Strach przed porażką, czyli DLACZEGO NIE BĘDZIESZ BOGATĄ OSOBĄ + recenzja książki How to Get Rich - Felix Dennis

Strach przed porażką, czyli DLACZEGO NIE BĘDZIESZ BOGATĄ OSOBĄ
Strach przed porażką, czyli DLACZEGO NIE BĘDZIESZ BOGATĄ OSOBĄ

Wszyscy mamy mnóstwo świetnych pomysłów i planów, ale strach przed porażką jest ich największym pogromcą. Wiele osób z mojego otoczenia mówi mi, że mają genialny pomysł na biznes i na zmianę swojego życia. Jednak zdecydowana większość z nich tylko mówi, a czas mija. Jednak większość z nas nawet nie mówi o tym jakie ma pomysły i marzenia. Dlaczego?

Czytam właśnie bardzo dobrą książkę pt. How To Get Rich - to taki poradnik i autobiografia brytyjskiego milionera Felixa Dennis'a. Przedstawia on brutalną prawdę o bogactwie i osiąganiu naszych celów w bardzo ciekawy dla czytelnika sposób. Najpierw na podstawie tej książki przedstawię Wam kilka powodów przez które nie uda Wam się zdobyć bogactwa i sukcesów w życiu (jako bogactwo możemy rozumieć zarówno pieniądze jak i wszelkiego rodzaju sukcesy oraz szczęśliwe życie).

Dlaczego nie osiągniesz bogactwa?

 1. Jeżeli boisz się ponieść porażkę i przyznać się do tego publicznie to Twoje szanse na zdobycie bogactwa są znikome.
 2. Jeżeli przejmujesz się tym co mogą pomyśleć sąsiedzi to nigdy nie będziesz bogatą osobą.
 3. Jeżeli wybierzesz bezpieczną drogę w postaci mało odpowiedzialnej pracy na etacie i będziesz bać się zaryzykować bezpieczeństwa swojego oraz najbliższych to nigdy nie zostaniesz bogatą osobą.
 4. Jeżeli nie jesteś w stanie pracować ciężej i więcej niż Twoi znajomi i rodzina to nigdy nie będziesz bogatą osobą.
 5. Jeżeli nie jesteś w stanie przekonać samego siebie, że jesteś wystarczająco dobrą i wartościową osobą, która jest w stanie być bogata to nigdy nie zdobędziesz bogactwa.
 6. Jeżeli nie potrafisz spojrzeć w oczy swojemu strachowi przed porażką to nigdy nie będziesz bogatą osobą.

Strach przed porażką

Strach przed porażką jest głównym czynnikiem, który blokuje nas przed osiągnięciem czegoś więcej w życiu. Zastanów się jak często rezygnujesz z działania (nawet z małych codziennych rzeczy) z powodu odczuwania lęku i niepewności? Jak często odpuszczasz coś czego pragniesz, ponieważ w Twojej głowie pojawia się strach i wyobrażenie porażki? Osiąganie swoich celów po przez ciężką pracę, rezygnowania z przyjemności, narażenie się na krytykę w trakcie działania oraz ewentualna publiczna krytyka naszego nieudanego działania - to wszystko jest przerażające i to blokuje nas. Strach przed porażką i ośmieszeniem, brak wiary we własne siły skutecznie blokuje większość ludzkich działań w kierunku lepszego życia.

Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy ludzie zmagają się z tym strachem i dlatego zdecydowana większość osób nie osiąga sukcesów i nie zdobywa bogactwa. Oznacza to dla Ciebie, że pokonując ten strach przed porażką i krytyką możesz wyjść na prowadzenie.

Blog Od Kelnera Do Milionera

Ja sam startując z moim blogiem musiałem publicznie pokazać, że zaczynam działać. Wszyscy dookoła widzieli moją pracę, filmy, bloga i osobiste przemyślenia. Mój pierwszy film przedstawiał moje cele na 2018 rok i zawierał publiczną deklarację realizacji tych celów. Nie potrafiłem robić większości rzeczy, które są wymagane przy Tworzeniu tego typu biznesu jakim jest blog. Tworzenie platformy na WordPress, grafika, pisanie postów, tworzenie filmów i kursów online było tym co musiałem się nauczyć i tylko wiara we własne siły pomogła mi to zrobić pomimo wielu przeciwności i problemów.

Nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz zainwestowałem większą sumę pieniędzy w kurs Amazona i do dziś nie zapomnę tego strachu, który wtedy mi towarzyszył. Inwestowałem większą część swoich oszczędności w naukę sprzedaży i w swoje pierwsze produkty na Amazonie. Bałem się bardzo i tylko wiara we własne siły pochodząca z książek i filmów motywacyjnych pozwoliła mi opanować strach przed porażką.

Jak więc pokonać strach przed porażką?

Felix Dennis w swojej książce podpowiada, że aby pokonać strach przed porażką należy traktować go w odpowiedni sposób. Nie możesz patrzeć na swój strach jak na coś bardzo przerażającego i ulegać mu. Traktuj strach jak konia, który może i na początku jest dziki, ale z czasem można go okiełznać. Co więcej możesz nawet takiego konia ujeżdżać. Jedno jest pewne - nie możesz się poddać swojemu strachowi, gdyż wtedy na pewno pozostaniesz biedną osobą we wszystkich aspektach swojego życia.

Kilka prostych rad jak pokonać strach przed porażką:

 • Codziennie walcz ze strachem, pokonuj go w każdym aspekcie Twojego życia.

 • Boisz się czegoś? Zrób to!

 • Coś jest dla Ciebie niewygodne? Pomimo to działaj.

 • Może się czegoś wstydzisz, albo coś ukrywasz? Wyjdź z ukrycia i nie przejmuj się opinią innych.

 • Pokaż na co Cię stać i codziennie przekraczaj swoją strefę komfortu.

 • Chcesz mieć coś czego nie masz? Musisz robić coś czego nie robisz!

Jeżeli wciąż się jednak boisz, nie chcesz zaryzykować i narazić się na publiczną oraz osobistą porażkę to droga do bogactwa i sukcesu jest dla Ciebie zamknięta. Koniec i kropka.

ZOBACZ WIDEO:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny