3 proste poranne rytuały dla każdego na dobry początek dnia

PORANNE RYTUAŁY dla każdego, czyli jak dobrze zacząć dzień
PORANNE RYTUAŁY dla każdego, czyli jak dobrze zacząć dzień

W tym wpisie pokażę Ci 3 proste poranne rytuały i opowiem Ci dlaczego dobry początek naszego dnia jest tak dla nas ważny. Dowiesz się jak takie poranne rytuały stworzyć na przykładzie moich porannych nawyków wypracowanych przez lata. Tworząc moje poranne rytuały opierałem się w dużej mierze na porannych nawykach ludzi sukcesu.

3 proste poranne rytuały - dlaczego warto?

Od razu odpowiem Ci, że tak - ma to sens i na prawdę fajnie działa. Nie będę Ci tutaj przedstawiać skomplikowanych ćwiczeń i dziwnych rytuałów do wykonania każdego ranka. Pokażę Ci natomiast bardzo proste i szybkie sposoby, aby każdy dzień rozpocząć w dobrym humorze z nastawieniem na działanie. Nie musisz chodzić na długie spacery, ani robić bardzo skomplikowanych rzeczy - wystarczy, że zadbasz o podstawowe potrzeby swojego ciała i nastawisz się pozytywnie na nadchodzący dzień. Poskutkuje to zmianą Twojego myślenia na cały dzień, a to będzie prowadzić do realnych działań oraz do zmiany Twojego życia w długim okresie czasu.

Moje poranne rytuały trwają około 10 minut i składają się z 3 prostych i przyjemnych zadań, które wykonuje zawsze zaraz po przebudzeniu. Oto moje 3 proste poranne rytuały:

1. Nawodnienie

Zaraz po przebudzeniu nasz organizm jest bardzo odwodniony po całej nocy. Nasze ciało domaga się wtedy płynów i pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to dostarczenie naszemu organizmowi wody. Ja wypijam zawsze minimum szklankę wody z dodatkiem soku z cytryny. Warto dodać do wody sok z cytryny, gdyż dostarczamy sobie dawkę witaminy C oraz woda z cytryną smakuje po prostu znacznie lepiej.

Poranne rytuały - nawodnienie to podstawa
Poranne rytuały - nawodnienie to podstawa

2. Proste ćwiczenia

Jak już nawodnisz swoje ciało to musisz je rozruszać. Sama woda dobrze Cię nie obudzi i dlatego konieczne są bardzo proste ćwiczenia, które postawią Cię na nagi w ciągu kilku minut. Nie musisz chodzić biegać ani jechać na siłownię. Celem prostych porannych ćwiczeń jest rozruszanie każdej części Twojego ciała - zobacz film poniżej, gdzie pokazuję proste ćwiczenia, które ja stosuję codziennie. Ćwiczenia te sprawią, że praktycznie od razu się obudzisz i poczujesz chęć do działania.

3. Motywacja (afirmacje) + Twoje cele + plan dnia

Jak już Twoje ciało będzie nawodnione, a mięśnie rozruszane to czas wtedy na trochę motywującej gimnastyki dla Twojej głowy. Bardzo zachęcam Cię zakupu terminarza oraz pustego zeszytu. W terminarzu zapisuj sobie Twoje zadania na każdy tydzień (bardzo polecam kupić terminarz z planem tygodniowym, tak aby zawsze planować sobie każdy tydzień w całości). W osobnym zeszycie zapisuj sobie natomiast Twoje cele długoterminowe oraz motywujące zdania, czyli afirmacje. W zeszycie tym możesz zapisywać również swoje pomysły np. związane z biznesem. Terminarz i zeszyt posiadam zawsze przy sobie.

Afirmacje - to nic innego jak zdania, które motywują Cię do działania i nastawiają pozytywnie do życia. Ja moje afirmacje zapisuję i dopisuję cały czas nowe - czasem usłyszę coś mądrego od kogoś na YouTube, czasem zapiszę sobie cytat z książki, czasem nawet są to moje przemyślenia. Bardzo ważne, aby afirmacje działały na Ciebie i motywowały Cię do działania. Mogą być to nawet najprostsze zdania typu "Nie poddawaj się!". Może być to nawet poranna modlitwa podnosząca na duchu. Zachęcam Cię do samodzielnego wypracowania swoich ulubionych afirmacji, ale oczywiście możesz je zapożyczyć od kogoś. Zobacz mój film o porannych rytuałach, gdzie pokazuję niektóre moje afirmacje.

Poranne rytuały i czytanie afirmacji
Poranne rytuały i czytanie afirmacji

Twoje cele - posiadanie celów jest najlepszą motywacją długoterminową. Cele nadają sens naszym codziennym rutynom. Afirmacje są natomiast genialną motywacją natychmiastową. Jednak dobrze ustalone cele pozwolą Ci wytrwać w długim okresie czasu w swoich działaniach. W swoim zeszycie zapisz sobie swoje cele na najbliższy rok i podziel je na etapy. Wiem, że może to nie być łatwe i może nie od razu uda Ci się to zrobić. Jednak jak już te cele sobie rozpiszesz to czytaj je codziennie rano i zdziwisz się jak łatwo je zrealizujesz.

Poranne rytuały - zapisuj swoje cele każdego dnia
Poranne rytuały - zapisuj swoje cele każdego dnia

Plan dnia - posiadając terminarz z planem tygodniowym rozpisuj sobie najważniejsze zadanie do wykonania każdego dnia. Każdego poranka sprawdź co masz danego dnia wykonać i wpisz do terminarza. Oczywiście najlepiej robić to z wyprzedzeniem i mieć zadania rozpisane już wcześniej. Każdy dzień wtedy będzie poukładany, a Ty zawsze wykonasz to co masz do zrobienia. Dobrze zaplanowane zadania to zadania, które zostaną wykonane. Twoje życie wtedy każdego dnia posunie się w dobrym i zaplanowanym przez Ciebie kierunku.

3 proste poranne rytuały to tylko 10 minut dziennie

Wykonanie tych wszystkich czynności nie powinno zająć Ci więcej niż 10 minut każdego dnia. Świadome rozpoczęcie w ten sposób dnia zapewni Ci pozytywny start i skieruje Cię w kierunku Twoich celów i marzeń, ponieważ zaczniesz dzień w pełni energii, będziesz mieć przed oczami swoje cele i marzenia. Zmotywujesz się w ten sposób do działania w kierunku realizacji tych celów i marzeń. Powodzenia!

PORANNE AFIRMACJE

Pobierz darmowe PORANNE AFIRMACJE W PDF i zmotywuj się codziennie rano do działania, osiągaj swoje cele i zmieniaj swoje życie już od dziś. WIĘCEJ

PORANNE RYTUAŁY dla każdego - Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.