Cele i plany na 2021 rok oraz motywacja dla Was

Właśnie mijają 3 lata od startu mojego bloga i prawie 5 lat od mojej pierwszej publikacji na Amazon KDP. Mogę teraz przyznać już z całkowitą pewnością, że ustalone cele i plany to jeden z głównych czynników osobistego, zawodowego i biznesowego sukcesu. W tym wpisie podzielę się z Wami moimi celami na 2021 rok. Dlaczego? Jeżeli to zrobię publicznie to będę musiał moje cele po prostu zrealizować, ponieważ nie chcę wyjść na osobę, która rzuca słowa na wiatr.

Cele i plany na 2021 rok oraz motywacja dla Was
Cele i plany na 2021 rok oraz motywacja dla Was

Przy okazji post ten będzie również dla Was świetną motywacją do działania i do rozpisywania sobie własnych celów. Kolejny już rok udowadniam Wam publicznie, że rozpisane oraz upublicznione cele i plany (nawet te bardzo ambitne) realizują się często ponad normę. Jeżeli mi nie wierzycie to zapraszam do ostatniego posta, gdzie pokazałem jak moje cele na 2020 rok zrealizowałem nawet w większym stopniu niż planowałem.

Zachęcam Was do zapoznania się z moimi celami, rozliczenia mnie z nich za rok, ale przede wszystkim do zainspirowania się moimi metodami i wdrożeniem ich u siebie. Nie ważne czy dopiero zaczynacie przygodę z poprawą swojego życia czy może już całkiem sporo osiągnęliście - zawsze warto planować z wyprzedzeniem, ponieważ to pozwala nam skupić się na celu przez długi okres czasu, a to z kolei jest jedną z najważniejszych umiejętności ludzi skutecznych w każdym aspekcie życia.

Poniżej przedstawiam moje cele na 2021 rok:

1. Publikacja materiałów na blogu oraz praca nad blogiem [BIZNES]

W 2021 roku planuję skupiać się w dalszym ciągu nad tworzeniem mojego bloga, ponieważ jest to coś co bardzo lubię i zarazem jest to biznes, który dobrze dla mnie zarabia. W planie mam tworzenie wartościowych filmów oraz wpisów. Moim celem jest publikacja w każdym tygodniu przynajmniej 1 filmu i minimum 2 postów na blogu miesięcznie. Cel to 53 filmy i 26 artykułów. Całe szczęście na ten rok nie mam przewidzianego tak dużego projektu jak napisanie oraz wydanie własnej książki i dlatego będę mógł bardziej skupić się na tworzeniu ciekawych treści na blogu.

2. Zupełnie nowy produkt na blogu [BIZNES]

Na razie nie mogę ujawnić jaki to będzie produkt, ale posiadam już wstępny plan i mam nadzieję, że pomysł ten uda mi się zrealizować jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. W 2020 wydałem dość spontaniczne kilka nowych kursów online i w 2021 roku raczej nie planuję wypuszczania tak dużej ilości nowych produktów. Obecnie dostępne kursy sprawdzają się dobrze i już dostały, lub dostaną w przyszłości, odpowiednie aktualizacje.

Przy okazji jestem jednak otwarty zawsze na nowe pomysły i propozycje. Jeżeli trafię na odpowiednią osobę, która będzie ekspertem w danej dziedzinie pasującej do mojej tematyki bloga, to nie nie wykluczam współpracy i publikacji wspólnego produktu. Jeśli tylko ktoś z Was uważa, że chciałby podzielić się wiedzą ekspercką bez tworzenia własnej platformy to zapraszam do kontaktu.

3. Aktywna promocja książki Od Kelnera Do Milionera [BIZNES]

Moja autorska książka Od Kelnera Do Milionera to mój bardzo osobisty projekt, który sprzedaje się regularnie i powoli dąży do osiągnięcia swojego progu rentowności. Nie zależy mi specjalnie na zarobku z książki, ale zależy mi natomiast żeby książka po prostu dotarła do osób, które mogą wynieść z niej wartość dla siebie. Dlatego w 2021 roku będę szukać sposobów na jej aktywną promocję. Jeszcze nie wiem jakie dokładnie będą to działania, ale takie postanowienie pozwoli mi szukać sposobów na dotarcie do nowych czytelników, ponieważ bardzo wierzę w wartość oraz jakość tego bardzo osobistego produktu.

4. Aktualizacja istniejących produktów (kursów) na blogu [BIZNES]

Cel ten w dużej mierze osiągnąłem spontanicznie już w 2020 roku, ale kilka elementów moich kursów chciałbym jeszcze zaktualizować. Aktualizację otrzymał Produkt24, kurs o tworzeniu kursów online (aktualizacja była tak duża, że powstał zupełnie nowy kurs Domowy Milioner) oraz Darmowy Kurs Amazona i Biznesu Online. Kolejne kursy są w kolejce do mniejszych lub większych poprawek, które każdy kursant otrzyma oczywiście gratis. Chciałbym też poprawić wygląd wizualny niektórych stron sprzedażowych, ponieważ technologia idzie do przodu i pojawiły się nowe (lepsze) narzędzia do tworzenia tychże właśnie stron.

5. Publikacja 100 produktów / minimum 2 serii wartościowych produktów na Amazonie [BIZNES]

Mój czas w dużej mierze poświęcam blogowaniu, tworzeniu treści w postaci filmów oraz postów na blogu. Miałem w związku z tym dość sporą przerwę w publikowaniu na Amazon KDP, ale jako dodatek oraz nawet jako rozrywkę (uwielbiam tworzyć szczególnie grafikę do produktów) stawiam sobie za cel opublikowanie 100 wartościowych produktów przez platformę Kindle Direct Publishing. Kolejny raz za realizację mojego celu zabrałem się już w 2020 roku i nowe produkty czekają już na akceptację.

Jeżeli chodzi o cele biznesowe to kolejny raz specjalnie nie określam sobie konkretnych celów kwotowych. Jestem zdania, że ciężko jest osiągać konkretne wyniki sprzedażowe i lepiej jest się skupić na regularnym procesie, który finalnie prowadzi po prostu do świetnych rezultatów. Obecnie czuję się bardzo zadowolony z wyników i zamierzam trzymać się moich rutyn, które to mi te wyniki zapewniają.

6. Regularna nauka i poznawanie nowych rzeczy [BIZNES + ROZWÓJ OSOBISTY]

To dość ogólny i mało sprecyzowany cel, ale mam już wyrobiony nawyk uczenia się nowych rzeczy. Niemniej jednak jako kolejny cel zapisuję sobie czytanie nowych książek, przerabianie kursów i szeroko pojęte dokształcanie się w zakresie zarówno biznesu oraz innych aspektów mojego życia.

7. Aktywne dbanie o najbliższe relacje [RELACJE]

Jest to cel bardzo osobisty i zdradzę tylko, że mam zamiar aktywnie dbać o relacje z najbliższą mi osobą, czyli z moją żoną. Oznacza podejmowania działań, które wzmocnią nasz związek. Kluczowe jest tutaj słowo “aktywnie”, czyli należy wychodzić z inicjatywą, starać się wnosić dużo wartości do związku i dbać o drugą osobę. Dodatkowo też chcę aktywnie kształtować relacje z najbliższymi, czyli z rodziną oraz osobami, które są dla mnie na co dzień ważne.

8. Kontynuowanie terapii do końca 2021 roku [ROZWÓJ OSOBISTY]

Tak się składa, że wciąż dręczą mnie problemy natury psychologicznej i nie mogę się uporać z niektórymi demonami w mojej głowie. Kiedyś myślałem, że powodem była moja kiepska sytuacja życiowo-finansowa, ale po stworzeniu życia moich marzeń i zarobieniu dużych pieniędzy zrozumiałem, że wciąż muszę nad sobą pracować. Jeszcze w listopadzie 2020 roku zapisałem się na regularne wizyty do psychologa i staram się dzięki temu rozwiązywać problemy z przeszłości, które mocno rzutują niestety na moją psychikę i sprawiają mi często dużo cierpienia. Zamierzam kontynuować terapię tak długo jak będzie to konieczne.

9. Dyscyplina, systematyczność, skromność i działanie [ROZWÓJ OSOBISTY]

Wiem, że to dość dziwny cel, ale chcę kultywować w moim życiu osobistym oraz biznesowym zasady, które stosuję już w sumie od dawna. Kolejny raz zamierzam każdego dnia być osobą zdyscyplinowaną, która realizuje swoje cele i systematycznie wykonuje narzucone sobie zadania. Planuję być dla samego siebie przykładem osoby, która pracuje ciężko i jednocześnie szanuje oraz docenia to co aktualnie posiada. Oznacza to odkładanie większości zarobionych pieniędzy na przyszłe inwestycję, systematyczną pracę, zdrową dietę, dbanie o regularny sport i bycie osobą zdyscyplinowaną każdego dnia.

10. Regularny sport, dieta paleo i dbanie o zdrowie [ZDROWIE]

  • Przede wszystkim celem jest uprawianie sportu minimum 5 razy w tygodniu. Oznaczać to będzie treningi w domu typu Full Body Workout, wizyty na siłowni połączone z korzystaniem z sauny, bieganie, jazdę na rowerze lub nawet zwykłe spacery.
  • Zamierzam również trzymać się diety paleo, ponieważ czuję wyraźnie, że jest to dieta dla mnie. Jest ona dość prosta, zdrowa, niekontrowersyjna i przynosi mi dobre rezultaty.
  • Postanowiłem również, że nie będę się poddawać w kwestii problemów z zatokami (mocno mi ten temat dokucza od lat) i zdecydowałem dalej szukać przyczyn oraz kolejnych metod leczenia.

Podsumowanie i wyzwanie dla Was

Post ten napisałem z dwóch powodów. Po pierwsze chciałem moje cele zapisać, sprecyzować oraz upublicznić, ponieważ pomoże mi to bardzo w ich realizacji. Po drugie zależy mi na tym, aby pokazać Wam, że warto sobie własne cele roczne (i każde inne) zapisywać i dzielić się nimi publicznie.

Jeżeli drogi czytelniku czujesz, że po przeczytaniu tego wpisu masz więcej chęci do działania i wyraźną ochotę swoje cele zapisać to po prostu zrób to. Nie bój się porażki i zaufaj życiu. Samo zapisanie, sprecyzowanie celów oraz następnie podzielenie się nimi to według mnie już większa część sukcesu. Po tym etapie (trochę niezależnie od nas) nasze cele się realizują i to często nawet ponad założone ramy. Nie istotne jest, że jeszcze nie wiemy jak nasze cele realizować, ponieważ metody, wiedza i narzędzia pojawią z czasem w trakcie działania. Powodzenia!

 

Cele i plany na 2021 rok oraz motywacja dla Was - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.