7 sposobów na pusty portfel

7 sposobów na pusty portfel
7 sposobów na pusty portfel

Wiedza przedstawiona w tym artykule pochodzi z genialnej książki pt. Najbogatszy Człowiek w Babilonie oraz z mojego doświadczenia. Każdego z Was zachęcam do przeczytania tej wspaniałej książki, gdyż jest to podstawowa i obowiązkowa wiedza na temat zarządzania swoimi pieniędzmi. Sposoby na pusty portfel, które tutaj opisuję to wiedza fundamentalna i wręcz mogło by się wydawać oczywista. Jednak jeżeli nawet pomyślisz, że część z tych zasad znasz to zastanów ile z nich stosujesz w swoim życiu?

Jestem pewien, że jeżeli każdy z nas ściśle stosował by zasady przedstawione w tej książce to każdy (niezależnie od zarobków) wiódłby lepsze i spokojniejsze życie, ponieważ zasady te nawet w przypadku przeciętnych zarobków są bardzo użyteczne w długim okresie czasu.

Pusty portfel to problem znany od wieków. Zasady zarabiania, gromadzenia i pomnażania pieniędzy nie zmieniły się również od wieków. Podobnie jak wiele tysięcy lat temu przed naszą erą, tak samo dzisiaj zasady te są identyczne. Niestety większość osób nie zna tych fundamentalnych praw i przez tą nieznajomość bardzo duża część społeczeństwa ma po prostu pusty portfel, problemy finansowe oraz żyje w dużym nieszczęściu.

Pusty portfel to problem znany od wieków. Zasady zarabiania, gromadzenia i pomnażania pieniędzy nie zmieniły się również od wieków. Na zdjęciu widać mój portfel
Pusty portfel to problem znany od wieków. Zasady zarabiania, gromadzenia i pomnażania pieniędzy nie zmieniły się również od wieków. Na zdjęciu widać mój portfel 🙂

Chcę się z Wami podzielić to wiedzą, ponieważ wiedza ta sprawdza się tak samo dobrze od wieków i jeszcze wiele tysięcy lat będzie aktualna. Jeżeli chcesz być bogatą osobą to po prostu stosuj te zasady na stałe do końca swojego życia i z czasem będzie Ci się stopniowo coraz lepiej powodzić, a Twój portfel będzie coraz bardziej wypełniony pieniędzmi.

Zasady tutaj przedstawione pochodzą z książki Najbogatszy Człowiek w Babilonie i można te zasady znaleźć w wielu innych książkach oraz przekazach osób sukcesu. Wszyscy ludzie, którym powodzi się dobrze w życiu finansowo stosują te zasady mniej lub bardziej świadomie. Jeżeli jeszcze nie znasz tych zasad to czas najwyższy je poznać i zacząć je stosować każdego dnia swojego życia. Poniżej znajdziesz 7 sposobów na pusty portfel. Zapoznaj się z nimi i zacznij je stosować w swoim życiu.

7 sposobów na pusty portfel

1. Zacznij napełniać swój portfel

Nie ma kompletnie znaczenia czym się teraz w życiu zajmujesz. Najważniejsze jest, żeby mieć podstawowe zajęcie i zacząć zarabiać pierwsze pieniądze. Nie zależnie od Twoich umiejętności możesz pracować i napełniać swój portfel. Proste prace są dostępne dla każdego i w każdym wieku. Wyobraź sobie, że masz dwa portfele. Do pierwszego portfela wkładasz 90% swoich zarobków, a do drugiego portfela wkładasz pozostałe 10%. Pierwszy portfel służy zaspokojeniu Twoich potrzeb codziennych i jest przeznaczony na Twoje wydatki. Drugi natomiast służy do oszczędzania kapitału.

Może wydać się to banalne, ale z czasem jak będziesz odkładać 10% swoich zarobków poczujesz dużą ulgę i zyskasz bardzo dużo pewności siebie posiadając coraz większe oszczędności w drugim portfelu. Najlepiej jak tym portfelem oszczędnościowym będzie osobne konto w banku. Za nic nie możesz ruszać swojego drugiego portfela i co miesiąc odkładaj do niego 10% swoich zarobków. Zdziwisz się, że te brakujące 10% w Twoim budżecie nie będzie miało wpływu na Twoje życie i nie odczujesz braku tych pieniędzy. Każdy bogaty człowiek w ten sposób zaczynał i odkładał swoje pierwsze zarobione pieniądze.

2. Kontroluj wydatki

Jak odkładać 10% zarobków skoro wielu osobom co miesiąc brakuje na życie i takie osoby wydają wszystkie zarobione pieniądze? Dam Ci fajny przykład. Wiele osób wydaje co miesiąc wszystkie swoje pieniądze i mają one zawsze pusty portfel na koniec miesiąca. Te osoby nie wiedzą jak odkładać chociażby 10% tego co zarobią. Jednak każda z tych osób zarabia zupełnie inną kwotę. Są osoby, które zarabiają 1500 zł i takie, które zarabiają 10000 zł, a jednak portfel każdej z tych osób jest na koniec miesiąca tak samo pusty. Często jest niestety tak, że niezależnie od naszych zarobków wydajemy wszystko co mamy. Odpowiedzią na to jest po prostu kontrolowanie naszych wydatków.

Nasze potrzeby rosną w miarę wzrostu naszych zarobków i nigdy nie będziemy w stanie w pełni zaspokoić naszych pragnień. Należy dobrze zastanowić się na co wydajemy pieniądze, gdyż często bardzo łatwo można sporo zaoszczędzić bez większych wyrzeczeń.

Pamiętaj, że musisz odkładać jedynie 10% swoich zarobków, czyli wciąż możesz dysponować 90% swoich dochodów i musisz zrezygnować jedynie z kilku zbędnych rzeczy. Często wystarczy tylko trochę poszukać i te same rzeczy czy usługi możemy mieć po prostu za mniejszą cenę.

3. Pomnażaj majątek

Z czasem jak będziesz okładać 10% swoich zarobków zobaczysz jak Twój portfel zaczynie robić coraz bardziej pełny. Poczujesz więcej pewności siebie i posiądziesz lekkość ducha. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie nadmiaru pieniędzy do zarabiania kolejnych pieniędzy w mądry sposób. Najważniejszym celem każdego z nas powinno być zagonienie naszych pieniędzy do pracy, inwestowanie i szukanie okazji, tak aby zapewnić sobie dochód, który nie pochodzi bezpośrednio z pracy naszych rąk. Może być to inwestowanie naszych pieniędzy, tworzenie biznesu stacjonarnego lub biznesu online. Biznes (szczególnie biznes online) może nam zaoferować z czasem pasywny dopływ gotówki, które zacznie napełniać nasz portfel.

Jeżeli będziesz w stanie odkładać część swoich zarobków i z czasem szukać okazji, inwestować, stworzyć swój biznes i mądrze wykorzystywać swoje oszczędności to wtedy zaczyna się tak na prawdę tworzenie twojego bogactwa i wypełnianie portfela. Najszybciej możesz zarabiać, jeżeli połączysz swoje oszczędności z wiedzą zdobywaną w międzyczasie. Dlatego tak bardzo ważne jest poza odkładaniem pieniędzy inwestowanie w siebie i uczenie się.

Pomnażaj majątek, który uzbierasz po przez inwestowanie i tworzenie biznesu. Dzięki temu Twój portfel zostanie zasilony coraz to większymi kwotami pieniędzy.

4. Chroń swój portfel

Pamiętaj o zabezpieczeniu swojego kapitału, ponieważ tak bardzo łatwo jest go stracić. Wystarczy jedna nieprzemyślana inwestycja lub pożyczka i lata oszczędzania mogą pójść na marne. Można przytoczyć tutaj wiele historii, jednak ja opowiem Ci moją historię związaną z wydaniem mojej pierwszej książki na Amazonie. Zdawało mi się, że potrafię wydać książkę i zainteresowałem kilka tysięcy złotych w mój pierwszy produkt. Niestety straciłem te pieniądze, gdyż produkt okazał się klapą. Prawda była taka, że nie posiadałem odpowiedniej wiedzy do wydania książki. Dopiero z czasem zainwestowałem w wiedzę i moja trzecia książka (wydania za 200 dolarów) stała się bestsellerem na Amazonie, podczas gdy książka za kilka tysięcy sprzedawała się bardzo słabo i była nieudaną inwestycją.

Dlatego pamiętaj o ochronie swoich pieniędzy po przez mądre inwestowanie poparte zdobytą wiedzą lub wiedzą osób, które są w temacie danej inwestycji obeznane. Szukaj rady mądrzejszych od siebie i zainwestuj w przemyślane projekty, najlepiej inwestuj jedynie część swoich oszczędności w dany projekt lub biznes. Nigdy nie inwestuj całych swoich zasobów w jeden projekt, szczególnie taki o podwyższonym ryzyku. Jeżeli kupisz mieszkanie na wynajem to nie będzie w tym większego ryzyka, gdyż kapitał Ci pozostanie, ale są osoby inwestujące całe oszczędności w giełdę, w kryptowaluty lub w nieprzemyślane biznesy i kończy się to często utratą majątku.

5. Zainwestuj w miejsce do zamieszkania

Posiadanie własnego mieszkania lub domu jest bardzo ważną i opłacalną inwestycją. Nie musisz posiadać większości kwoty potrzebnej na zakup nieruchomości. Dzięki oszczędnościom oraz kredytowi jesteś w stanie mieszkać w o wiele lepszych warunkach. Da to Tobie i Twoim najbliższym nieporównywalnie lepszy komfort życia, większą pewność siebie oraz poczucie bezpieczeństwa.

Do tego mądry zakup miejsca do mieszkania jest świetną inwestycją pod kątem finansowym. Dla przykładu mieszkanie zakupione przeze mnie od developera zyskało na wartości w ciągu roku około 50 000 zanim jeszcze przystąpiłem do jego wykończenia. Z czasem cena rozsądnie kupionej nieruchomości wzrasta i pomimo tego, że nie mamy z niej dochodu to nasz kapitał rośnie nawet jeżeli spłacamy kredyt hipoteczny. Z czasem kredyt zostanie spłacony, a my będziemy posiadać nieruchomość wartą nawet setki tysięcy złotych. Dlatego też należy jak najszybciej zrezygnować z wynajmowania miejsca zamieszkania, odłożyć kapitał na wkład własny i zakupić swoje nawet małe lokum, ponieważ spłata kredytu często bywa mniejsza od płacenia odstępnego.

6. Zabezpiecz sobie dochód na przyszłość

Jak już nauczysz się odkładać przynajmniej 10% swoich dochodów, zdobywać wiedzę i mądrze inwestować swoje nadwyżki budżetowe to musisz zatroszczyć się również o swoją przyszłość. Prawdopodobnie wiele lat zajmie Ci oszczędzanie kapitału, następnie stworzenie biznesu i zwiększanie dzięki niemu swojego dochodu. Biznesem tym może być biznes dodatkowy poza Twoim głównym źródłem dochodu lub biznes, któremu poświęcisz się w całości. Niezależnie od tego bardzo ważne jest zabezpieczenie się na przyszłość. Jak to zrobić?

Pamiętaj, że mówimy tutaj o inwestycji długoterminowej i bezpiecznej, która będzie finansowana z naszego biznesu lub z naszych dodatkowych dochodów uzyskanych przy pomocy naszych oszczędności. Najlepszą opcją wydaje się zakup nieruchomości, którą możemy wynajmować lub z czasem sprzedać. Jak wspominałem wcześniej na moim przykładzie często sam zakup nieruchomości przynosi nam spory zarobek, a czas działa następnie tylko na naszą korzyść.

Posiadając nawet małą nieruchomość możemy ją potem wynajmować i czerpać z niej może niezbyt duży, ale za to regularny pasywny dochód przy jednoczesnej ochronie naszego kapitału. Nieruchomość ta może być zakupiona również (nawet powinna być) za pomocą dźwigni kredytowej i spłacana przez najemcę, a nie przez nas samych. My będziemy właścicielami i nawet nasze dzieci po naszej śmierci mogą czerpać dochód z takiej inwestycji.

7. Zwiększaj możliwości zarobku

Wszystkie opisane zasady powyżej są uniwersalne i sprawdzają się dla każdego, niezależnie od zarobków. Jednak cały proces możemy bardzo przyśpieszyć dzięki silnemu pragnieniu i staraniom w kierunku zwiększenia naszych zarobków. Tak bardzo ważną kwestią jest tutaj określanie naszych celów, szukanie pomysłu na siebie i udoskonalanie naszych umiejętności oraz wiedzy. Jeżeli zaczniemy więcej zarabiać to będziemy mogli więcej oszczędzać, często zdecydowanie więcej niż 10% naszych zarobków. W ten sposób możemy szybciej inwestować i zabezpieczać się na przyszłość lepiej.

Nie ważne czym się teraz zajmujesz i czym planujesz się zajmować - ucz się i stawaj się lepszą osobą w tym co robisz, ponieważ zwiększy to Twoje zarobki. Jeżeli będziesz zdobywać nową wiedzę i nowe umiejętności to zaczniesz więcej zarabiać. Wiedzę, szczególnie w tych czasach, bardzo łatwo jest zdobyć, wystarczy tylko chcieć i skupić się na wybranym celu. Dbaj o własny potencjał, ucz się i zdobywaj wiedzę od mądrzejszych od Ciebie. To wszystko pozwoli Ci zwiększyć pewność i wiarę w siebie co z czasem da Ci coraz więcej bogactwa. Pusty portfel zostanie wtedy tylko wspomnieniem.

7 sposobów na pusty portfel - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.