Czy jestem milionerem? Jaka jest moja wartość netto oraz jakie są moje zarobki?

Czy jestem milionerem oraz jaka jest moja wartość netto?
Czy jestem milionerem oraz jaka jest moja wartość netto?

Często pytacie mnie czy jestem milionerem. Nazwa mojego bloga może to trochę sugerować i niektórzy z Was pewnie sobie to pytanie zadają. W tym poście postaram się wyraźnie przedstawić moją sytuację finansową, ponieważ poruszam tutaj często temat zarabiania oraz na moim blogu są również dostępne kursy online, które uczą szeroko pojętego biznesu w sieci. Myślę, że w tej sytuacji warto na to pytanie szczerze odpowiedzieć.

Czy jestem milionerem? Jaka jest moja wartość netto?

Długo się wahałem, czy dzielić się moimi finansami publicznie, ale na potrzeby tego wpisu postanowiłem trochę pobawić się i obliczyć swoją wartość netto. Wartość netto, to wartość całego naszego majątku pomniejszona o sumę zobowiązań. Dziękuję przy okazji Michałowi Szafrańskiemu za wpis na jego blogu, który pokazał mi jak taką wartość netto obliczyć.

Zaznaczam też, że podane wartości (szczególnie wartość mieszkania) są orientacyjne i mogą się różnić trochę od wartości rynkowej. Mieszkanie zostało zakupione za około 300 000 złotych, ale jego wartość wzrosła od czasu zakupu o około 1000 złotych na metrze kwadratowym. Do tego doszedł jeszcze koszt wykończenia, który spokojnie można podciągnąć pod 100 000 złotych. Dlatego myślę, że wartość 400 000 złotych za mieszkanie jest raczej wartością zaniżoną.

Nawet nie próbuję wyceniać wartości netto mojej firmy oraz książek na Amazonie, gdyż nie mam pojęcia jak tego dokonać. Niemniej jednak moja firma oraz przychody pasywne z Amazona mogłyby na pewno tą wartość poprawić. O moich zarobkach wspominałem już na blogu wielokrotnie. Na potrzeby tego wpisu dodam, że w pierwszej połowie roku 2019 moje zarobki wyniosły średnio 15 187 złotych na miesiąc na rękę.

Czy jestem milionerem - moja wartość netto
Czy jestem milionerem - moja wartość netto (stan na sierpień 2019)

Jak widać na załączonej tabeli moja wartość netto wynosi 379 678 złotych. Czy to dużo? Zależy dla kogo. Znajdą się pewnie osoby, które uznają to za świetny wynik, ale znajdą się też tacy, którzy uznają to za nic specjalnego. 🙂

Jak widać milionerem jeszcze nie jestem, ale ostatnie kilka lat kiedy to postanowiłem rozwijać biznes na Amazonie oraz otworzyć własną firmę bardzo mnie do tego zbliżyły. Wiem już, że regularna i systematyczna praca może nas doprowadzić do poprawienia bardzo znacząco naszej sytuacji finansowej.

Pracuj ciężko (najlepiej na swoim) i oszczędzaj pieniądze

Gdybym kupił lepszy samochód (na co mnie stać) to moja wartość netto by spadła. Od momentu zakupu samochód straciłby na wartości więcej, ponieważ byłby po prostu droższy. Ewentualny wyższy kredyt na samochód wiązałby się z większymi odsetkami z powodu większej kwoty kredytu. Do tego koszty eksploatacji również by się zwiększyły.

Warto zdać sobie sprawę, że musimy oszczędzać nasz kapitał i przeznaczać go na kupno aktywów lub na inwestycje. Kupno mieszkania (nawet dla siebie) jest dobrą inwestycją, ponieważ nasz kapitał jest bezpieczny i może nawet z czasem się zwiększać. Najlepszą inwestycją jednak jest inwestycja w siebie oraz we własny biznes. Inwestycja w wiedzę oraz w tworzenie własnego biznesu daje nam największe stopy zwrotu i umożliwia zarabianie większych pieniędzy.

Kupno drogich wakacji lub drogiego samochodu naszego majątku netto zdecydowanie nie powiększy. Dlatego pomimo całkiem fajnych zarobków staram się żyć na w miarę skromnym poziomie. Nie odmawiam sobie wyjazdów, czy wyjścia do restauracji, ale staram się jednocześnie odkładać większą część moich zarobków i nie żyć ponad stan.

Zdecydowanie czuję się jak milioner

W ciągu kilku lat od majątku netto wynoszącego kilka tysięcy złotych udało mi się zdecydowanie poprawić moją sytuację finansową. Było to wszystko możliwe dzięki zmianie mojego podejścia.

Zacząłem od czytania inspirujących książek i zmiany mojego myślenia. Pokonałem wiele przeciwności losu i barier w mojej głowie. Pracowałem przez pięć lat w restauracji jako kelner i jako menedżer. Dzięki zmianie myślenia zainteresowałem się biznesem i z czasem wydałem pierwszą książkę na Amazonie. Potem były kolejne produkty oraz własna firma w postaci bloga oraz sklepu internetowego.

Czy jestem milionerem? Jeszcze nie, ale zdecydowanie czuję się jak milioner
Czy jestem milionerem? Jeszcze nie, ale zdecydowanie czuję się jak milioner

Może jeszcze do miliona złotych na koncie brakuje mi kilku lat, ale zdecydowanie czuję się jak milioner. Nie wygrałem na loterii, ale moją ciężką pracą zmieniłem samodzielnie swoje życie. Odszedłem z pracy na etacie na rzecz własnego biznesu. Pracuję w domu na własnych zasadach i jestem niezależną osobą. Mogę częściej podróżować i bardziej cieszyć się życiem. Tobie też tego serdecznie życzę i mój blog ma Cię zainspirować do właśnie takich zmian jakie miały miejsce w moim przypadku. Zmieniaj swoje myślenie i podejmuj aktywne działania w kierunku poprawy własnego życia to zobaczysz takie zmiany również u siebie.

Czy jestem milionerem? Moja wartość netto oraz zarobki - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

    1 Response to "Czy jestem milionerem? Moja wartość netto oraz zarobki"

    • Adam

      Super, mi wyszło 120000 😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.