Jak wyznaczać sobie cele, czyli moje cele na 2018 rok dla projektu Od Kelnera Do Milionera.

Wiele wybitnych osób mówi, że swoje cele powinniśmy zapisać oraz najlepiej również powiedzieć o tych celach swoim bliskim. Ja postanowiłem pójść o krok dalej i pierwszy film oraz wpis na moim blogu będzie o wyznaczaniu celów na 2018 rok. Dzielę się moimi planami publicznie, gdyż wtedy nie będę miał wyjścia i jedyną możliwością teraz jest po prostu zrealizowanie wyznaczonych celów.

Zanim przejdę konkretnie do moich celów powiem Wam jak powinno się wyznaczać sobie cele. Moją wiedzę opieram na swoich doświadczeniach, zrealizowanych celach w przeszłości oraz na radach osób o wiele lepszych ode mnie. W bardzo wielu książkach związanych z motywacją, prowadzeniem biznesu etc. można odnaleźć przynajmniej akapit na temat tego jak wyznaczać sobie cele. Poniżej kilka bardzo prostych zasad.

Jak wyznaczać sobie cele?

Cele należy zapisać – jest to podstawowa zasada. Jeżeli nie zapiszesz swoich celów to po prostu szybko o nich zapomnisz. Trzymaj swoje cele w zasięgu wzroku, tak aby móc do nich wracać przynajmniej raz w tygodniu.

Cele muszą być określone – musisz wyraźnie określić co chcesz zrobić oraz w jakim czasie masz zamiar swoje cele zrealizować. Cel musi być mierzalny, ponieważ musisz wiedzieć kiedy dany cel zrealizowałeś.

Upublicznij swoje cele – powiedz najbliższym i znajomym o swoich celach. Teraz jeżeli ich nie zrealizujesz wyjdziesz na kogoś kto rzuca słowa na wiatr. Chyba nie chcesz, aby tak Cię postrzegano?

Rozbij swoje cele na mniejsze etapy – to jest niesamowicie ważny aspekt. Jeżeli wyznaczasz sobie np. cel wydanie dwunastu książek na Amazonie w tym roku to zaplanuj wydanie jednej książki miesięcznie – wydaje się to wtedy bardziej realistyczne. Nadmiar rzeczy do zrobienia skutkuje odkładaniem oraz rezygnacją.

Małe działania codziennie = duży efekt za rok – pamiętaj, że codzienna praca da Ci długofalowo niesamowity efekt. Pamiętam swego czasu, gdy wydawałem dziennie dwa proste produkty na Amazonie (czasem więcej). W ciągu pół roku miałem ich ponad pół tysiąca i do dziś przynoszą mi one dochód pasywny. Pierwsze pieniądze dostawałem dopiero kilka miesięcy od wydania danego produktu, ale po dłuższym czasie sprzedaż co miesiąc przekraczała grubo ponad tysiąc sztuk, a ja nie musiałem nic już robić. Aby osiągnąć taki efekt przez długi czas musiałem trzymać się celów codziennych, gdyż zbytnie wybieganie do przodu szybko by mnie zniechęciło.

Moje cale na rok 2018 przedstawiają się następująco:

Stworzyć blog „Od kelnera do milionera”, czyli

  • Opublikować 50 wartościowych filmów na YouTube (1 film tygodniowo)
  • Opublikować 50 wartościowych wpisów/artykułów (1 wpis tygodniowo)
  • Opublikować 50 wartościowych postów na Instagramie (1 post tygodniowo)
  • Stworzyć i opublikować przynajmniej 1 produkt/kurs dla osób zainteresowanych tematem wydawanie książek na Amazonie.

Zobacz wideo o moich celach na 2018 rok:

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny