Jak pokonać lęk i samego siebie?

Jak pokonać lęk i strach?
Jak pokonać lęk i strach?

Jak pokonać lęk i samego siebie? Na początek krótki przykład, który uświadomi Ci jak pokonać lęk, strach, przeszkody w życiu oraz samego siebie. Wyobraź sobie, że jesteś rycerzem i musisz pokonać strasznego smoka. Jeżeli tego nie zrobisz to smok zacznie niszczyć wszystko dookoła Ciebie i zabierze Ci szanse na szczęśliwe życie. Jak możesz go pokonać? Masz dwie opcje - możesz być pasywnym rycerzem i nie robić nic, albo możesz podjąć walkę i pokonać tego smoka. Jak myślisz, która opcja jest tą słuszną? Jak pasywny rycerz może pokonać smoka i zdziałać cokolwiek? Jeżeli nie podejmiesz żadnych działań to nie pokonasz smoka, ani żadnych innych przeszkód w swoim życiu. Co więcej brak działania i walki z Twojej strony poskutkuje tym, że smok wcześniej czy później dopadnie również Ciebie, a paraliżujący strach będzie tylko większy z czasem.

Jak pokonać lęk? Atakuj!

Całym sekretem pokonania lęku, strachu oraz zarazem sekretem osiągania wszelkich sukcesów jest po prostu atakowanie. Jeżeli boisz się czegoś to musisz działać na przeciw tego co Cię przeraża. Nie ważne czego się boisz. Może być to strach przed porażką, który Cię paraliżuje lub strach przed opinią innych osób. Jednak jedynie zdecydowane i systematyczne działania w kierunku pokonania tego strachu przyniosą efekty.

Nie jest to może odpowiedź, które się spodziewasz i nie jest to łatwa droga. Jeżeli jednak chcesz coś osiągnąć to musisz atakować. Chcesz zarabiać i mieć swój biznes? Musisz działać i pokonywać problemy, przeszkody oraz narażać się na stres. Nigdy nie obejdzie bez problemów i konfliktów. Zapytaj właściciela jakiegokolwiek biznesu. Chcąc posiadać biznes i zarabiać więcej musisz narazić się na ataki ze strony innych osób, urzędów i co więcej musisz te ataki odeprzeć. Jeżeli chcesz posiadać lepsze i bardziej odpowiedzialne stanowisko w swojej pracy to również musisz być osobą aktywną, atakować oraz przyjmować ataki na siebie każdego dnia. Ja kilka lat temu przyjmując posadę menedżera restauracji musiałem również przejść na postawę aktywną i zacząć atakować rzeczywistość, ponieważ bez tego długo bym nie wytrzymał. Własny biznes oraz bardziej odpowiedzialne stanowiska tego wymagają.

Jak pokonać lęk i samego siebie? Wystaw się na potyczki

Jako menedżer restauracji zarządzałem kilkunastoosobowym zespołem. Do tego codziennie cała masa często niezadowolonych gości. Wszystko to wiązało się z problemami i potyczkami każdego dnia. Prowadząc swój kanał na YouTube oraz bloga codziennie wystawiam się na krytykę innych osób i myślę, że większość z Was nie zdaje sobie sprawy jak dużo wulgarnego hejtu na mnie spada. Jednak te wszystkie potyczki w byłej pracy na etacie oraz w moim biznesie są niezbędne. Dlaczego? Unikając konfliktów i problemów nie osiągniesz w życiu nic. Nie możesz mieć fajnego biznesu lub dobrej pracy bez brania odpowiedzialności za swoje życie i otoczenie. Nie możesz mieć tego wszystkiego bez pokonywania lęku, atakowania problemów oraz bez zmierzenia się z samym sobą.

Jak być bardziej aktywną osobą i działać zdecydowanie każdego dnia?

Mi pomogły bardzo książki oraz poranne nawyki. Książki z zakresu rozwoju osobistego zmieniły moje myślenie na lepsze. Uważam, że przeczytanie nawet kilku dobrych tytułów w ciągu roku będzie dla Ciebie bardzo korzystne i zmieni Twoją perspektywę na to co jest możliwe. Jednak najlepszym co można zrobić dla siebie to stosowanie prostych ćwiczeń każdego poranka. Ćwiczenia te to proste poranne nawyki, które zmieniają nasze nastawienie i pomagają nam być bardziej aktywną osobą. Wykonanie kilku prostych ćwiczeń fizycznych oraz czytanie afirmacji wzmacnia nas i pomaga nam nastawić się aktywnie do całego nadchodzącego dnia. Z takim podejściem stajemy się właśnie osobami bardziej zdecydowanymi, które aktywnie atakują nadchodzące problemy. Te problemy zawsze będą. Każdego dnia do końca życia - szczególnie jeżeli chcesz od życia mieć coś więcej. Im szybciej się z tym pogodzisz tym lepiej.

Dlatego drogi czytelniku pamiętaj - każdy się boi i nawet najtwardsi ludzie muszą walczyć ze swoim strachem i lękiem. Chcesz może więcej zarabiać, może odejść z etatu do własnej firmy, wydać swoją książkę na Amazonie lub poderwać dziewczynę/faceta? Nie zrobisz tego w trybie pasywnym bez działania oraz bez atakowania rzeczywistości. Musisz być tym rycerzem, który aktywnie atakuje smoka i dzięki temu osiąga swoje sukcesy. To jest moja odpowiedź na pytanie "Jak pokonać lęk i samego siebie?". Powodzenia!

Jak pokonać lęk i samego siebie? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.