Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo - najlepsza motywacja?

Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo - najlepsza motywacja?
Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo - najlepsza motywacja?

Jeżeli szukasz wiedzy biznesowej oraz motywacji do działania to prędzej czy później natrafisz w sieci na materiały, w których pojawiają się zachęty w postaci szybkich samochodów, pieniędzy i szeroko pojętego luksusu. Dostaniesz wtedy zastrzyk motywacji i będziesz chcieć działać. Jednak czy na pewno szybkie samochody, pieniądze i bogactwo to najlepsza motywacja do zmiany swojego życia? Może istnieją lepsze sposoby na zmianę naszego zachowania, które zaprowadzi nas do sukcesu? W tym poście podejmę ten wg mnie bardzo ważny temat.

W wielu filmach na YouTube ten rodzaj przekazu występuje bardzo często. Kanały związane z biznesem i rozwojem osobistym zawierają w sobie motywację w postaci właśnie pieniędzy, luksusu i szybkich samochodów. Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo to dobry sposób na przykucie naszej uwagi. Każdy kto posiada wyższy status społeczny i go eksponuje staje się wzorem do naśladowania. Nie ma w tym nic złego oraz nienaturalnego. Jednak dlaczego tak jest, że praktycznie każdy chciałby posiadać takie luksusy, a zarazem mało kto tak naprawdę je zdobywa?

Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo - to dobra motywacja, ale to przede wszystkim świetna technika sprzedażowa

Lekcja dla Ciebie czytelniku - jeżeli chcesz sprzedawać skutecznie to pokazanie się w otoczeniu drogich rzeczy sprawi, że będziesz sprzedawać zdecydowanie skuteczniej, gdyż ludzie będą Cię postrzegać lepiej. Każdy chce się uczyć od ludzi sukcesu oraz przebywać w ich towarzystwie. Jest to w porządku i ja też z chęcią podpatruję lepszych od siebie.

Całkowicie normalne jest też, że takie osoby będą sprzedawać swoje produkty. Nie ma nic negatywnego również w tym, że Ty chętniej kupisz coś od takiej osoby. Tak działa świat i nie ma w tym nic złego, dopóki to co jest sprzedawane jest warte swojej ceny.

Szeroko pojęte bogactwo motywuje nas do natychmiastowego działania. Problem pojawia się wtedy, gdy potrzebujemy motywacji do działania na dłużej, bo to właśnie w działaniu długoterminowym kryje się potęga sukcesu, a nie w genialnym pomyśle. Bardzo łatwo jest się nakręcić oglądając drogie samochody i ciekawe życie innych osób. W takim stanie wydaje nam się, że możemy osiągnąć w życiu wszystko. Może i jest to świetny bodziec do pierwszych planów biznesowych oraz do zmian. Jednak będziesz potrzebować czegoś zdecydowanie więcej, żeby wytrwać przez lata w drodze do własnego sukcesu.

Przyjemność - owszem, ale przede wszystkim ból

Ja też zaczynałem lata temu od nakręcania się na szeroko pojęty sukces, rozwój osobisty i własny biznes. Czytałem świetne książki, marzył mi się sportowy samochód BMW, super mieszkanie i automatyczny własny biznes. Mieszkanie kupiłem, a mój biznes ma się znakomicie. Zarabiam naprawdę wysokie kwoty każdego miesiąca i stać mnie nawet na to wymarzone BMW.

Jednak dopiero z czasem zrozumiałem co tak naprawdę motywuje mnie do pracy. Gdy już stworzyłem swoją firmę, odłożyłem sporo pieniędzy i kupiłem mieszkanie to przyszedł czas na zakup samochodu. Nabyłem wtedy dwuletniego Seata Ibizę o mocy 95 KM i był to zdecydowanie rozsądny zakup 🙂. Ibiza to bardzo stylowe i świetnie prowadzące się auto, które daje mi wiele frajdy z jazdy każdego dnia. Tak się składa, że stać mnie na zdecydowanie lepszy samochód i nawet na moje wymarzone BMW. Jednak zrozumiałem, że taki zakup mnie w ogóle nie kręci. Moja motywacja, która pozwoliła mi osiągnąć wolność, była cały czas zupełnie odmienna i myślę, że w przypadku wielu innych osób będzie podobnie. Warto sobie to uświadomić, gdyż dzięki temu właśnie możesz sięgać łatwiej po swoje marzenia.

Motywacja bólem oraz chęć uniknięcia niewygody najlepiej nas motywuje

To nie drogie samochody motywowały mnie przez te wszystkie lata do pracy nad moim biznesem na Amazonie oraz nad blogiem. Nie były to też podróże, ani duże kwoty na koncie. Motywowała mnie chęć pozbycia się przeciętnego życia. Nie chciałem zmuszać się codziennie do pracy na etacie i pracować ciężko za przeciętną wypłatę. Chciałem robić to co lubię i uwolnić się od tej codziennej etatowej gonitwy.

Jasne, że zaprowadziło mnie to do sukcesu finansowego, ale nie to było celem samym w sobie. Celem była praca, która mnie kręci i czas na rzeczy dla mnie ważne. Dzisiaj każde śniadanie i kolację jadam z moją narzeczoną, odwiedzam rodzinę w weekend i często dzień rozpoczynam od siłowni oraz sauny. Jest to spełnienie moich marzeń i nie zamieniłbym tego na wygraną kilku milionów w totolotka.

Ból w postaci kiepskiej pracy i niskich zarobków, brak perspektyw, brak czasu wolnego oraz brak zainteresowania etatem - to wszystko zmusiło mnie do pracy nad swoim życiem oraz biznesem. Tak samo Ty musisz znaleźć te niewygodne sytuacje w Twoim życiu, które właśnie Ciebie zmotywują do działania. Zastanów się, gdzie znajdziesz się za kilkadziesiąt lat, jeżeli nie zmierzysz się z tym bólem?

Motywacja przyjemnościami to dodatek oraz nagroda

Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo to pewnie fajny “dodatek motywacyjny”. Jednak, gdy już Ci się uda dużo osiągnąć zrozumiesz prawdopodobnie, że chodzi właśnie o coś innego. Trzeba się nagradzać za ciężką pracę, ale często ta nagroda tak bardzo już nas nie cieszy jak samo pokonanie otaczających nas trudności i zmierzenie się z bólem.

Może marzysz o sportowym samochodzie, ale istnieje spora szansa, że gdy kupisz sobie zwykły i wygodny samochód to zrozumiesz, że już niekoniecznie chcesz gonić i pracować ponad siły, aby mieć kilka razy droższą zabawkę. Zamiast tego prawdopodobnie zrozumiesz jak cenny jest czas spędzony z rodziną lub ze znajomymi. Zabawki szybko się nudzą i można przez całe życie szukać nowych. Jednak to co daje nam ludziom szczęście to właśnie wolność i możliwość robienia tego co sprawia nam radość.

Jak się motywować bólem i osiągać swoje cele?

Tony Robbins w swojej książce “Obudź w sobie olbrzyma” pisze, że pierwszy krok do tworzenia zmiany to uświadomienie sobie siły, z jaką cierpienie i przyjemność wpływają na każdą decyzję, którą podejmujemy. Niestety większość z nas podejmuje decyzję o działaniu, kierując się bólem lub przyjemnością w krótkim okresie czasu. Jeżeli jednak chcemy osiągnąć nasze cele i sukces to musimy przezwyciężać krótkotrwałe cierpienia. Dzięki temu przyjemność, którą uzyskamy będzie długoterminowa.

Można to porównać do tworzenia przeze mnie po godzinach biznesu na Amazonie w czasie, gdy pracowałem jeszcze w restauracji jako kelner oraz następnie jako menedżer. Praca w restauracji była dla mnie cierpieniem, które bardzo motywowało mnie do zmian. Jednak, aby odnieść sukces i pozbyć się tego cierpienia musiałem poddać się równocześnie drugiemu cierpieniu, którym było pracowanie ponad siły dodatkowo jeszcze nad swoim biznesem na Amazonie. Umiejętność pokonania przez np. kilka lata takiego podwójnego cierpienia pozwoliło mi pozbyć się pracy na etacie oraz stworzyć własny biznes. Teraz korzystam z efektów mojej pracy, ale doskonale pamiętam jak wiele bólu to mi przysporzyło.

Dlatego zastanów się czego naprawdę pragniesz. Może faktycznie będą to drogie samochody i miliony na koncie, ale uważam, że w większości przypadków do konkretnych zmian wystarczy uświadomienie sobie, że zmarnujesz swoje życie, jeżeli nie zaczniesz działać. Nieciekawa sytuacja życiowa motywuje najlepiej do działania i w połączeniu z ambicjami oraz odpowiednią wiedzą może Cię zaprowadzić naprawdę wysoko.

Szybkie samochody, pieniądze i bogactwo - najlepsza motywacja? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny