Poduszka finansowa, czyli jak oszczędzać pieniądze?

Poduszka finansowa, czyli jak oszczędzać pieniądze?
Poduszka finansowa, czyli jak oszczędzać pieniądze?

Poduszka finansowa, czyli jak i dlaczego oszczędzać pieniądze? Uważam, że umiejętność oszczędzania pieniędzy to jedna z najważniejszych umiejętności w naszym życiu. Pokażę Ci w tym poście kilka prostych zasad, które sprawią, że będziesz z biegiem lat o wiele bogatszą osobą. Wszystko opieram na moich doświadczeniach oraz na świetnej książce pt. "Najbogatszy człowiek w Babilonie", która zawiera świetne informacje na temat zarządzania pieniędzmi.

Czy jesteś w błędnym kole zarabiania i wydawania?

Wyobraź sobie, że nie cierpisz swojej pracy, szefa i współpracowników. Masz niestety comiesięczne wydatki, może wynajmujesz mieszkanie albo spłacasz kredyt i może masz do tego rodzinę na utrzymaniu. Co wtedy? Jesteś niewolnikiem tej sytuacji, gdyż nie możesz z dnia na dzień rzucić pracy i dokonać zmian. Musisz tkwić często latami w trudnym położeniu, a Twoje życie mija. Jak wiele osób funkcjonuje codziennie w takich warunkach?

Wyobraź sobie teraz, że masz na koncie dziesięciokrotność swojej pensji. Możesz w każdej chwili zrezygnować ze swojej pracy, zmienić tą pracę na inną, a może otworzyć swój biznes. Co najważniejsze Twoja pewność siebie bardzo wzrasta bo wiesz już, że nie musisz być tam, gdzie nie chcesz - możesz wtedy coś zmienić.

Jak widzisz poduszka finansowa daje nam po prostu więcej luzu i więcej możliwości w życiu. Nie mamy związanych rąk w tak wielu sytuacjach. Możemy łatwiej działać w kierunku, który nam odpowiada i jesteśmy po prostu bardziej niezależni. Mając na koncie oszczędności, czyli poduszkę finansową mamy ogromną przewagę w życiu. Dlaczego?

Poduszka finansowa - dlaczego warto ją posiadać?

  • W każdej chwili możemy łatwo i bezstresowo zmienić pracę
  • W razie problemów w pracy lub w naszej firmie mamy czas na działanie
  • Możemy zrezygnować z pracy i skupić się na przykład na własnym biznesie
  • W razie np. problemów zdrowotnych możemy zająć się leczeniem zamiast zamartwiać się tym, że brakuje nam pieniędzy
  • Gdy pojawia się okazja kupna/inwestycji możemy działać od razu i tą okazję wykorzystać (czyli więcej zarabiać)
  • Nie jesteśmy uzależnieni od danego miejsca pracy, gdyż mamy czas na zmianę pracy
  • Możemy wykorzystać zgromadzone środki i otworzyć swój biznes
  • Jesteśmy wolni i nie musimy podporządkowywać się innym, gdyż posiadając środki możemy sami decydować o swoim losie
  • Nasza pewność siebie znacząco wzrasta - nawet przy niewielkiej poduszce finansowej

Niestety nieumiejętność oszczędzania pieniędzy sprawia, że bardzo duża część społeczeństwa jest uwięziona w błędnym kole zarabiania i wydawania. Nie ważne ile zarabia taka osoba. Może być to 2000 złotych lub 10000 złotych na miesiąc. Jeżeli wszystko wydajesz to jesteś w tym właśnie błędnym kole. Ludzie bogaci potrafią kumulować kapitał i z czasem wykorzystywać go do zarabiania jeszcze więcej. Ty też tak możesz.

Jak stworzyć poduszkę finansową?

1. Oszczędzaj 10% swoich zarobków

To bardzo znana i prosta zasada - niestety tak rzadko stosowana. W książce "Najbogatszy człowiek w Babilonie" jest wymieniana jako jedna z podstawowych zasad sukcesu finansowego w życiu. Systematyczne odkładanie nawet tylko 10% naszych zarobków daje nam całkiem rozsądny kapitał po kilku latach oraz ogromne poczucie bezpieczeństwa. Jedyną trudnością, której ludzie nie potrafią pokonać jest w tym wypadku systematyczność i myślenie długoterminowe. Czy potrafisz myśleć w kategoriach kilku lat do przodu? Czy może dla Ciebie liczy się tylko tu i teraz? Zastanów się dobrze nad tym i zacznij oszczędzać minimum 10% swoich zarobków, a nawet tego nie odczujesz. Otwórz najlepiej osobne konto i przelewaj tam co miesiąc 10% swoich zarobków.

2. Staraj się zarabiać więcej

Nie ważne ile teraz zarabiasz. Powiedzmy, że jest to kilka tysięcy złotych na miesiąc w pracy na etacie. Zastosuj powyższy punkt i odkładaj z tego systematycznie 10%. Następnie staraj się zarabiać więcej poza swoim dotychczasowym źródłem dochodu. Patrz realistycznie i nie oczekuj cudów, ale w każdym miesiącu jesteś w stanie bez problemu dorobić nawet kilkaset złotych do swojej obecnej wypłaty. Jak to zrobić? Zacznij może prosty biznes online, znajdź dodatkową pracę po godzinach, może zostań kelnerem w pobliskiej restauracji. Nie ważne co to będzie - weź się do roboty i działaj. W tych czasach tak łatwo o dodatkową pracę. Następnie zarobione w ten sposób pieniądze również odłóż. W połączeniu z tymi 10%, które odkładasz z podstawowej wypłaty bardzo szybko stworzysz swoją poduszkę finansową. W ciągu roku stosując te dwie proste zasady jesteś w stanie odłożyć solidną poduszkę, która da Ci te wszystkie wymienione wyżej zalety.

Moja poduszka finansowa i szybka historia zmiany życia

Ja sam przez lata pracowałem jako menedżer restauracji po 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Moją wypłatę przeznaczałem na bieżące potrzeby, a nadwyżki odkładałem oraz inwestowałem w prosty biznes online na Amazonie. Publikowałem swoje pierwsze produkty i wszystkie zarobione pieniądze odkładałem. Po kilku latach stworzyłem solidny biznes online (Amazon + blog), odłożyłem solidną poduszkę finansową i wciąż miałem czas oraz pieniądze na wyjazdy na wakacje czy na wyjście do restauracji. Z etatu odszedłem i zająłem się realizacją swoich marzeń, czyli blogowaniem oraz biznesem na Amazonie. Kilka lat ciężkiej pracy, odkładania i zarabiania więcej zmieniło moje życie o 180 stopni. Jaka jest Twoja wymówka? Chcesz być do końca życia tym pracownikiem bez oszczędności, który zarabia i wydaje wszystko co miesiąc?

PODUSZKA FINANSOWA, czyli jak oszczędzać pieniądze? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.