Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia - Arnold Schwarzenegger. Recenzja książki + kilka rad Arnolda

Pamięć Absolutna - Arnold Schwarzenegger - Recenzja książki
Pamięć Absolutna - Arnold Schwarzenegger - Recenzja książki

Nie ma chyba lepszej książki o zmianie swojego życia i walce z przeciwnościami losu niż Pamięć Absolutna Arnolda Schwarzenegger'a. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o sukcesie i zmianie swojego życia na lepsze. Powiedziałbym nawet, że jest to swego rodzaju biblia dla tych, którzy zaczynają przygodę z rozwojem osobistym i wzrostem (nie chodzi tylko o wzrost mięśni). Ja sam zaczynałem od tej pozycji i była to jedna z pierwszych książek, które przeczytałem po przeprowadzce do Krakowa. Pomogła mi ona uwierzyć, że mogę coś zmienić i realizować swoje marzenia. Książka ta pokazuje, że jeżeli czegoś pragniesz i wierzysz w swoje cele to jesteś w stanie je osiągnąć. Gdybym był ministrem edukacji to Pamięć absolutna Arnolda Schwarzenegger'a była by pozycją obowiązkową w szkole średniej.

Arnold Schwarzenegger i jego niesamowita historia

Książka "Pamięć Absolutna" to autobiografia Arnolda Schwarzeneggera. Przedstawia on w niej swoją niesamowitą historię, która zaczęła się w małym miasteczku w Austrii zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Widzimy jak jego pasja do kulturystyki oraz wizja przyszłości zmieniają całkowicie całe jego późniejsze życie. Arnold dzięki swojej pracy i swoim marzeniom osiąga pierwsze sukcesy w kulturystyce, które z czasem pozwalają mu przeprowadzić się do USA, gdzie mógł on kontynuować swoją sportową karierę na pełnych obrotach. Tam z biegiem lat Arnie zdobywa najważniejsze tytuły i nagrody związane z kulturystyką oraz staję się najlepszym kulturystą wszech czasów.

Jednak jest to dopiero początek, gdyż jego pasja do wzrostu i biznesu sprawia, że staje się milionerem jeszcze zanim osiąga największe rzeczy w kulturystyce. Odnosi on sukcesy w branży nieruchomości, gdzie zarabia swój pierwszy milion.

Arnold Schwarzenegger nie zamierza jednak nawet na chwilę przestać osiągać kolejnych celów i kolejny raz poprzez ciężką pracę oraz wizję pokazuje nam jak staje się jedną z największych gwiazd kina w historia. Arnold wykorzystuje swoje pozornie słabe strony, takie jak akcent i budowa ciała, zamieniając je w swoje największe atuty. Kto lepiej zagrałby rolę Terminatora niż były kulturysta z dziwnym austriackim akcentem?

Po kolejnej udanej karierze w showbiznesie i po poważnych przejściach zdrowotnych oraz związaną z tym operacją serca Arnold wraca ponownie do kina. Z czasem zostaje też gubernatorem Kalifornii, gdzie obejmuje urząd przez dwie kadencje.

Pamięć Absolutna - książka idealna?

Pamięć Absolutna Arnolda Schwarzenegger'a to książka, która motywuje, uczy oraz daje dużą frajdę podczas czytania. Poza dobrze spędzonym czasem podczas lektury dowiesz się jak osiągać sukcesy w życiu oraz jak być silniejszą osobą. Twoje postrzeganie świata zdecydowanie zmieni się po przeczytaniu tej książki. Uważam, że czytanie tego typu książek zmienia nasze myślenie na to co jest możliwe, a co nie. Po przeczytaniu tej pozycji świat nigdy nie jest już taki sam.

Zasady sukcesu od Arnold Schwarzeneggera:

Czytanie tej historii poza przyjemnie spędzonym czasem daje nam przede wszystkim bardzo dużą dawkę wiary i motywacji. Widząc jak ktoś może osiągnąć tak dużo i przejść przez tak wiele przeszkód, nie mamy wątpliwości, że nasze małe cele mogą być również zrealizowane.

Arnold Schwarzenegger na końcu swojej książki daje mnóstwo pomocnych rad, które sprawdziły się w jego życiu. Oto kilka najważniejszych, które wybrałem:

1. Twoje pozornie słabe strony mogą być Twoimi mocnymi stronami.

Wykorzystaj swoje cechy, ponieważ tylko od Ciebie zależy, czy będą one Twoimi słabymi czy też mocnymi stronami.

2. Jak ktoś mówi "nie" to Ty powinieneś słyszeć "tak".

Ile raz ktoś Ci mówił, że się czegoś nie da zrobić? Nigdy nie słuchaj takich osób i realizuj swoje marzenia.

3. Nie podążaj za tłumem, idź pod prąd i tam gdzie jest mniej osób.

Idąc tam gdzie wszyscy, zajdziesz tam gdzie wszyscy. Rób swoje i idź mniej uczęszczaną drogą.

4. Nie ważne co robisz w życiu, sprzedaż będzie jego częścią.

Cokolwiek robisz to musisz to sprzedać. Naucz się sprzedaży i pokaż światu swoje dokonania.

5. Powtórzenia to klucz do sukcesu.

Chcąc być mistrzem kulturystyki musisz codziennie wykonać setki powtórzeń wybranych ćwiczeń. Podobnie jest w innych aspektach życia. Pracuj systematycznie.

Zachęcam Cię serdecznie do przeczytania książki "Pamieć Absolutna" Arnolda Schwarzeneggera. Znajdziesz w niej mnóstwo rad i lekcji życiowych, a samo czytanie tej książki będzie dla Ciebie fajnie spędzonym czasem.

Pamięć Absolutna - Arnold Schwarzenegger - Recenzja książki. Zobacz Wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.