Jak inwestować w kryptowaluty - poradnik dla początkujących oraz moja strategia od kuchni

Jak inwestować w kryptowaluty – podstawy i moja strategia
Jak inwestować w kryptowaluty – podstawy i moja strategia

Temat kryptowalut staje się bardzo popularny w ostatnim czasie i to nie jest pierwszy raz kiedy to o Bitcoinie usłyszał praktycznie każdy. Całkiem niedawno opublikowałem szczegółowy poradnik oraz darmowy kurs zakupu pierwszego Bitcoina dla każdego kto chce lepiej poznać ten ciekawy temat. Specjalnie nie sugerowałem żadnych konkretnych kroków inwestycyjnych i zależało mi jedynie na przekazaniu wiedzy w pigułce, aby każdy mógł pogłębić swoją wiedzę i ewentualnie zakupić małą ilość Bitcoina w ramach szkolenia oraz własnej edukacji, ponieważ system Blockchain ma w sobie ogromny potencjał i warto temat poznać bliżej. Jednak wielu z Was pytało mnie jak inwestować w kryptowaluty i dlatego dzisiaj pokażę jaka jest moja strategia inwestowania.

Najważniejsze linki przedstawione w artykule:

Czego dowiesz się w tym poście?

 1. Czy inwestowanie w kryptowaluty to dobry pomysł?
 2. Jakie kryptowaluty wybrać do swojej inwestycji?
 3. Jak inwestować w kryptowaluty - moja strategia od kuchni
 4. Kiedy najlepiej kupić i sprzedać BTC lub ETH?
 5. 10 moich osobistych przykazań dotyczących inwestowania w kryptowaluty
 6. Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?
 7. Jaka może być przyszłość kryptowalut?

WAŻNE: Zanim przejdę do konkretów to zaznaczam, że nie jestem doradcą inwestycyjnym. Wszystkie rady przedstawione tutaj są moimi przemyśleniami i każdy z Was powinien zawsze samodzielnie podejmować własne decyzje finansowe. Co więcej inwestowanie w kryptowaluty należy traktować jako inwestycje wysokiego ryzyka i powinno się przeznaczyć na to pieniądze tylko i wyłącznie, które teoretycznie jesteśmy gotowi stracić. Ja sam zainwestowałem w kryptowaluty już sporą sumę, ale jest to tylko mała część moich zapasów gotówki. Kurs kryptowalut wynika oczywiście z popytu oraz podaży danej kryptowaluty, ale na cenę np. Bitcoina może mieć wpływ również polityka różnych rządów (np. blokada gospodarcza oraz inflacja), inwestycje i działania dużych firm, a nawet sprzedaż kryptowalut przez osoby, które posiadają ich bardzo dużo. Do tego dochodzą też same mechanizmy rozwoju danej kryptowaluty (np. w przypadku Ethereum), które też mają wpływ na jej cenę. Miej to na uwadze.

Czy inwestowanie w kryptowaluty to dobry pomysł?

Zanim zacznę to zaznaczę, że nie zamierzam w tym artykule tłumaczyć jak działają kryptowaluty oraz cały system Blockchain, ponieważ zrobiłem to w tym poście oraz opublikowałem nawet darmowy kurs zakupu pierwszych kryptowalut dla osób początkujących. Jeżeli poznasz już podstawy to możesz przejść dalej, gdzie poznasz moją strategię inwestycyjną.

Zobacz wideo na temat podstaw kryptowalut i zakupu Bitcoina:

Jak inwestować w kryptowaluty - poradnik dla początkujących oraz moja strategia od kuchni

W sieci można wyczytać wiele prognoz dotyczących ogromnych wzrostów wartości Bitcoina (BTC) oraz Ethereum (ETH) w nadchodzących latach. Z drugiej strony zawsze trafi się ekspert, który uzna kryptowaluty za bańkę spekulacyjną. Ja osobiście jestem zdania, że obie strony mają sporo racji. Sam Bitcoin swoją wartość opiera głównie na swojej “marce”. Nie przejawia on żadnej fizycznej wartości, ale jego unikatowość (ograniczona liczba) oraz popularność sprawiają (Bitcoin oraz inne kryptowaluty są mocno promowane), że raczej nie zniknie z rynku inwestycji dostępnych dla każdego z nas. Dużym czynnikiem, który mocno wpłynął ostatnimi czasy na cenę BTC (oraz na inne kryptowaluty) jest również fakt, że instytucje finansowe masowo skupują BTC w celach inwestycyjnych. Popyt jest w tej sytuacji ogromny i skutkuje to znacznym wzrostem ceny Bitcoina oraz innych kryptowalut, ponieważ Bitcoin wyznacza trendy na rynku. Nie oznacza to w żadnym wypadku bezpiecznej inwestycji, ale za sporym ryzykiem idą również duże możliwości zarobku. Dlatego na początku warto postawić na własną edukację i następnie poczynić pierwsze małe kroki.

Kryptowaluty to inwestowanie o podwyższonym ryzyku, które daje zarazem podwyższone możliwości. Jeżeli podejdziemy do tematu poważnie, z odpowiednią wiedzą, oraz przede wszystkim z rozpisaną strategią inwestycyjną to możemy tym ryzykiem względnie świadomie zarządzać. Warto też pamiętać, że każdy ma inną tolerancję ryzyka oraz inne możliwości inwestycyjne. Dla mnie inwestycja np. 10 000 zł w zakup kryptowaluty jest raczej małą kwotą w moim portfolio i jestem gotów nawet stracić te pieniądze. Co więcej inwestując niewielką część mojego kapitału nie czuję dużej presji i jestem w stanie dłużej czekać na określone zyski - trzymam się po prostu mojej strategii i spokojnie czekam. Zupełnie inną sytuacją będzie inwestycja 10 000 zł podczas, gdy inwestująca osoba posiada na koncie w sumie 12 000 zł i rodzinę na utrzymaniu. Takie zachowanie określiłbym raczej skrajną nieodpowiedzialnością. Słyszałem kiedyś historię, że pewien przyszły pan młody zainwestował w Bitcoina pieniądze przeznaczone na własne wesele. Niestety stracił je po dużej korekcie na rynku i nawet nie chcę wiedzieć jak jego narzeczona zareagowała na taką wiadomość… To tak w ramach wstępu i środków ostrożności. 🙂

Jakie kryptowaluty wybrać do inwestycji?

Jeżeli poznasz już podstawową teorię, zarejestrujesz się w wybranej giełdzie kryptowalut i przejdziesz przez proces zakupu kryptowaluty (najlepiej na niewielkich kwotach) to możesz przystąpić do opracowania własnej strategii inwestowania. Polecam największą giełdę w Polsce Zonda (dawniej BitBay) lub największą giełdę światową Coinbase.

Wybór kryptowaluty do zainwestowania jest obecnie dość prosty. Mamy Bitcoina, Ethereum oraz całą resztę. Bitcoin to pierwsza i najpopularniejsza kryptowaluta, której wartość to zdecydowanie największa część całego rynku kryptowalut. Drugą co do wielkości kryptowalutą jest Ethereum, która to jest zupełnie innym aktywem. Sam Bitcoin jest walutą w czystej formie i tzw. cyfrowym złotem, które ma ograniczoną podaż oraz bardzo silną pozycję na rynku. Ethereum jest wciąż bardzo mocno rozwijanym projektem i jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą. ETH to zdecentralizowana platforma o otwartym oprogramowaniu, zbudowana na technologii Blockchain. Jej kryptowalutą jest Ether (ETH), umożliwiający przeprowadzanie transakcji między użytkownikami bądź aplikacjami i uiszczania powiązanych z nimi opłat. Słowem kluczem jest tutaj możliwość stworzenia zdecentralizowanych aplikacji opartych o ETH co sprawia, że możliwości są teoretycznie nieograniczone. Biorąc pod uwagę te możliwości oraz wysoką pozycję ETH na rynku kryptowalut można założyć, że kurs tej kryptowaluty ma spore możliwości wzrostów na przestrzeni najbliższych lat.

Coinmarketcap, czyli najważniejsze dane dotyczące rynku kryptowalut
Coinmarketcap, czyli najważniejsze dane dotyczące rynku kryptowalut

Na stronie Coinmarketcap można łatwo zobaczyć jak dużo kwotowo dana waluta jest warta na rynku (zakładka "Market Cap"). Taką kwotę określa się jako ilość waluty w obiegu pomnożoną przez jej aktualną cenę. Wartości szczególnie BTC oraz ETH robią całkiem spore wrażenie.

Ja osobiście do mojego portfolio wybrałem ograniczoną liczbę kryptowalut. Inwestuję wyłącznie w BTC oraz w ETH. Pozostałe kryptowaluty (tzw. "altcoiny") to bardzo różne projekty, które również mają ogromny potencjał, ale wymagają pozyskiwania wiedzy na ich temat, aby inwestować świadomie. Jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na dogłębne analizy i śledzenie poszczególnych kryptowalut to altcoiny są również dobrą opcją, ale taka strategia oznacza więcej pracy. Nie ma jednej najlepszej drogi i każdy powinien z czasem określić swoją.

Jak inwestować w kryptowaluty - moja strategia od kuchni

Moja strategia inwestowania jest dość prosta. Jest nią kupowanie najpopularniejszych kryptowalut (BTC oraz ETH) i trzymanie ich w stosunkowo długim terminie. Podkreślam tutaj raz jeszcze, że kupuję kryptowaluty wyłącznie za mały procent (5-10%) posiadanych oszczędności.

Pierwsze pytanie, które zawsze pada to “Kiedy jest odpowiedni moment na zakup?”. Otóż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć najlepszego momentu na zakup oraz na sprzedaż danej kryptowaluty, ale zdecydowanie jesteśmy w stanie stwierdzić, że górka (wysoka cena) jest akurat za nami. Dość często zdarza się, że cena BTC spada o około 20% i to jest moment, w którym ja rozważam dokupienie nawet niewielkiej ilość danej kryptowaluty. Bardzo dobrym momentem był okres początku pandemii, kiedy to cena BTC bardzo mocno spadła i w tym okresie zakupiłem BTC za cenę, która teraz wydaje się wręcz nierealna.

Bitbay.net - polska giełda kryptowalut
Zonda (dawniej BitBay) - największa polska giełda kryptowalut.

Warto wiedzieć, że wysokie wzrosty kursów BTC i ETH skutkują też z czasem wysokimi spadkami. Warto podejść do tematu trochę “odwrotnie” niż większa część społeczeństwa. Niskie ceny oraz spadki powinny nas cieszyć, ponieważ jest to możliwość zakupu danego aktywa po cenie niekoniecznie zbyt wysokiej. Natomiast w okresie wzrostów powinniśmy nasze zyski po prostu realizować.

Kiedy najlepiej sprzedać BTC lub ETH?

Kryptowaluty mają to do siebie, że posiadają okresy dużych wzrostów (można je nazwać bańkami) i zarazem okresy dużych spadków. Nawet najlepszy ekspert nie jest jednak w stanie przewidzieć co się wydarzy oraz czy mamy akurat do czynienia ze szczytem (najwyższą ceną).

Jak inwestować w kryptowaluty - cena Bitcoina
Jak inwestować w kryptowaluty - cena Bitcoina

Prognozy na 2020 rok mówiły, że kurs BTC może dojść do $10 000, a na przełomie roku 2020 i 2021 mieliśmy cenę przekraczającą nawet $40 000. W marcu 2020 1 BTC kosztował około $5000. Jak widać osiągnięcie poziomu $10 000 było jedynie początkiem wielkich wzrostów, które przebiły zdecydowanie poziom cen z końcówki 2017 roku. Mnóstwo osób zrealizowało swoje inwestycje na poziomie $10 000 i pewnie bardzo żałowali, że jeszcze trochę nie poczekali. Jednak nikt do końca tego nie mógł przewidzieć, dlatego tak ważna jest rozpisana strategia inwestycyjna, której warto się trzymać.

Strategia inwestowania w kryptowaluty musi być zapisana

Jest to chyba najważniejszy element tego całego wpisu. Niestety większość początkujących inwestorów w kryptowaluty zaczyna bez wizji końca i jest to błąd, który może wiele kosztować. Jak już wspomniałem wcześniej ten specyficzny rynek cechuje się dużymi wzrostami oraz równie dużymi spadkami. Jednak w okresie długoterminowym praktycznie każdy inwestor, który kupił “nie na górce” i trzymał np. BTC lub ETH zarobił “dobrze” na inwestycji. Kluczem jest tutaj jednak określenie (i zapisanie) sobie określonych progów wyjścia z naszej inwestycji. Jeżeli ktoś kupi np. 1 BTC za $35 000 to mądrą strategią inwestycyjną będzie realizacja zysków na poziomie większym niż koszt zakupu, ale ten poziom należy ustalić wcześniej, zapisać i trzymać się swoich postanowień. Powiedzmy teraz dla odmiany, że kupisz 1 BTC za $35 000 i nie posiadasz rozpisanej strategii. Kurs BTC nagle spad i emocje sięgają zenitu. W takiej sytuacji prawdopodobnie w strachu sprzedasz swojego jednego Bitcoina powiedzmy za $25 000 i stracisz sporą część zainwestowanych pieniędzy. Wtedy jednak (nawet po dłuższym okresie) kurs pewnie znowu wzrośnie i jeżeli tylko będziesz trzymać się swojego planu to zaoszczędzisz sobie wiele nerwów i pieniędzy.

Moja strategia inwestowania w BTC oraz ETH
Moja strategia inwestowania w BTC oraz ETH

Jak widać mój plan jest bardzo prosty. Bitcoina trzymam długoterminowo, a Ethereum mam zamiar sprzedawać stopniowo z biegiem czasu i realizować zyski. Ustaliłem sobie progi, w których będę stopniowo wychodzić z mojej inwestycji. Już pierwszy próg (w przypadku Ethereum) pozwoli mi odzyskać większą część zainwestowanych pieniędzy (ETH kupiłem dość tanio), a reszta będzie spokojnie czekać na swoją kolej. Może potrwa to kilka miesięcy lub nawet kilka lat, ale jestem w stanie poczekać, ponieważ kryptowaluty to tylko dodatek do mojego biznesu i przy okazji trochę dodatkowych emocji połączonych z edukacją na temat nowych technologii.

Jak inwestować w kryptowaluty, czyli 10 moich osobistych przykazań inwestowania:

 1. Edukuję się i znam podstawy działania rynku kryptowalut.
 2. Inwestuję w największe kryptowaluty (BTC i ETH) lub w takie, które znam i rozumiem.
 3. Kupuję kryptowaluty jedynie za niewielką część moich oszczędności (5-10%), którą mogę stracić.
 4. Staram się kupować kryptowaluty, gdy cena spada - najlepiej po dużych spadkach.
 5. Posiadam rozpisaną strategię inwestycyjną w arkuszu online z określonymi progami (cenami danej kryptowaluty), w których to sprzedaję określony procent posiadanej kryptowaluty.
 6. Gdy moja inwestycja się podwoi to wychodzę z niej, żeby odzyskać zainwestowany kapitał. Reszta pracuje na zyski, a ja nie ryzykuję utraty włożonego kapitału.
 7. Sprzedaję kryptowaluty, gdy osiągną one określone przeze mnie progi cenowe.
 8. Wcześniej czy później wychodzę z inwestycji, żeby osiągnąć zyski.
 9. Mam świadomość, że sporo ryzykuję.
 10. Tworzę własny biznes, zarabiam pieniądze oraz inwestuję również w bezpieczne aktywa w postaci nieruchomości. Kryptowaluty to dla mnie tylko ciekawy dodatek.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Przede wszystkim zachęcam Cię do poświęcenia odrobiny czasu na poznanie jak działa system Blockchain i najpopularniejsze kryptowaluty. W tym poście przedstawiam dokładnie podstawy działania Bitcoina i kryptowalut. Kolejnym krokiem będzie rejestracja na giełdzie (polecam największą giełdę w Polsce Zonda lub największą giełdę światową Coinbase), zakup niewielkiej ilość danej kryptowaluty (np. BTC) w ramach edukacji, przelanie jej na portfel zewnętrzny i następnie przesłanie jej z powrotem na giełdę. Taka operacja na małej kwocie pozwoli Ci poznać proces i popełnić ewentualne pierwsze błędy.

Jak już zrozumiesz działanie procesu zakupu i przechowywania kryptowalut to warto wtedy przystąpić do określenia swojej strategii inwestycyjnej oraz sprecyzowania kwoty, którą chcesz zainwestować. Wszystko to połączone z podstawową edukacją powinno pozwolić Ci na skuteczne pomnażanie własnych środków w długim okresie czasu. W żadnym wypadku nie śpiesz się i daj sobie czas na poznanie tematu kryptowalut. Ucz się operacji na małych kwotach i dopiero, gdy poczujesz się pewnie możesz rozważyć większą inwestycję, którą i tak dla Ciebie powinna być kwotą możliwą do stracenia.

Podsumowanie oraz jaka może być przyszłość kryptowalut

Inwestowanie w kryptowaluty jest grą ryzykowną, która jednocześnie może przynosić pokaźne zyski. Co więcej jest to rynek otwarty dla każdego bez praktycznie żadnych obostrzeń. Jeżeli posiadasz tolerancję na ryzyko i będziesz się edukować w tym zakresie to możesz zwiększyć zdecydowanie swoje szanse na pomnożenie zainwestowanego kapitału. Jestem zdania, że kryptowaluty, Blockchain i decentralizacja finansów to bardzo przyszłościowy i ciekawy temat, którego warto się uczyć poprzez inwestowanie nawet bardzo małych kwot. Cała branża kryptowalut wg mnie bardzo się jeszcze rozrośnie i oznaczać to będzie wiele dużych wzrostów oraz równie dużo spadków. Część kryptowalut pewnie straci dużo swojej wartości i zarazem niektóre z nich niesamowicie się rozwiną na przestrzeni nadchodzących lat.

Nie jestem wyrocznią i nie wiem co się wydarzy, ale ostatnie lata pokazały, że warto uczestniczyć w czymś tak interesującym i dać sobie szansę na zarobienie pieniędzy w ciekawy sposób. Nigdy nie zamierzam inwestować dużej części mojego kapitału i dzięki temu śpię spokojnie. Jednocześnie uczę się i pomnażam zainwestowany kapitał całkiem skutecznie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat podstaw kryptowalut to zapraszam do tego posta lub do darmowego kursu zakupu Bitcoina.

Najważniejsze linki przedstawione w artykule:

Jak inwestować w kryptowaluty - podstawy i moja strategia - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

  10 replies to "Jak inwestować w kryptowaluty – podstawy i moja strategia"

  • Bartek

   Cześć. Co uważasz o kupowanie kryptowalut przez Revoluta?

  • Ola

   Jestem bardzo ciekawa co sądzisz o mojej strategii, której jeszcze nie wyprówałam.
   Jak na razie próbowałam moich sił w day tradingu – rozparcelowałam kapitał na ok. 5 cryptowalut (kiedy były mniej więcej w dołku) i sprzedawałam jak tylko był profit.
   Przykładaowo jeśli kupię za 100 zł, i wzrośnie do 150, sprzedaję mając 50 zł zysku i inwestuję w inną kryptowalutę która jest akurat w dołku.
   Minusy:
   1. Przy kupnie (1.5%), jak i sprzedaży (1.5%) płacę razem 3% prowizji, więc moja inwestycja musi urosnąć więcej niż 3% żeby później całość wybrać i jeszcze na tym zarobić.
   2. Jeśli np. dziś kupię kryptowalutę która kosztuje 5 zł i sprzedam ją jak wybije na 5.50zł, to za te 5zł kupiłam określoną ilość waluty, dajmy na to 100 jednostek. Jak za kilka dni kiedy nie mam tej kryptowaluty wzrośnie ona np. do 7 zł, a dwa dni wcześniej urosła do 7.50, to kiedy kupiją ją za 7 zł, (i za tą samą kwotę kiedy kupiłam ją za 5 zł kilka dni temu), to logiczne, że kupię mniej jednostek tej kryptowaluty aniżeli wtedy kiedy kupiłam ją za 5 zł. Co więcej przy samej wpłacie (punkt 1 powyżej) znów musiałam zapłacić za nią 1.5% przy samej wpłacie.

   Zastanawiam się więc czy większy sens nie leżałby w tym, żebym kupiła kryptowalutę, dajmy na to za 5 zł bym kupiła jej za 1000 zł (i zapłaciła przy kupnie 1.5% prowizji) i dajmy na to jak urośnie do 5.50 zł za sztukę a ja bede miala profit np. 105o, to żeby wybrać tylko te 50zł, a te 1,000 za które kupiłam (kapitał) zostawić ?
   W takiej strategii widzę następujące plusy:
   + Nie płacę znów 1.5% prowizji, którą bym zapłaciła przy zakupie tej samej kryptowaluty za kilka dni (przy day tradingu jakby była w dołku), więc zamiast płacić razem 3% (kupno + sprzedaż), zapłacę tylko 1.5% przy wybieraniu jej.
   + Jak wyciągnę te 50 zł, to bedzie to mały procent tych jednostek, które nadal będą tam siedzieć kiedy to kupiłam je bardzo nisko, ponieważ jak wybiorę całość to jeszcze przez długi czas mogę nie mieć możliwości kupić tak nisko, a jak już kupię to kupię za tę samą cenę mniej jednostek, bo cena tej krypto będzie większa.

   Nie wiem czy moja metoda, żeby po prosto ogolić ten profit, a trzymać kapitał ma sens ? Czy mógłbyś się do niej ustosunkować ?
   (Napewno dużym plusem jest oszczędnośc co do 1.5%, ale czy drugi mój plus ma sens??)

   [Osobną kwestią jest to, że wydaje mi się, że jeśli np. zainwestuje 1000 zł, to powinnam poczekać np. do 1200 żeby i potem np. wybrac 100, aniżeli całe 200, aby jak będzie spadać miało spaść 'z czegoś’, i sobie ustawić jakies limity że jak będzie spadać to aby nie ruszyło zbytnio mojego kapitału, aczkolwiek mogę się mylić co do tego]. Napisz prosze czy się zgadzasz z tym, czy nie.
   [Kolejna kwestia, jak np. kupię za 5 zł za jednostkę, będę trzymać a potem spadnie do 4.20 to dobrze by było jednak sprzedać całość i kupić znów za 4.20 dajmy na to, bo wtedy jednostek będę miała więcej, i znów jak urośnie to 'zgolić’ profit. Oczywiscie wiedzieć nie będę że spadnie do tego momentu, ale moge ustawić jakiś limit, ze jak będzie lecieć to całość sprzedać, hmm ewnetulanie po prostu dokupić jak spadnie aż tak bardzo’].

   Czy mógłbyś się ustosunkowac do moich przemyśleń i napisac czy to ma sens?
   Jestem początkująca.

   • Tomasz Micherda

    Hej Ola. Ja nie bawię się w handel i głównie właśnie powodem jest to co napisałaś – za dużo kombinacji oraz duże ryzyko. Preferuję prostą strategię opisaną w tym wpisie, która nie wymaga za bardzo myślenia i mam efekty dobre bez stresu. Handlu nikomu nie polecam, szczególnie początkującym.

  • Lidia

   Czesc Tomek, dziekuje za tak tresciwy tekst….idealny dla poczatkujacych i laikow w temacie kryptowalut. Swietnie i bardzo przystepnie wszystko opisujesz i wyjasniasz.
   Czy uwazasz, ze kupno w tej chwili ETH to dobry krok czy jest szansa, ze jego cena znow spadnie jak ostatnio?

   Wiem, ze trudno jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, ale moze masz jakies przeczucia?
   A moze zaczac tylko od alcoinow? Chcialabym zainwestowac 10.000 zlotych.

   Z gory dzieki za odpowiedz.

   • Tomasz Micherda

    Hej Lidia, dzięki za dobre słowa i uważam, że ETH może jeszcze sporo zdziałać – zwłaszcza, że zapowiedziano duże ulepszenia w sieci ETH i jest to zupełnie co innego niż BTC. Ogólnie kryptowaluty mają wg mnie przed sobą dużo dobrego, ale nie znaczy to, że w międzyczasie nie będzie spadków i trzeba mieć to też na uwadze. Nigdy nie będzie idealnego momentu, ale jak widzisz po mojej strategii to wierzę w ETH. Na altach się specjalnie nie znam i nie inwestuję – w tej sytuacji trzeba by śledzić wybrane projekty. Pamiętam jak kupowałem BTC za $5000 i ETH za $300 – wydawało się to bardzo drogo. 🙂

    • Lidia

     To prawda, nigdy nie ma idealnego momentu na zakup kryptowaluty, ale cieszę się, że mimo wszystko podzieliłes się swoją opinią i doświadczeniem. Dziękuję i pozdrawiam 😉

  • Andrzej

   Świetny artykuł, bardzo konkretne i wyważone informacje na temat kryptowalut. Ja co prawda nie jestem jeszcze całkowicie przekonany do tego typu inwestycji / spekulacji, ale to chyba wynika z mojej awersji do ryzyka. Dzięki i Pozdrawiam

  • ANNA

   Cześć przekazujesz istotne wiadomości jasno, zwięźle bardzo zrozumiale. Dziękuję Ci za to, bo takim świeżakom jak ja pomaga to ustrzec się przed większymi wpadkami. Inwestowanie to pierwszy podstawowy temat ale kolejnym, nie mniej ważnym jest rozeznanie jak przechowywać zakupione kryptowaluty. I tutaj bardzo liczę, pewnie nie tylko ja, na Twoje podpowiedzi i doświadczenie. Napisz post albo nagraj filmik z takim tematem. Bardzo na to czekamy, ja i inni Twoi słuchacze i czytacze. Dziękuję i powodzenia. Pozdrawiam Anka.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.