Amazon Kindle Direct Publishing – ile pieniędzy potrzeba na start?

Amazon Kindle Direct Publishing – Ile pieniędzy potrzeba na start
Amazon Kindle Direct Publishing – ile pieniędzy potrzeba na start?

W tym wpisie przedstawię Wam podstawowe informacje związane z koniecznymi wydatkami, które należy ponieść przy starcie z własnym biznesem na Amazon Kindle Direct Publishing. Dowiecie się, jakie kwoty trzeba zainwestować, chcąc wydawać swoje proste produkty (produkty low content, czyli tzw. zeszyty) oraz e-booki i książki.

Tworzenie własnego biznesu zawsze wymaga zainwestowania pieniędzy oraz sporej ilości czasu. Jednak dzisiaj możemy tworzyć biznes w internecie i korzystać z efektu skali, którą daje nam technologia. Co to oznacza? Każdy może przy małym wkładzie własnym stworzyć swój pierwszy biznes, element finansowy przestaje już mieć tak duże znaczenie w tworzeniu biznesu. Inwestycja naszego czasu nadal jest niezbędna, ale osoby pracowite z małym wkładem mają dzisiaj dużo więcej do powiedzenia.

Co to jest Amazon Kindle Direct Publishing?

Amazon KDP to platforma należąca do największego sklepu internetowego na świecie – Amazona – który za jej pośrednictwem umożliwia sprzedawcom zarabianie na największych oraz najbogatszych światowych rynkach. USA, Kanada, Wielka Brytania, Europa Zachodnia oraz kilka pomniejszych – to rynki, gdzie każdy może zacząć sprzedaż własnych produktów z poziomu swojego komputera.

Amazon Kindle Direct Publishing umożliwia nam publikowanie e-booków oraz książek papierowych drukowanych na żądanie na wszystkich opisanych wyżej rynkach. Każdy może dodać tam swój produkt w wersji elektronicznej i sprzedawać (bez zakładania firmy) e-booki oraz książki papierowe. Nie twierdzę, że jest to banalnie proste, ale każdy może to dzisiaj zrobić bez większych pieniędzy.

Amazon Kindle Direct Publishing
Amazon Kindle Direct Publishing

Gdy wydajemy e-booka lub książkę papierową, Amazon sprzedaje ją za nas w swoim sklepie. Firma obsługuje płatności, drukuje i pakuje (książki papierowe), wysyła produkt do klienta oraz zajmuje się wszelkimi innymi sprawami dotyczącymi tego procesu. My nawet nie wiemy, kto kupuje nasze produkty. Do nas należą prawa autorskie, co oznacza, że publikując np. z Polski, nie musimy mieć założonej działalności gospodarczej – możemy rozliczać się jako autor. Więcej na temat zasad publikowania na Amazon KDP znajdziesz w tym poście, zachęcam Cię przy okazji do jego przeczytania.

Amazon Kindle Direct Publishing – jakie kwoty potrzebne są na start?

Poniżej przedstawiam dwa scenariusze publikowania własnych produktów na Amazonie przy pomocy platformy Amazon Kindle Direct Publishing oraz pokazuję, jakie koszty należy w tych scenariuszach ponieść.

E-booki i książki z treścią – wkład od $300

Istnieją dwa główne modele publikowania własnych produktów na Amazon KDP. Pierwszym z nich jest publikacja własnych e-booków i książek drukowanych z treścią. W tym przypadku po znalezieniu pomysłu na własny produkt należy zainwestować w napisanie treści książki, w okładkę, opis produktu oraz w podstawową promocję. W ten sposób możemy publikować książki w kategorii non-fiction, np. poradniki i raczej krótkie, proste produkty dotyczące wybranego tematu. Unikamy w tym wypadku długich książek, ponieważ zlecenie stworzenia treści w takiej sytuacji byłoby zdecydowanie droższe.

Amazon Kindle Store, czyli sklep z książkami na Amazonie
Amazon Kindle Store, czyli sklep z książkami na Amazonie

Napisanie prostych poradników można zlecić w cenie już od 200 dolarów. Wszystko zależy tutaj od naszej kreatywności, konkretnego pomysłu na produkt oraz od osoby/firmy, która stworzy nam tę treść na zamówienie. Dokładając do tego promocję produktu, zamówienie na Fiverr okładki oraz opisu, należy liczyć się z kosztem zaczynającym się od około 300 dolarów. Oczywiście im produkt droższy i bardziej wartościowy, tym więcej można na nim zarobić. Dlatego warto inwestować większe kwoty w bardziej skomplikowane produkty.

Innym pomysłem może być samodzielne pisanie tekstów, ale dotyczy to zdecydowanie niewielkiej liczby osób. Jeżeli jednak potrafisz pisać (najlepiej po angielsku), to masz sporą przewagę.

Proste produkty bez treści (produkty low content, czyli tzw. zeszyty) – wkład od $0

Dla osób bez wkładu własnego istnieje inna, bardzo ciekawa metoda publikacji na Amazon Kindle Direct Publishing – publikacja produktów bez treści lub ze znikomą zawartością. W przypadku tworzenia e-booka lub książki papierowej, naszym głównym kosztem jest zamówienie treści/tekstu dla produktu. Chcąc uniknąć takiej inwestycji, możemy zacząć od publikacji artykułów low content, czyli np. zeszytów.

Proste produkty wydane przy pomocy Amazon KDP
Proste produkty wydane przy pomocy Amazon KDP

W takim przypadku zamiast produktów z treścią publikujemy książki drukowane żądanie, które są puste w środku lub zawierają prostą i uniwersalną treść. Mogą to być zeszyty z pustym środkiem, zeszyty w kratkę lub w linie, plannery, terminarze, puste książki na przepisy, notatniki itp. W takim przypadku publikujemy artykuł samodzielnie i używamy tego samego środka produktu wielokrotnie (często setki razy). Zazwyczaj w takiej sytuacji również samodzielnie tworzymy okładkę. Wymaga to oczywiście czasu i trochę umiejętności, ale daje nam możliwość publikowania produktów na całym świecie za darmo oraz bez limitu ilościowego. Ja wystawiłem ponad 700 takich prostych produktów, które nie kosztowały praktycznie ani złotówki, a zarabiają dla mnie bardzo fajne kwoty całkowicie automatycznie.

Jakie są dodatkowe koszty, które warto ponieść, startując na Amazon KDP?

Powyżej przedstawiłem Ci dwa sposoby publikacji na Amazon KDP – każdy z nich wiąże się z różnymi kosztami. Możesz zacząć publikację nawet bez wkładu finansowego i dzięki własnej pracy wydawać dobrze sprzedające się produkty za darmo lub z czasem inwestować w produkty droższe z płatną treścią.

Poniżej przedstawiam narzędzia, w które warto zainwestować, aby zwiększyć swoje szanse w publikacji na Amazon Kindle Direct Publishing:

  • Fiverr – portal, w którym zatrudnisz freelancerów do bardzo różnych prac. Zlecisz tu stworzenie okładki, opisu produktu oraz jego promocję. Czasem warto zainwestować małe kwoty w prace, których nie potrafimy lub nie chcemy wykonywać samodzielnie. Koszt – od $5.
  • BeFunky – wspaniałe narzędzie służące do tworzenia oraz edycji grafiki online. Na początek do tworzenia okładek możesz korzystać z darmowej Canvy, która jest świetna, ale z czasem zachęcam też do zainwestowania w BeFunky. Cena – $59,98.
  • KindleSpy – to wtyczka do Chrome’a, która umożliwia automatyczne wyszukiwanie nisz oraz słów kluczowych na Amazonie. Bardzo przydatne narzędzie podczas publikacji e-booków i prostych produktów. Zdecydowanie warto zainwestować, gdyż szybko się zwróci. Cena – $47.
  • KDPRocket – możesz też skorzystać z oprogramowania KDPRocket, które jest wprawdzie dwa razy droższe od KindleSpy, ale daje kilka dodatkowych opcji. Cena – $97.
  • TheWritingSummit - tutaj łatwo zlecisz napisanie treści dla książki. Kod rabatowy okdm zapewni Ci dodatkowo zniżkę. Cena od $1.99 za 100 słów.
  • Kursy i wiedza – zachęcam również do inwestowania w wiedzę z zakresu publikacji na Amazonie. Jestem zdania, że niewielkie kwoty w tym przypadku pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy w perspektywie lat, ponieważ zyskujemy doświadczenie od osób, które już osiągnęły sukces w danej dziedzinie. W mojej grupie dla kursantów są osoby z bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi, często są to wyniki nawet lepsze od moich. Kurs publikacji prostych zeszytów to koszt 147 zł. Więcej na temat kursów znajdziesz na moim blogu TUTAJ.
  • Szablony produktów – jeżeli chcesz wydawać setki automatycznych produktów, które mają środek wysokiej jakości, to warto rozważyć inwestycję w gotowe szablony produktów na Amazon KDP. Dzięki temu możesz bez zbędnej pracy publikować rozbudowane plannery, notatniki, zeszyty itp. Gotowe szablony są uniwersalne, każdy z nich pasuje do setek różnych kategorii. Cena – 197 zł. Więcej na temat szablonów znajdziesz TUTAJ.

Amazon Kindle Direct Publishing – ile pieniędzy potrzeba na start? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.