Zasady sprzedaży na Amazon - eBooki i książki

Zasady sprzedaży na Amazon - eBooki i książki
Zasady sprzedaży na Amazon - eBooki i książki

Wielu z Was pyta mnie o zasady sprzedaży na Amazon. Często pytacie o bardzo podstawowe sprawy i dlatego chcę w tym poście wytłumaczyć jakie są zasady sprzedaży na Amazon i pokażę Wam to z perspektywy sprzedawcy eBooków i książek papierowych.

Gdzie się zarejestrować, aby rozpocząć sprzedaż na Amazonie?

Należy zarejestrować się na portalu Kindle Direct Publishing. Jest to portal dla wydawców książek papierowych i eBooków. Rejestracja na tej platformie jest darmowa i Amazon zarabia pobierając prowizję od naszych sprzedanych książek lub ebooków.

Jak technicznie działa sprzedaż na Amazonie?

Amazon jest formalnie sprzedawcą naszych książek i eBooków. Za każdą sprzedaną sztukę dostajemy odpowiednią prowizję. W przypadku eBooków musimy stworzyć na Kindle Direct Publishing książkę w wersji elektronicznej, dodać treść, okładkę, opis i wtedy nasza książka jest już dostępna na Amazon.com oraz na innych rynkach światowych Amazona. My jesteśmy autorami (można wydawać pod pseudonimem). Amazon zajmuje się elektroniczną wysyłką eBooków na Kindle (inne urządzenia też) oraz całą obsługą klienta. Z naszej perspektywy widzimy tylko ilość sprzedanych sztuk i dostajemy prowizje od sprzedaży.

Jakie są zasady sprzedaży na Amazon w przypadku książek papierowych? Takie same! Aby sprzedawać książki papierowe musimy podobnie jak w przypadku eBooka stworzyć książkę w wersji cyfrowej na Kindle Direct Publishing, czyli dodać treść (plik np. w Wordzie), okładkę, opis produktu oraz kilka innych detali. Po zatwierdzeniu nasza książka pojawia się również na Amazon.com oraz na innych rynkach światowych. Co najważniejsze Amazon drukuje naszą książkę tylko wtedy jak ktoś ją zakupi. Nie ponosimy żadnych kosztów druku, a sprzedaż książki papierowej jest tak samo prosta jak sprzedaż eBooka! Możemy oczywiście wydać książkę zarówno w wersji elektronicznej (eBook) oraz w wersji papierowej. Amazon w tym wypadku zajmuje się również wysyłką, drukiem oraz obsługą klienta. Z naszej perspektywy widzimy tylko panel ze sprzedażą i nasze prowizje. Dzięki temu możemy wydawać bardzo wiele tanich i prostych produktów drukowanych na żądanie na cały rynek światowy. Tego właśnie uczę w moim kursie www.produkt24.pl.

Zasady sprzedaży na Amazon - druk na żądanie

Amazon swoje książki przechowuje w wersji cyfrowej i drukuje tylko jak ktoś je zakupi. Jest to wspaniała sprawa i umożliwia nam to łatwą sprzedaż na Amazon naszych produktów. Możemy tworzyć setki prostych produktów i Amazon będzie drukować tylko te, które zostaną zakupione. Nie musimy nic płacić. Naszym zadaniem jest stworzenie jedynie książki w wersji cyfrowej na Kindle Direct Publishing, a Amazon wydrukuje ją dopiero, jeżeli ktoś ją kupi.

Zasady sprzedaży na Amazon - proces zakupu przez klienta

Amazon to wielka wyszukiwarka. Można go porównać do Google, ale na Amazon klienci mają podpiętą kartę kredytową. W dodatku mówimy tutaj o klientach z krajów takich jak USA, Kanada, Wielka Brytania i wiele innych. Mieszka tam dużo ludności i są to zdecydowanie bardziej bogate kraje niż Polska. Zakupy są tam dokonywane o wiele chętniej i częściej co sprawia, że sprzedaż na Amazon jest bardzo atrakcyjna, szczególnie dla kogoś mieszkającego w Polsce.

Zasady sprzedaży na Amazon - wysyłka produktów

Amazon sam wysyła eBooki oraz książki drukowane na żądanie. Amazon obsługuje również wszelkiego rodzaju reklamacje. Amazon nie udostępnia danych swoich klientów Tobie jako sprzedawcy. Dlaczego? Amazon nie chce, abyś sprzedawał poza Amazonem. Dla mnie jest to plus, ponieważ nie muszę się niczym martwić.

Zasady sprzedaży na Amazon - zarobki

W przypadku eBooków otrzymujesz w większości przypadków 70% ceny sprzedaży. Dla przykładu przy eBooku w cenie 3 dolarów Ty jako autor otrzymujesz około 2 dolarów. W książkach papierowych drukowanych na żądanie im wyższa cena tym większy zarobek. Przy tanich książkach dużą część ceny stanowi koszt druku oraz wysyłka. Jednak za książkę papierową można sobie zażyczyć większą cenę, co może nam przynieść dochód większy niż w przypadku eBooka.

Konto w euro w banku

Wszystkie zarobki otrzymujemy przelewem na nasze konto w banku. Należy założyć konto walutowe euro, gdyż jest ono niezbędne podczas rejestracji w Kindle Direct Publishing. Ja polecam mBank, gdyż sprawdza się u mnie bardzo dobrze i jest darmowe bez karty. Załóż konto euro w mBanku tutaj.

Koszty prowadzenia sprzedaży na Amazonie

Koszty sprzedaży na Amazonie eBooków i książek są właściwie zerowe, ponieważ Amazon pobiera jedynie prowizję za sprzedane sztuki. Jedynym naszym kosztem jest stworzenie produktu w formie cyfrowej i dodanie go do platformy Kindle Direct Publishing. Najlepiej jest zacząć od prostych automatycznych bezkosztowych produktów w postaci prostych książek drukowanych na żądanie. Zobacz więcej tutaj: www.produkt24.pl.

Jak się rozliczać?

Rozliczanie sprzedaży na Amazon eBooków i książek jest proste. Opisałem je w tym poście:

Zobacz artykuł o rozliczaniu i podatkach na Amazon.

W jakim języku publikować na Amazonie?

Zarówno eBooki i książki papierowe najlepiej wydawać w języku angielskim. Dlaczego? Ponieważ rynek anglojęzyczny jest głównym i największym rynkiem zbytu. Chcesz dużo sprzedawać to wydawaj na cały świat po angielsku.

Masz więcej pytań? Napisz komentarz i zapisz się na mój darmowy kurs sprzedaży na Amazon i biznesu online TUTAJ.

Zasady sprzedaży na Amazon - zobacz film:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny