Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne?

Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne?
Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne?

Wielu z Was pewnie marzy o własnej działalności gospodarczej oraz o lepszych zarobkach. Do tego praca na etacie często daje poczucie braku sensu i nie oferuje zbyt wysokiej pensji. Jednak czy prowadzenie własnej firmy jest takie ciekawe i kolorowe? W dzisiejszym poście opowiem Wam o tym, dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne oraz jak pokonanie i polubienie codziennej nudy i powtarzalności przynosi upragniony sukces.

Na początek szybkie porównanie biznesu do sportu. Arnold Schwarzenegger w swojej książce daje wyraźne wskazówki dotyczące tego, jak odnieść sukces. Na przykładzie kulturystyki, show-biznesu i polityki pokazuje nam, że na sukces składa się po prostu monotonne powtarzanie często tych samych czynności. Najlepszym przykładem jest właśnie kulturystyka, która zakłada wykonywanie tysięcy żmudnych powtórzeń tego samego ćwiczenia. Od Arnolda dowiadujemy się również, że najważniejsze są te ostatnie, najtrudniejsze powtórzenia danego ćwiczenia, ponieważ to one sprawiają, że nasze mięśnie rosną. Podejrzewam, że zaczynasz już rozumieć, jak to się ma do prowadzenia własnej firmy.

Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne - Arnold Schwarzenegger
Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne – Arnold Schwarzenegger

Prowadzenie własnej firmy jest bardzo podobne do sportu

Własną firmę założyć może każdy i do tego zawsze zachęcam na moim blogu. Warto jednak wiedzieć, że chcąc odnieść szeroko pojęty sukces (stworzyć dobrze działającą i zarabiającą firmę), należy każdego dnia wykonywać te same czynności przez lata. Zwykle nie jest to łatwe ani przyjemne, nawet jeżeli lubimy to, co robimy.

W moim wypadku pierwszy sukces dotyczył publikacji e-booków i prostych produktów na Amazonie. Chcąc stworzyć duże portfolio automatycznych produktów, musiałem przez wiele miesięcy bez przerwy publikować po kilka sztuk dziennie. Stworzenie jednego produktu nie było trudne, ale zmuszenie się do działania każdego dnia po powrocie z pracy na etacie było już bardzo wymagające. Pomimo ogromnego zainteresowania tematem Amazona często nie miałem motywacji do działania. Jednak lektura takich książek jak Pamięć absolutna Arnolda Schwarzeneggera była dla mnie bodźcem do powtarzania kolejny raz tego samego zadania. Z czasem okazało się, że te nudne powtórzenia się opłaciły, i do dzisiaj mam regularny dochód pasywny z Amazona.

Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne?

Podobnie jest w przypadku mojego blogu i sklepu z kursami online. Doskonale wiedziałem, że aby odnieść sukces, muszę regularnie publikować wartościowe treści. Posiadam odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby tworzyć wartościowy blog. Jednak regularne pisanie postów, tworzenie kursów online oraz nagrywanie filmów wymaga ogromnej dyscypliny. To ta sama dyscyplina, która pozwala zbudować nasze mięśnie na siłowni.

Lubię chodzić na siłownię, pisać posty, nagrywać filmy i tworzyć produkty na Amazonie. Jednak często muszę mocno zaciskać zęby i przymuszać się do pracy, ponieważ powtarzanie tego samego procesu przez miesiące lub lata nie jest łatwe. Mój cel na 2019 rok to opublikowanie pięćdziesięciu postów i tylu samo filmów na moim blogu. Możesz mi wierzyć lub nie, ale po kilku tygodniach takiej monotonnej pracy można łatwo stracić motywację. Jednak umiejętność pokonania nudy oraz dyscyplina sprawiają, że nasze cele się realizują.

Tak samo sytuacja wygląda w przypadku publikacji prostych produktów na Amazonie wśród moich kursantów. Najlepsze wyniki mają te osoby, które pracują regularnie przez długi czas. Bardzo łatwo jest się poddać po miesiącu i powiedzieć, że to nie ma sensu. Zmuszanie się do powtarzalnej pracy każdego dnia jest nudne i nie ma w tym nic seksownego.

Jednak Arnold Schwarzenegger doskonale wiedział, że to właśnie żmudne powtórzenia każdego ćwiczenia na siłowni zaprowadzą go do upragnionego sukcesu. Codziennie dźwigając ogromne ciężary, uśmiechał się. Ty też musisz wiedzieć, że Twoja – często nudna – praca zaprowadzi Cię do Twojego upragnionego celu.

Miej plan i codziennie wykonuj nudne powtórzenia

Żeby te nudne czynności przyniosły Ci upragniony sukces w dowolnej dziedzinie życia (w tym również w Twojej firmie), musisz działać mądrze. Nie sztuka machać dużymi ciężarami i nabawić się kontuzji. Musisz mieć plan działania (ustalone cele) oraz korzystać z wiedzy osób, które już tę drogę przebyły.

Ja na siłowni posiłkuję się wiedzą trenera, który pokazuje mi, jak wykonywać dane ćwiczenia poprawnie. Czerpię wiedzę od osoby bardzo doświadczonej i dzięki temu mogę osiągnąć mój mały sukces w tej dziedzinie. Podobnie było z moim biznesem – skorzystałem z wielu kursów online i przeczytałem mnóstwo książek. Prowadzenie działalności jest dla wytrwałych osób, które potrafią systematycznie działać. Chcąc z sukcesami prowadzić własną firmę, musisz nauczyć się, jak każdego dnia poprawnie wykonywać te monotonne czynności, ponieważ bez tego Twoje powtórzenia nie będą miały sensu. Mając odpowiednią wiedzę, możesz osiągać więcej przy mniejszym nakładzie pracy.

Tak samo jak na siłowni – poprawnie wykonywane ćwiczenie z mniejszym ciężarem da Ci o wiele lepsze rezultaty niż bezsensowne machanie ciężkim żelastwem. Gdy już nauczysz się, jak poprawnie prowadzić swoją firmę, to pozostanie Ci codzienne i często nudne działanie, które z czasem da Ci upragniony sukces.

Dlaczego prowadzenie własnej firmy jest nudne?

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.