David Goggins i ZASADA 40%

David Goggins i ZASADA 40%
David Goggins i ZASADA 40%

Właśnie jestem w trakcie słuchania wspaniałego audiobooka pt. Can't Hurt Me. Autorem tej książki jest David Goggins, który udowadnia nam, że można zmienić swoje życie całkowicie dzięki ciężkiej pracy. Dawid Goggins miał cholernie trudne dzieciństwo oraz młodość. Był katowany przez ojca, prześladowany rasowo i zmagał się z biedą. Do tego wszystkiego miał dużą nadwagę i sam w swojej książce przyznał, że był dosłownie nikim. Postanowił wstąpić do Navy SEALs i zostać komandosem. Aby to zrobić musiał zrzucić 50 kg w kilka miesięcy i przejść przez bardzo trudne szkolenie. Za trzecim razem udało mu się to szkolenie ukończyć.

To był dopiero początek wspaniałej historii. Dawid Goggins postanowił podjąć wyzwanie rzucone mu przez jednego z oficerów i wystartować w 100 milowym biegu. David ukończył ten bieg bez żadnego przygotowania i przebiegł 100 mil. Ciężko mi tutaj opisać jak bardzo niesamowity jest to wyczyn. 100 mil bez przygotowania - przecież to niemożliwe! Dlaczego David Goggins postanowił podjąć to wyzwanie? Tylko po, aby móc zakwalifikować się do jeszcze trudniejszego biegu BadWater (135 mil), który odbywa się na pustyni Death Valley w Kalifornii i zebrać pieniądze na pomoc dla rodzin komandosów Navy SEALs.

David Goggins i jego przesłanie

David Goggins w swojej książce pokazuje nam do czego tak na prawdę jesteśmy zdolni i udowadnia nam w jak bardzo komfortowych warunkach dzisiaj żyjemy. Ludzie stają się tak bardzo leniwi i rozproszeni różnymi rzeczami dookoła, że nie mają najmniejszej ochoty na jakiekolwiek cierpienie. Jednak cierpienie i pokonywanie własnych słabości jest właśnie odpowiedzią na pytanie jak odnaleźć siebie. David Goggins pokazuje, że poprzez pokonywanie barier w swojej głowie i poprzez ciężką pracę możemy osiągać tak wiele. Chcemy być pewni siebie, lepiej wyglądać, lepiej zarabiać etc. Jednak nie chcemy pozbyć się komfortu i wygody. Jak do cholery mamy coś osiągnąć skoro większość z nas nie jest w stanie narazić się na cierpienie i niewygodę?

Podstawowy problem

Niestety jesteśmy słabi i unikamy wyzwań. Mówi się, że przekraczanie strefy komfortu to oklepany temat, a rozwój osobisty to kupa bzdur. Mówią to jednak głównie ludzie, którym się nie chce nic zmieniać. Ludzie, którzy umierają takimi samymi jak się urodzili i jak zostali wychowani. Nie zmieniają nic, ponieważ to wymaga wysiłku i cierpienia. Wszystko wiedzą najlepiej i potem zaczyna się tylko narzekanie, krytykowanie na innych oraz niezadowolenie z życia. Powtórzę raz jeszcze to co mówię nieraz w moich filmach - chcesz mieć to czego nie masz to musisz robić to czego nie robisz.

Zasada 40% - David Goggins

David Goggins opisuje bardzo dokładnie tą zasadę w swojej książce Can't Hurt Me. Głównym przykładem jest w jego przypadku sport oraz bieganie długodystansowe, ale sam Goggins podkreśla, że tą zasadę można przełożyć na dowolny aspekt życia - na sport, biznes lub po prostu na własną osobę. Zasada 40% mówi o tym, że jeżeli wykonujemy jakąś czynność (np. bieganie) to, gdy mamy już dość i czujemy, że dotarliśmy do maksimum naszych możliwości to znaczy, że jest to tak na prawdę dopiero 40% naszych realnych możliwości. Brzmi to trochę nieprawdopodobnie, ale nasz mózg chce dla nas jak najwygodniejszego życia i podpowiada zawsze, aby się nie przemęczać.

Często podczas sportu, pracy itp. bywamy zmęczeni i mamy dość. Rezygnujemy wtedy, ponieważ uważamy, że osiągnęliśmy to co jest do zrobienia. David Goggins mówi wyraźnie, że jest to dopiero 40% naszych możliwości. Powiedzmy, że trenujesz bieganie i np. jesteś w stanie przebiec 10 km. Po tym dystansie stwierdzasz, że to Twoje maksimum. Jednak nie jest to nawet połowa Twoich możliwość. Goggins w swojej książce udowadnia nam, że możemy przełamać się w każdym aspekcie życia i zrobić dwa razy więcej niż nam się wydaje, że możemy. Uświadomienie sobie tej zasady sprawi, że zrobisz o wiele więcej niż Ci się wydaje, że możesz.

Zasada 40% obowiązuje w każdym aspekcie życia

Zasadę tę świetnie można opisać jak wyżej na przykładzie biegania. David Goggins pokazuje nam, że po przebiegnięciu danego dystansu, który wydaje nam się kresem naszych możliwości możemy zastosować zasadę 40% i spokojnie podwoić ten dystans. Nikt nie twierdzi, że to jest proste, ale nie ma innej drogi do osiągania więcej w życiu.

Teraz wyobraź sobie, że pracujesz na etacie i zarabiasz kilka tysięcy złotych na miesiąc. Jesteś wieczorami zmęczony i ostatnie kilka godzin każdego dnia przeznaczasz na odpoczynek. Zarobki Cię nie satysfakcjonują i chcesz poprawy swojego życia. To pospolity problem w społeczeństwie. Co wtedy robisz? Wg tej zasady wykorzystujesz jedynie 40% swoich możliwości. Masz wolne wieczory oraz weekendy? Załóż swój biznes po godzinach i pracuj ciężko. 40 godzin tygodniowo w pracy na etacie to jedynie połowa Twojego czasu w tygodniu, który możesz poświęcić na pracę i na zarabianie pieniędzy. Ja pracując jako menedżer restauracji pracowałem po 6 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie. Mimo tego dodatkowo pracowałem porankami i wieczorami nad swoim biznesem na Amazonie oraz nad swoim blogiem. Nie przeszkodziło mi to być dobrym pracownikiem (podniosłem firmę, w której pracowałem z dołka) i jednocześnie rozwinąłem dwa biznesy poza etatem, które finalnie pomogły mi ten etat rzucić.

Możesz więcej niż Ci się wydaje!

Chcę, abyś zrozumiał, że możesz zrobić zdecydowanie więcej niż robisz teraz. Jeżeli jesteś osobą niezadowoloną z życia to wiedz, że masz jeszcze dużo sił i zasobów, aby zdziałać więcej. Nie ważne czy chodzi o Twoje zdrowie, uprawianie sportu, pracę na etacie, biznes po godzinach itd. Jeżeli czujesz zmęczenie to wiedz, że to wcale nie jest maksimum Twoich możliwości. Możesz zrobić o wiele więcej. Planuj swój dzień i nie trać czasu na pierdoły to zobaczysz jak dużo możesz osiągnąć i jak dużo jesteś w stanie zrobić. David Goggins pokazuje to wszystko na ekstremalnym przykładzie swojej osoby. Ty też możesz wycisnąć o wiele więcej ze swojej osoby i dzięki temu osiągać to co chcesz w życiu. Będzie bolało i będzie ciężko. Jednak jest to jedyna droga.

David Goggins i ZASADA 40% - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.