Amazon Kindle Direct Publishing - Ile pieniędzy potrzeba na start?

Amazon Kindle Direct Publishing – Ile pieniędzy potrzeba na start
Amazon Kindle Direct Publishing – Ile pieniędzy potrzeba na start

W tym wpisie przedstawię Wam podstawowe informacje związane z koniecznymi wydatkami, które należy ponieść podczas startu z własnym biznesem na Amazon Kindle Direct Publishing. Dowiecie się jakie kwoty należy zainwestować chcąc wydawać swoje proste produkty (produkty Low Content, czyli tzw. zeszyty) oraz eBooki i książki.

Tworzenie własnego biznesu zawsze wymaga zainwestowania pieniędzy oraz sporej ilości czasu. Jednak dzisiaj możemy tworzyć biznes w internecie i korzystać z efektu skali, którą daje nam technologia. Co to oznacza? Każdy może przy małym wkładzie własnym stworzyć swój pierwszy biznes i element finansowy przestaje mieć już tak duże znaczenie w tworzeniu biznesu. Konieczność inwestycji naszego czasu pozostaje nadal, ale osoby pracowite z małym wkładem mają dzisiaj dużo więcej do powiedzenia.

Co to jest Amazon Kindle Direct Publishing?

Amazon KDP to platforma należąca do największego sklepu internetowego na świecie - Amazona. Amazon umożliwia sprzedawcom zarabianie na największych oraz najbogatszych światowych rynkach. USA, Kanada, Wielka Brytania, Europa Zachodnia oraz kilka pomniejszych - to rynki, gdzie każdy może zacząć sprzedaż własnych produktów z perspektywy swojego komputera.

Amazon Kindle Direct Publishing umożliwia nam publikowanie eBooków oraz książek papierowych drukowanych na żądanie na wszystkich rynkach opisanych wyżej. Każdy może dodać tam swój produkt w wersji elektronicznej i sprzedawać (bez zakładania firmy) eBooki oraz książki papierowe. Nie twierdzę, że jest to banalnie proste, ale każdy może to dzisiaj zrobić bez większych pieniędzy.

Amazon Kindle Direct Publishing
Amazon Kindle Direct Publishing

Wydając eBooka lub książkę papierową Amazon sprzedaje ją za nas w swoim sklepie. Amazon obsługuje płatności, drukuje i pakuje (książki papierowe), wysyła produkt do klienta oraz zajmuje się wszelkimi innymi sprawami w tym aspekcie. My nawet nie wiemy, kto nasze produkty kupuje. Wszystko to odbywa się na zasadzie praw autorskich, co oznacza, że publikując np. z Polski nie musimy mieć założonej działalności gospodarczej i możemy rozliczać się jako autor. Więcej na temat zasad publikowania na Amazon KDP znajdziesz w tym poście i zachęcam Cię przy okazji do jego przeczytania.

Amazon Kindle Direct Publishing - jakie kwoty potrzebne są na start?

Poniżej przedstawiam dwa scenariusze publikowania własnych produktów na Amazonie przy pomocy platformy Amazon Kindle Direct Publishing oraz pokazuję jakie koszty należy w tych scenariuszach ponieść.

Ebooki i książki z treścią - wkład od $300

Istnieją dwa główne modele publikowania własnych produktów na Amazonie KDP. Pierwszym z nich jest publikacja własnych eBooków i książek drukowanych z treścią. W tym przypadku, po znalezieniu pomysłu na własny produkt, należy zainwestować w napisanie treści książki, w okładkę, opis produktu oraz w podstawową promocję. W ten sposób publikujemy książki w kategorii non-fiction. Są to np. poradniki i raczej krótkie, proste produkty z treścią na wybrany temat. Unikamy w tym wypadku długich książek, ponieważ zlecenie treści w takiej sytuacji byłoby zdecydowanie droższe.

Amazon Kindle Store, czyli sklep z książkami na Amazonie
Amazon Kindle Store, czyli sklep z książkami na Amazonie

Napisanie prostych poradników można zlecić już od $200 dolarów. Wszystko zależy tutaj od naszej kreatywności, konkretnego pomysłu na produkt oraz od osoby/firmy, która nam tą treść stworzy na zamówienie. Dokładając do tego promocję produktu, zamówienie na Fiverr okładki i opisu produktu należy liczyć się z kosztem zaczynającym się od około $300 dolarów. Oczywiście im produkt bardziej wartościowy i droższy, tym więcej można na nim zarobić. Dlatego z czasem warto inwestować większe kwoty w produkty bardziej skomplikowane.

Dodatkowym pomysłem może być pisanie tekstów samodzielnie, ale tyczy się to zdecydowanie niewielkiej ilości osób. Jeżeli jednak potrafisz pisać (najlepiej po angielsku) to masz sporą przewagę.

Proste produkty bez treści (produkty Low Content, czyli tzw. zeszyty) - wkład od $0

Dla osób, które nie posiadają wkładu własnego istnieje też bardzo ciekawa metoda publikacji na Amazon Kindle Direct Publishing. Jest to publikacja produktów bez treści lub z małą zawartością. W przypadku tworzenia eBooka i książki papierowej, naszym głównym kosztem jest zamówienie treści/tekstu dla produktu. Chcąc uniknąć takiej inwestycji możemy zacząć od publikacji produktów Low Content, czyli tzw. zeszytów.

Proste produkty wydane przy pomocy Amazon KDP
Proste produkty wydane przy pomocy Amazon KDP

W takim przypadku, zamiast produktów z treścią, publikujemy książki drukowane żądanie, które są puste w środku lub zawierają prostą i uniwersalną treść. Mogą być to zeszyty z pustym środkiem, zeszyty w kratkę lub w linie, plannery, terminarze, puste książki na przepisy, notatniki itp. W takim przypadku publikujemy produkt samodzielnie i używamy tego samego środka produktu wielokrotnie (często setki razy). Zazwyczaj w takiej sytuacji też samodzielnie tworzymy okładkę. Wymaga to oczywiście czasu i trochę umiejętności, ale daje nam to możliwość publikowania produktów na całym świecie za darmo oraz bez limitu ilościowego. Ja posiadam ponad 700 takich prostych produktów, które nie kosztowały praktycznie ani złotówki, a zarabiają dla mnie bardzo fajne kwoty całkowicie automatycznie.

Jakie są dodatkowe koszty, które warto ponieść startując na Amazon KDP?

Powyżej przedstawiłem Ci dwa sposoby publikacji na Amazon KDP i każdy z nich wiąże się z różnymi kosztami. Możesz zacząć publikację nawet bez wkładu własnego i dzięki własnej pracy wydawać dobrze sprzedające się produkty za darmo lub też z czasem inwestować w produkty droższe z treścią płatną.

Poniżej przedstawiam narzędzia, w które warto z czasem zainwestować, aby zwiększyć swoje szanse w publikacji na Amazon Kindle Direct Publishing:

Fiverr - portal, w którym zatrudnisz freelancerów do bardzo różnych prac. Zlecisz tutaj stworzenie okładki, opisu produktu oraz jego promocję. Czasem warto zainwestować małe kwoty w prace, których nie potrafimy lub nie chcemy wykonywać samodzielnie. Koszt od $5.

BeFunky - wspaniałe narzędzie służące do tworzenia oraz edycji grafiki online. Na początek do tworzenia okładek możesz korzystać z darmowej Canvy, która jest świetna, ale z czasem zachęcam też do zainwestowania w BeFunky. Cena $59.98.

KindleSpy - to wtyczka do Chrome, która umożliwia automatyczne wyszukiwanie nisz oraz słów kluczowych na Amazonie. Bardzo przydatne narzędzie podczas publikacji eBooków i prostych produktów również. Zdecydowanie warto zainwestować, gdyż szybko się zwróci. Cena $47.

KDPRocket - z czasem możesz też skorzystać z oprogramowania KDPRocket, które jest wprawdzie dwa razy droższe od KindleSpy, ale daje kilka dodatkowych opcji. Cena $97.

Kursy i wiedza - zachęcam również do inwestowania w wiedzę z zakresu publikacji na Amazonie. Jestem zdania, że niewielkie kwoty w tym przypadku, pozwalają nam zaoszczędzić masę czasu i pieniędzy w perspektywie lat, ponieważ dostajemy doświadczenie od osób, które sukces w danej dziedzinie już osiągnęły. W mojej grupie dla kursantów są osoby z bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi i często są to wyniki nawet lepsze od moich. Kurs publikacji prostych zeszytów to koszt 147 złotych. Więcej na temat kursów znajdziesz na moim blogu TUTAJ.

Szablony produktów - jeżeli chcesz wydawać setki automatycznych produktów, które posiadają środek wysokiej jakości to warto rozważyć inwestycję w gotowe szablony produktów na Amazon KDP. Dzięki temu możesz bez zbędnej pracy publikować rozbudowane plannery, notatniki, zeszyty itp. Gotowe szablony są uniwersalne i każdy z nich pasuje do setek różnych kategorii. Cena 197 złotych. Więcej na temat szablonów TUTAJ.

Amazon Kindle Direct Publishing - Ile pieniędzy potrzeba na start? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny