Jak osiągać CELE i SUKCESY w życiu PROSTA ZASADA i brutalna prawda

Jak osiągać CELE i SUKCESY w życiu? PROSTA ZASADA
Jak osiągać CELE i SUKCESY w życiu? PROSTA ZASADA

Wiele mówi się o osiąganiu celów oraz o szeroko pojętym sukcesie w życiu. Każdy chce osiągać sukcesy, mieć rewelacyjne życie, najlepszego partnera i do tego zarabiać dużo pieniędzy. W tym artykule przedstawię Ci najważniejszą zasadę, która pokaże Ci jak osiągać cele i sukcesy. Jednocześnie dowiesz się brutalnej prawdy, która sprawia, że większość osób swoich celów i marzeń nie osiąga.

Jak osiągać cele i sukcesy? - SYSTEMATYCZNOŚĆ to klucz

Systematyczność w codziennej pracy i stawianie każdego dnia małych kroków jest największą tajemnicą do osiągania swoich celów. Jest to zarazem klucz do sukcesu jak i brutalna prawda, która sprawia, że większość osób nie realizuje swoich celów oraz marzeń. Dlaczego tak się dzieje? Każdy z nas chce mieć dużo i dużo osiągać. Jednak nigdy nie będziesz w stanie zrobić czegoś dużego w krótkim okresie czasu. Nie zbudujesz dużej firmy w miesiąc, nie stworzysz wspaniałego związku w miesiąc, nie wyrzeźbisz wymarzonej sylwetki w kilka tygodni. Najważniejszy jest proces, który często trwa latami lub, który po prostu nie ma końca.

Co to jest systematyczność?

Jest to pracowanie każdego dnia ciężko i regularnie, ale z wyraźną wizją oraz planem na przyszłość. Nie jest to bezmyślna harówka, ale realizowanie codziennie swojego planu krok po kroku, rozbijanie dużego celu na cele mniejsze.

Niestety mało kto jest w stanie poświęcić się swoim celom przez lata swojego życia, jednocześnie nie osiągając żadnych korzyści w trakcie trwania tego procesu. Wiele osób nie wytrzyma często wielu lat pracy i wyrzeczeń, ponieważ brak im wyraźnego celu działania. Klucz do osiągania celów jest systematyczność poparta wyraźnym celem, gdyż tylko ten cel da Ci motywację do bycia systematycznym. Zobacz mojego posta na temat wyznaczania sobie celów.

Jak osiągać CELE i SUKCESY w życiu? To jest proste, ale wymaga cierpliwości

Zobrazuję Ci to na przykładach dotyczących różnych aspektów Twojego życia:

Twoja kariera - każda z pracujących osób chce zarabiać więcej, awansować i iść do przodu w swoim zawodzie/miejscu pracy. Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że aby to wszystko osiągnąć należy systematycznie pracować przez lata i regularnie zdobywać nowe umiejętności? Uczysz się i rozwijasz, czy może jednak liczysz na szczęście i oczekujesz "wygranej na loterii"?

Twoja firma - jeżeli prowadzisz własną firmę to systematyczność ma jeszcze większy wpływ na Twoje położenie (w pracy na etacie jesteś niestety zależny od innych oraz od ich decyzji). W tym wypadku systematyczność w Twojej firmie z biegiem lat może zaowocować sukcesem o wiele większym niż w pracy na etacie, ponieważ nie masz ograniczeń jak na etacie. Własną firmę możesz rozwijać o wiele łatwiej niż swoje stanowisko na etacie.

Związki - może marzysz o wspaniałym partnerze oraz o wielkiej miłości. Uważasz, że jesteś w stanie posiadać wymarzonego partnera będąc raczej kiepską osobą? Czy jesteś w stanie rozwijać siebie przez lata, aby zachęcić odpowiednie osoby? Czy potrafisz dawać miłość przez lata bezwarunkowo i nie oczekiwać nic w zamian?

Zdrowie - tutaj zasada systematyczności chyba najlepiej się przedstawia. Nie schudniesz od jednego zdrowego posiłku i nie przytyjesz od jednego niezdrowego posiłku. Podobnie jest z całym zdrowiem - liczy się systematyczność każdego dnia. Rozsądna dieta oraz dbanie o kondycję fizyczną i psychiczną regularnie każdego dnia da Ci odpowiedni stan zdrowia. Nie ma drogi na skróty i nie ma magicznych pigułek.

Biznes online - wydając np. książki w internecie również liczy się systematyczność. Ja posiadając ponad 500 produktów na platformie Amazon i CreateSpace zacząłem odnosić największe sukcesy bardzo długi czas po starcie. Pierwsze książki i produkty były kiepskie. Dopiero z czasem uczyłem się, poprawiałem i rozwijałem moje produkty, które często dopiero po dłuższym okresie zaczynały przynosić zyski. Jednak czas leciał, produktów było coraz więcej i wiele z nich, które były sprzedawane pod jedną marką nakręcały się wzajemnie.

DARMOWY KURS - NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE

Nie ważne czy otwierasz biznes, starasz się poprawić swoje zdrowie, budujesz dom czy swoje życie w jakimkolwiek innym aspekcie. Pamiętaj, aby mieć swój cele na horyzoncie (cel powinien być zapisany i dobrze przemyślany) i systematycznie każdego dnia do tego celu dążyć. Jeżeli zabraknie Ci motywacji to wtedy przypomnij sobie o swoich celach i odbuduj tą motywację. Nie zapomnij również, aby posiłkować się wiedzą innych osób - czasem zamiast popełniać błędy możesz nauczyć od kogoś jak coś zrobić - przeczytaj książkę na temat, który jest związany z Twoim celem, idź na szkolenie lub zapisz się na kurs online. Nigdy nie bój się zainwestować pieniędzy w wiedzę i edukację. Następnie pracuj systematycznie każdego dnia, aż swój cel osiągniesz.

Jak osiągać CELE i SUKCESY w życiu? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.