Jak sprzedawać na Amazon eBooki i książki? Najważniejsze NARZĘDZIA

Jak sprzedawać na Amazon eBooki i książki?
Jak sprzedawać na Amazon eBooki i książki?

Jeżeli zastanawiasz się jak sprzedawać na Amazon to zapraszam Cie do przeczytania mojego wpisu na temat najważniejszych narzędzi potrzebnych do publikacji swoich eBooków i książek na rynkach światowych za pomocą Amazona. Dlaczego eBooki i książki? Ponieważ nie wymaga to prowadzenia działalności gospodarczej i skomplikowanych działań z tym związanych. Można to robić z każdego miejsca na świecie i jest to łatwy model biznesowy do prowadzenia i rozliczania - szczególnie dla osób początkujących.

Może i marże na eBookach oraz książkach nie są tak wysokie jak na produktach fizycznych na Amazon FBA, ale Amazon FBA wymaga sporo wkładu własnego, działalności gospodarczej i dotarcia do dostawców towaru. W przypadku książek nie ma takich zmartwień. Amazon w pełni automatycznie wysyła eBooki i drukuje książki papierowe, a Ty nawet nie wiesz kto jest Twoim klientem - pełna automatyzacja.

Jak wygląda moja sprzedaż? Czy warto sprzedawać na Amazon eBooki i książki?

Zanim przeczytasz jak sprzedawać na Amazon zobacz przykładową sprzedaż z ostatniego tygodnia moich książek papierowych drukowanych na żądanie - tylko w 7 ciągu dni sprzedanych zostało 1039 sztuk.

Jak sprzedawać na Amazon - sprzedaż w 7 dni
Jak sprzedawać na Amazon - sprzedaż w 7 dni

Na jednej książce marża wynosi tylko od kilku do kilkunastu złotych (w zależności od ceny książki), ale jest to proces w pełni automatyczny i nie wymaga żadnych starań oraz działań po publikacji produktu. Książka (eBook lub książka papierowa drukowana na żądanie) jest na platformie KDP w formie elektronicznej. Amazon sam ją drukuje i wysyła do klienta. Z eBookami sprawa jest również bardzo prosta, gdyż nie trzeba ich nawet drukować.

Jak sprzedawać na Amazon? Przede wszystkim należy poznać i opanować najpotrzebniejsze narzędzia do publikacji i sprzedaży na tej platformie. W tym poście postaram się szczegółowo opisać najważniejsze narzędzia, których ja używam do tworzenia i sprzedaży swoich produktów w postaci eBooków i książek papierowych drukowanych na żądanie.

KDP, czyli Kindle Direct Publishing

Jest to całkowicie darmowy serwis należący do Amazona, który służy do publikacji eBooków oraz książek papierowych drukowanych na żądanie na Amazon. Jest to jedyny serwis, którego należy używać do publikacji książek i eBooków na Amazon. Aby sprzedawać swoje książki należy zacząć od rejestracji na KDP i dodania wszystkich swoich danych. Następnie trzeba podać dane osobiste, adres, numer konta w euro oraz wypełnić deklarację podatkową. Zobacz poprzedniego posta, w którym opisywałem jak wyglądają ogólne zasady sprzedaży książek i ebooków na Amazon.

Kindle Direct Publishing
Kindle Direct Publishing

Zadając pytanie "jak sprzedawać na Amazon?" należy skupić się głównie na procesie dodawania produktów do platformy Kindle Direct Publishing. Platforma ta oferuje bardzo wiele wbudowanych użytecznych narzędzi, takich jak:

Kreator okładek - możesz tutaj stworzyć swoją okładkę dla książki lub eBooka. Ja jestem zwolennikiem zamawiania okładek na Fiverr (o czym zaraz) lub tworzenia ich samodzielnie w serwisach graficznych takich jak Canva lub BeFunky, ale KDP posiada kreator okładek, którego również możesz z powodzeniem używać.

Kindle Direct Publishing - Cover Creator
Kindle Direct Publishing - Cover Creator

Podgląd gotowej książki - dodając naszą książkę do platformy KDP możemy (a nawet musimy) skorzystać z podglądu naszej książki przed jej finalnym dodaniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ przed finalną publikacją jesteśmy w stanie zobaczyć jak nasza książka prezentuje się oraz czy nie ma żadnych błędów. Dodatkowo w przypadku książki drukowanej musimy zadbać o dobre rozmieszczenie akapitów, stron, ułożenie tekstu i finalny skład książki. W przypadku eBooka jest to łatwiejsze, gdyż ważny jest głównie tylko podziała poszczególnych rozdziałów (czytniki same decydują o wielkości czcionki i o ułożeniu tekstu).

Kindle Direct Publishing - podgląd książki
Kindle Direct Publishing - podgląd książki

Kalkulator cen - dodając książkę na Amazon po przez serwis KDP musisz skorzystać również z kalkulatora cen i kosztów. Zrobisz to na etapie ustalania ceny dla Twojego produktu na poszczególnych rynkach. Musisz zdecydować jaka będzie cena Twojego produktu w różnych krajach. Główne rynki sprzedaży to USA, Kanada, UK, Europa i wiele pomniejszych. Kalkulator cen pokazuje Ci ile dokładnie wynosi koszt produkcji/wysyłki Twojej książki. Możesz też od razu zobaczyć jaki będzie Twój zarobek przy wybranej cenie.

Kindle Direct Publishing - kalkulator cen
Kindle Direct Publishing - kalkulator cen

Fiverr

Fiverr.com to genialny serwis, gdzie możesz zatrudnić freelancerów, którzy wykonają określone prace dla Ciebie zdalnie. Zamówisz tutaj okładkę dla swojej książki lub eBooka, zlecisz korekcję tekstu, formatowanie tekstu, promocję swojego produktu i wiele innych. Ja używam głównie strony Fiverr do zamawiania okładek, korekcji tekstu oraz do zamawiania opisów sprzedażowych moich produktów.

Jak sprzedawać na Amazon - Fiverr.com
Jak sprzedawać na Amazon - Fiverr.com

UpWork

UpWork.com to serwis, gdzie również możemy zatrudnić freelancera. Od Fiverr różny się tym, że nacisk tutaj jest położony bardziej na zatrudnienie konkretnej osoby, niż na wyszukiwania poszczególnych typów zleceń. Na UpWork możemy zamieścić ogłoszenie i zbierać aplikacje osób, które chcą dla nas np. napisać książkę, promować książkę lub np. zostać naszym VA (Virtual Assistant).

Jak sprzedawać na Amazon - UpWork.com
Jak sprzedawać na Amazon - UpWork.com

Canva

Wspaniały serwis do tworzenia grafiki online. Jest to jedno z podstawowych narzędzi służących mi w biznesie online w ogóle. Stworzyłem w nim wiele okładek moich produktów, loga oraz grafiki. W moim kursie Produkt w 24h na Amazon pokazuję jak używać Canva.com do tworzenia produktów bezkoszotowo. Jest to jedno z najlepszych narzędzi dostępnych w sieci.

Darmowe tworzenie grafiki - Canva
Darmowe tworzenie grafiki - Canva

BeFunky

BeFunky.com to kolejny serwis online do tworzenia i edytowania grafiki. Posiada bardzo ciekawy interfejs i używam go naprzemiennie z Canva. BeFunky jest płatny, ale warto rozważyć zakup, gdyż cena jest korzystna, a możliwości bardzo duże.

Tworzenie grafiki - BeFunky.com
Tworzenie grafiki - BeFunky.com

Facebook

Facebooka znają wszyscy, ale mało kto wie, że dzięki Facebookowi możemy łatwo stworzyć stronę profilową naszego produktu. Wystarczy założyć profil naszej książki, autora, serii książek - w zależności od tego co publikujemy. Dzięki takim bardzo prostym zabiegom jesteśmy lepiej widoczni dla użytkowników, a Google indeksuje nasze produkty.

Promocja produktów - Facebook
Promocja produktów - Facebook

Strona WWW na WordPress

Tutaj sprawa ma się podobnie jak z Facebookiem, ale musimy mieć trochę więcej umiejętności. Najlepiej jest opanować podstawy WordPress i tworzyć strony dla naszych produktów i marek. Dzięki temu Google znajduje i indeksuje nasze produkty - osoby szukające interesujących ich produktów w Google trafiają na naszą stronę i są przekierowywane na Amazon, gdzie mogą zakupić nasze produkty.

Promocja produktów - strona WWW na WordPress
Promocja produktów - strona WWW na WordPress

Author Central

Ostatnie wymienione narzędzie to serwis Author Central. Jest to strona należąca do Amazona (podobnie jak KDP), która umożliwia łączenie naszych produktów serie i przypisywanie ich do jednego autora, czy marki. Dzięki temu możemy nasze produkty lepiej pogrupować i klienci, którzy trafią na nasz produkt są w stanie bardzo łatwo dotrzeć do pozostałych produktów będących w naszej ofercie. Jest to narzędzie niezbędne przy wydawaniu większej ilości produktów.

Jak sprzedawać na Amazon - Author Central
Jak sprzedawać na Amazon - Author Central

Jak sprzedawać na Amazon eBooki i książki - zobacz wideo:

Jak sprzedawać na Amazon ebooki i książki? Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny