Jaki kurs Amazon KDP wybrać? Proste produkty (zeszyty), e-booki i Amazon FBA

Jaki kurs Amazon KDP wybrać
Jaki kurs Amazon KDP wybrać

Jaki kurs Amazon KDP wybrać oraz jak zacząć sprzedaż na Amazonie - jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez Was i w tym poście chcę precyzyjnie na to pytanie odpowiedzieć. Jest przynajmniej kilka opcji wydawania i sprzedaży swoich produktów na tej platformie. Każdy model jest inny i nie wszystkie metody są dla każdego.

Na początku warto zaznaczyć, że sprzedaż na Amazonie i cały biznes e-commerce nie są cudownym sposobem na wzbogacenie się. Sprzedaż i każda nowoczesna działalność w sieci wymaga od nas dużo pracy oraz zaangażowania. Jednak główną zaletą obecnych czasów jest fakt, że każdy kto chce systematycznie pracować, jest w stanie osiągać sukcesy samodzielnie. Nie potrzebna jest zgoda żadnych pośredników czy naszego szefa i jedyną osobą, która stoi zazwyczaj nam na przeszkodzie jesteśmy my sami. Platformy takie jak Amazon i skala internetu odmieniły zasady biznesowej gry - teraz każdy z minimalnym budżetem jest w stanie robić rzeczy na dużą skalę. Możemy publikować proste produkty przez Amazon KDP i sprzedawać je w USA lub mając trochę więcej kapitału możemy sprzedawać droższe towary przy pomocy Amazon FBA. Głównym czynnikiem ograniczającym większość osób jest brak wiedzy jak sprzedawać (w tym poście dowiecie się skąd czerpać potrzebną wiedzę) oraz brak zaangażowania w realizację własnych planów (tutaj polecam całego mojego bloga jak motywację do działania).

Poniżej przedstawiam kilka wariantów sprzedaży własnych produktów na Amazonie, o różnym stopniu zaawansowania i potrzebnego kapitału, oraz podaję z jakich materiałów warto skorzystać na początku.

Jaki kurs Amazon KDP wybrać i który model sprzedaży jest dobry dla osób początkujących?

1. Proste bezkosztowe produkty w formie książki (Amazon KDP) - czyli produkty Low-Content (tzw. zeszyty). Są to produkty w formie książki papierowej, drukowane na żądanie, które tworzymy głównie samodzielnie bez inwestowania pieniędzy. Amazon drukuje je tylko wtedy, jeżeli ktoś kupi dany produkt, dlatego w tej sytuacji nie ma kosztów zatowarowania. Sprawia to, że każda osoba bez własnego kapitału jest w stanie publikować i sprzedawać swoje pierwsze produkty.

Amazon KDP jest platformą, która umożliwia publikowanie na największych światowych rynkach e-booków oraz książek papierowych drukowanych na żądanie. Oznacza to, że osoba mieszkająca w Polsce może wydać np. 100 prostych zeszytów, która będę sprzedawane na całym świecie (USA, Kanada, UK, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania). Każdy wydany przez nas produkt jest publikowany w formie cyfrowej (tworzymy wnętrze PDF i okładkę), a Amazon już sam drukuje produkt (tylko, gdy ktoś go kupi), wysyła do klienta i zajmuje się całym procesem sprzedaży. Oznacza to dla osób kreatywnych możliwość tworzenia prostych produktów online w kreatorze (proste zeszyty, kolorowanki, e-booki itd.), które następnie są automatycznie sprzedawane np. w USA. Płatność otrzymujemy w formie tantiem (prawa autorskie) i nie ma nawet konieczności posiadania firmy (rozliczamy się raz w roku).

Jest to chyba najlepsza opcja właśnie dla początkujących osób. Nie wymaga ona praktycznie żadnych nakładów finansowych, ponieważ w tym modelu publikacji należy wydawać dużo prostych produktów połączonych w serie. Dzięki temu sposobowi można wydać nawet kilkaset produktów w przeciągu kilku miesięcy i zapewnić sobie całkiem niezły dochód pasywny. Minusem tego modelu zarabiania może być fakt, iż trzeba samodzielnie tworzyć własne produkty, a to wymaga to odrobiny kreatywności oraz przede wszystkim nakładu pracy. Ta metoda publikacji jest skierowana głównie dla osób kreatywnych, które mają jednocześnie trochę wolnego czasu na publikowanie.

Bestseller na Amazonie w Kanadzie - mój zeszyt jako bestseller
Bestseller na Amazonie w Kanadzie - mój prosty zeszyt jako bestseller

Ja sam w ten sposób wydałem ponad 800 produktów i bardzo dopracowałem ten model wydawniczy. W moim kursie Produkt w 24 godziny na Amazonie uczę jak wydawać takie właśnie produkty krok po kroku. Z kursu skorzystało już ponad 2500 osób. Wiele z nich stworzyło swój pierwszy pasywny dochód i niektórzy zarabiają nawet zdecydowanie więcej ode mnie. Na stronie kursu znajdziesz pozytywne opinie bardzo wielu moich kursantów, a na moim kanale możesz zobaczyć również wywiady z osobami, które z kursem osiągnęły naprawdę bardzo dobre rezultaty. W naszej grupie dla kursantów mamy już ponad 2000 osób i regularnie kursanci chwalą się tam swoimi pierwszymi sprzedażami.

 • Poziom trudności: początkujący
 • Potrzebny kapitał na start: nie dotyczy
 • Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kursie to zajrzyj tutaj https://produkt24.pl/

2. E-booki, czyli poradniki pisane na zlecenie (Amazon KDP) - czyli krótkie książki w formie e-booka oraz dodatkowo również w formie książki drukowanej na żądanie. Podobnie jak w pierwszym przypadku nie trzeba tutaj ponosić kosztu zatowarowania oraz posiadać własnej firmy. Książka w formie e-booka albo w wersji papierowej jest wysyłana tylko, jeżeli ktoś ją kupi.

Kategorie książek oraz bestsellery w Kindle Store
Kategorie książek oraz bestsellery w Kindle Store

Jest to model dla trochę bardziej zaawansowanych osób, ponieważ wymaga już początkowej inwestycji w produkt. W tej sytuacji działasz bardziej jako wydawca (nie tworzysz samodzielnie produktów), ponieważ zlecasz napisanie książki (zazwyczaj proste i krótkie poradniki), tworzenie okładki, promocję i opis produktu. Twoją rolą jest jedynie znalezienie odpowiedniej niszy, pomysłu i wypuszczenie produktu na rynek. Zasada jest tutaj podobna jak w przypadku prostych produktów, ale w tym modelu skupiasz się na mniejszej ilości produktów, które są jednocześnie droższe. Ten model wydawniczy pozwolił osiągnąć status bestsellera na Amazonie jednemu z moim poradników. W moim kursie WydajBestseller pokazuję cały proces od kuchni i uczę jak wydawać właśnie takie poradniki na Amazonie.

 • Poziom trudności: początkujący/średniozaawansowany
 • Potrzebny kapitał na start: od $200
 • Zobacz mój kurs https://wydajbestseller.pl/

Kurs Produkt24 oraz Wydaj Bestseller możesz również kupić razem taniej w pakiecie TUTAJ 

3. Produkty fizyczne (Amazon FB, czyli Fulfilment by Amazon) - to wszelkiego rodzaju produkty fizyczne inne niż książki oraz e-booki. Ja osobiście zajmuję się książkami, ponieważ są one w pełni automatyczne i nie wymagają większych inwestycji. Dla osób, które jednak chcą prowadzić o wiele bardziej rozbudowany biznes mogę polecić sprzedaż produktów fizycznych.

Amazon FBA i sprzedaż produktów fizycznych
Amazon FBA i sprzedaż produktów fizycznych

Jest to model dla bardzo zaawansowanych i wymaga zdecydowanie większego kapitału na start. Z drugiej strony biznes ten oferuje większe możliwości zarobku - coś za coś. Jeżeli interesuje Cię tego typu biznes to mogę Ci polecić kurs sprzedaży Norberta Adutisa, który uczy jak sprzedawać w tym modelu biznesowym.

 • Poziom trudności: zaawansowany
 • Potrzebny kapitał na start: od około 10 000 zł
 • Zobacz kurs Amazon Freedom Project 

4. Kursy dodatkowe

Na moim blogu możecie znaleźć również kilka innych kursów i produktów, które polecam dla osób bardziej zaawansowanych oraz dla tych, które chcą jeszcze bardziej skupić się na wybranym modelu biznesowym. W dziale kursów online możecie skorzystać z produktów stworzonych przez moich kursantów, takich jak gotowe szablony produktów, kurs grafiki lub mastermind. Są to kursy skierowane głównie dla osób publikujących stosunkowo proste produkty Low-Content.

Kursy Amazon KDP, które pomogą zwiększyć sprzedaż własnych produktów:

 • Alfabet Grafika - kurs ten nauczy Cię tworzyć profesjonalną grafikę krok po kroku i publikować własne unikatowe produkty, które będą zarabiać dla Ciebie pasywnie przez wiele lat. Jest to świetna opcja dla każdego kto chce tworzyć grafikę zawodowo. Kurs stworzony przez jedną z moich najlepszych kursantek - Anię, która jest freelancerką i zajmuje się grafiką na pełen etat.
 • Gotowe Szablony Produktów dla Amazon KDP - gotowe szablony produktów (pliki PDF) pozwalają w bardzo łatwy sposób opublikować setki automatycznych produktów na Amazon KDP w najlepszych niszach. Prawie 100 gotowych do publikacji plików PDF.
 • Dopalacz Amazon KDP - zaawansowane techniki sprzedaży na Amazon KDP połączone z indywidualną analizą wideo Twoich produktów przez Dominika Rutkiewicza (mojego kursanta). To świetny dodatek do kursu Produkt24.
 • Mastermind Amazon KDP - regularne webinary oraz indywidualna pomoc od Ani. Dołącz do wąskiego grona najlepszych osób w Polsce zarabiających na Amazon KDP oraz w biznesie online.
Program partnerski w sklepie Od Kelnera Do Milionera
Sklep Od Kelnera Do Milionera
 • Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Jaki kurs Amazona wybrać w takim razie?

Jeżeli jesteś osobą początkującą to zachęcam Cię do rozpoczęcia biznesu od publikacji książek i skorzystania z moich kursów, ponieważ jest najlepsza opcja na początek. Możesz stworzyć swój dochód pasywny i nauczyć się biznesu od podstaw bez inwestowania kapitału oraz bez ryzyka. Nauczysz się podstaw sprzedaży w internecie (może potem rozwijać się analogicznie na innych platformach) i przy okazji podszkolisz swój poziom języka angielskiego. Amazon oferuje bardzo duży rynek zbytu i można z czasem zarabiać coraz więcej. Ja łącze z powodzeniem modele biznesowe pokazane w punkcie pierwszym oraz drugim i Was też do tego zachęcam.

Jeżeli nie masz pewności, który model będzie najlepszy dla Ciebie to zapisz się na darmowy kurs Amazon oraz biznesu online TUTAJ, gdzie przedstawiam mój biznes od kuchni i pokazuję bardziej szczegółowo wybrane modele biznesowe.

Zobacz wideo:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

  3 replies to "Jaki kurs Amazon KDP wybrać? Proste produkty i e-booki"

  • Paulina

   Chciałam dodać książkę do sprzedaży, ale wyskoczył komunikat, że musi mieć co najmniej 75 stron, to w jaki sposób wydać zeszyt?

  • LN

   Mam pytanie odnośnie sprzedaży na Amazonie i mam nadzieje że ktoś zna odpowiedź.
   Czy można jednocześnie mieć konto na KDP i Seller Central (pod tą samą firmą i kontem bankowym)? Czytałem, że Amazon nie pozwala mieć dwóch kont na SC i na KDP, ale czy można mieć jenocześnie 1 konto KDP i 1 konto SC?

   • Tomasz Micherda

    Hej, prawie na pewno można mieć konto KDP i SC – gdyż to dwa różne serwisy. Wiele autorów oferuję książki przez KDP oraz wersje Hardcover przez Amazon FBA. Jeżeli planujesz działać na dwóch kontach to napisz do Customer Service na KDP i odpowiedzą Ci w ciągu 24h dla pewności.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.