Jak się uczyć angielskiego? Prosty SPOSÓB na codzienną naukę języka angielskiego

Jak się uczyć angielskiego?
Jak się uczyć angielskiego?

Jak się uczyć angielskiego w przyjemny sposób i jak następnie wykorzystać ten język? Bardzo ważne w tym wyzwaniu jest postawienie sobie pytania po co nam znajomość tego języka? Podejmuje ten temat ponieważ bardzo wielu moich kursantów na początku swojej przygody z Amazonem boi się bariery językowej, którą należy pokonać na starcie. Pierwsza styczność z trochę bardziej zaawansowaną formą języka angielskiego może wywołać zniechęcenie, ale należy pamiętać, że nauczenie się tego języka daje nam dostęp do całego świata zachodniego i co najważniejsze umożliwia nam sprzedaż na tym rynku swoich produktów z poziomu naszego komputera.

Dlatego zawsze podkreślam, że jeżeli przyjdzie nam się uczyć nowego języka (lub jakiejkolwiek innej umiejętności) to należy mieć jakiś konkretny cel w tym. Jeżeli uczymy się języka angielskiego to starajmy się go jednocześnie wykorzystywać w pracy lub w swoim biznesie.

Dlaczego warto?

Wpis ten opieram na przykładzie mojej nauki języka angielskiego, gdyż jest on najpotrzebniejszym i bardzo uniwersalnym językiem, który używany jest już chyba wszędzie. Możemy ten język wykorzystać do zdobywania wiedzy w internecie, do oglądania treści anglojęzycznych i dzięki temu językowi nasze możliwości zdobywania informacji zwiększają się w bardzo znaczący sposób. Jeżeli opanujesz język angielski to zyskujesz dostęp np. do całej masy książek, które jeszcze nie są (lub w ogóle nie będą) wydane w języku polskim. Możesz uczyć się z materiałów anglojęzycznych czego tylko zechcesz i będziesz o kilka kroków do przodu stosując następnie zdobytą wiedzę w Polsce.

Jak się uczyć angielskiego?  Jak zacząć naukę języka?

Przede wszystkim otaczaj się nowym językiem. Ja ustawiłem język angielski w swoim telefonie, Facebooku i laptopie już dawno temu. Korzystam jak tylko mogę z narzędzi w języku angielskim i nawet jeżeli są one dostępne w języku polskim to od razu zmieniam język na angielski. Z początku wywołuje to lekki dyskomfort, ale po czasie staje się normą. Korzystając codziennie z języka angielskiego uczysz się mimowolnie. Co ważne uczysz się tego co Ci jest potrzebne w danym momencie i taka nauka trwa nieustannie. Nie istnieje coś takiego określony czas nauki. Po prostu stawiasz wtedy nieświadomie codzienne małe kroki w kierunku nauczenia się kolejnego nowego słówka lub wyrażenia.

Jak się uczyć angielskiego? Korzystaj z obcojęzycznych treści

Jeżeli interesujesz się biznesem to czytaj treści biznesowe po angielsku. Lubisz sport? To czytaj o sporcie w języku angielskim. Polub profile z newsami w obcym języku to będziesz otrzymywać wiadomości z nagłówkami właśnie w tym języku. Nie czujesz wtedy żadnego przymusu nauki, ponieważ czytasz to co Cię interesuje.

Jak się uczyć angielskiego? Oglądaj anglojęzyczne filmy z angielskimi napisami

Jest to chyba najlepszy sposób na osłuchanie się z językiem. Wszyscy lubimy oglądać filmy i filmów anglojęzycznych nie brakuje. Zresztą w ten sposób możesz osłuchać się z każdym językiem w bardzo przyjemny sposób. Bardzo ważne jest oglądanie filmów anglojęzycznych  z włączonymi napisami w języku angielskim (zamiast napisów w języku polskim). Wtedy jednocześnie słuchamy, czytamy oraz oglądamy kontekst, w którym dane wyrażenia są używane. Z czasem bardzo szybko zaczniesz rozumieć coraz więcej i nie będziesz odczuwać dyskomfortu związanego ze zmianą języka. Pewnie nie będziesz rozumieć wszystkiego na początku, ale mimo to oglądaj każdy film do końca. Jeżeli jesteś na etapie początkującym i jeszcze nie rozumiesz wszystkiego to oglądaj filmy, które już znasz. Brak znajomości niektórych wyrażeń nie będzie problemem, a Ty dzięki znajomości fabuły dojdziesz samodzielnie do tego co znaczą obce słowa i frazy - jest to najlepszy sposób poznawania języka, gdyż uczysz się po przez obserwację jak dziecko.

Jak się uczyć angielskiego? Słuchaj podcastów

Kolejną bardzo fajną opcją nauki i osłuchania się z językiem angielskim są podcasty. Jest mnóstwo aplikacji, gdzie możemy słuchać podcastów za darmo. Ja używam akurat aplikacji na telefon Player FM. Wystarczy subskrybować interesujący nas kanał i np. w drodze do pracy słuchać tego co nas ciekawi. Mogą być to tematy zarówno rozrywkowe jak i tematy, które potem wykorzystamy w pracy. Słuchając codziennie po angielsku tego co nas interesuje uczymy się bardzo intensywnie angielskiego i do tego możemy jeszcze zdobywać wiedzę na wybrany temat.

Jak się uczyć angielskiego? Pracuj w języku angielskim

W moim przypadku kolejnym bardzo owocnym etapem w nauce angielskiego była i jest po prostu praca, w której musiałem ten język wykorzystywać. Jak pewnie wiesz zajmuję się publikacją książek na Amazonie i z początku język angielski był dla mnie trochę przeszkodą. Pokonałem jednak pierwsze trudności i wszedłem na zupełnie inny poziom. Kilka lat temu chcąc wydać swoje pierwsze książki na Amazonie musiałem zdecydowanie przekroczyć swoją strefę komfortu i poznać angielski w lepszym stopniu. Pomijając wszelkie aspekty biznesowe to publikowanie książek na Amazonie dało mi chyba najlepszą lekcję języka angielskiego. Pamiętam jak inwestowałem pierwsze pieniądze w kursy Amazona. Kurs ten błyskawicznie mi się zwrócił dzięki niezłej sprzedaży moich książek, ale gdybym nie sprzedał nawet jednej książki to samo wydawanie książek po angielsku nauczyło mnie tyle co chodzenie na kursy angielskiego przez rok (nawet nie chce wiedzieć ile to by mnie kosztowało). Dlatego też bardzo ważne jest poza słuchaniem i oglądaniem również działanie w języku angielskim.

Jak się uczyć angielskiego? Podsumowanie

Chcę Cię tym wpisem zachęcić do działania. Zdobywaj umiejętności, ponieważ nauka języka w perspektywie miesięcy i lat może dać Ci ogromne korzyści. Zaczynając naukę dzisiaj jesteś w stanie bardzo szybko poprawić swoje umiejętności. Oglądaj filmy po angielsku, słuchaj podcastów i przestaw swoje urządzenia na język angielski. Wcześniej czy później nadarzy się okazja na zmianę pracy lub może zdecydujesz się działać we własnym biznesie online na skalę światową i wtedy znajomość języka angielskiego okaże się bezcenna.

Jak się uczyć angielskiego? - Zobacz wideo:

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny