O czym będzie moja książka i dla kogo ją napisałem?

O czym będzie moja książka i dla kogo ją napisałem
O czym będzie moja książka i dla kogo ją napisałem?

Wszystko zaczęło się dawno temu od pierwszych przeczytanych książek. Nie miałem wtedy nic poza wynajętą obskurną kawalerką w Krakowie i pracą kierowcy skutera w restauracji. Zresztą wcześniej bywało nawet o wiele gorzej. Nigdy nie zapomnę jakie wrażenie wywarły na mnie w tamtym czasie przeczytane tytuły takie jak Sekret Milionera czy Pamięć Absolutna. Jestem zdania, że dobra książka może wiele zmienić w naszej głowie i chcę dać każdemu czytelnikowi mojego bloga lekturę, która pomoże mu w realnym dokonywaniu zmian w każdym aspekcie życia. To właśnie wartościowe książki dały mi w trudnych czasach tak bardzo potrzebną wiarę w to, że mogę coś zmienić w swoim życiu. 

Bardzo tej wiary potrzebowałem, ponieważ nikt nigdy mi nie powiedział, że mogę robić coś więcej niż tylko praca na taśmie w fabryce lub jako kierowca. Moje otoczenie od dziecka wyraźnie karmiło mnie przeciętnością, a ja tego podświadomie nie akceptowałem. Nie chciałem czekać na weekend czy na emeryturę. Moim pragnieniem było doświadczanie życia w pełni i zobaczenie świata. Niestety brak zgody na przeciętność skutkował u mnie jedynie utratą motywacji do działania, ponieważ nie wiedziałem jak faktycznie mogę coś zmienić w swoim życiu. Całe szczęście książki dały mi wiarę oraz pokazały drogę, którą podążam do dzisiaj.

Przez ostatnie osiem lat od czasu przeprowadzki do Krakowa i zaklejania dziury taśmą w drzwiach wejściowych w mojej obskurnej wynajmowanej kawalerce (początki były delikatnie mówiąc trudne) zmieniło się praktycznie wszystko. Pamiętam jak dziś, gdy pracowałem jako kierowca czy kelner. Marzyłem wtedy o swoim przytulnym mieszkaniu, garażu podziemnym i własnym biznesie (najlepiej takim prowadzonym z domu). Pisząc tego posta dochodzi do mnie kolejny raz, że wszystko się spełniło.

Ten przydługawy wstęp był potrzebny, aby pokazać jak dużą wartość książki przedstawiają w moim życiu. Dzięki nim uwierzyłem w siebie oraz dokonałem realnych zmian. Bardzo dużych zmian. Teraz czas przekazać dalej to co otrzymałem od życia.

Dla kogo napisałem książkę Od Kelnera Do Milionera?

Będzie to książka dla każdego kto chce coś zmienić w swoim życiu na lepsze, czyli pewnie dla większości czytelników tego bloga. Książkę zatytułowałem Od Kelnera Do Milionera i będzie ona esencją moich doświadczeń na drodze do lepszego życia. Napisałem ją w taki sposób, aby każdy czytelnik szukający inspiracji, wiedzy oraz nawet rozrywki znalazł to wszystko w jednym miejscu. Za inspirację będą odpowiadać prawdziwe historie, które wpływają na nasze przekonania i pozwalają nam zrozumieć wiele ważnych spraw, a praca nad przekonaniami pozwala faktycznie wpływać na nasze późniejsze działania. Sama wiedza do sukcesu nie niestety wystarczy. Pomiędzy motywującymi treściami znajdzie się również dużo praktycznej wiedzy, która podpowiada jak wprowadzać zmiany do naszego życia pod kątem biznesu i szeroko pojętego sukcesu. Żeby było jeszcze ciekawiej to nie zapomniałem też o dostarczeniu naprawdę dużej dawki rozrywki dla samej radości z czytania.

Na jakim etapie prac nad książką jestem?

Aktualnie książka jest w trakcie redakcji i składu. Okładka powinna być gotowa za kilka dni, drukarnia czeka na pliki do druku, a magazyn do wysyłki jest gotowy na przyjęcie palety z drukarni. Książka będzie wydana metodą self-publishingu, czyli ja organizuję samodzielnie cały projekt i koordynuję wszelkie działania. Ja również będę własną książkę sprzedawać i to ja biorę ryzyko na siebie. Przyznaję, że nie jest to takie łatwe jak publikacja na Amazon Kindle Direct Publishing (szczerze to jest o wiele trudniejsze), ale z drugiej strony będę mógł się z Wami podzielić całym procesem publikacji, tak aby każdy z Was mógł to powtórzyć ten proces w przyszłości na swoim przykładzie. Dlatego publikacja mojej książki będzie świetnym przypadkiem do analizy procesu wydawniczego dla każdej osoby, która będzie chciała zrobić to samo. Daję słowo, że na moim blogu znajdziesz masę informacji całkowicie za darmo i dowiesz się jak Ty możesz również swoją książkę wydać w Polsce. 

Proces self-publishingu wymaga ode mnie również inwestycji pieniędzy oraz czasu. Książka powstawała przez kilka miesięcy, ale zacząłem ją pisać jeszcze na długo przed powstaniem mojego bloga, ale prace przerwałem, gdyż nie widziałem perspektyw na jej wydanie. Pierwsze miesiące tego roku poświęciłem na pisanie treści oraz dopracowanie całości. W kwietniu książka została wysłana do redakcji, korekty i składu. Muszę przyznać, że pisanie książki to bardzo trudny i zarazem niesamowity proces.

O czym będzie moja książka i dla kogo ją napisałem
Premiera książki prawdopodobnie w sierpniu – więcej szczegółów na stronie książki

Jeżeli chodzi o same koszty finansowe to podzielę się nimi wkrótce podczas tworzenia materiałów na temat self-publishingu. Dowiecie się szczegółowo ile kosztuje wydanie swojej książki na przykładzie kelnera, który jeszcze kilka lat temu pracował w restauracji, pił drinki i tylko czytał o lepszej przyszłości. Mimo wszystko tęsknię czasem za tamtymi czasami. 🙂

Kiedy będzie można kupić książkę?

Premiera książki zaplanowana jest na sierpień 2020 (książka jest w trakcie ostatnich przygotowań). Książkę będzie można kupić w przedsprzedaży zdecydowanie taniej- bez kosztów wysyłki. Jeżeli nie chcesz przegapić przedsprzedaży to zajrzyj na stronę książki i zapisz się na listę.

Inspiracja i rozrywka

Moje podejście do formy mojej książki jest bardzo odmienne od formy większości książek, które przeczytałem. Przede wszystkim zależało mi na stworzeniu przyjemnej lektury, która poza wiedzą oraz inspiracją zapewni dużo emocji i rozrywki. Kto powiedział, że nie można się uczyć, inspirować i jednocześnie cieszyć czytaniem? Opisałem sytuacje, które poza emocjami dadzą Ci dużego kopa do działania, ale znajdziesz w mojej książce również wiele ciekawych zdarzeń z życia zawodowego oraz również prywatnego. Dowiesz się na przykład jak naprawdę wygląda praca kelnera w centrum Krakowa, przeczytasz o wypitych drinkach, imprezach oraz o tym co kelner wrzuca (wlewa) do jedzenia osobie, która kradnie mu napiwek. Szczerze mówiąc to nie miałem skrupułów i opisałem większość sytuacji, których zdecydowanie nie powinno się nawet opowiadać. Zazwyczaj, gdy opowiadam znajomym o tym co się działo w restauracji to nie mogą uwierzyć. Nie obyło się również bez historii miłosnych oraz zdarzeń, które nas przecież kształtują każdego dnia. Czytelnik będzie mógł przeżywać razem ze mną podróże po krakowskich piwnicach, klubach i zajrzy nawet do mojego łóżka. Postanowiłem podzielić się trudnymi sprawami, o których wielu z nas nawet boi się nawet myśleć. Wiem jednak, że dzięki temu czytelnik otrzyma bardzo wartościowy materiał, który skłoni go do refleksji nad własnym życiem, zachęci do realnych zmian oraz ustrzeże zarazem przed popełnieniem wielu bardzo kosztownych życiowych i finansowych błędów.

Wiedza i biznes

Jestem zdania, że wiedza techniczna to tylko 20% procent sukcesu w dowolnej dziedzinie życia. Nic nie zdziałamy bez odpowiednich przekonań, a te można zmienić jedynie dzięki inspiracji oraz doświadczaniu życia. Książki to właśnie doświadczenie życia innej osoby w pigułce. Jednak trzeba działać też w oparciu o wiedzę i konkretne przykłady. Dlatego w mojej książce przedstawiam również wiedzę z zakresu tworzenia własnej firmy. Czytelnik dowie się jak stworzyć biznes pomimo bardzo trudnej i pochłaniającej czasowo pracy na etacie oraz finalnie jak tą pracę rzucić. Motywem przewodnim jest oczywiście przejście z pracy na etacie do własnej firmy, ale książka pokazuje po prostu jak iść do przodu każdego dnia. Może to również oznaczać zmianę pracy, otrzymanie podwyżki w obecnej pracy, przeprowadzkę do innego kraju lub odrzucenie niektórych negatywnych rzeczy w naszym życiu, które nam doskwierają.

Pisząc książkę Od Kelnera Do Milionera zależało mi, żeby dać każdemu czytelnikowi narzędzie do kreowania własnego życia. Książka ta jest zbiorem zasad opartych na prawdziwych historiach, które uczą oraz inspirują. W każdym rozdziale znajdują się również wyróżnione najważniejsze myśli, a na samym końcu książki czytelnik znajdzie podsumowanie, czyli esencję tychże złotych myśli, do których zawsze będzie mógł powrócić.

Moja książka będzie mieć premierę w połowie roku i wstępny plan przewiduje sierpień, ale nie jestem jeszcze przywiązany do tej daty. Moje wesele miało odbyć się 9 maja i zostało przesunięte na wrzesień, także teraz trochę już luźniej traktuje niektóre terminy. ?

Podsumowanie

Na moim blogu przedstawiam najlepsze książki, które zmieniły nie tylko moje życie. Są to często biografie ludzi sukcesu, książki biznesowe i tytuły z szeroko pojętego rozwoju osobistego. Ogromnie zależy mi na tym, żeby ktoś kiedyś po lekturze mojej książki po prostu zaczął działać i zmienił coś w swoim życiu. Moim celem było napisanie i wydanie książki, która będzie mogła stać na półce na równi z takimi właśnie najlepszymi światowymi tytułami i uważam nieskromnie, że cel ten osiągnąłem.

O czym będzie moja książka i dla kogo ją napisałem? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

<iframe title="OKDM 223: O czym będzie moja książka i dla kogo ją napisałem?" height="122" width="100%" style="border: none;" scrolling="no" data-name="pb-iframe-player" src="https://www.podbean.com/media/player/5uv8v-df56e5?from=yiiadmin&download=1&version=1&skin=1&btn-skin=108&auto=0&share=1&fonts=Helvetica&download=1&rtl=0&pbad=1"></iframe> Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji <a href="https://odkelneradomilionera.pl/podcast/" target="_blank" rel="noopener"><strong>TUTAJ</strong></a>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.