Jak osiągać więcej w życiu i biznesie, czyli kilka sposobów na wzmocnienie charakteru

Jak osiągać więcej w życiu i biznesie
Jak osiągać więcej w życiu i biznesie

Ten wpis miał w ogóle nie powstać i w planie miałem nagranie jedynie krótkiego, motywującego filmu na temat morsowania, które to jest świetnym ćwiczeniem własnego charakteru. Uznałem jednak, że morsowanie to genialny oraz zarazem dość drastyczny przykład na pokonywanie samego siebie każdego dnia, ponieważ odpowiedź na pytanie “jak osiągać więcej w życiu i biznesie” jest prosta. Musimy zacząć robić rzeczy, które wydają nam się trudne i bolesne. Następnie należy ten ból polubić i zaprosić go do każdego naszego dnia.

Duże osiągnięcia zarówno w biznesie jak i w życiu opierają się zawsze na tych znacznie mniejszych. Każda duża i dobrze działająca firma istnieje dzięki małym sukcesom (zasada małych zwycięstw), które wymagają codziennego pokonywania samego siebie przez kogoś kto tę firmę rozwija. Świetnie zbudowane i zdrowe ciało jest stworzone przez lata codziennej pracy w postaci zdyscyplinowanej diety i regularnego sportu. Każda (nawet ta największa) góra lodowa posiada pod powierzchnią wody jeszcze więcej ukrytego lodu. Mówiąc wprost to jeżeli chcesz zrobić coś dużego, stworzyć swoją firmę, odejść z etatu, być zdrowym oraz silnym i odnieść sukces w jakiejś dziedzinie życia to musisz stawiać sobie codziennie małe wyzwania, które będą kształtować Twój charakter. Dopiero taka trenowana regularnie postawa zaprowadzi Cię do coraz to większych sukcesów - również w kwestii zarabiania pieniędzy.

Jak osiągać więcej? Rób rzeczy dla Ciebie trudne i niewygodne

Wszystko to co uważasz za możliwe do osiągnięcia jest niesamowicie elastyczne i wszelkie zasady panujące na świecie są bardzo różne dla każdego z nas. Dobra (ale trochę niewygodna) wiadomość jest taka, że my te zasady możemy sami sobie kształtować. Jeszcze w 2012 roku wręcz niemożliwe wydawało mi się to, że mógłbym wtedy przeprowadzić się do Krakowa i znaleźć sobie zwykła pracę np. jako kelner. Nawet taki, dla wielu osób błahy cel, dla mnie był całkowicie poza strefą komfortu. W mojej książce Od kelnera do milionera opisuję drogę, którą przeszedłem od etatu w restauracji do bycia przedsiębiorcą internetowym, który świetnie zarabia i żyje na własnych zasadach. Jednak dzisiaj po latach mam wrażenie, że równie trudna (lub nawet trudniejsza) była dla mnie przeprowadzka, rozpoczęcie życia na nowo w Krakowie i praca w restauracji. Dlaczego było mi tak ciężko coś zmienić? Otóż nigdy wcześniej nie ćwiczyłem swojej silnej woli, nie uprawiałem sportów, nie wystawiałem się na niewygodę i po prostu unikałem nawet najmniejszych wyzwań, które są tak bardzo pomocne przy osiąganiu czegoś więcej z czasem. To się jednak zmieniło i znalazłem sposób na trenowanie samego się na poczet przyszłych większych celów.

Osiągnięte cele już od dawna przestawiam na moim blogu i nie muszę chyba nikomu udowadniać, że się da, bo wiem, że można. Dzisiaj w pigułce przedstawię Wam codzienne techniki na trenowanie własnego charakteru, które może zastosować u siebie każdy z Was. Pomagają one ruszyć z miejsca oraz z czasem osiągać więcej i więcej - nie ważne w jak beznadziejnej sytuacji się obecnie znajdujecie. Warto zacząć od tych podstawowych i następnie przejść do tych bardziej zaawansowanych. Niektóre z przedstawionych technik już opisywałem nie raz na moim blogu, ale warto czasem wrócić do najprostszych podstaw, które najbardziej skutecznie kształtują nasz charakter. Techniki te naprawdę działają, dają wiele satysfakcji i pomagają osiągać więcej.

Techniki dla początkujących:

  • Nowe drogi do znanych już miejsc (np. nowa droga do pracy) - najprostsza technika, która otwiera nasz umysł na nowe możliwości i pomysły. Metoda ta pozwala nam wyjść poza utarte schematy, które często nieświadomie tworzymy przez lata.
  • Korzystanie ze schodów (zamiast windy) - jak tylko jest możliwość warto wybrać schody. To po pierwsze bardzo zdrowy nawyk, który jednocześnie uczy nas tego, żeby wybierać w życiu te trudniejsze drogi, bo to właśnie one prowadzą do znacznie lepszych efektów.
  • Zimne prysznice - to taka łagodna wersja morsowania, którą możemy wykonywać w domu bez żadnego przygotowania. Zimne prysznice świetnie hartują nasz organizm i dają nam kopa do działania.
  • Sport (np. siłownia, bieganie) - proste sporty dostępne dla każdego oferują nam poza zdrowiem również zdecydowanie silniejszy charakter. To niby oczywiste, ale jak wielu z Was faktycznie uprawia sport kilka razy w tygodniu?
  • Podróże - pomagają nam otworzyć się na nowości oraz na innych ludzi. Często żyjemy w swojej “lokalnej” strefie komfortu. Podróże pokazują nam jak bardzo świat wygląda odmiennie w różnych miejscach, a to świetny bodziec do tworzenia nowych pomysłów biznesowych.
  • Sauna - chyba moja ulubiona technika, która genialnie hartuje nasze ciało, charakter i jednocześnie posiada ogromną ilość benefitów zdrowotnych.
Jak osiągać więcej w życiu i biznesie - zimny prysznic
Jak osiągać więcej w życiu i biznesie - zimny prysznic

Techniki zaawansowane

  • Odpowiedzialna praca - to najlepszy wstęp do własnego biznesu. Przed stworzeniem czegoś swojego warto czasem przejść przez “szkołę życia” w postaci trudnej i wymagającej pracy. Taka praca to właściwie płatne szkolenie, które poza doświadczeniem da Wam też często podwyżkę. Ja sam przez 2,5 roku pracowałem jako menedżer restauracji i było to bardzo trudne doświadczenie za niespecjalnie większą wypłatę, ale zdecydowanie było warto.
  • Sprzedaż - sprzedaż jest kluczowa w każdym aspekcie życia. Poza własnym biznesem (tutaj zawsze chodzi o sprzedaż) musisz nauczyć się sprzedawać dobrze siebie i to co oferujesz. Może to będzie sprzedaż własnej osoby podczas aplikowania do nowej pracy, może posiadasz produkty online lub po prostu sprzedajesz coś w pracy na etacie. Wielu z nas ma jednak problem ze sprzedażą i często traktujemy sprzedaż jako coś negatywnego co wg mnie bardzo nas blokuje przed osiąganiem czegoś więcej w życiu.
  • Wyzwania sportowe - może będzie to przebiegnięcie maratonu lub udział w wybranych zawodach sportowych. Zauważ, że ludzie, którzy osiągają dużo biznesowo stawiają sobie często trudne sportowe wyzwania. Ja sam ponad rok temu podjąłem się wyzwania siłowego i przez kilka miesięcy przygotowywałem się razem z trenerem do pobicia własnych rekordów w określonych ćwiczeniach na siłowni. Było to bardzo ciekawe i kształtujące charakter doświadczenie.
  • Morsowanie - wróćmy finalnie do tematu morsowania, od którego zaczął się ten wpis. Jest to bardzo ciekawa i dość zaawansowana technika, która ma wiele zalet. Benefity zdrowotne są bardzo duże (hartowanie organizmu, regeneracja, lepsze krążenie oraz samopoczucie), ale ja zawsze patrzę na tego typu wyzwania przede wszystkim z perspektywy kształtowania naszego charakteru. To właśnie nasz silny charakter pomaga nam podejmować się coraz to większych wyzwań zawodowych i biznesowych w życiu. Głęboko wierzę, że właśnie techniki takie jak morsowanie, zimne prysznice oraz robienie rzeczy trudnych są niesamowicie pomocne w procesie stawania się lepszą i osiągającą więcej osobą.
Jak osiągać więcej w życiu i biznesie - morsowanie i zimne kąpiele
Jak osiągać więcej w życiu i biznesie - morsowanie i zimne kąpiele

Nie zamierzam opisywać tutaj podstaw morsowania, ponieważ w internecie jest już cała masa materiałów na ten temat. Zresztą zapraszam do oglądania filmu, w którym to razem z Mateuszem (Kowal Trener) bierzemy zimną kąpiel w jeziorze i opowiadamy o tym jak Wy możecie zacząć. Tym wpisem oraz filmem chcę Was po prostu zachęcić do robienia rzeczy niewygodnych i zwrócić Waszą uwagę na te kilka opisanych powyżej technik. Może będzie to sport, zimne prysznice lub nawet morsowanie, ale każde z tych ćwiczeń będzie skutecznie kształtować Wasz charakter, a to z kolei pomoże Wam osiągać więcej w życiu oraz w biznesie.

Jak osiągać więcej w życiu i biznesie? - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.