Najlepsza (i najprostsza) technika motywacyjna dla każdego

Najlepsza technika motywacyjna dla każdego
Najlepsza technika motywacyjna dla każdego

Dzisiaj przedstawię Ci genialną i zarazem bardzo prostą technikę, która zmotywuje Cię do działania w każdej sytuacji. Ta najlepsza technika motywacyjna sprawi, że przestaniesz marnować swój czas i zaczniesz żyć życiem, którego tak naprawdę pragniesz. Zbyt proste, aby było prawdziwe?

Zastanów się jak chcesz żyć zanim zastosujesz tą technikę

Zanim podam Ci tą prostą technikę niezbędne będzie ustalenie czego tak naprawdę pragniesz od życia. Musisz sobie zdać sprawę, że każdy z nas jest inny i różne osoby mogą mieć różne wyobrażenie szczęśliwego życia.

Dla mnie jest to życie na własnych zasadach. Bez etatu i bez szefa na głowie. To prowadzenie mojego specyficznego biznesu i możliwość podróżowania. Moim celem życiowym nie jest zakup ogromnego domu i bardzo drogiego samochodu, ale lubię zarabianie dobrych pieniędzy, które dają mi wolność.

Dla Ciebie może być to coś zupełnie innego i warto sobie z tego zdać sprawę. Może faktycznie będą to drogie samochody i ogromny dom, ale może być to też prostu ciekawa praca i wspaniała rodzina. Znajdą się też osoby, które będą zachwycone pracą w restauracji na małej wyspie na morzu śródziemnym - takie osoby też ostatnio spotkałem. Nie ma tutaj złych odpowiedzi, ponieważ każdy jest inny.

Najlepsza technika motywacyjna, czyli wyobraź sobie siebie na łożu śmierci

Wspominałem o tym całkiem niedawno w poście na temat bezustannego czekania na weekend, czy też na emeryturę - jeżeli tak masz to znaczy, że robisz w swoim życiu coś nie tak. Dzisiaj chcę temat kontynuować i pokazać jak poprzez proste wyobrażanie sobie naszej starości i śmierci możemy rewelacyjnie motywować się do życia każdego dnia.

Ta technika motywacyjna ta jest bardzo prosta i można o niej przeczytać w wielu miejscach. Wyobraź sobie siebie w bardzo podeszłym wieku, gdy wiesz już, że Twój koniec jest bardzo blisko. Postaw się w takiej sytuacji i pomyśl wtedy o całym swoim życiu, które już minęło. Jak się z tym czujesz? Czy to jak żyłeś każdego sprawia, że na łożu śmierci czujesz spełnienie, czy może odczuwasz żal i rozgoryczenie?

Najlepsza technika motywacyjna, czyli wyobraź sobie siebie na łożu śmierci
Najlepsza technika motywacyjna, czyli wyobraź sobie siebie na łożu śmierci

Czy mając taką perspektywę uważasz, że warto marnować swoje życie na robienie rzeczy, których będziesz potem żałować? Czy na łożu śmierci będziesz czuć dumę z lenistwa oraz z niewykorzystanych szans?

Zacznij robić to czego pragniesz

Pamiętaj, że każdy jest inny i to co robi Twoje otoczenie nie musi wcale być dobre dla Ciebie. Ustal sobie cele i szukaj pomysłu na siebie. To, że Twoi znajomi chodzą do pracy w korporacji nie znaczy wcale, że tak musisz robić również Ty. Równie dobrze możesz wynajmować skutery wodne w Grecji będąc codziennie na plaży lub możesz też tworzyć ogromną firmę i starać się zarabiać miliony. To Twoje życie i nie pozwól, aby inni wmawiali Ci co masz robić, ponieważ tylko Ty wiesz czego pragniesz od życia.

Następnie wyobraź sobie siebie na starość. Świadomość mijającego życia i fakt, że możesz żałować braku odważnych decyzji i działania sprawi, że bardzo mocno zmotywujesz się do realizacji swojej wizji na życie. Musisz szczerze ustalić czego chcesz i regularnie sobie przypominać, że kiedyś ta chwila na podsumowanie Twojego życia nadejdzie. Będziesz też mieć sporo szczęścia, jeżeli będzie to późna starość, bo wiele osób odchodzi z tego świata zanim dożyje podeszłego wieku.

Dlatego ciesz się każdym dniem. Odwiedź miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić. Powiedz co czujesz najbliższym. Jeżeli chcesz zmienić pracę lub otworzyć swoją firmę to po prostu zrób to. Pamiętaj, że zawsze najbardziej żałujemy tego czego nie zrobiliśmy i tego na co się nie porwaliśmy.

Najlepsza technika motywacyjna dla każdego - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny