Brak znajomości języka oraz inne wymówki + 7 sposobów na łatwą naukę języka

Brak znajomości języka oraz inne wymówki + 7 SPOSOBÓW na naukę
Brak znajomości języka oraz inne wymówki + 7 SPOSOBÓW na naukę

W dzisiejszym poście chciałbym poruszyć temat umiejętności, które są nam potrzebne do zmian na lepsze. Bardzo często uważamy, że nie możemy czegoś zdobyć ze względu na braki w naszej wiedzy. Czy na pewno tak jest? Czy może to tylko wymówki, które mają za zadanie chronić nas przed niewygodą? Przykładem dzisiaj niech będzie brak znajomości języka angielskiego - języka, który jest nam potrzebny praktycznie do wszystkiego. Podam Ci też siedem prostych sposobów na przyjemną naukę.

Znajomość języka angielskiego otwiera przed nami niesamowite możliwości. Umiejętność ta daje nam dostęp do najlepszej wiedzy (książki, szkolenia, informacje w internecie etc.) z całego świata, która często nie jest jeszcze dostępna w języku polskim. Nasze środowisko pracy może być też globalne - nie ważne czy chcesz pracować w ogromnej korporacji czy prowadzić własny mały biznes online na skalę światową.

Temat języka angielskiego bardzo często pojawia się na moim blogu, ponieważ język ten jest potrzebny w przypadku publikacji produktów na Amazonie, a o tym w dużej mierze jest mój blog. Chcąc wydać nawet bardzo prosty zeszyt na Amazonie musimy przebrnąć przez deklarację podatkową USA, zapoznać się z platformą sprzedażową i poszperać na Amazonie w celu poznania konkurencji. Następnie należy wyjść z inicjatywą i wymyślić pierwsze nazwy produktów, które opublikujemy - dla kogoś kto nie zna za dobrze języka angielskiego może się to wydawać bardzo trudne.

Brak znajomości języka to wydawać by się mogło spory problem w takiej sytuacji. Podobnie będzie w przypadku starania się o pracę, gdzie język angielski będzie od Ciebie wymagany. Jeżeli pojedziesz na wakacje za granicę to może się okazać, że nieznajomość angielskiego przyprawi Cię o wiele stresu oraz wstydu. Co w takim razie zrobić? Nie jeździć na wakacje, nie zmieniać pracy na lepszą i nie publikować na Amazonie?

Przestań szukać wymówek

Jeżeli czujesz, że brak znajomości języka blokuje Cię w życiu to zacznij się uczyć angielskiego (lub innego języka jak masz ochotę) na własną rękę. Nie ma nic gorszego niż twierdzenie, że nie możesz czegoś zrobić przez brak znajomości języka, ponieważ każdy kto nauczył się języka obcego wcześniej tego języka nie znał. Tak samo Ty jako małe dziecko nie znałeś nawet języka polskiego. Skoro udało Ci się okiełznać ten jeden z najtrudniejszych podobno języków na świecie to dlaczego uważasz, że nie możesz nauczyć bardzo dobrze takiego prostego języka jakim jest np. język angielski?

Żeby dostać lepszą pracę, zarabiać online w języku angielskim lub swobodnie porozmawiać w hotelu za granicą musisz samodzielnie wyjść z inicjatywą nauki. Nie narzekaj, że nie potrafisz, tylko zacznij działać. Nie potrzebujesz znać angielskiego w stopniu zaawansowanym i wystarczy Ci kilka miesięcy okazyjnej nauki, żeby nauczyć się obsługiwać platformy anglojęzyczne i poradzić sobie np. na wyjeździe za granicą.

Praca i działanie uczy języka najlepiej

Ja też jeszcze sześć lat temu, gdy zaczynałem pracować jako kelner w centrum Krakowa nie znałem zbyt dobrze języka angielskiego. W restauracji odwiedzali mnie goście z całego świata i zamiast narzekać, że nie dam rady, uczyłem się w pracy każdego dnia. Bardzo chętnie wysłuchiwałem gości na dowolne tematy (goście często lubią porozmawiać z kelnerem) i uczyłem się od nich. Wysłuchiwanie nawet nie zbyt mądrych rzeczy (praca kelnera nie należy do łatwych 🙂) może znacząco poprawić nasz poziom języka obcego. Mój poziom znajomości angielskiego bardzo szybko się podnosił. Z czasem potrafiłem nawet odróżnić akcent z południa Wielkiej Brytanii od tego z północy. Zdarzało mi się nawet żartować z gośćmi z Londynu (południe Wielkiej Brytanii) na temat zabawnego akcentu innych gości z północy.

Kolejną świetną lekcją była dla mnie publikacja na Amazonie. Zaczynając pierwsze publikacje (pomimo znajomości już podstaw angielskiego) czułem ogromny stres. Wypełnianie deklaracji podatkowej, szukanie słów kluczowych oraz pomysłów na produkty było trudne. Jednak po kilku pierwszych miesiącach (opublikowałem wtedy kilka eBooków) doszło do mnie jak bardzo mój poziom języka się poprawił. Chcę Ci tutaj pokazać, że konieczność pracy i działania z językiem angielskim, która zmusza nas do intensywnego myślenia (co jest dość bolesne 🙂) uczy języka w bardzo ekspresowym tempie. Analizowanie tytułów i szukanie pomysłów na książkę po angielsku to bardzo skuteczna lekcja języka. Muszę przyznać, że wydanie kilku produktów na Amazonie było dla mnie lepszą lekcją niż cztery lata nauki języka w liceum.

Jak się uczyć angielskiego “przy okazji” działania?

Pokażę Ci teraz jak się nauczyć języka w ciekawy i skuteczny sposób. Zapomnij o książkach do nauki oraz o gramatyce. Życie to nie sprawdzian w szkole i Twoim celem jest używanie języka do osiągania swoich celów, a nie do zaliczania egzaminów. Kwestie gramatycznie możesz uzupełniać ewentualnie z czasem, gdy będziesz już język w miarę znać.

  1. Przede wszystkim włącz swoją ciekawość. Język angielski jest wszędzie i możesz się uczyć nawet w sklepie. Nie znasz jakiegoś słowa, które często widzisz? Sprawdzaj znaczenie pojawiających się wokół Ciebie słów i ciesz się tym. W telefonie masz na pewno tłumacza Google, który zawsze służy Ci pomocą. Dyskutuj z osobą, która jest akurat obok i pytaj ją o znaczenia interesujących Cię słów lub wyrażeń - to świetna zabawa.
  2. Lubisz muzykę i masz swoje ulubione utwory po angielsku? Poszukaj w Google tekstu do danego utworu i przesłuchaj go czytając tekst. Bardzo możliwe, że w ciągu kilku chwil odkryjesz o czym jest Twoja ulubiona piosenka i nauczysz się wielu ciekawych rzeczy.
  3. Oglądaj anglojęzyczne filmy z angielskimi napisami. Zamiast leżeć jak warzywo przed telewizorem postaraj się wykorzystać pożytecznie czas rozrywki. Dobry film to zawsze fajnie spędzony czas - wykorzystaj go do nauki. Jeżeli nie rozumiesz jeszcze wiele po angielsku to oglądaj filmy, które już znasz. Możliwe, że z czasem zaczniesz używać fraz z filmów i nawet nie będziesz o tym wiedzieć. 🙂
  4. Wydaj zeszyt na Amazonie po angielsku. To nic nie kosztuje i nauczy Cię może więcej niż wszystkie lekcje w całej szkole średniej razem wzięte. Zarejestruj się na Amazon KDP, przeanalizuj istniejące już proste produkty na Amazonie i stwórz coś swojego. Nie musisz nawet nic na tym zarabiać, ale przejście przez ten proces sprawi, że Twoje umiejętności językowe będą na nowym poziomie.
  5. Przeczytaj książkę po angielsku. Może to zabrzmieć dla Ciebie jak coś niemożliwego do wykonania, ale jest to łatwiejsze niż myślisz. W bibliotece dostaniesz specjalne książki fabularne, które są przystosowane dla różnych poziomów językowych. Fajnym pomysłem jest też przeczytanie po angielsku Twojej ulubionej książki, którą już znasz. Z tłumaczem w telefonie przeczytasz taką książkę spokojnie w kilka tygodni, a Twoje umiejętności po tym czasie będą zdecydowanie lepsze. Z doświadczenia dodam, że po kilkudziesięciu przeczytanych stronach coś w naszej głowie się przestawia i zaczynamy o wiele łatwiej “pochłaniać” tekst w obcym języku.
  6. Przestaw telefon i komputer na język angielski. Wejdź w ustawienia i po prostu zrób to 🙂. Ja dzisiaj już dziwnie się czuję, gdy widzę telefon lub komputer z polskim interfejsem.
  7. Włącz YouTube i znajdź kanał, który uczy języka angielskiego. Nie potrzebujesz szkoły, ani płatnych lekcji. Polecam np. ten kanał.

Pamiętaj, że nikt za Ciebie nie zdobędzie nowych umiejętności. Co więcej wcale nie musisz też nikomu płacić za uczenie Ciebie, gdyż możesz uczyć się samodzielnie. Wiele osób szuka wymówek do zaniechania działań oraz do rezygnacji ze swoich celów. Nie pozwól, aby brak znajomości języka (lub brak innej umiejętności) sprawił, że nie sięgniesz po ciekawsze życie. Każdy z nas ma możliwość nauczenia się nowych rzeczy i w dzisiejszych czasach jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Brak znajomości języka oraz inne wymówki + 7 SPOSOBÓW na naukę - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny