Czym są przekonania i jak je zmieniać?

Czym są przekonania i jak je zmieniać?
Czym są przekonania i jak je zmieniać?

Wielu z nas uważa, że to los i przypadkowe wydarzenia kształtują nasze życie. Czy jednak na pewno przypadek decyduje o tym, że jedna osoba odnosi regularnie sukcesy, a inna kompletnie nie radzi sobie w życiu? W tym poście dowiesz się czym są przekonania oraz jak bardzo nasze przekonania wpływają na całe nasze życie.

Efekt Placebo i Nocebo

Placebo znane jest od wieków i udowodniono, że podawanie leku obojętnego dla pacjenta bardzo często poprawia jego stan zdrowia. Dlaczego tak się dzieje? Siła sugestii oraz nasze nastawienie ma bardzo znaczący wpływ na poprawę naszego zdrowia. Odpowiednie nastawienie zmniejsza poziom stresu i działa na nas bardzo pozytywnie.

Istnieje również coś takiego jak negatywny efekt Nocebo. Siła sugestii i nasze nastawienie może również działać na naszą niekorzyść. Jeżeli pacjent jest negatywnie nastawiony do terapii lub do leku to efektem tego mogą być objawy uboczne, np. wymioty, bóle głowy, senność, bezsenność itp. Zarówno efekt Placebo jak i Nocebo bardzo dobrze udowadniają jak siła naszych przekonań wpływa na nasze życie.

Czym są przekonania i jak je zmieniać - efekt Placebo i Nocebo
Czym są przekonania i jak je zmieniać - efekt Placebo i Nocebo

Nasze życie jest właśnie kształtowane przez nasze przekonania. Jeżeli nasz organizm jest w stanie zwalczyć objawy choroby lub je wywołać wyłącznie przy pomocy przekonania na temat podanego leku to zdecydowanie nasze przekonania mogą wpływać na nasze zachowanie oraz na nasze życie każdego dnia.

Czym są przekonania w takim razie?

Tony Robbins definiuje przekonania jako poczucie pewności na jakiś temat. Jeżeli masz przekonanie, że jesteś osobą inteligentną to to poczucie pewności na temat Twojej inteligencji sprawi, że zaczniesz się uczyć więcej, osiągać lepsze rezultaty np. w pracy i będziesz finalnie uważany za osobę inteligentną. Jak widzisz to jedno przekonanie sprawia, że działasz, rozwijasz się i jesteś faktycznie osobą inteligentną.

Przyjęte przez nas przekonania kierują nami każdego dnia i realnie wpływają nasze działania. Nasze przekonania to sposób reakcji na pojawiające się na naszej drodze przeszkody. Przekonania mogą zarówno budować lub niszczyć nasze życie. Jeżeli uważasz się za atrakcyjną osobę to będziesz mieć o wiele większe szanse na poznawanie nowych osób lub płci przeciwnej. Twoje przekonanie o Twojej atrakcyjności zmienia Twoje zachowanie i sprawi, że będziesz dbać o siebie, uprawiać sport i dzięki temu faktycznie staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjną osobą.

Przekonania na temat pieniędzy to kolejny świetny przykład. Myśląc o sobie jako o osobie przeciętnej będziesz zarabiać przeciętnie. Dlaczego? Prawdopodobnie uznasz, że odpowiada Ci mało płatna praca, a Twoje przekonania nie pozwolą Ci wystartować z własnym biznesem lub nie pozwolą zmienić pracy na lepszą. Wiele osób uważa, że nie są wystarczająco dobre oraz inteligentne, aby dostać awans lub założyć własną firmę. To są jednak tylko przekonania, które mogą Cię blokować lub zarazem pchać do przodu. Ja dzięki lekturze wielu książek zmieniałem powoli swoje przekonania na temat tego co mogę robić w życiu. Poskutkowało to stworzeniem własnej firmy i odejściem z etatu.

Jak zmieniać własne przekonania?

Nowe doświadczenia potrafią bardzo skutecznie zmieniać nasze przekonania. Staraj się czerpać przykład z osób, które odnoszą sukcesy i mają już to do czego Ty dążysz. Jeżeli chcesz np. lepiej wyglądać to idź na siłownię i zainwestuj w kilka lekcji z trenerem personalnym. Bardzo możliwe, że przez lata Twoje przekonania mówiły Ci, że sport i dobry wygląd to coś czego nie możesz mieć. Jednak wystawienie się nowe (i niewygodne) doświadczenie może Twoje przekonania zmienić i sprawi, że zaczniesz pracować nad swoją sylwetką.

Chcąc zarabiać lepiej musisz również otworzyć się na nowe doświadczenia. Przeczytaj kilka dobrych książek i pogłębiaj swoją wiedzę. Następnie szukaj osób, które zarabiają lepiej od Ciebie i podpatruj ich sposób myślenia. Zobaczysz wtedy, że takie osoby są takie same jak Ty, ale inaczej podchodzą do codziennych wyzwań i spraw. Twoje przekonania w ten sposób zaczną być kwestionowane przez Ciebie i będą się stopniowo zmieniać.

Pierwsze sukcesy zmieniają nasze przekonania

Kolejnym bardzo ważnym elementem zmiany naszych przekonań są pierwsze małe sukcesy. Twoja pewność siebie w danym temacie wywodzi się z przeszłości i z tego co Ci się udało lub nie udało. U mnie pierwszy mały sukces biznesowy (pierwsze sprzedane książki na Amazonie) sprawił, że moje przekonanie na temat tego, że “się da” odżyło. Tworząc swoje pierwsze publikacje na Amazonie nie wierzyłem za bardzo w ten rodzaj biznesu, ale nowe doświadczenie w postaci pierwszych sprzedanych sztuk zmieniły moje myślenie. Od tamtej chwili wiedziałem, że to jest możliwe i pracowałem o wiele ciężej. Tworząc z czasem bloga oraz kolejne projekty wiedziałem już, że dam radę i dzięki temu przekonaniu właśnie dałem radę.

Podobnie sytuacja wygląda u osób, które publikują na Amazonie w naszej grupie dla kursantów. Pierwsze sprzedane produkty zmieniają całkowicie przekonania tych osób i jest to moment przełomowy do dalszych sukcesów. Mówi się, że najtrudniej jest zarobić pierwszego dolara, a potem już jest z górki. Wynika to w dużej mierze właśnie z przekonań na temat tego co możemy zrobić.

Każdego dnia, przez całe nasze życie, czeka na Ciebie wiele wyzwań i problemów. Pamiętaj, że to nasze przekonania decydują o tym jak radzimy sobie z tymi przeciwnościami i to właśnie kształtuje realnie nasze życie. Dlatego kwestionuj swoje dotychczasowe przekonania. Czy na pewno praca, którą posiadasz jest taka dobra? Dlaczego Ty nie możesz zarabiać dwa razy więcej lub wyglądać zdecydowanie lepiej? Jestem pewien, że zmiana Twoich przekonań sprawi, że zaczniesz osiągać to o czym marzysz. Powodzenia!

Czym są przekonania i jak je zmieniać? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny