Strefa komfortu to strefa zagrożenia

Twoja strefa bezpieczeństwa to strefa Twojego zagrożenia. Jeżeli nie wykraczasz poza strefę swojego komfortu to nie osiągniesz tego co chcesz. Wszystkie Twoje marzenia, zarówno te większe jak i te trochę mniejsze rzeczy, których pragniesz, są poza strefą Twojego komfortu. Wszystko to co już masz wymagało od Ciebie pokonania jakiejś strefy komfortu. Jednak to już jest za Tobą.

Czego pragniesz? Jak to zdobyć?

Nie ważne czy chcesz mieć w swoim życiu więcej pieniędzy, polepszyć swoje zdrowie, poprawić swoją figurę, mieć lepsze relacje, być bardziej szczęśliwym i prowadzić lepsze życie to będzie to od Ciebie wymagało pokonania strachu oraz wyjścia poza Twoją indywidualną strefę komfortu.

Jak pokonasz strach to zdobędziesz pewność siebie

Nie musisz od razu robić wielkich rzeczy i naginać swoją strefę komfortu do granic możliwości. Nawet codzienne małe kroki w kierunku poszerzenia Twojej strefy komfortu pozwolą Ci już pierwszego dnia zwiększyć własną pewność siebie. Codzienne małe kroki, które wykonasz sprawią, że z czasem będziesz coraz dalej i dalej. Będziesz czuć, że idziesz w dobrym kierunku. Staniesz lepszym człowiekiem.

Zmuszaj się codziennie do działania

Ja staram się codziennie robić coś co mnie stresuje i sprawia, że się denerwuję. Zrozumiałem, że to czego pragnę wymaga ode mnie zrobienia rzeczy stresujących. Aby mieć to czego nie mam, muszę robić to czego do tej pory nie robiłem. Jeżeli będziesz codziennie siedzieć na swoim tyłku w bezpiecznej strefie swojego komfortu to jak myślisz co się z Tobą stanie? Przepadniesz i stracisz swoje życie. Wyobraź sobie, że będziesz leżeć w łóżku przez cały miesiąc. Wiesz jak to skutkować będzie na Twoje ciało, mięśnie, kości etc? Staniesz się bardzo słaby i delikatny. Dlatego musisz codziennie zmuszać się do działania, do parcia do przodu, gdyż tylko to pozwoli utrzymać Twoją osobę w formie oraz posuwać się na przód.

To wcale nie jest takie trudne

Pamiętaj, że wystarczy mały krok każdego dnia, a kluczem do sukcesu jest systematyczność. Nie musisz dzisiaj robić wielkich rzeczy, ale każdego dnia zrób coś małego co Cię stresuje. Jeżeli będziesz systematycznie działać to nie będzie to wcale takie trudne, a z biegiem czasu zobaczysz jak bardzo Twoje życie się zmieniło. Ja też bardzo bałem się kiedyś przeprowadzki do innego miasta, bałem się pracy jako kelner, potem wydawało mi się, że praca menedżera restauracji jest czymś bardzo trudnym. Potem wydawanie książek na Amazonie, tworzenie własnego bloga, nagrywanie filmów na YouTube. Owszem miałem rację - nie było lekko, ale drobny krok każdego dnia doprowadził mnie do miejsca, gdzie jestem i nie byłbym w stanie osiągnąć tego ciągu kilku miesięcy. Jeżeli rozłożyć proces na kilka lat to okazuje się, że każdy dzień był przyjemny i tylko lekko musiałem codziennie poszerzać strefę własnego komfortu.

Dlaczego Ci się coś nie udaje?

Może starasz się zarabiać więcej, zmienić pracę, poprawić swoje życie, albo może zdrowie? Dlaczego nie masz postępów w tym co chcesz zmienić? Ponieważ grasz w bezpiecznej strefie! Myślisz, że dasz radę iść do przodu bez działania każdego dnia i robienia nowych stresujących rzeczy? Jak wydawałem swoje pierwsze książki to bardzo się bałem, że każda z nich będzie klapą i że się nie uda. Jednak działałem mimo strachu, uczyłem się i robiłem rzeczy niekomfortowe. Z czasem to co było trudne i nowe okazało się znane i łatwe. Wszystko jednak wymagało pokonania strachu i działania w obszarach nie znanych wcześniej.

Potrzebujemy stresu i wyzwań

Jeżeli będziesz robić rzeczy, które Cie nie stresują oraz nie zmusząją do pokonywania własnych granic to znaczy, że nie rośniesz. Jeżeli idziesz na siłownię i potrafisz dzwigać ciężary pomimo bólu to znaczy, że efekty przyjdą. Jak ciężary, które dzwigasz są za lekkie to znaczy, że efektów nie będzie. Tak jest w każdym aspekcie życia. Arnold Schwarzenegger powiedział, że najlepsi kulturyści odróżniają się od słabszych tym, że potrafią dotrzeć do strefy bólu i dzwigać dalej. Dzięki temu odnoszą sukcesy.

Jak czujesz stres, zdenerwowanie to ciesz się tym i działaj pomimo to. To pozwoli Ci wzrastać każdego dnia.

Zobacz wideo o pokonywaniu stref komfortu:

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny