Bestseller na Amazonie w Kanadzie i głupie produkty dla dorosłych

Bestseller na Amazonie w Kanadzie i głupie produkty dla dorosłych
Bestseller na Amazonie w Kanadzie i głupie produkty dla dorosłych

W dzisiejszym poście przedstawię Wam trochę moich wniosków na temat tego jak sprzedawać z sukcesami produkty na Amazonie, ale pokazane tutaj rady można można podciągnąć pod chyba każdy rodzaj biznesu. Zobaczycie jak uzyskałem kolejny bestseller na Amazonie oraz jak często bardzo proste i czasami wręcz mogłoby się wydawać głupie produkty, sprzedają się świetnie przez kilka lat.

W ostatnim czasie podczas przeglądania własnych produktów (nie robię tego zbyt często) zauważyłem, że jeden z moich prostych zeszytów to bestseller na Amazonie w Kanadzie. Jest to zwykły zeszyt wydany jeszcze w 2017 roku z bardzo prostą okładką. Od czasu publikacji produkt ten sprzedawał się dobrze, ale w ostatnich tygodniach został bestsellerem właśnie w Kanadzie. Do tego również moja nowa seria prostych produktów wydanych w maju ma się świetnie i dwa produkty z tej serii również zdobyły status bestsellera w Kanadzie. Daje mi to na ten moment aż trzy produkty, które są oficjalnie uznane przez Amazona jako bestsellery.

Co zrobić, żeby otrzymać status bestsellera?

Nie jest to mój pierwszy, ani też mam nadzieję też ostatni status bestsellera dla moich produktów. W kursie WydajBestseller pokazuję jak krok po kroku wydałem swojego eBooka, który był przez bardzo długi czas bestsellerem na Amazonie. Teraz ku mojemu zaskoczeniu bardzo prosty produkt wydany dawno temu również uzyskał taki status. Dodam też, że w przypadku publikacji prostych bezkosztowych produktów moim celem nigdy nie było osiąganie statusu bestsellera. Celem było stworzenie sporej bazy produktów, które będą się sprzedawać nawet w niedużych ilościach, ale ich duża ilość ma za zadanie robić finalnie bardzo dobry wynik.

Bestseller na Amazonie w Kanadzie - mój zeszyt jako bestseller
Bestseller na Amazonie w Kanadzie - mój zeszyt jako bestseller

Aby otrzymać status bestsellera należy być najlepiej sprzedającym się produktem w danej kategorii. Co to oznacza? Wydając swój produkt wybieramy odpowiednie kategorie i zawsze mamy spory wybór różnych kategorii związanych z tematyką naszego produktu. Produkt musi być dobry, ale można mu też trochę pomóc. Chodzi o to, aby umieścić go w kategoriach, gdzie konkurencja jest mniejsza. Dzięki temu przy identycznej sprzedaży w różnych kategoriach mamy różne szanse na zdobycie bestsellera. Co więcej status bestsellera pomaga nam sprzedawać więcej, ponieważ każdy chętniej sięga po sprawdzone produkty. Dlatego warto szukać kategorii, gdzie produkty czołowe mają słabsze rankingi sprzedażowe (BSR) i dzięki temu łatwiej będzie nam się wybić wyżej w danej kategorii. Nawet jeżeli nie oznaczać to będzie dla nas bestsellera, to wciąż będzie łatwiej naszemu produktowi się dobrze wypozycjonować.

W szukaniu odpowiednich miejsc dla naszego produktu polecam pomaganie sobie np. programami KDSpy lub KDPRocket. Programy te nie dadzą Ci może gotowych rozwiązań, ale pozwolą zaoszczędzić wiele czasu podczas szukania nisz i kategorii.

Kindle Spy - szukanie nisz i badanie słów kluczowych w Amazon Kindle Store
Kindle Spy - szukanie nisz i badanie słów kluczowych w Amazon Kindle Store

Dobry produkt to często głupi produkt (przynajmniej dla Ciebie)

Mój bestsellerowy eBook był poradnikiem dla kobiet, który uczył jak dobrze zadbać o swojego mężczyznę. Może komuś się to wydać zabawne, śmieszne lub nieodpowiednie. Może też ktoś uzna, że jest to książka, której akurat w danej chwili potrzebuje. Tak przy okazji to uważam, że jest to całkiem konkretny poradnik dla pań, którego ja osobiście nawet nie napisałem 🙂. Niemniej jednak fakt jest taki, że takie produkty się dobrze sprzedają, ponieważ jest na nie zapotrzebowanie, a o sprzedaż przecież nam właśnie chodzi.

Mojego bestsellerowego zeszytu opisywanego w tym poście nie pokażę, ponieważ skończyłoby się to jego wielokrotnym skopiowaniem, ale jest to produkt z kategorii tych śmiesznych i lekko kontrowersyjnych produktów. Jednak kontrowersyjność mojego produktu jest zdecydowanie niczym w porównaniu do produktów, które Amazon pokazuje na stronie sprzedażowej tegoż produktu, jako produkty podobne - zobacz screen poniżej:

Produkty, które inni klienci oglądają razem z moim produktem
Produkty, które inni klienci oglądają razem z moim produktem 🙂

Jaki jest wniosek z tej krótkiej historii?

Tworząc swoje produkty (nie chodzi tutaj tylko o Amazona) staraj się myśleć kategoriami tego co się sprzedaje, a nie tego co wydaje się Tobie dobrym pomysłem. Są nisze i kategorie produktów, gdzie sprzedaje się po prostu o wiele więcej. Często są to właśnie produkty nie do końca poważne lub niezgodne z Twoimi zainteresowaniami. Warto wchodzić tam, gdzie jest zapotrzebowanie i mądrze się w takich niszach poruszać.

Kolejna sprawa to systematyczne działanie z wiarą w sukces. Bez mojego regularnego publikowania produktów nie doczekałbym się dobrej sprzedaży i bestsellerowego zeszytu z głupią okładką 🙂. Publikując ten produkt ponad dwa lata temu nie wiedziałem, że Amazon w 2019 postanowi zwiększyć swój zasięg działalności w Kanadzie, ale to właśnie bardzo pomogło mi dostać łatkę bestsellera. Publikując nigdy nie miałem pojęcia, który z moich produktów się lepiej wypozycjonuje, ale regularne działanie, popełnianie błędów i tworzenie coraz lepszych produktów sprawiło, że z czasem wiele z nich po prostu się zaczęło sprzedawać dobrze.

Nawet bardzo długi okres bez publikacji nowych produktów nie zaszkodził mojej sprzedaży. W 2019 wydałem tylko jedną nową serię produktów, a moja sprzedaż jest lepsza niż w roku poprzednim. Dlatego chcę przekazać wszystkim tworzącym biznes na Amazonie (oraz każdy inny biznes też), że tworzenie czegoś swojego to maraton, a nie sprint. Dobre produkty i solidne podstawy biznesowe (dawanie wartości, a nie szukanie drogi na skróty) dają nam możliwość zarabiania przez wiele lat, ponieważ ludzie korzystają kupując nasze produkty.

Bestseller na Amazonie w Kanadzie i głupie produkty dla dorosłych - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny