Pewność siebie - skąd się bierze i jak ją wzmacniać?

Pewność siebie – skąd się bierze i jak ją wzmacniać?
Pewność siebie – skąd się bierze i jak ją wzmacniać?

Pewność siebie jest jak dobry biznes. Nie powstaje z dnia na dzień i trzeba o nią codziennie dbać. Tylko jak? Są różne metody i techniki na zwiększanie pewności siebie. Ja pokażę Ci jedną prostą regułę, która odpowiada za poziom Twojej pewności siebie.

Pewność siebie - co to znaczy?

Pewność siebie to dotrzymywanie własnych obietnic. Tutaj można by właściwie zakończyć ten artykuł. Pewność siebie to Twoja opinia na temat Twojej osoby. Dam Ci fajny przykład. W Twoim otoczeniu znajdują pewnie się przeróżne osoby. Jedne z nich są leniwe, nie dotrzymują obietnic oraz nie można na nich polegać. Są też w Twoim otoczeniu osoby, które są słowne, pracowite, dotrzymują obietnic, wywiązują się ze swoich zadań sumiennie i można na nich polegać. Jeżeli osoba codziennie pracuje nad sobą, wykonuje trudne zadania i osiąga sukcesy to wtedy Twoje zdanie na temat takiej osoby jest bardzo dobre. Taka osoba jest w Twoich oczach pewna siebie i godna zaufania.

Teraz popatrz na siebie. Jaką osobą Ty jesteś? Jak Ty widzisz samego/samą siebie? Przed innymi możesz oczywiście udawać osobę, którą nie jesteś, ale popatrz sobie w oczy przed lustrem i zadaj sobie pytanie - czy dotrzymuje swoich obietnic przed sobą? Czy mogę sobie ufać? Czy mogę na sobie polegać? Czy jestem w stanie robić to co niewygodne, ale konieczne? Czy może zamiast iść do przodu wybieram lenistwo i swoją strefę komfortu?

Czy ufasz sobie? Co o sobie myślisz?

Tylko Ty jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na te pytania szczerze. To Ty doskonale czujesz i wiesz najlepiej jaką jesteś osobą - godną zaufania czy nie? Jeżeli każdego dnia odkładasz rzeczy ważne, unikasz odpowiedzialności, trudnych zadań to Twoje życie stoi w miejscu, a Twoja pewność siebie spada.

Jeżeli jednak wiesz czego chcesz od życia i każdego pokonujesz swoje słabości, realizujesz to co trzeba to Twoja pewność siebie wzrasta. Ja pracuję bardzo ciężko i wieczorem doskonale wiem, czy mój dzień zakończył się sukcesem. Jeżeli pracowałem sumiennie, pokonałem swojego lenia, przekroczyłem swoją strefę komfortu i zrobiłem to co trzeba to moja pewność siebie się właśnie umocniła.

Chcesz iść na łatwiznę? Zapomnij o pewności siebie

Zobacz na ludzi, którzy są niepewni siebie - z czego to wynika? Strach przed porażką blokuje ich działania. Jeżeli nie pokonujesz swoich barier i nie działasz w kierunku tego co dla Ciebie dobre to Twoja pewność siebie się kurczy. Powiedzmy, że podoba Ci się ładna dziewczyna lub chłopak. Dobrze wiesz, że musisz spróbować, zaryzykować i pokonać swój strach, żeby dostać to czego pragniesz. Jeżeli Twój strach Cię pokona to nie zrobisz nic, a Twoja pewność siebie się zmniejszy. Następnym razem będzie Ci jeszcze trudniej podjąć działanie.

Musisz działać - jeżeli spróbujesz to istnieje spora szansa na sukces, a sukces wzmocni Twoją pewność siebie w dowolnej dziedzinie.

Pewność siebie to małe zwycięstwa codziennie

Życie to maraton, a nie sprint. Nie bez powodu tak dużo mówię o porannych nawykach. Proste poranne nawyki w postaci krótkich ćwiczeń i zimnego prysznica to właśnie takie małe wyzwanie każdego poranka. Wykonanie prostych porannych nawyków daje nam pewność, że jesteśmy w stanie pokonywać kolejne przeszkody w nadchodzącym dniu. To jest właśnie pewność siebie wynikająca z bycia solidną osobą, której możemy zaufać.

Po odpowiednim poranku należy zapisywać sobie w terminarzu trudne zadania do wykonania w czekającym nas dniu i realizować je. Bez udawania przed sobą, że nie trzeba czegoś robić. Zapisz sobie kilka najważniejszych rzeczy, które musisz wykonać w danym dniu i skreśl te zadania po ich wykonaniu. Wieczorem spójrz do terminarza. Widząc tam te wszystkie zadania wykonane Twoja pewność siebie się umocni. To jest cały klucz do pewności siebie i do sukcesu. Krok po kroku, dzień po dniu.

Bądź osobą godną zaufania dla siebie. Wykonuj te zadania, które trzeba wykonać. Nie udawaj przed samym sobą, że nie trzeba działać. Tylko działania i pokonywanie Twojego strachu sprawi, że będziesz dumną z siebie osobą i zyskasz tą pewność siebie, której tak bardzo brakuje wielu osobom w dzisiejszych czasach.

Pewność siebie - skąd się bierze i jak ją wzmacniać? Zobacz wideo

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.