Jak wydać książkę na Amazonie?

Jak wydać książkę na Amazonie?
Jak wydać książkę na Amazonie?

Całkiem niedawno opublikowałem artykuł oraz wideo na temat tego jak wydać książkę na Amazonie w postaci eBooka na Kindle. W tym artykule chciałbym rozszerzyć temat o wiedzę na temat jak wydać książkę na Amazonie w wersji papierowej. Jeżeli czytałeś już poprzedni artykuł o tym jak wydawać książki elektroniczne na Amazonie to wiesz, że jest to całkiem prosty i sprawny proces, a samo dostarczanie produktu do klienta jest praktycznie bezkosztowe. Jak to wygląda w przypadku książki papierowej? Wbrew pozorom jest to bardzo podobne i równie proste, ponieważ tworzenie książki papierowej na platformie Amazon jest podobne, a sam proces wysyłania i druku książek przejmuje za Ciebie Amazon wraz z CreateSpace.

Amazon i CreateSpace

Książki papierowe na Amazonie obsługuje platforma CreateSpace (należąca do Amazona). CreateSpace jest narzędziem, w którym tworzysz i publikujesz swoje książki papierowe. Jest to takie samo narzędzie jak Kindle Direct Publishing w przypadku książek elektronicznych na Amazonie. Będąc użytkownikiem CreateSpace (jest to darmowe) tworzysz wirtualne/elektroniczne wersje swojej papierowej książki, tak samo jak w przypadku tworzenia książki elektronicznej. Teraz jest najfajniejsza część - po umieszczeniu Twojej książki na CreateSpace jest ona w ciągu kilku dni roboczych dostępna na Amazonie oraz w kilku innych platformach. Twoja książka jest drukowana automatycznie i tylko na żądanie, czyli nie musisz ponosić kompletne żadnych kosztów druku oraz co najważniejsze ryzyka. CreateSpace i Amazon przejmują za Ciebie wszelkie troski związane z drukiem, dystrybucją, wysyłką i obsługa klienta. Z Twojej perspektywy tworzenie i sprzedaż książki papierowej wygląda praktycznie tak samo jak w przypadku książki elektronicznej. Korzystasz tylko z innego portalu i Twoim zadaniem po wydaniu książki jest obserwacja wyników finansowych. Jeżeli zaznajomisz się z wydawaniem i obsługą książek elektronicznych na Amazonie to CreateSpace i wydawanie książek papierowych będzie dla Ciebie proste. Dodatkowo jeżeli posiadasz już książki elektroniczne na Amazonie to możesz po prostu wydawać je również w wersji papierowej po przez CreateSpace i połączyć ich stronę sprzedażową w jedną, gdzie dostępna będzie wersja elektroniczna i papierowa jednocześnie.

Fiction vs NonFiction

Wydając książki na Amazonie masz do wyboru dwie drogi. Pierwsza z nich to wydawanie książek fabularnych. Jest to wg mnie opcja trudniejsza, gdyż wymaga znalezienia osób potrafiących dobrze pisać (zakładając, że zlecamy napisanie książki). Opcja nr dwa daje nam możliwość wydawanie na Amazonie książek krótszych i prostszych. Możliwych kategorii jest praktycznie nieskończenie wiele i jest ich tyle ile tematów w życiu. Książki niefabularne mogą być względnie krótkie (kilkadziesiąt stron), mogą zawierać porady na konkretne problemy, przepisy kulinarne, dawać rozrywkę lub też zawierać kolorowanki. Tematyka jest nieograniczona. Jestem zwolennikiem wydawania prostych książek i produktów, szczególnie jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę. Dla przypomnienia dodam, że książek nie wydaje się pod własnym nazwiskiem. Oczywiście jest taka możliwość, szczególnie jeżeli sam tworzysz swoje treści. Jednak większość przedsiębiorców działających w tym biznesie publikuje książki pod pseudonimami lub pod wybraną marką (nie musi być to imię i nazwisko).

Jak wydać książkę na Amazonie? Narzędzia

Jeżeli czytałeś artykuł na temat wydawania książek elektronicznych na Amazon Kindle to wydanie książki papierowej na Amazonie będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsze, ponieważ proces ten jest bardzo podobny i używa się praktycznie tych samych narzędzi. Podstawowym narzędziem jest platforma CreateSpace, która jest oficjalną platformą do publikowania książek papierowych na Amazonie. CreateSpace oferuje przyjazny i darmowy interfejs. Używa się go podobnie jak Kindle Direct Publishing (wydawanie książek elektronicznych na Amazonie). Zapraszam Cię do skorzystania z mojego całkowicie darmowego kursu, w którym pokazuje szczegółowo jak wyglądają powyższe platformy.

Poza CreateSpace będziesz potrzebować również kogoś kto napisze dla Ciebie treść książki. W tym celu możesz skorzystać z portalu UpWork.com albo np. WriteArticlesForMe.com. Pierwszy z nich pozwoli Ci zlecić pracę osobom z całego świata, które za rozsądne pieniądze napiszą dla Ciebie książkę po angielsku. Drugi z wymienionych portali jest jeszcze prostszy, ponieważ nie musimy nikogo zatrudniać. Podajemy tylko interesujący nas temat wraz ze szczegółami i wkrótce potem otrzymujemy gotową treść.

Jak wydać książkę na Amazonie? Koszty

Koszt wydania prostej książki papierowej jest taki sam jak wydanie prostej książki elektronicznej. Zaczynając naszą przygodę w tym biznesie za prostą książkę (treść, okładka, podstawowa promocja) zapłacimy 150$. Oczywiście ta kwota jest tylko przykładowa. Jesteśmy w stanie to zrobić o wiele taniej oraz również znacznie drożej. Moja rada jest następująca - na początku najlepiej zacząć od prostych książek elektronicznych, a następnie dodać wersje papierową (treść ta sama). W ten oto sposób przy nie wielkim koszcie mamy dwie wersje książki - elektroniczną i papierową.

Jak wydać książkę na Amazonie? Druk na żądanie i zarobki

Największa zaletą wydawania książek po przez Amazon i CreateSpace jest fakt, że książki są drukowane na żądanie i nie musimy absolutnie nic inwestować w jakikolwiek druk. Twoje zarobki uzależnione są tylko i wyłącznie od ilości sprzedanych sztuk. Wydając prostą książkę, która sprzedaje się w niewielkich ilościach jesteś również w stanie zarobić na niech długoterminowo. Pomimo, iż koszty druku książki papierowej są wyższe od kosztów przesłania książki elektronicznej do klienta to mimo wszystko jesteś w stanie zarabiać więcej na książce drukowanej. Przy cenie oscylującej w granicy 5-10$ możesz zarobić nawet kilka dolarów dla siebie. Ludzie są w stanie więcej zapłacić za książkę fizyczną, ponieważ ma ona większą wartość w ich oczach.

Jak wydać książkę na Amazonie? Promocja

Promocja książek i produktów w internecie to temat na inny artykuł i na książkę w ogóle. Na samym początku musisz skupić się na wydawaniu prostych i tanich książek oraz produktów. Pamiętaj, że początki nie są łatwe i wtedy popełniamy najwięcej błędów. Nie chcesz popełniać kosztownych pomyłek na samym początku i musisz zacząć od prostej książki papierowej lub elektronicznej.

Jak wydać książkę na Amazonie? Kto kupi Twoje książki?

Najważniejszą zaletą wydawania książek na Amazonie jest fakt, że udostępniasz swoje produkty na rynek światowy oraz przede wszystkim na rynek amerykański. W USA żyje ponad 300 milionów ludzi, którzy zarabiają bardzo dobrze i chętnie wydają pieniądze. Amazon jest największym sklepem internetowym na świecie. Ludzie wchodząc tam mają już podpięta swoją kartę kredytową i są w stanie kupić Twój produkt jednym kliknięciem. Nie jest dla nich problem kupienie prostej książki za 5 dolarów na temat, który rozwiąże ich problemy. Twoja książka może być dostępna również za jednym kliknięciem dla sklepów na całym świecie. Zaznaczając opcje dystrybucji w CreateSpace wystarczy zaznaczyć odpowiednią rubrykę i sklepy będą mogły zamawiać Twoją książkę hurtowo.

Darmowy kurs

Jeżeli ten artykuł pomógł Ci w zdobyciu interesującej Cię wiedzy to zapraszam Cię do mojego darmowego kursu, w którym przedstawiam najlepsze rodzaje biznesu online, w tym również biznes oparty na wydawaniu książek papierowych i elektronicznych.

Zobacz poniższe wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny