Podsumowanie 2018 roku - sukcesy, porażki i wnioski

Od Kelnera Do Milionera - Podsumowanie 2018
Od Kelnera Do Milionera - Podsumowanie 2018

Ten obszerny wpis ma na celu dwie rzeczy. Po pierwsze jest to dla mnie bardzo osobisty post, który ma pokazać mi jak dużo osiągnąłem w 2018 i zmotywować mnie do dalszej pracy. Często nie uświadamiamy sobie jak dużo możemy wykonać w ciągu jedno roku. Co więcej nawet jeżeli osiągniemy coś dużego to często nie zdajemy sobie sprawy z tego. Po drugie ma być to dla Ciebie bardzo motywacyjny i inspirujący materiał, który pokaże Ci jak ustalać sobie cele roczne oraz jak je realizować. Co więcej często widzę, że wielu z Was ma problem z działaniami długoterminowymi i zadaniami do wykonania w tak długim okresie czasu jakim cały rok. Chcę pokazać Tobie, że w ciągu roku możesz zmienić bardzo wiele, możesz aktywnie kształtować swoje życie, otworzyć swój pierwszy lub kolejny biznes, zarabiać więcej i dokonać bardzo dużo. Zależy mi, aby ten wpis dał Ci kopa do działania bo w przyszłym roku również Ty możesz cieszyć się z własnych dokonań. Przejdźmy w takim razie do podsumowania.

Zrealizowane cele i sukcesy

Blog Od Kelnera Do Milionera

Na przełomie roku 2017/2018 podjąłem decyzję o wystartowaniu z moim blogiem. Była to poważna decyzja, która wiązała się z regularną pracą przez cały rok. Był to pomysł na bardzo osobisty biznes na lata. Nie było tutaj mowy o półśrodkach - po decyzji należało się zabrać do pracy.

Oświadczyłem najbliższym i znajomym, że startuję z moim blogiem oraz kanałem na YouTube. Łatwo się domyślić jakie reakcje i spojrzenia często otrzymywałem. Wiedziałem jednak, że pasjonuje mnie rozwój osobisty, przemiana osobista, biznes online i Amazon. Można powiedzieć, że powstanie tego bloga było efektem lat poprzednich, walki z samym sobą oraz szukania sposobu na biznes, który by mnie kręcił. Tym biznesem był Amazon i publikacja książek, a następnie właśnie mój blog. Połączenie moich doświadczeń i specyficznych umiejętności pozwoliło mi prowadzić tego typu działalność i spełniać się przez ten rok w 100%.

Blog Od Kelnera Do Milionera
Blog Od Kelnera Do Milionera

Celem bloga było wydanie 50 wartościowych filmów i postów na blogu. Cel został zrealizowany dwukrotnie, gdyż pojawiło się prawie 100 filmów i postów. Zobacz mój pierwszy film na YouTube, w którym rok wcześniej wyznaczyłem sobie cele. Tworząc bloga nauczyłem się WordPressa od podstaw i osiągnąłem wysoki poziom umiejętności w tym aspekcie. Stworzyłem nawet kurs WordPressa - jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia stron i blogów to zapraszam do zapisu z live na YouTube TUTAJ.

Moje kursy online

Miałem również w głowie plan stworzenia kursów online pokazujących jak opublikować swoją pierwszą książkę na Amazonie, ale nie śpieszyłem się z tym. Dopiero Wasze duże zainteresowanie tematem pchnęło mnie do zdobycia wiedzy potrzebnej do stworzenia kursu online oraz do działania. Po sukcesie pierwszego kursu Produkt na Amazonie w 24h powstało kilka innych kursów pomagających Wam zarabiać na Amazonie oraz zmieniać swoje życie. Zaufało mi i skorzystało z moich kursów już 264 osoby co jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Z niektórymi z Was udało się nawet spotkać osobiście.

Kurs Amazon Produkt 24
Kurs Amazon Produkt 24

Własna firma i działalność gospodarcza

Wraz z kursami pojawiła się firma. Techniczne aspekty stworzenia bloga oraz kursów online wydawały się na początku nie do przeskoczenia. Do tego doszły zawiłości z otwieraniem własnej firmy, systemami płatności, księgowością i wieloma innymi aspektami. Zakładanie firmy i publikowanie pierwszego kursu online było niełatwym zadaniem, ale teraz wydaje się to proste i oczywiste. Startowałem bez wiedzy w tym aspekcie i stworzenie w pełni automatycznej platformy z kursami, gdzie wszystkie płatności, dane do logowania, fakturowanie i cały etap nauki dla kursanta miały być w 100% automatyczne nie było łatwe. Postaram się w nadchodzącym roku przekazać Wam trochę wiedzy na ten temat.

Kilkanaście tysięcy sprzedanych książek na Amazonie

To był zdecydowanie najlepszy rok jeżeli chodzi o sprzedaż moich produktów na Amazonie. Gdy zaczynałem w 2016 roku od wydawania pierwszych poradników na Kindle nigdy nie pomyślałbym, że uda mi się osiągnąć tak dużo w tym aspekcie. Do dziś pamiętam jak w 2016 roku będąc na plaży w Barcelonie patrzyłem jak jedna z moich pierwszych książek sprzedaje się coraz lepiej. Wtedy zobaczyłem pierwsze rezultaty i zrozumiałem, że dam radę osiągnąć wiele w tej dziedzinie. Moja sprzedaż wystrzeliła na dobre dopiero w 2017 roku, ale rok 2018 przerósł jeszcze bardziej moje oczekiwania.

Spotkanie w Poznaniu

Tutaj bardzo krótka historia, która może Was bardzo zmotywować do działania. Jeszcze kilka lat temu byłem w bardzo kiepskiej sytuacji życiowej i wpadłem na bloga Życie Pod Palmami. Kilka artykułów z tego bloga zdecydowanie pomogło mi odnaleźć trochę radości i szczęścia. Jednak nigdy nie przypuszczał bym, że wystartowanie z moim własnym blogiem sprawi, że razem z Katarzyną z tego właśnie bloga zorganizujemy wspólne spotkanie w Poznaniu dla naszych fanów.

Spotkanie w Poznaniu i Katarzyna z bloga Życie Pod Palmami
Spotkanie w Poznaniu i Katarzyna z bloga Życie Pod Palmami

Odwiedziło nas prawie 100 osób i przez kilka godzin razem prowadziliśmy spotkanie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. To było świetne doświadczenie i zrozumiałem wtedy, że aktywne działanie w kierunku poprawy własnego życia doprowadziło mnie do tego wszystkiego. Jeszcze kilka lat wcześniej nawet bym nie pomyślał, że zorganizujemy wspólny event.

Książki i wiedza zmieniają życie

Na przykładzie mojego problemu z bezsennością zrozumiałem jak bardzo wiedza może nam usprawnić życie. Nie ważne czy chodzi o walkę z problemami zdrowotnymi, biznes czy życie osobiste. Ucząc się od mądrzejszych od siebie jesteśmy w stanie poprawić każdy aspekt naszego życia bardzo szybko. Często wydaje nam się, że czegoś nie da się zmienić, że nie da się więcej zarabiać itd. Czasami jednak przeczytanie kilku stron w książce może dać nam wiedzę jak rozwiązać dany problem. Tak było w przypadku mojej walki z bezsennością, gdzie kilka akapitów w książce pomogło mi całkowicie pozbyć się problemu.

Podobnie było ze sprzedażą na Amazonie. Kilka lat temu uczestnictwo w pierwszym kursie pozwoliło mi wydać prosty poradnik, który stał się bestsellerem. Potem była wiedza od mojego mentora z Belgi, który uczył mnie sprzedaży na Amazonie. Wiedza i jeszcze raz wiedza to zdecydowanie klucz do sukcesu!

W 2018 zapisałem się również do Manufaktury Milionerów, gdzie uczę się biznesu oraz przygotowuję do pierwszych inwestycji w nieruchomości.

Malta i pływanie z delfinami

W 2018 roku pomimo dużej ilości pracy miałem w końcu okazję odwiedzić wymarzoną Maltę. Pierwszy raz w życiu odwiedziłem ciepłe kraje w sezonie zimowym. Nie ma nic lepszego niż różnica 30 stopni Celsjusza i lato w zimie. Wspaniałe widoki, pogoda i jedzenie. Wisienką na torcie było pływanie z delfinami.

Malta 2018
Malta 2018

Wnioski, czyli podążanie za swoją pasją, nauka i ciężka praca

Tak można by nazwać mój 2018 rok. Decyzja o stworzeniu bloga, kanału na YouTube, otwarcie firmy, kursy online, wystawienie się na opinię publiczną i dzielenie się publicznie swoimi poczynaniami, słabościami było dla mnie wielkim wyzwaniem. Był to najbardziej pracowity rok w moim życiu, który dał mi jednocześnie najwięcej radości. Zrozumiałem, że praca i pokonywanie swoich słabości jest najlepszym lekarstwem.

Kiedyś bardzo się bałem, ale nie robiłem nic w kierunku zmian. Teraz zrozumiałem, że aktywne działanie, nauka, planowanie, systematyczność w pracy pozwala już w ciągu roku znacząco odmienić nasze życie. Bardzo chcę tym podsumowaniem pokazać właśnie Tobie, że Ty też możesz podążać za swoją pasją, ustalać sobie cele i realizować je stopniowo krok po kroku. Nawet jeżeli Twoje umiejętności i zainteresowania są dość specyficznie pamiętaj, że możesz to obrócić na swoją korzyść i stworzyć coś wyjątkowego.

Wszystko zaczyna się od wiary w to, że możesz zmienić swojej życie na lepsze. W zdobyciu tej wiary mogą Ci pomóc inni ludzie, książki i materiały, które znajdziesz na moim blogu. Nie ważne w jakiej sytuacji jesteś teraz. Może chcesz wyjść z wielkiego dołka, a może układa Ci się nieźle, ale po prostu czujesz, że potrzeba Ci zmian. Mój blog i moja osoba ma za zadanie pokazać Ci, że możesz zmienić każdy aspekt swoje życia!

Podsumowanie 2018 roku - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny