to konto w euro. Chyba każdy polski bank ma opcję założenia konta w euro. Ja posiadam w mBanku i konto jest darmowe jeżeli nie ma do niego wydanej karty.

➡️ Ile książek muszę wydać, aby zarobić określoną ilość pieniędzy?

W przeciwieństwie do np. pracy na etacie tutaj nie ma żadnych zasad. Nie liczy się czas przepracowany przez Ciebie, ani ilość wydanych produktów. Są różne strategie publikowania. Można wydawać książki fabularne (długie, większa inwestycja, ale większy dochód), można wydawać np. grube książki kucharskie lub też skupić się na dużej ilości małych i tanich poradników. Wszystko zależy od doświadczenia oraz od Twoich upodobań. Rozliczasz się z efektów działania, a nie z czasu pracy.

➡️ Czy mam szanse coś zdziałać na tym rynku? Jaka jest konkurencja?

Jeżeli przejmujesz się konkurencją to nigdy nie zaczniesz swojego biznesu. Konkurencja jest zawsze i będzie zawsze w każdej branży. Rynek Amazona jest przeogromny. Wydając eBooka na Amazon.com jest on automatycznie dostępny nie tylko w USA, ale i w Wielkiej Brytanii, w Europie i wielu innych krajach (ta lista ciągle rośnie). Pomyśl jak to by było, gdybyś miał 100 książek, które są dostępne w największych krajach na świecie za jednym kliknięciem? Wystarczy, żeby 5 z nich się w miarę regularnie sprzedawało, a Ty nie będziesz musiał pracować na etacie.

➡️ Jak najlepiej zacząć?

Jeżeli już przerobiłeś kurs podstawowy to polecam Ci mój kurs PRODUKT NA AMAZONIE W 24H - pokaże Ci w nim krok po kroku jak wydać swój produkt na Amazonie w formie zeszytu w 24 godziny bez żadnych kosztów.

Zachęcam również do mojego bardziej zaawansowanego kursu WYDAJ BESTSELLER NA AMAZON KINDLE, w którym uczę jak wydawać eBooki na największej platformie sprzedażowej na świecie Amazon Kindle Store.


Narzędzia:

 • Kindle Direct Publishing - tutaj możesz publikować swoje książki, które będą dostępne na Amazonie na całym świecie.
 • KindleSpy - automatyczne wyszukiwanie nisz oraz słów kluczowych w Amazon Kindle Store. Bardzo przydatne narzędzie podczas publikacji eBooków i prostych produktów na Amazonie.
 • Fiverr.com – portal, w którym zamówisz okładkę dla książki, opis produktu, promocję produktów i wiele więcej. Możesz tam również zarabiać jako freelancer na skalę światową.
 • Użytkownik Russ - ten freelancer na Fiverr wg mnie robi najlepsze opisy produktów, autorów etc. na potrzeby Amazona i nie tylko. Osobiście korzystam z jego usług od dawna.
 • TheWritingSummit - tutaj łatwo zlecisz napisanie treści dla książki. Kod rabatowy okdm zapewni Ci dodatkowo zniżkę.
 • UpWork - na tej stronie możesz zatrudnić osoby do pracy. Znajdziesz tutaj autorów, którzy napiszą dla Ciebie książki i wiele innych.
 • Paypal.pl - szybkie, wygodne i nowoczesne płatności. Bez tego zapomnij o biznesie online.
 • mBank - konto osobiste. Wraz z kartą płatniczą to niezbędne narzędzie do zamówienia np. okładki. Niestety inne banki miewają często problem z płatnościami za granicą.
 • mBank - konto euro. Tutaj już potrzebne jest samo konto (bez karty), aby móc dostawać zapłatę za sprzedaż naszych książek na całym świecie.
 • Zeszyt24.pl - gotowe szablony produktów od Ani - kursanci kursu Produkt24 oraz WydajBestseller posiadają 30% zniżki na szablony.
 • Alfabet Grafika - kurs grafiki od Ani, który nauczy tworzyć Cię tworzyć sprzedające się okładki na potrzeby Amazon KDP i nie tylko - kursanci kursu Produkt24 oraz WydajBestseller posiadają 30% zniżki na ten kurs grafiki.

WIĘCEJ DARMOWEJ WIEDZY I MOTYWACJI DO DZIAŁANIA ZNAJDZIESZ NA MOIM KANALE NA YOUTUBE, FACEBOOKU ORAZ INSTAGRAMIE:

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram