Sprzedaż na Amazonie - jak zacząć?

Sprzedaż na Amazonie - jak zacząć?
Sprzedaż na Amazonie - jak zacząć?

Temat Amazona i możliwości sprzedaży na Amazonie swoich produktów stają się coraz bardziej popularnymi zagadnieniami w Polsce. Dlaczego? Ponieważ Amazon umożliwia sprzedawanie praktycznie dowolnych produktów na najbardziej rozwiniętych rynkach świata bez konieczności naszej przeprowadzki. Sprzedaż na Amazonie można prowadzić z Polski i możemy sprzedawać nasze produkty za granicą. Brzmi fajnie? Amazon oferuje do tego swoje centra dystrybucyjne, z których wysyła nasze towary do osób, które te towary zakupiły poprzez platformę Amazon.

Sprzedaż na Amazonie - czy to jest, aż takie proste?

Oczywiście, że nie - sprzedaż na rynkach światowych po przez Amazon i biznes w ogóle wymagają ogromu pracy i dużej dawki wiedzy. Sprzedawanie własnych produktów na rynek np. europejski wiąże się z wieloma zawiłościami i jest to po prostu biznes wymagający naszej ciężkiej pracy. Ja zafascynowałem się Amazonem kilka lat temu, kiedy to usłyszałem o tej ogromnej platformie umożliwiającej sprzedaż na całym świecie. Nie zamierzałem jednak sprzedawać kosmetyków, czy też telewizorów, gdyż wymagało to sporych inwestycji i po prostu chyba mnie nie kręciło. Postanowiłem zająć się wydawaniem i sprzedażą książek na Amazonie, ponieważ wkład własny nie musiał być tak duży i książki są produktem o wiele bardziej wygodnym w sprzedaży.

Sprzedaż na Amazonie produktów formie książek?

Wiele osób pyta jak dokładnie wygląda proces tworzenia książki/produktu w formie książki na Amazonie:

  1. Należy się zapoznać dobrze z platformą Amazon i z produktami na tej platformie.
  2. Wyszukać odpowiednią niszę i wybrać tytuł/pomysł na książkę.
  3. Zamówić napisanie książki, poradnika np. na upwork.com.
  4. Zamówić okładkę na fiverr.com.
  5. Całość należy umieścić w serwisie CreateSpace (książka papierowa) lub w Kindle Direct Publishing (ebook).
  6. Nasza książką jest po procesie weryfikacji dostępna praktycznie na całym świecie.

Oczywiście nie jest to, aż takie proste i każdy z tych kroków wymaga sporo pracy i umiejętności. Jednak jest to proces zdecydowanie prostszy niż wydanie swojego produktu elektronicznego lub papierowego w Polsce. Do tego mamy do dyspozycji rynek najbogatszych krajów świata i dzięki temu możemy liczyć na niebywale większy rynek niż np. gdybyśmy wydawali swoje produkty w Polsce. Wydając książki rozliczamy się jako autor, czyli nie potrzebujemy do tego działalności gospodarczej.

Sprzedaż na Amazonie - gdzie jest haczyk?

Wymaga to sporej dawki wiedzy. Należy nie bać się zainwestować w siebie i przede wszystkim należy się nastawiać na wydawanie wielu produktów z czasem. Nie możemy liczyć, że wydamy jeden produkt i będziemy zarabiać krocie. Tak to nie działa. Nauka to proces i wydając kolejne produkty (nawet bardzo proste) będziemy coraz lepsi, a sukcesy będą przychodzić z czasem i będą coraz większe. Nie ma drogi na skróty i zawsze to powtarzam. Moje pierwsze książki też były klapami. Dopiero trzeci produkt na Amazonie okazał się bestsellerem, a po ponad roku w grudniu 2017 osiągnąłem sprzedaż w wysokości prawie 1500 sztuk miesięcznie (książki i proste produkty w formie książek). Mówi się, że szybki sukces wymaga lat pracy i jest to prawda. Chcąc dobrze zarabiać na Amazonie potrzebujemy wiedzy, praktyki i często trochę porażek, ale jest to jedyna droga.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Amazona i biznesu online to zapraszam Was do zapoznania się z moim całkowicie darmowym kursem NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE. Mówię tam przede wszystkim o Amazonie, wydawaniu książek oraz o kilku innych rodzajach biznesu online.

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny