Spacery i chodzenie czyli najlepszy sposób na poprawę zdrowia i relaks

SPACERY, czyli najlepszy sposób na poprawę zdrowia i relaks
SPACERY, czyli najlepszy sposób na poprawę zdrowia i relaks

Chcesz poprawić swoje zdrowie oraz sylwetkę, ale jednocześnie nie masz ochoty na chodzenie na siłownię lub na bardzo intensywny wysiłek fizyczny taki jak np. bieganie? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ istnieje bardzo niedoceniany rodzaj sportu, który może uprawiać każdy. Są to właśnie spacery i chodzenie.

Ja osobiście od lat praktykuję ten rodzaj sportu w swoim życiu. Przez lata będąc kelnerem chodziłem codziennie w pracy bardzo dużo i widziałem jak korzystny wpływ miało to na moją sylwetkę, zdrowie i moje dobre samopoczucie. Jednak zrozumiałem to dopiero wtedy, kiedy przestałem pracować jako kelner i moje ciało zaczęło bardzo mocno domagać się codziennego wysiłku w postaci spacerów.

Możesz sobie pomyśleć, że nie jest to pełnoprawny sport i że tego typu wysiłek fizyczny nie daje tak dobrych rezultatów jak bieganie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki jest Twój cel. Jeżeli chcesz mieć zgrabną sylwetkę, zrzucić trochę kilogramów i sprawić, aby Twoje ciało zaczęło funkcjonować o wiele, wiele lepiej to zachęcam Cie przeczytania poniższych zalet płynących z chodzenia i spacerowania.

Jakie są zalety i korzyści płynące z uprawiania spacerów/chodzenia?

Poprawa sylwetki - będzie to redukcja tkanki tłuszczowej (jeżeli masz jej nadmiar) oraz ogólna poprawa Twojej postawy ciała. Dzięki regularnym spacerom Twoje ciało będzie wyglądać lepiej i będzie bardziej wysportowane. Jeżeli jesteś kobietą to Twoje nogi zdecydowanie zrobią się jędrniejsze. Jeżeli natomiast jesteś mężczyzną to docenisz efekt w postaci silniejszej i bardziej wyprostowanej sylwetki.

Poprawa zdrowia - chodzenie to coś bardzo naturalnego dla naszego organizmu i potrzebujemy ruchu jak powietrza. Całe nasze ciało nie może po prostu dobrze funkcjonować, jeżeli nie dostarczymy mu ruchu w postaci spacerów kilka razy w tygodniu. Regularne chodzenie uchroni Cię przed wieloma schorzeniami, które powodowane są współczesnym trybem życia.

Lepsze samopoczucie - jeżeli nasze ciało jest w ruchu to również nasz mózg lepiej pracuje. Spacery powinny być dla Ciebie szczególnie ważne jeżeli stawiasz na efektywność Twojej pracy umysłowej oraz na swój lepszy nastrój. Dodatkowo chodzenie wycisza Twój umysł.

Zapomnij o diecie - uprawiając regularne sporty takie jak chodzenie nie musisz już specjalnie martwić się ilość spożywanych kalorii. Wysiłek fizyczny bardzo dobrze reguluje apetyt i sprawia, że wszystko smakuje lepiej. Chcesz poczuć się znowu jak dziecko? Nie siedź przed telewizorem tylko rusz się na codzienny spacer, a zobaczysz jak bardzo odżyjesz!

Chodzenie to najlepszy sposób na odchudzanie dla każdego

Warto o tym tutaj wspomnieć ponieważ, wiele osób zmaga się z problemem nadwagi i związanego z tym kiepskiego stanu zdrowia, złego samopoczucia oraz brakiem wiary w siebie. Spacery to najlepszy sposób dla osób w każdym w wieku i z każdym rodzajem nadwagi. Nie ważne czy ważysz 150 kg i ledwo chodzisz, czy może chcesz wyrzeźbić sobie ładnie brzuch na wakacje. Regularne spacery pomagają w każdym przypadku i są bardzo przyjemne. Pamiętaj, że aby schudnąć trzeba po prostu się ruszać.

Prosty plan treningowy dla każdego:

  • Wybierz minimum 3-4 dni w tygodniu i w każdym z tych dni udaj się na intensywny spacer. Mówiąc intensywny mam na myśli chodzenie trochę szybsze niż robisz to normalnie. Czas trwania takiego spaceru powinien trwać od 30-60 minut.
  • Pamiętaj o wygodnym obuwiu.
  • Spacerem tym może być np. Twoja droga do pracy lub do szkoły. Nie musisz specjalnie organizować sobie czasu na chodzenie (jak to ma miejsce w przypadku biegania).
  • W trakcie spaceru możesz słuchać nagrań motywacyjnych, uczyć się języków obcych etc. Czas leci wtedy o wiele przyjemniej, a Ty wykorzystujesz ten czas o wiele bardziej efektywnie.

Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny