Najlepsza (i najprostsza) technika motywacyjna dla każdego

Najlepsza technika motywacyjna dla każdego
Najlepsza technika motywacyjna dla każdego

Dzisiaj przedstawię Ci genialną i zarazem bardzo prostą technikę, która zmotywuje Cię do działania w każdej sytuacji. Ta najlepsza technika motywacyjna sprawi, że przestaniesz marnować swój czas i zaczniesz żyć życiem, którego naprawdę pragniesz. Zbyt proste, aby było prawdziwe?

Zastanów się, jak chcesz żyć, zanim zastosujesz tę technikę

Zanim przedstawię Ci tę prostą technikę, niezbędne będzie ustalenie, czego tak naprawdę pragniesz od życia. Musisz zdać sobie sprawę, że każdy z nas jest inny i różne osoby mogą mieć różne wizje szczęśliwego życia.

Dla mnie jest to życie na własnych zasadach. Bez etatu i bez szefa nad głową. To prowadzenie mojego specyficznego biznesu i możliwość podróżowania. Moim celem życiowym nie jest zakup ogromnego domu i bardzo drogiego samochodu, ale lubię zarabianie dobrych pieniędzy, które dają mi wolność.

Dla Ciebie może być to coś zupełnie innego i warto sobie zdać z tego sprawę. Może faktycznie będą to drogie samochody i ogromny dom, ale mogą być to też ciekawa praca i wspaniała rodzina. Znajdą się również osoby, które będą zachwycone pracą w restauracji na małej wyspie na Morzu Śródziemnym – takich ludzi ostatnio spotkałem. Nie ma tutaj złych odpowiedzi, ponieważ każdy jest inny.

Najlepsza technika motywacyjna – wyobraź sobie siebie na łożu śmierci

Wspominałem o tym całkiem niedawno w poście na temat bezustannego czekania na weekend czy też na emeryturę – jeżeli tak masz, to znaczy, że robisz w swoim życiu coś nie tak. Dzisiaj chcę kontynuować temat i pokazać, jak poprzez proste wyobrażanie sobie naszej starości i śmierci możemy rewelacyjnie motywować się do życia każdego dnia.

Ta technika motywacyjna jest bardzo prosta i można o niej przeczytać w wielu miejscach. Wyobraź sobie siebie w bardzo podeszłym wieku, gdy już wiesz, że Twój koniec jest bardzo blisko. Postaw się w takiej sytuacji i pomyśl o całym swoim życiu, które już minęło. Jak się z tym czujesz? Czy to, jak żyłeś każdego dnia, sprawia, że na łożu śmierci czujesz spełnienie, czy może odczuwasz żal i rozgoryczenie?

Najlepsza technika motywacyjna, czyli wyobraź sobie siebie na łożu śmierci
Najlepsza technika motywacyjna – wyobraź sobie siebie na łożu śmierci

Czy mając taką perspektywę, uważasz, że warto marnować swoje życie na robienie rzeczy, których będziesz potem żałować? Czy na łożu śmierci będziesz czuć dumę z lenistwa oraz z niewykorzystanych szans?

Zacznij robić to, czego pragniesz

Pamiętaj, że każdy jest inny i to, co robi Twoje otoczenie, nie musi wcale być dobre dla Ciebie. Ustal sobie cele i szukaj pomysłu na siebie. To, że Twoi znajomi chodzą do pracy w korporacji, nie znaczy wcale, że Ty też musisz tak robić. Równie dobrze możesz wynajmować skutery wodne w Grecji, będąc codziennie na plaży, możesz też tworzyć ogromną firmę i starać się zarabiać miliony. To Twoje życie, nie pozwól, aby inni wmawiali Ci, co masz robić, ponieważ tylko Ty wiesz, czego pragniesz.

Następnie wyobraź sobie siebie na starość. Świadomość mijającego życia i fakt, że możesz żałować braku odważnych decyzji i działania, sprawi, że bardzo mocno zmotywujesz się do realizacji swojej wizji na życie. Musisz szczerze ustalić, czego chcesz, i regularnie sobie przypominać, że kiedyś nadejdzie ta chwila na podsumowanie Twojego życia. Będziesz mieć sporo szczęścia, jeżeli będzie to późna starość, bo wiele osób odchodzi z tego świata, zanim dożyje podeszłego wieku.

Dlatego ciesz się każdym dniem. Odwiedź miejsca, które zawsze chciałeś zobaczyć. Powiedz najbliższym, co czujesz. Jeżeli chcesz zmienić pracę lub otworzyć swoją firmę, to po prostu to zrób. Pamiętaj, że zawsze najbardziej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy, i tego, na co się nie porwaliśmy.

Najlepsza technika motywacyjna dla każdego – zobacz wideo:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.