6 pomysłów na zarabianie w domu i biznes online

W tym artykule przedstawię Ci 6 najciekawszych pomysłów na biznes w internecie, który możesz prowadzić z domu i zacząć już teraz bez większych inwestycji. Tak się składa, że większość z tych rodzajów biznesu stosuje sam i przeszedłem z nimi długą drogę. Kilka lat temu pracując jako kelner w krakowskiej restauracji zainteresowałem się biznesem online i zarabianiem w internecie. Miałem sporo czasu i usłyszałem o Amazonie i o możliwościach jakie oferuje ta platforma. Wiedząc do jak bardzo dużej liczby potencjalnych klientów mogę dotrzeć po przez Amazona to nie brakowało mi motywacji do działania. Jednak trochę gorzej było z pozyskaniem wiedzy na ten temat, gdyż nie wiedziałem jak zacząć swoją przygodę z Amazonem. Popełniłem masę błędów oraz straciłem sporo czasu i pieniędzy na początku. Z czasem zainwestowałem w kursy i kolejne produkty były wydawane już bardziej świadomie. Dzisiaj posiadam kilkanaście książek elektronicznych na Amazon Kindle oraz ponad 500 produktów w postaci produktów/książek papierowych na Amazonie.

Zanim zaczniesz czytać poniższy artykuł miej na uwadze, że prowadzenie każdego biznesu rodzaju biznesu wymaga bardzo ciężkiej pracy i systematyczności. Nie ma czegoś takiego jak droga na skróty i szybkie zarabianie pieniędzy. Twoje efekty zawsze będą takie jak Twój wkład i nie oczekuj cudów od czytania artykułów i oglądania filmów na YouTube. Artykuły tego typu mają za zadanie naprowadzić Cię i dać pomysły na biznes w domu. Jednak w domu będziesz musiał tak samo ciężko pracować jak w firmie będąc zatrudnionym na etacie. Różnica jest tylko taka, iż zapłaty nie dostaniesz od razu, a jej wysokość zależeć będzie tylko i wyłącznie od Twojej skuteczności, a nie od czasu spędzonego na pracy. Traktuj biznes w domu jak biznes - to nie jest hobby. Jeżeli zdecydujesz się podążać w jednym z kierunków opisanych poniżej daj sobie minimum pół roku i nie oczekuj efektów od razu. Niektóre z poniższych pomysłów na biznes w internecie wymagają lat pracy i dopiero wtedy przynoszą najlepsze efekty.

Oto najciekawsze pomysły na biznes w domu, które możesz zacząć już dziś. 

1. Amazon Kindle - Ebooki i produkty elektroniczne

Od tego ja zaczynałem oraz polecam zacząć również Tobie. Amazon Kindle umożliwia wydawanie książek elektronicznych, ebooków oraz wszelkich szeroko pojętych poradników, informatorów, książek fabularnych - nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jedyne co trzeba zrobić to posiadać własny tekst w języku angielskim (wystarczy zamówić napisanie artykułu w języku angielskim np. na UpWork.com) oraz okładkę (na Fiverr.com już od 5$ jesteś w stanie zamówić okładkę dla Twojej książki). Jedyne co należy to zapoznać się z platformą Amazona i znać język angielski w stopniu podstawowym. Nie musimy ani pisać książek, ani nawet opisów do tych książek. Wszystko to zlecamy osobom na ww. portalach i w łatwy sposób otrzymujemy prosty produkt elektroniczny, który po publikacji następnego dnia dostępny jest już na świecie, w tym na najważniejszych rynkach takich jak USA. Wystarczy w odpowiednim panelu wgrać plik z tekstem naszej książki, okładkę, informacje o produkcie i nasza książka jest dostępna już następnego dnia na Amazonie.

Pamiętaj, że książka na Amazon Kindle nie musi być długą książką fabularną (oczywiście może być jak chcesz). Doskonale sprawdza się za to sprzedawanie prostych poradników na dowolne tematy, książek kucharskich, przewodników itd. Nie ma żadnych ograniczeń, a sam rynek cały czas się rozrasta.

Bardzo dużo całkowicie darmowej wiedzy na temat wydawania produktów na Amazon Kindle znajdziesz w moim kilkugodzinnym DARMOWYM KURSIE.

2. Amazon Createspace - książki/produkty papierowe drukowane na żądanie

Amazon CreateSpace to kolejny krok dla osób, które zdecydowały się wydawać swoje produkty w wersji elektronicznej po przez platformę Amazon Kindle. CreateSpace daje Ci możliwość sprzedaży Twoich treści (które np. już sprzedajesz na Amazon Kindle) po przez drukowanie na żądanie i wysyłkę do klientów wersji papierowej tych treści. Kolejny raz może być to zarówno długa książka fabularna jak i proste poradniki, kolorowanki dla dzieci, pamiętniki i cokolwiek sobie wymyślisz. Tutaj bardzo ciekawym aspektem jest fakt, że sprzedając produkty papierowe nie musisz oferować jedynie tekstu, ale praktycznie wszystko co można wydrukować. Może być to nawet jedno zdanie motywacyjne na każdej stronie opakowane w ładną okładkę i książka gotowa!

Możesz w to nie uwierzyć, ale żeby wydać książkę na praktycznie cały świat wystarczy wgrać plik elektroniczny z dowolną treścią oraz okładkę. Amazon i CreateSpace zajmują się za Ciebie wszystkim - sprzedażą, płatnościami, drukiem, przesyłką, a Ty sam musisz posiadać jedynie konto w euro, na które Amazon przeleje Ci środki. Nie musisz inwestować ani złotówki w druk swoich produktów, gdyż Amazon wydrukuje i dostarczy je za Ciebie.

Temat CreateSpace i sprzedaży produktów papierowych jest mi najbardziej bliskim rodzajem biznesu online, gdyż posiadam ponad pół tysiąca produktów wydanych na tej platformie. Kolejny raz zapraszam do mojego DARMOWEGO KURSU, gdzie bardzo szczegółowo omawiam ten temat.

3. Amazon FBA - Produkty fizyczne na Amazonie.

Jest to kolejny poziom zaawansowania i trudności, jeżeli chodzi zarabianie w internecie. To co głównie odróżnia ten rodzaj biznesu od poprzednich to konieczność poczynienia zdecydowanie większych inwestycji pieniężnych i czasowych. W przeciwieństwie do zamawiania tekstu do naszej książki (papierowej bądź elektronicznej) tutaj musimy już zamówić produkt fizyczny u dostawcy w większej ilości i przetransportować go do wybranych magazynów Amazona.

W przypadku Amazon FBA mamy do czynienia już z pełnoprawną działalnością gospodarczą i sprzedażą fizycznych produktów na świecie co wiąże się z bardziej zaawansowanym biznesem (w przypadku książek nie musimy inwestować w zakup produktów). Sprzedaż produktów fizycznych na Amazonie odbywa się za pośrednictwem centrów dystrybucyjnych Amazona rozmieszczonych na świecie i nasze produkty dostarczamy do miejsc zależnych od naszego rynku docelowego. Jest to model biznesu dla zaawansowanych i wymaga on zdecydowanie więcej kapitału do inwestycji, chociaż wszystko tak na prawdę zależy od tego jakie produkty będziemy sprzedawać. Amazon FBA jako trudniejszy rodzaj biznesu online oferuje on też większe możliwości zarobku - pamiętaj, że im coś jest trudniejsze to tym mniej osób to robi i więcej można zarobić. 

4. Blogowanie i YouTube

 

Kolejną bardzo ciekawą możliwością prowadzenia biznesu w domu jest blogowanie. Blogowanie to nic innego jak tworzenie wartościowych treści za darmo i budowanie relacji z odbiorcami. Ten rodzaj biznesu różni się od opisanych poprzednio, ponieważ nie tworzymy płatnych produktów. Naszym zadaniem jest tutaj zbudowanie relacji z klientem dając mu wartościowe informacje za darmo. Jest to proces bardzo czasochłonny i wymaga od nas zaangażowania. Nie dostaniemy w tym wypadku przez długi czas żadnej zapłaty za naszą pracę.

Tworząc bloga musimy oprzeć go na odpowiednich narzędziach. Podstawowym jest WordPress, czyli darmowa platforma open source, którą instalujemy na wykupionym hostingu i tworzymy dzięki niej swoją stronę oraz bloga. 

Nie możemy zapomnieć również o tworzeniu treści wideo, co jest niezbędne w tych czasach, gdyż większość odbiorców oczekuje informacji w postaci wideo. Możemy dodatkowo posiłkować się tworzeniem podcastów oraz platformami takimi jak Instagram, Tweeter etc.

Temat naszego bloga musi być oparty najlepiej wokół naszych pasji i zainteresowań. Tylko dzięki temu będziemy mogli tworzyć treści z przyjemnością bez żadnej gratyfikacji przez np. pierwsze miesiące czy nawet lata. Tworząc społeczność wokół naszego bloga dzięki oferowaniu wysokiej jakości treści, jesteśmy w stanie z czasem monetyzować naszego bloga po przez sprzedaż naszych produktów lub po przez marketing afiliacyjny.

Koszt tworzenia tego typu biznesu nie jest duży (przynajmniej koszt finansowy). Największym kosztem jest koszt naszej pracy, ponieważ tworzenie bloga wymaga myślenia długoterminowego i jakiekolwiek zarabianie na blogu poparte jest zawsze bezpłatną pracą przez wiele miesięcy i lat. 

W moim DARMOWYM KURSIE "NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE" poświęcam cały dział na opisanie blogowania. Znajdziesz tam obszerny zapis wideo oraz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

5. Marketing Afiliacyjny i programy partnerskie

Marketing afiliacyjny polega na pobieraniu prowizji od sprzedaży. Jak taką prowizję dostać? Wystarczy, że ktoś z naszego polecenia (z naszego linka) zakupi wybrany produkt. Proste i trudne zarazem. Sam model takiego zarabiania w domu jest bardzo prosty. Wyzwaniem jest tutaj zbudowanie odpowiedniej relacji i zaufania z klientem, tak aby osoby takie nam ufały i kupowały produkty z naszego polecenia. Jak to zrobić? Wystarczy stworzyć dobrego bloga opartego wokół naszych pasji i możemy polecać produkty związane z tematyką tego oto właśnie bloga. Największym wyzwaniem tutaj jest stworzenie społeczności, wśród której będziemy mogli promować nasze produkty. Poza blogiem możemy tworzyć np. grupy na Facebooku, fanpage, listy mailingowe, ale aby posiadać takie narzędzia musimy oferować darmowe treści wysokiej jakości, aby przyciągnąć osoby do nas. Najlepsze efekty daje połączenie wszystkich narzędzi, czyli treści wideo (YouTube), blog (WordPress), listy mailingowe, fanpage, grupy, Instagram itd.

Same programy partnerskie, do których możemy dołączyć są przeróżne i zależne tylko i wyłącznie od tematyki jaką zainteresowana jest nasza społeczność.

6. Produkty informacyjne

Ostatnim z 6 pomysłów na biznes w domu jest wydawanie produktów informacyjnych. Produkt informacyjny to oferowanie informacji głównie w postaci kursów online, ebooków itd. Najłatwiejszą rzeczą w stworzeniu produktu informacyjnego jest jego... stworzenie. Najtrudniejszą natomiast jest jego sprzedaż. Tak na prawdę produkty informacyjne, podobnie jak marketing afiliacyjny, powinny być oparte na solidnie zbudowanej relacji z klientem (blog, YouTube itd).

Jak stworzyć takie produkty? Jest to już proces trochę bardziej skomplikowany i wymagający bardziej złożonych umiejętności niż np. wydanie książki na Amazonie. Będziesz potrzebować do tego strony/boga na platformie WordPress. WordPress ma to do siebie, że posiada ogromną liczbę wtyczek/pluginów, które oferują tworzenie płatnych stref dostępu. Dzięki WordPressowi możesz zintegrować płatności, listę mailingową oraz inne narzędzia, które pozwolą Ci stworzyć Twój kurs online, strony landingowe do kolekcjonowania maili oraz np. strony do bezpośredniej sprzedaży Twojego ebooka. TUTAJ znajdziesz wszelkie informacje o produktach informacyjnych oraz o pozostałych pomysłach na biznes w domu.

Podsumowanie

Każdy pomysł na zarabianie w domu i biznes online wymaga od Ciebie wielkiego zaangażowania i ciężkiej pracy. Będziesz musiał również zainwestować trochę pieniędzy w tworzenie bądź zakup produktów (napisanie artykułu/książki, zamówienie produktów fizycznych, zakup odpowiednich narzędzi do tworzenia bloga i produktów informacyjnych).

Dlaczego więc biznes online? Ponieważ oferuje on możliwość zaczęcia od zera mały krokami tu i teraz bez rzucania dotychczasowego zajęcia. Jesteś w stanie wystartować np. z wydaniem swojego prostego produktu takiego jak książka w czasie wolnym po pracy. Nie musisz bardzo dużo inwestować i codzienna systematyczna praca może doprowadzić Cię po roku do bardzo dobrych efektów. Pamiętaj, że wydając jedną prostą książkę miesięcznie po roku będziesz posiadać ich już dwanaście. Inwestujesz stopniowo i cały czas się uczysz. Nie daj się nabrać błyskawiczne "zarabianie w internecie" - tworząc produkty i dając coś od siebie z czasem zaczniesz posiadać dochodowy i wnoszący dużo dla innych biznes. 

Zapoznaj się z moim darmowym kursem "NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE”. W każdym dziale tego kursu znajdziesz obszerne wideo opisujące dany rodzaj biznesu online. Dowiesz się jaki jest poziom trudności, jakie koszty trzeba ponieść na początku oraz znajdziesz odpowiedzi na wszystkie inne pytania związane z danym pomysłem na biznes. 

Powodzenia!

Zobacz wideo 6 pomysłów na biznes w domu:

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS: NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE: ★☆★
Darmowy kurs ► https://odkelneradomilionera.pl/darmowy-kurs/

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

YouTube ► http://www.youtube.com/c/TomaszMicherda
Artykuły i kursy ► http://www.odkelneradomilionera.pl
Facebook ► https://www.facebook.com/Od-Kelnera-Do-Milionera-767133293477555/
Facebook ► http://www.facebook.com/tomaszmicherda/
Instagram ► https://www.instagram.com/odkelneradomilionera/
Instagram ► https://www.instagram.com/tomasz_micherda/

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY: ★☆★

Darmowy kurs Amazona i biznesu online ► https://odkelneradomilionera.pl/darmowy-kurs/

Wydaj Bestseller na Amazon Kindle ► https://wydajbestseller.pl/

Produkt na Amazonie w 24H ► https://produkt24.pl/

Poranne Nawyki ► https://porannenawyki.pl/

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!