Podsumowanie 2018 roku - sukcesy, porażki i wnioski

Od Kelnera Do Milionera - Podsumowanie 2018
Od Kelnera Do Milionera - Podsumowanie 2018

Ten obszerny wpis ma na celu dwie rzeczy. Po pierwsze jest to dla mnie bardzo osobisty post, który ma pokazać mi jak dużo osiągnąłem w 2018 i zmotywować mnie do dalszej pracy. Często nie uświadamiamy sobie jak dużo możemy wykonać w ciągu jedno roku. Co więcej nawet jeżeli osiągniemy coś dużego to często nie zdajemy sobie sprawy z tego. Po drugie ma być to dla Ciebie bardzo motywacyjny i inspirujący materiał, który pokaże Ci jak ustalać sobie cele roczne oraz jak je realizować.

Często widzę, że wielu z Was ma problem z działaniami długoterminowymi i zadaniami do wykonania w tak długim okresie czasu jakim cały rok. Chcę pokazać Tobie, że w ciągu roku możesz zmienić bardzo wiele. Możesz aktywnie kształtować swoje życie, otworzyć swój pierwszy lub kolejny biznes, zarabiać więcej i dokonać bardzo dużo. Zależy mi, aby ten wpis dał Ci kopa do działania bo w przyszłym roku również Ty możesz cieszyć się z własnych dokonań. Przejdźmy w takim razie do podsumowania.

Zrealizowane cele i sukcesy:

Blog Od Kelnera Do Milionera

Na przełomie roku 2017/2018 podjąłem decyzję o wystartowaniu z moim blogiem. Była to poważna decyzja, która wiązała się z regularną pracą przez cały rok. Był to pomysł na bardzo osobisty biznes na lata. Nie było tutaj mowy o półśrodkach - po decyzji należało się zabrać do pracy.

Oświadczyłem najbliższym i znajomym, że startuję z moim blogiem oraz kanałem na YouTube. Łatwo się domyślić jakie reakcje i spojrzenia często otrzymywałem. Wiedziałem jednak, że pasjonuje mnie rozwój osobisty, przemiana osobista, biznes online i Amazon. Można powiedzieć, że powstanie tego bloga było efektem lat poprzednich, walki z samym sobą oraz szukania sposobu na biznes, który by mnie kręcił. Tym biznesem był Amazon i publikacja książek, a następnie właśnie mój blog. Połączenie moich doświadczeń i specyficznych umiejętności pozwoliło mi prowadzić tego typu działalność i spełniać się przez ten rok w 100%.

Blog Od Kelnera Do Milionera
Blog Od Kelnera Do Milionera

Celem rocznym dla bloga było opublikowanie 50 wartościowych filmów i postów. Cel został zrealizowany dwukrotnie, gdyż pojawiło się prawie 100 filmów i postów. Zobacz mój pierwszy film na YouTube, w którym rok wcześniej wyznaczyłem sobie cele. Tworząc bloga nauczyłem się WordPressa od podstaw i osiągnąłem wysoki poziom umiejętności w tym aspekcie. Stworzyłem nawet kurs WordPressa - jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia stron i blogów to zapraszam do zapisu z live na YouTube TUTAJ.

Moje kursy online

Miałem również w głowie plan stworzenia kursów online pokazujących jak opublikować swoją pierwszą książkę na Amazonie, ale nie śpieszyłem się z tym. Dopiero Wasze duże zainteresowanie tematem pchnęło mnie do zdobycia wiedzy potrzebnej do stworzenia kursu online oraz do działania. Po sukcesie pierwszego kursu Produkt na Amazonie w 24h powstało kilka innych kursów pomagających Wam zarabiać na Amazonie oraz zmieniać swoje życie. Zaufało mi i skorzystało z moich kursów już 264 osoby co jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Z niektórymi z Was udało się nawet spotkać osobiście.

Kurs Amazon Produkt 24
Kurs Amazon Produkt 24

Własna firma i działalność gospodarcza

Wraz z kursami pojawiła się firma. Techniczne aspekty stworzenia bloga oraz kursów online wydawały się na początku nie do przeskoczenia. Do tego doszły zawiłości z otwieraniem własnej firmy, systemami płatności, księgowością i wieloma innymi aspektami. Zakładanie firmy i publikowanie pierwszego kursu online było niełatwym zadaniem, ale teraz wydaje się to proste i oczywiste.

Startowałem bez wiedzy w tym aspekcie i stworzenie w pełni automatycznej platformy z kursami, gdzie wszystkie płatności, dane do logowania, fakturowanie i cały etap nauki dla kursanta miały być w 100% automatyczne nie było łatwe. Postaram się w nadchodzącym roku przekazać Wam trochę wiedzy na ten temat.

Kilkanaście tysięcy sprzedanych książek na Amazonie

To był zdecydowanie najlepszy rok jeżeli chodzi o sprzedaż moich produktów na Amazonie. Gdy zaczynałem w 2016 roku od wydawania pierwszych poradników na Kindle nigdy nie pomyślałbym, że uda mi się osiągnąć tak dużo w tym aspekcie. Do dziś pamiętam jak w 2016 roku będąc na plaży w Barcelonie patrzyłem jak jedna z moich pierwszych książek sprzedaje się coraz lepiej. Wtedy zobaczyłem pierwsze rezultaty i zrozumiałem, że dam radę osiągnąć wiele w tej dziedzinie. Moja sprzedaż wystrzeliła na dobre dopiero w 2017 roku, ale rok 2018 przerósł jeszcze bardziej moje oczekiwania.

Spotkanie w Poznaniu

Tutaj bardzo krótka historia, która może Was bardzo zmotywować do działania. Jeszcze kilka lat temu byłem w bardzo kiepskiej sytuacji życiowej i wpadłem na bloga Życie Pod Palmami. Kilka artykułów z tego bloga zdecydowanie pomogło mi odnaleźć trochę radości i szczęścia. Jednak nigdy nie przypuszczał bym, że wystartowanie z moim własnym blogiem sprawi, że razem z Katarzyną z tego właśnie bloga zorganizujemy wspólne spotkanie w Poznaniu dla naszych fanów.

Spotkanie w Poznaniu i Katarzyna z bloga Życie Pod Palmami
Spotkanie w Poznaniu i Katarzyna z bloga Życie Pod Palmami

Odwiedziło nas prawie 100 osób i przez kilka godzin razem prowadziliśmy spotkanie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. To było świetne doświadczenie i zrozumiałem wtedy, że aktywne działanie w kierunku poprawy własnego życia doprowadziło mnie do tego wszystkiego. Jeszcze kilka lat wcześniej nawet bym nie pomyślał, że zorganizujemy wspólny event.

Książki i wiedza zmieniają życie

Na przykładzie mojego problemu z bezsennością zrozumiałem jak bardzo wiedza może nam usprawnić życie. Nie ważne, czy chodzi o walkę z problemami zdrowotnymi, biznes, czy o życie osobiste. Ucząc się od mądrzejszych od siebie jesteśmy w stanie poprawić każdy aspekt naszego życia bardzo szybko. Często wydaje nam się, że czegoś nie da się zmienić, że nie da się więcej zarabiać itd. Czasami jednak przeczytanie kilku stron w książce może dać nam wiedzę jak rozwiązać dany problem. Tak było w przypadku mojej walki z bezsennością, gdzie kilka akapitów w książce pomogło mi całkowicie pozbyć się tego problemu.

Podobnie było ze sprzedażą na Amazonie. Kilka lat temu uczestnictwo w pierwszym kursie pozwoliło mi wydać prosty poradnik, który stał się bestsellerem. Potem była wiedza od mojego mentora z Belgi, który uczył mnie sprzedaży na Amazonie. Wiedza i jeszcze raz wiedza to zdecydowanie klucz do sukcesu.

W 2018 zapisałem się również do Manufaktury Milionerów, gdzie uczę się biznesu oraz przygotowuję do pierwszych inwestycji w nieruchomości.

Malta i pływanie z delfinami

W 2018 roku pomimo dużej ilości pracy miałem w końcu okazję odwiedzić wymarzoną Maltę. Pierwszy raz w życiu odwiedziłem ciepłe kraje w sezonie zimowym. Nie ma nic lepszego niż różnica 30 stopni Celsjusza i lato w zimie. Wspaniałe widoki, pogoda i jedzenie. Wisienką na torcie było pływanie z delfinami.

Malta 2018
Malta 2018

Wnioski, czyli podążanie za swoją pasją, nauka i cholernie ciężka praca

Tak można by nazwać mój 2018 rok. Decyzja o stworzeniu bloga, kanału na YouTube, otwarcie firmy, kursy online, wystawienie się na opinię publiczną, dzielenie się publicznie swoimi poczynaniami i słabościami było dla mnie wielkim wyzwaniem. Był to najbardziej pracowity rok w moim życiu, który dał mi jednocześnie najwięcej radości. Zrozumiałem, że praca i pokonywanie swoich słabości jest najlepszym lekarstwem na problemy życiowe.

Kiedyś bardzo się bałem, ale nie robiłem nic w kierunku zmian. Teraz zrozumiałem, że aktywne działanie, nauka, planowanie, systematyczność w pracy pozwala już w ciągu roku znacząco odmienić nasze życie. Bardzo chcę tym podsumowaniem pokazać właśnie Tobie, że Ty też możesz podążać za swoją pasją, ustalać sobie cele i realizować je stopniowo krok po kroku. Nawet jeżeli Twoje umiejętności i zainteresowania są dość specyficznie pamiętaj, że możesz to obrócić na swoją korzyść i stworzyć coś wyjątkowego.

Wszystko zaczyna się od wiary w to, że możesz zmienić swojej życie na lepsze. W zdobyciu tej wiary mogą Ci pomóc inni ludzie, dobre książki i materiały, które znajdziesz na moim blogu. Nie ważne w jakiej sytuacji jesteś teraz. Może chcesz wyjść z wielkiego dołka, a może układa Ci się nieźle, ale po prostu czujesz, że potrzeba Ci zmian. Mój blog i moja osoba ma za zadanie pokazać Ci, że możesz zmienić każdy aspekt swoje życia!

Podsumowanie 2018 roku - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.