Pieniądze szczęścia nie dają? Ile zarabiać?

Dzisiaj zmierzę się z ciekawym tematem posiadania pieniędzy oraz ze znanym każdemu z nas przysłowiem mówiącym, że “Pieniądze szczęścia nie dają”.

Pieniądze szczęścia nie dają?
Pieniądze szczęścia nie dają?

Często się mówi, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu. Wiele osób może zarzucić Ci chęć posiadania większych pieniędzy i takie osoby powiedzą Ci jednocześnie, że zamiast tego należy zadbać o ważniejsze sprawy w życiu takie jak zdrowie oraz najbliżsi. Najgorsze jest jednak to, że od dziecka słyszymy tego typu przekazy w wielu miejscach i często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak tego typu przekonania wnikają do naszego umysłu. W szkole nie otrzymujemy dobrej edukacji finansowej i jesteśmy kształceni pod kątem pracy na etacie. Wiele osób, gdy dorasta ma przekonanie, że życie od wypłaty do wypłaty to norma oraz że pieniądze to coś o czym lepiej nie mówić.

Pieniądze czy może zdrowie i rodzina?

Możesz i powinieneś mieć jedno i drugie. Najgorszym sposobem myślenia jest właśnie wybieranie pomiędzy tymi rzeczami. Biedne i nieradzące sobie finansowo osoby często będą Ci wmawiać, że musisz wybierać. Nie musisz. To tak jakby wybierać między prawą, a lewą ręką - która jest ważniejsza? Obie są Ci potrzebne i obie warto mieć w pełni sprawne!

Wyobraź sobie, że masz problem zdrowotny i potrzebujesz leczenia. Niestety nie posiadasz oszczędności i nie możesz też przestać pracować, ponieważ nie masz pieniędzy. W tym wypadku brak pieniędzy skutkuje brakiem możliwości leczenia. Może Twoja rodzina ma problemy i chcesz im pomóc? Jak wyobrażasz sobie to zrobić bez pieniędzy?

Pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają pozbyć się problemów w życiu

Od kilkunastu lat zmagam się z poważnym schorzeniem zatok. Leczenie mojego schorzenia wymaga skorzystania z prywatnych usług lekarskich, ponieważ niestety publiczna służba zdrowia jest przestarzała i nie posiada odpowiednich metod leczenia. O podejściu do pacjenta już nawet nie wspomnę. Jednak dzięki temu, że posiadam pieniądze jestem w stanie skorzystać z najnowocześniejszych metod leczenia, które w publicznej służbie zdrowia nie są dostępne. Dzięki temu mogę cieszyć się życiem i zadbać o swoje zdrowie najlepszymi metodami. Bez pieniędzy byłoby to zdecydowanie nie możliwe.

Pieniądze są jak zdrowe ciało i jak wymarzony nasz dom. Często możemy tych rzeczy nie doceniać, ale bez nich nasze życie staje się bardzo trudne i posiadanie przynajmniej przyzwoitych zasobów daje nam możliwość skupienia się na innych aspektach życia, które są dla nas ważne. Nie możemy szczęśliwie spędzać czasu z najbliższymi oraz dbać o zdrowie, jeżeli mamy długi i musimy się martwić o spłatę rachunków.

Pieniądze dają komfort i bezpieczeństwo

Nie musisz zarabiać milionów (możesz oczywiście jak masz takie aspiracje), ale musisz zarabiać więcej niż potrzebujesz to przeciętnego życia. Co to znaczy? Należy zarabiać tyle, aby zaspokoić swoje potrzeby i nie martwić się miejsce do mieszkania, regularne wyjazdy, odpoczynek oraz aby móc zapewnić rozwiązanie nieprzewidzianych problemów (np. leczenie lub nieprzewidziany wydatek). Do tego musisz przynajmniej połowę swoich zarobków odkładać na przyszłość oraz na przyszłe inwestycję. To jest wg mnie poziom minimalny zarobków, który pozwala nam cieszyć się życiem i pomaga lepiej zadbać o pozostałe aspekty naszego życia takie jak zdrowie czy najbliżsi.

Styl życia i styl zarabiania jest kluczowy

Wiesz już, że pieniądze są potrzebne do szczęścia, ponieważ dają nam komfort życia i dzięki nim możemy zająć się tym co w życiu ważne. Kolejną bardzo ważną kwestią jest sposób zarabiania pieniędzy.

Żeby zarabiać więcej należy zarabiać mądrze. Wspominałem o tym kilkakrotnie na moim blogu. Ja dzięki biznesowi online jestem w stanie zarabiać dobrze i jednocześnie robić coś co sprawia mi przyjemność. Dla każdego z Was może być to inny rodzaj zarabiania, ale ważne jest to, aby zarabiać pieniądze w sposób, który nas ciekawi i daje nam zadowolenie. Jeżeli do tego dołożymy pracownie w mądry sposób to możemy czerpać wiele radości z życia i jednocześnie zarabiać dobrze.

Zapisz się na DARMOWY KURS AMAZON I BIZNESU ONLINE

Nie ma nic gorszego niż robienie czegoś co nie sprawia nam przyjemności. Nie zrozum mnie źle - nawet najciekawszy biznes lub praca (dla każdego to może być coś innego) wymaga ciężkiej pracy i zmuszania się do działania. Jednak zarabianie w sposób, który odpowiada naszym zainteresowaniom i predyspozycjom sprawia, że życie jest ciekawe i satysfakcjonujące. Robiąc to co chcemy robimy to lepiej i dzięki temu zarabiamy więcej. U mnie tym czymś jest biznes online, Amazon, blogowanie oraz tworzenie własnych produktów.

Uważam, że lepiej zarobić np. 15 000 złotych miesięcznie w małym biznesie, niż zarabiać 100 000 złotych miesięcznie i pracować po 12 godzin dziennie w miejscu, którego nie lubimy. Trzeba zarabiać dobrze i odkładać pieniądze, jednak jeżeli już przekroczymy pewien poziom to warto znaleźć czas dla siebie oraz czas dla najbliższych.

Dlaczego niektórzy uważają, że pieniądze są złe?

Często słyszy się, że pieniądze są czymś złym i negatywnym. Zazwyczaj mówią to jednak osoby, które tych pieniędzy nie posiadają i starają się te osoby w ten sposób usprawiedliwić własną kiepską sytuację oraz nieudolność. Zdarza się jednak, że osoba posiadająca pieniądze wykorzystuje je w negatywny sposób. Niestety niektóre osoby mające dostęp do większych pieniędzy mogą te pieniądze wykorzystywać w szkodliwy dla siebie lub dla innych sposób.

Jednak nie wynika to z faktu, że pieniądze są złe. Pieniądze są narzędziem takim samym jak np. młotek. Młotek może posłużyć do zbudowania pięknego domu, ale może też stać się narzędziem zbrodni. Jednak sam młotek nie jest winny temu jak ktoś go wykorzystuje. Dlatego tak bardzo istotną kwestią jest edukacja finansowa oraz szeroko pojęty rozwój osobisty, który pozwala nam zdobywać nową wiedzę oraz lepszą świadomość.

Nie daj sobie wmówić, że pieniądze szczęścia nie dają

Podsumowując - pieniądze to narzędzie, które jest nam potrzebne do życia. Dzięki pieniądzom możesz cieszyć życiem i przede wszystkim będziesz móc zwalczać łatwiej problemy, które napotkasz na swojej drodze. Zarabiając lepiej możesz skupić na wielu fajnych rzeczach w życiu i spełniać marzenia swoje lub najbliższych. Lepsze zarobki to możliwość podróżowania, spędzania ciekawego czasu z bliskimi oraz przede wszystkim wolność, która jest bezcenna. Ja w ciągu ostatnich kilku lat zapewniłem sobie fajne dochody pasywne i moje życie zmieniło się całkowicie. Mam wielką nadzieję, że Ty też w tym kierunku podążasz.

Dlatego staraj się zarabiać więcej, gdyż zdecydowanie pomoże Ci to we wszystkich aspektach życia i uwolni od wielu trosk. Jednak zarabiaj też mądrze i nie staraj się zastąpić pieniędzmi innych aspektów życia. Pieniądze dają nam szczęście, jeżeli potrafimy je zarobić w ilości większej niż potrzebujemy oraz jeżeli robimy to w sposób, który jest dla nas interesujący.

Pieniądze szczęścia nie dają? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.