Najlepsze książki, które zmienią Twoje życie. Mój osobisty ranking 30 książek

Najlepsze książki, które zmienią Twoje życie
Najlepsze książki, które zmienią Twoje życie

Jakie są najlepsze książki, które mogą faktycznie zmieniać nasze myślenie oraz życie? W dzisiejszym poście przedstawię Wam najlepsze książki przeczytane przeze mnie na przestrzeni ostatnich lat. Książki te zmieniły moje myślenie i zaowocowały realnymi działaniami w kierunku zmian. Dzięki książkom moje ambitne cele zostały zrealizowane i przy okazji mój biznes opiera się na publikacji książek na Amazonie co jest moją wielką pasją. Uważam, że zdobywanie wiedzy oraz inspiracja z książek pomagają nam codziennie stawiać kolejne kroki na przód.

Jest to moje bardzo osobiste zestawienie książek, wśród których znajdziesz zarówno światowe bestsellery oraz mniej znane książki polskich autorów. Każdy z tych tytułów wniesie wiele do Twojego życia i pomoże Ci spojrzeć inaczej na otaczający Cię świat.

Najlepsze książki, które zmienią Twoje życie – 30 najlepszych książek:

4-godzinny tydzień pracy – Timothy Ferriss

Ta książka wywróci Twoje przekonania na temat szkoły, pracy, życia i emerytury do góry nogami. Dowiesz się tutaj (na konkretnych przykładach) jak można zarabiać na wiele różnych i niekonwencjonalnych sposobów. To taka nowoczesna biblia, która zmienia nasze myślenie. Jestem pewien, że żadna szkoła nie odważy się polecać tej książki, gdyż nie miała by z czasem kogo uczyć.

WIĘCEJ

7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey

Książka ta pokazuje nam jak działać efektywnie w życiu oraz jak rozwiązywać codzienne problemy osobiste i zawodowe. Przedstawia ona konkretne nawyki, które pomogą nam osiągać nasze cele i zmieniać otaczający nas świat. Jest to lektura, która jest praktyczna w swoim przesłaniu, ale zarazem bardzo motywująca i skłaniająca do refleksji.

WIĘCEJ

12 życiowych zasad – Jordan B. Peterson

Nowość na rynku i jestem pewien, że książka ta będzie klasykiem ponadczasowym. Psycholog Jordan B. Peterson porusza sytuacje i problemy, które dotykają nas w życiu codziennym. Dzięki tej książce dowiemy się min. czym jest odpowiedzialność oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, które wcześniej, czy później nas w życiu spotkają. 12 życiowych zasad przedstawionych w tej książce to drogowskaz, które posłużą nam za kompas i pomogą odnaleźć sens życia.

WIĘCEJ

Biznes po prostu – Leszek Czarnecki

Rewelacyjna książka adresowana do każdego, kto chce założyć (lub już prowadzi) własny biznes. Leszek Czarnecki wprowadza nas w tajniki przedsiębiorczości w bardzo szczery i ciekawy sposób. Wszystko to mamy okazję widzieć na przykładzie naszego polskiego rynku. Jest to praktyczna edukacja ekonomiczna i możliwe, że ta jedna książka da Ci więcej niż lata studiów na kiepskiej uczelni.

WIĘCEJ

Blizna – Anthony Kiedis

Sława, pieniądze, seks i muzyka, czyli książka z kompletnie innej kategorii. Znajdziesz tutaj niesamowitą i dość brutalną historię sukcesu wokalisty zespołu Red Hot Chili Peppers. W tej książce zobaczysz, że podążanie za swoją pasją może dać nam ogromny sukces. Widzimy tutaj również jakie niebezpieczeństwa czekają na nas po drodze. Zdecydowanie warto się zainspirować, ponieważ sukces można osiągać na wiele różnych sposobów.

WIĘCEJ

Bogaty albo biedny – po prostu różni mentalnie – T. Harv Eker

Książka z kategorii „Przeczytaj ją i zacznij się bogacić”. Jeżeli szukasz lektur, w których odnajdziesz wiarę i natchnienie to jest to książka dla Ciebie. T. Harv Eker zmienia nasze myślenie i postrzeganie związane z pieniędzmi. Może się to wydawać nawet trochę naiwne, ale często nasze trudna sytuacja wynika właśnie z błędnych przekonań na temat pieniędzy. Ta książka pomaga te przekonania zmienić.

WIĘCEJ

Człowiek w poszukiwaniu sensu - Viktor E. Frankl

Człowiek w poszukiwaniu sensu – Viktor E. Frankl

Jedna z najlepszych książek, które przeczytałem w życiu. Psychiatra Viktor E. Frankl pokazuje nam w niej jak odnaleźć sens życia nawet w najtrudniejszych chwilach. Książka przedstawia bardzo brutalne czasy w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej i walkę ludzi, którzy mieli nieszczęście się tam znaleźć. Dzięki tej książce docenisz to co już masz i znajdziesz chęci do działania w dowolnych okolicznościach. Znajdziesz tutaj też rady na temat pokonywania wielu problemów natury psychologicznej. Mi ta książka bardzo pomogła w walce z bezsennością.

WIĘCEJ

Fastlane Milionera – MJ DeMarco

Tej książki nie trzeba chyba przedstawiać. Klasyk, który pokazuje nam jak nowoczesny biznes internetowy oparty na jednej osobie może przynieść w ciągu kilku lat miliony oraz wolność finansową. Książka przedstawia rewelacyjną historię tworzenia biznesu online oraz niesamowicie zmienia nasze myślenie na temat współczesnego świata. Dostajemy tutaj rady, których żadna szkoła nie odważyłaby się dawać swoim uczniom, ponieważ szybko by tych uczniów straciła.

WIĘCEJ

Filozofia sukcesu, czyli f**k it – John C. Parkin i Gaia Pollini

Krótka ilustrowana książka, która uczy nas tego jak… wszystko olać i podchodzić spontanicznie do życia. Jest to fajna odskocznia od ciężkiej pracy i od książek biznesowych, ponieważ często zapominamy, że odpuszczenie sobie czasem tak naprawdę pomaga nam osiągać więcej i prowadzić bardziej szczęśliwe życie. Także „Pieprz to i zrób dzisiaj to co Cię najbardziej przeraża”.

WIĘCEJ

How To Get Rich – Felix Dennis

Felix Dennis to nieżyjący już przedsiębiorca, wydawca i poeta z zamiłowania, który po prostu chciał być bardzo bogaty i to osiągnął. W swojej książce mówi wprost, że pragnął pieniędzy i pod koniec swojego życia spełnia się również literacko pokazując nam jak my też możemy być bogaci. Książka pokazuje nam zasady zdobywania fortuny bez owijania w bawełnę oraz bez zbędnych elementów filozofii duchowej.

WIĘCEJ

Kroki w nieznane – Richard Branson

Wspaniała autobiografia brytyjskiego miliardera, którego większość z Was pewnie zna. Możemy poznać tutaj historię człowieka, który cieszy się życiem i zdobywa ogromną fortunę. Czytamy w tej książce o powstaniu wytwórni muzycznej Virgin Records, linii lotniczych Virgin, o lotach balonem dookoła ziemi oraz o kupowaniu prywatnej wyspy. Niesamowita historia człowieka, która namawia nas do stawiania naszych własnych kroków w nieznane.

WIĘCEJ

Jak pomnażać oszczędności – Maciej Samcik

Krótka książka, którą kupiłem zupełnie przypadkowo lata temu. Przedstawia ona niezbędną wiedzę na temat pieniędzy początkującym i doświadczonym inwestorom. Możemy się tutaj nauczyć podstaw ze świata finansów i dowiedzieć wiele na tematy takie jak inwestowanie, ryzyko, lokaty bankowe, poduszka finansowa, dodatkowa emerytura itd.

WIĘCEJ

Kwadrant przepływu pieniędzy – Robert T. Kiyosaki

Robert Kiyosaki uczy nas jak działają pieniądze oraz zmienia naszą mentalność na ten temat. W tej książce dowiemy się jak uzyskać niezależność finansową, dokonać wielkich zmian w życiu i jak rzucić bezpieczny etat. Równocześnie mogę też polecić chyba najbardziej znaną książkę tego autora pt. Bogaty ojciec, biedny ojciec, którą opisywałem już w innych moich postach.

WIĘCEJ

Kto zabrał mój ser – Spencer Johnson

Krótka i prosta książka, która pokazuje nam zmiany zachodzące w naszym życiu. Pozycja ta pozwoli Ci zaakceptować zmiany, które na pewno się pojawią. Zamiast bać się zmian dowiesz się jak wykorzystać je na własną korzyść. To taka mała mapa, która pomaga nam odnaleźć się w szybko zmieniającym się świecie.

WIĘCEJ

Menedżer skuteczny – Peter F. Drucker

Wydana w 1966 roku książka do dziś zawiera bardzo wartościową wiedzę. Dowiesz się z niej jak nauczyć się efektywności. Nie ważne, czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz własną firmę – musisz umieć zarządzać ludźmi i zasobami. Jest to bardzo praktyczna i konkretna książka, która pokaże Ci jak rozwijać firmę i jak podejmować skuteczne decyzje. Posiłkowałem się tą książką, gdy jeszcze zarządzałem restauracją i zdobyta wiedza bardzo mi pomogła w prowadzeniu restauracji oraz potem własnego biznesu.

WIĘCEJ

Moc Pozytywnego Myślenia – Norman V. Pale

Książka wydana w latach 50 ubiegłego stulecia, która również nie straciła swojej uniwersalnej wartości z biegiem lat. W tej książce znajdziesz porady na temat tego jak przestać się zamartwiać, jak znaleźć sens życia i żyć szczęśliwie, jak uwierzyć w siebie i we wszystko co robimy oraz jak dopuszczać do siebie tylko dobre myśli.

WIĘCEJ

Myśl i bogać się – Napoleon Hill

Jest to klasyczne dzieło literatury motywacyjnej. Poruszane są tutaj tematy takie jak bogacenie się, wpływ naszych myśli na nasze realne działania, wiara w siebie, autosugestia, decyzja, planowania i wiele innych. Jestem pewien, że ta książka na przestrzeni dziesięcioleci odmieniła życie milionów osób na całym świecie poprzez pokazanie im tego co jest możliwe.

WIĘCEJ

Negocjuj – Jakby od tego zależało Twoje życie – Chris Voss

Książka autorstwa byłego negocjatora FBI pokazuje nam techniki negocjacji, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Na przykładzie realnych sytuacji zagrożenia życia poznajemy różne techniki negocjacyjne, które możemy potem wykorzystać w naszym życiu codziennym podczas dowolnych negocjacji. Poza samymi technikami negocjacyjnymi możemy dzięki tej książce zrozumieć jak działa ludzka psychika i stać się dzięki temu jeszcze bardziej skutecznym negocjatorem w każdej sytuacji (nawet podczas negocjacji z żoną).

WIĘCEJ

Najbogatszy Człowiek w Babilonie – George S. Clason

Wydana w 1926 roku książka daje nam bardzo wartościową wiedzę z zakresu finansów osobistych. Dowiadujemy się w tej książce jak możemy mieć więcej pieniędzy oraz jak zarabiać więcej. Wszystko to przedstawione jest w bardzo interesujący sposób na przykładzie przypowieści ze starożytnego Babilonu. Książka ta napisana jest w bardzo przystępny sposób i jest odpowiednia nawet dla osób dopiero zaczynających swoją życiową przygodę z zarabianiem i oszczędzaniem pieniędzy.

WIĘCEJ

Negocjuj – Wojtek Woźniczka

Kolejna książka o negocjowaniu – bardzo praktyczna i do tego osadzona w naszych polskich realiach. Powiedziałbym, że jest to pozycja dla każdego i stąd wynika właśnie sukces tej książki. Poznajemy w niej najważniejsze techniki negocjacyjne oraz dostajemy praktyczny poradnik negocjowania w typowych sytuacjach takich jak zakup mieszkania lub samochodu, rozmowa o pracę, zakupy w sklepie itd. Jej zakup szybko Ci się zwróci i zakup tej książki możesz nawet negocjować na stronie z jej autorem.

WIĘCEJ

Nie bój się bać – Susan Jeffers

Bardzo wartościowa książka na temat pokonywania strachu w różnych sytuacjach życia. Pozwala nam ona zrozumieć czym jest strach i pomaga przełamać się. Może boisz się przemawiać publicznie, być stanowczą osobą, podejmować decyzje, rzucić pracę na etacie itd. Ta książka pozwoli Ci pokonać strach, który blokuje Cię przed osiąganiem tego czego pragniesz.

WIĘCEJ

Pamięć Absolutna – Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger to światowy symbol sukcesu. W swojej autobiografii Arnold opisuje swoje życie od dzieciństwa w małym miasteczku w Austrii po największe życiowe sukcesy w USA. Możemy w tej książce dowiedzieć jak osiągać swoje nawet największe marzenia. Arnold Schwarzenegger udowadnia nam, że najważniejsza w życiu jest wyraźna wizja naszej przyszłości. Dostajemy też bardzo szczegółowe rady jak tą wizję możemy zrealizować.

WIĘCEJ

Odwaga – radość z podejmowania ryzyka – Osho

Książki z serii OSHO pokazują nam jak poradzić sobie z najważniejszymi problemami nękającymi współczesnego człowieka. W tej książce dowiemy się jak krok po kroku stawić czoło lękam, które są przecież integralną częścią naszego życia oraz, że odwaga to wcale nie brak strachu.

WIĘCEJ

Pełna moc życia – Jacek Walkiewicz

Jedna z najbardziej inspirujących książek jakie w życiu czytałem. Jacek Walkiewicz pokazuje nam, że warto podejmować ryzyko oraz wyzwania w życiu. Dostajemy mnóstwo rewelacyjnych wskazówek, które pomogą nam przezwyciężyć wiele trudności i które sprawią, że będziemy żyć pełnią życia. Jest to kolejna świetna pozycja, która pomaga odnaleźć sens życia i odwagę do działania.

WIĘCEJ

Talent nie istnieje – Artur Król

Krótka książka, która obala mit, że potrzebujemy talentu do osiągania naszych celów. Dowiesz się w tej książce jak rozwijać swoje umiejętności, aby być lepszym w dowolnym aspekcie swojego życia. Będzie to świetna pozycja na drodze osiągania celów prywatnych oraz zawodowych, ponieważ w trakcie czytania zrozumiesz, że dzięki ciężkiej pracy i świadomym ćwiczeniom możesz bardzo wiele osiągnąć. Talent nie będzie Ci wcale do tego potrzebny.

WIĘCEJ

Sztuka Zwycięstwa – Phil Knight

Niesamowicie inspirująca i zarazem bardzo rzeczowa autobiografia Phila Knight’a – twórcy firmy Nike. W książce tej możesz prześledzić praktycznie całe życie autora, który przez lata stopniowo tworzy jedną z największych marek na świecie. Książka jest napisana w bardzo przyjazny sposób. Dzięki temu otrzymujemy dużo praktycznej wiedzy i zarazem wiele emocji oraz inspiracji od autora.

WIĘCEJ

Wywieranie wpływu na ludzi - Robert B. Caldini

Wywieranie wpływu na ludzi – Robert B. Caldini

Książka pokazuje nam jak działa ludzka psychika oraz jak skłonić innego człowieka do zmiany sposobu postępowania lub do podjęcia decyzji. Zdecydowanie warto zapoznać się z tą pozycją choćby z tego względu, iż wiedza ta pomoże nam uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w życiu.

WIĘCEJ

Thing Big – Donald Trump

Donald Trump w swojej książce pokazuje nam jak myśleć wielkimi kategoriami. Możemy przeczytać w niej o wielu biznesach Donalda Trump’a i poznać jego sposób myślenia. Jest też mowa o tym jak pokonać przeciwnika w biznesie oraz jak być najlepszym. Nie jestem zwolennikiem niektórych zasad tego pana, ale książka zdecydowanie warto przeczytania.

WIĘCEJ

Wysoko wrażliwi – Elaine N. Aron

Nietypowa pozycja na tej liście, ale zdecydowanie warta uwagi (tylko dla niektórych osób). Jest to książka dla osób odczuwających przytłoczenie nadmiarem bodźców we współczesnym świecie. Dowiesz się w niej jak radzić sobie z nadmiarem doznań z otaczającego nas świata, jak wyciszyć swój umysł oraz jak odnaleźć swoje miejsce, w którym będziemy szczęśliwi.

WIĘCEJ

Zaufanie, czyli waluta przyszłości – Michał Szafrański

Książka polskiego blogera, który pokazuje swoją drogę z pracy na etacie do własnego bloga wartego miliony. Rewelacyjna historia, która inspiruje i zarazem daje bardzo konkretną oraz merytoryczną wiedzę. Książka ta pomoże Tobie rozpocząć własne działania w biznesie w internecie. Ja wyniosłem z tej pozycji przekonania, że nie jestem jedynym, który idzie tą samotną drogą blogowania i biznesu w zaciszu domowym.

WIĘCEJ

Najlepsze książki, które zmienią Twoje życie - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  4 replies to "Najlepsze książki, które zmienią Twoje życie – 30 najlepszych książek"

  • jerzy

   Hi Tomek , super jest zobaczyc Twoja tajna bron atomowa 🙂
   Osho jest jedyny na Twojej liscie ktory doswiadczyl za zycia stanu oswieconej swiadomosci zwanej Niedualnoscia , zycze powodzenia na drodze medytacji Osho az do Oswiecenia.:)

   • Tomasz Micherda

    To wprawdzie jedyna książka Osho jaką przeczytałem, ale jest rewelacyjna 🙂

  • Rafał

   Właśnie kupiłem sztukę zwycięstwa. Zobaczymy, co z tego będzie!

   • Tomasz Micherda

    Pamiętam, że krótko po lekturze tej książki kupiłem buty Nike :). Miłego czytania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.