Jak osiągnąć SUKCES? Zasada MAŁYCH ZWYCIĘSTW

Jak osiągnąć SUKCES? Zasada małych zwycięstw
Jak osiągnąć SUKCES? Zasada małych zwycięstw

W tym wpisie odpowiem Ci na pytanie jak osiągnąć sukces. Przedstawiona tutaj zasada odpowiada zarówno za Twoje sukcesy jak i za Twoje porażki. Zrozumienie jej pomoże Ci osiągać w życiu więcej. Na początek przedstawię Ci krótką historię, którą przeczytałem w książce "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos".

Jak osiągnąć sukces?

Człowiek jest skomplikowanym organizmem i często nie rozumiemy zasad rządzących naszym ciałem oraz naszym zachowaniem. Jednak w naszej naturze leży szukanie rozwiązań dręczących nas problemów oraz poszukiwanie wyjaśnień różnych procesów. Jak osiągnąć sukces? - to pytanie jest bardzo na czasie. Sukces i zachowanie człowieka to bardzo ciekawa kwestia. Napisano wiele książek na ten temat, ale jak chcę Ci przedstawić prostą zasadę i ćwiczenia, które Ty możesz stosować każdego dnia.

Jak osiągnąć sukces? Krótki przykład na początek

Naukowcy bardzo często badają proste organizmy i na tej podstawie opracowują uniwersalne zasady dotyczące zachowania człowieka. Badacze wyciągnęli bardzo ciekawe wnioski obserwując homary. Są to dość proste stworzenia, których budowa jest mało skomplikowana i ich zachowania można dość łatwo obserwować. Homary żyją wg pewnego schematu - każde z tych stworzeń żyje na dnie morza i szuka dla siebie jak najlepszego schronienia oraz dostępu do pożywienia. Problem w tym, że homarów jest bardzo dużo, a dobrych miejsc służących jak potencjalna kryjówka jest zdecydowanie mniej. Każdy homar obserwowany w niewoli najpierw bada dokładnie swoją okolicę, a następnie wyszukuje najlepsze schronienie dla siebie. Zachowanie to brzmi znajomo?

Problem pojawia się wtedy kiedy na jedno schronienie przypada więcej chętnych. Każdy homar chce osiągnąć sukces i zdobyć dobre miejsce dla siebie. Tutaj dochodzi do sytuacji identycznej jak w przypadku człowieka oraz chyba większości innych stworzeń. Szukamy dostępu do zasobów i każdy z nas chce mieć jak najwięcej. Wszyscy chcą odnieść sukces. Jednak tak ten świat jest skonstruowany, że należy o najlepsze miejsca walczyć. Homary robią tak samo i walczą o najbardziej wartościowe schronienia - jeżeli kryjówka jest zajęta to dochodzi do potyczki. Podczas takiej walki wygrywa osobnik, który jest większy i silniejszy. Ten lepszy osobnik zatrzymuje dla siebie wybrane miejsce i może korzystać z przywilejów. Jak osiągnąć sukces w takim razie? Wystarczy być większym i silniejszym?

Jak osiągnąć SUKCES - zasada małych zwycięstw
Jak osiągnąć SUKCES - zasada małych zwycięstw

Przechodząc jednak powoli do sedna. Teoretycznie powinien zawsze wygrywać homar silniejszy i to się zazwyczaj sprawdza. Jednak naukowcy zauważyli bardzo ciekawą sytuację, która zachodzi w układzie nerwowym homara, który walkę o miejsce przegra. Zasada ta pomaga zrozumieć jak osiągnąć sukces oraz co sprawia, że tego sukcesu czasem nie osiągamy.

Jak osiągnąć sukces? Wygrywaj częściej

Pokonany osobnik, nawet jeżeli jest silny i zdrowy, to po odniesieniu porażki jego szanse na wygrane w kolejnych walkach znacząco maleją. Dlaczego tak się dzieje? Jego układ nerwowy zmienia się i w kolejnych potyczkach osobnik ten ma już o wiele mniejsze szanse na zwycięstwo. Odniesiona porażka sprawia, że homar jest mniej zdolny do kolejnych zwycięstw. Skutkuje to oczywiście jeszcze mniejszą szansą na zdobycie dobrej kryjówki i osiągniecie sukcesu w jego życiu. Może to się oczywiście dla niego skończyć bardzo źle.

Widzisz podobieństwa?

My ludzie jesteśmy bardzo podobni do innych stworzeń. Podobnie jak homary szukamy najlepszego miejsca dla siebie, które posiada jak największą ilość zasobów. Musimy codziennie walczyć o lepsze życie i narażać się na potyczki. Oczywiście nie będą to walki dosłowne o schronienie, aczkolwiek jeszcze kilkaset, czy kilka tysięcy lat temu nasze życie było o wiele bardziej proste i brutalne.

Jak osiągnąć sukces w takim razie?

Odnoszenie małych codziennych zwycięstw lub porażek ma na nas bardzo znaczący wpływ. Jak się czujesz jeżeli dokonasz czegoś wartościowego? Może to być sukces w pracy, w życiu osobistym, w sporcie itp. Wszystko to sprawia, że czujesz się dobrze i chcesz więcej. Jednak jeżeli odniesiesz porażkę to Twoja motywacja i pewność siebie maleją. Osoby, które doświadczają porażek często mają problemy z podniesieniem się i dalszą walką. Jeżeli nawet podejmują takie osoby dalszą walkę (w jakimkolwiek znaczeniu) to ich przekonanie o możliwości zwycięstwa prawdopodobnie będzie o wiele mniejsze. Świetnym przykładem tej zasady jest sport. Bokserzy przed ważnymi i trudnymi walkami otrzymują często bardzo słabego przeciwnika. Cel takiego zagrania to łatwa wygrana. Osoba, która odniesie sukces i wygra w dowolnym wyzwaniu staje się silniejsza psychicznie i zyskuje pewność siebie. Nawet w przypadku boksera, któremu wystawiają przysłowiowego "kelnera" do bicia zasada ta działa świetnie. Bokser wygrywa i zyskuje przekonanie o swojej sile. Wszystko po to, aby w głównej walce był lepszym zawodnikiem.

Jak to wykorzystać dla osiągnięcia sukcesu? Zasada małych zwycięstw

Musisz starać się odnosić jak najwięcej małych sukcesów każdego dnia. Żyjemy w czasach, w których nie musisz dosłownie walczyć o schronie, czy o pożywienie, ale wszystko to jest bardzo złudne. Codziennie musisz pokonywać trudności i starać się zwyciężać. Niestety żyjemy w tak wygodnych czasach, które zapewniają nam zbyt dużo komfortu. Skutkuje to często brakiem podejmowania jakichkolwiek wyzwań. Jeżeli nie podejmujemy żadnych wyzwań i zostajemy w swojej strefie komfortu to nie posiadamy przeświadczenia o tym, że możemy osiągnąć sukces. Bez tego przeświadczenia nie jesteśmy w stanie osiągać żadnych większych sukcesów.

Zasada małych zwycięstw

Wyznacz sobie każdego dnia kilka małych zadań, które będą dla Ciebie trudne. Zapisz je i wykonaj. Może to będzie wykonanie ważnego i stresującego telefonu. Może natomiast będą to działania w kierunku otwarcia Twojego pierwszego biznesu po godzinach. Może będzie to uprawianie sportu, a może nawet konflikt z osobą, która Cię atakuje. Chodzi o to, aby każdego dnia zapisać sobie kilka rzeczy, które należy wykonać. Musisz nauczyć się pokonywać samego siebie i odnosić te małe zwycięstwa. Tak jak bokser przed walką, czy homar na dnie oceanu - musisz być osobą gotową do walki i osobą, która WIE, że każdą następną walkę może wygrać. To jest właśnie kwestia kluczowa. Ty musisz wiedzieć, że możesz wygrać swoje życie. Możesz być lepszą osobą, możesz mieć fajnego partnera, możesz więcej zarabiać itd. Wszystko to jednak osiągniesz tylko wtedy, kiedy będziesz każdego dnia wyznaczać sobie małe zadania do wykonania, które będą dla Ciebie niewygodnie. Te zadania wzmocnią Twoją pewność siebie i pozwolą Ci uwierzyć w osiąganie z czasem sukcesów większych. Co więcej często te małe i stresujące rzeczy do zrobienia są właśnie składową dużego sukcesu, który Ty chcesz osiągnąć.

Tą zasadę stosuję również w moich porannych nawykach. Każdego poranka wykonuję poranne ćwiczenia, takie jak proste ćwiczenia fizyczne, afirmacje, zimny prysznic i planowanie dnia. Zapisuję sobie wszystko co muszę danego dnia zrobić i te rzeczy mają realny wpływ na moje życie. Zapisanie tych codziennych zadań oraz ich wykonanie zwiększa pewność siebie i pcha nasze życie do przodu. To jest klucz do sukcesu. Działanie i przekonanie o swojej skuteczności.

Podsumowanie i proste ćwiczenia

Jak odnieść sukces? Kup sobie terminarz i każdego dnia zapisz sobie to co trzeba zrobić. Następnie wykonaj te zadania w ciągu dnia i każdego dnia ten proces powtarzaj. Z czasem będziesz osobą silną i zdecydowaną, a Twoje życie będzie przynosić Ci coraz więcej sukcesów. Nie bój się porażek, gdyż one zawsze będą, ale musisz mieć przekonanie o swojej skuteczności i sile, gdyż to pomoże Ci odnosić coraz to większe sukcesy z czasem. Sukces jest w Twojej głowie i w Twoich przekonaniach - wszystko to możesz kształtować i zmieniać. 

Jak osiągnąć SUKCES? Zasada MAŁYCH ZWYCIĘSTW - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

    1 Response to "Jak osiągnąć SUKCES? Zasada małych zwycięstw"

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.