Kredyt hipoteczny - jak łatwo kupić własne mieszkanie na kredyt?

W tym artykule dowiesz się jak dostać kredyt hipoteczny na własne mieszkanie. Z pomocą Tomka Zastawnego przygotowałem dla Was całą masę wartościowych informacji i od razu powiem, że nie jest to aż takie trudne - procedura przyznania kredytu jest już za mną i dzięki pracy Tomka było to całkiem proste i przyjemne.

Kredyt hipoteczny - jak łatwo kupić własne mieszkanie na kredyt?
Kredyt hipoteczny - jak łatwo kupić własne mieszkanie na kredyt?

Czy warto brać kredyt hipoteczny na własne mieszkanie?

Wielu z nas bardzo często wynajmuje mieszkanie/pokój, szczególnie będąc jeszcze młodszą osobą, która np. studiuje lub często zmienia miejsca zamieszkania. Jeżeli jednak wiesz, że chcesz mieszkać w danym miejscu i chcesz być po prostu "na swoim" to kredyt hipoteczny na własne mieszkanie jest jak najbardziej najlepszą opcją. Powodów, aby zakupić mieszkanie na kredyt jest kilka. Po pierwsze płacimy za własne mieszkanie i pomimo oczywistego kosztu kredytu, mieszkanie to staje się z czasem nasze. Jest to zdecydowanie lepsza inwestycja w dłuższym okresie czasowym. Wynajmując mieszkanie płacimy właścicielowi (który często za nasze pieniądze spłaca właśnie kredyt hipoteczny), a w naszej kieszeni z czasem nie zostaje nic. Dodatkowo mieszkanie w mieszkaniu wynajmowanym jest mniej komfortowe niż we własnym, szczególnie w dłuższym okresie czasu. Własne mieszkanie to właśnie większy komfort mieszkania, a sama rata kredytu może być nawet mniejsza niż kwota czynszu za wynajem.

Czy kredyt hipoteczny to skomplikowana procedura?

Każdy kto ma ten proces przed sobą pewnie trochę się obawia tych wszystkich szczegółów i ogromu informacji. Może i słusznie, ale od tego właśnie są osoby takie jak Tomasz Zastawny. Tomek podczas całej procedury przyznawania kredytu praktycznie robił wszystko za mnie. Począwszy od wyszukania najlepszych ofert, wypełniania dokumentów i kończąc na wspólnej wizycie w banku podczas podpisywania umowy. Dodatkowo nawet potem nagraliśmy dla Was film - link poniżej. Dlatego nie powinniście się bać skomplikowanej procedury, jeżeli tylko macie do dyspozycji osobę w postaci eksperta finansowego. Podobnie jak nie musicie być mechanikiem samochodowym, żeby posiadać samochód - wystarczy dobry warsztat i możecie jeździć.

Zdolność kredytowa to podstawa

Zdolność kredytową banki określają wg swoich kalkulatorów, do których eksperci finansowi tacy jak Tomek Zastawny posiadają również dostęp (oferta z kilkunastu banków). Kredyt możesz zaciągnąć nie tylko posiadając umowę o pracę, ale również na umowie zlecenie lub na działalności gospodarczej. Wszystko zależy od banku, od wysokości Twoich dochodów oraz ich regularności. Musisz przede wszystkim spełnić kryteria wymagane przez banki, które są jasno określone i każdy dobry ekspert finansowy Ci w tym pomoże - nie musisz wcale tej wiedzy specjalnie studiować.

Przy umowie o prace wystarczy, że przepracujesz tylko 3 miesiące i będziesz posiadać zdolność kredytową, także nie jest to wcale takie skomplikowane i trudne. Najlepiej w tym wypadku skorzystać z usług eksperta, gdyż on zawsze posiada całą potrzebną wiedzę w danej dziedzinie. Dostaniesz od takiego eksperta ofertę z kilkunastu banków i pomoże Ci on nawet skompletować dokumenty np. od dewelopera.

Dla zdolności kredytowej bardzo dobrze widziana jest umowa o pracę, najlepiej na czas nieokreślony (oczywiście nie jest to warunek konieczny). Można też poprosić swojego szefa o podwyżkę (nawet tymczasową) lub po prostu zmienić pracę na lepiej płatną.

Wkład własny

Wkład własny podczas zakupu mieszkania przy pomocy kredytu hipotecznego powinien wynosić minimum 20%. Są banki, które pozwolą Ci zdobyć kredyt nawet przy wkładzie wynoszącym 10%. Oczywiście im większy wkład tym lepsze warunki kredytu hipotecznego dostaniemy.

Wysokość raty

W zależności od naszej sytuacji możemy dostać kredyt na różne okresy czasu. Jeżeli zdecydujemy się na spłatę kredytu w dłuższym okresie czasu to rata będzie mniejsza, ale koszt kredytu większy. Wszystko zależy od naszych zdolności finansowych do spłaty kredytu hipotecznego. Warto dodatkowo pamiętać również o poduszce finansowej, czyli odłożonej gotówce w wysokości 6 miesięcznych naszych dochodów.

Od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od spotkania z ekspertem i określenia Waszej zdolności kredytowej. Można przeanalizować wtedy koszty kupna i czy stać nas na zakup własnego mieszkania. Następnie należy przystąpić do szukania nieruchomości. Jak już znajdziemy odpowiednie miejsce to przystępujemy do wypełniania wniosków kredytowych. Tomek zastawny pomoże Wam również w poszukiwaniu odpowiedniego mieszkania oraz skontaktuje się nawet z wybranymi deweloperami.

Czy można dostać kredyt dla dwóch osób (dla pary)?

Jest to jak najbardziej możliwe i zdolność kredytową można w ten sposób mieć o wiele lepszą. Nie trzeba wcale być w formalnym związku małżeńskim, aby taki kredyt dostać. Ja tylko ze swojej strony potwierdzam, że jest to możliwe, gdyż w taki sposób właśnie kredyt na mieszkanie dostałem wraz z moją narzeczoną.

Czy trzeba zapłacić ekspertowi za jego pomoc?

Usługi ekspertów finansowych, takich jak Tomasz Zastawny, zajmujących się kredytami hipotecznymi są dla klienta bezpłatne. Każda taka osoba jest wynagradzana z efekt pracy przez bank i sam klient nie ponosi kosztów ze swojej strony. Ekspert finansowy będzie zawsze starał się, abyście dostali dobry kredyt (nie zależnie od banku), gdyż dostanie on wynagrodzenie tylko jeżeli cały proces przebiegnie pomyślnie.

Po prostu działaj i korzystaj z pomocy innych osób

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem Wam temat zakupu własnego mieszkania na kredyt. Nie bójcie się zadziałać w tym kierunku - wiele osób się boi tego tematu, a wystarczy tylko trochę fachowej pomocy oraz naszego działania. Jeżeli nawet okaże się, że nie masz zdolności kredytowej to dowiesz się co musisz zmienić, aby taką zdolność posiadać. Następnie może wynegocjuj podwyżkę w pracy, może zmień pracę na lepszą oraz odłóż trochę wkładu własnego i mieszkanie będzie Twoje. Powodzenia!

Zobacz wideo i dowiedz się jak dostać kredyt hipoteczny:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Tomasz Zastawny - Więcej niż finanse - Hint House https://www.facebook.com/wiecejnizfinanse/

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny