Odpowiedzialność, czyli jak "ogarnąć" swoje życie?

Dostaję naprawdę dużo wiadomości od osób, które mają szeroko pojęte problemy w życiu. Wcale mnie to nie dziwi, gdyż mój kanał jest właśnie dla osób, które chcą zmieniać swoje życie na lepsze. Na moim kanale pokazuję nie tylko jak znaleźć pomysł na siebie, ale też jak wyjść z poważnego dołka życiowego. Odpowiedzialność jest właśnie kluczowym słowem w pokonywaniu tych wszystkich problemów. 

Odpowiedzialność, czyli jak "ogarnąć" swoje życie?
Odpowiedzialność, czyli jak "ogarnąć" swoje życie?

Zmiana na lepsze to nie tylko rzucenie dobrej pracy na etacie i przejście na własny nowoczesny biznes online (ja tak zrobiłem). Wielu z Was jest w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej i nie wiecie co po prostu robić. Częstym problemem są finanse lub życie osobiste. W tym artykule pomogę Ci zrozumieć jak dokonać zmian we własnej głowie oraz potem we własnym życiu i odpowiedzialność będzie tematem przewodnim tego posta.

Odpowiedzialność to klucz do sukcesu

Nie możesz oczekiwać, że Twoje życie nagle zmieni się całkowicie. Szczególnie jeżeli w Twoim życiu dzieje się źle (cokolwiek to dla Ciebie znaczy). Może zarabiasz mało lub Twoje życie prywatne nie ma się najlepiej. Dlaczego tak jest? Życie jest trudne i często niesprawiedliwe. Musisz się z tym pogodzić w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli masz za sobą trudne chwile to nie zmienisz też własnej przeszłości. Możesz jednak kształtować własną przyszłość oraz przede wszystkim swoje nastawienie do obecnych i czekających Cię w przyszłości przeszkód, które na pewno się pojawią. 

Jeżeli chcesz coś zmienić to musisz wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. Twoja praca, zarobki, zdrowie, otoczenie - to wszystko jest odzwierciedleniem Twojego podejścia do świata. Niezależnie własnej od sytuacji życiowej musisz zrozumieć, że to Twoje życie. Prawie każda inna osoba (poza Twoimi najbliższymi) ma tak naprawdę gdzieś to co się z Tobą dzieje. Jednak nawet Twoi najbliżsi nie zmienią Twojego życia i nie wezmą się w "garść" za Ciebie.

Tylko od Ciebie zależy co się wydarzy. Chcesz lepiej zarabiać? Nikt za Ciebie nauczy się nowych rzeczy i nie zacznie ciężko pracować. Nikt za Ciebie nie pójdzie biegać, żeby Twoje ciało wyglądało lepiej i żeby było zdrowsze. Nikt nie pokona strachu, który czasem pewnie Cię ogarnia. Tylko Ty możesz coś zmienić. Jeżeli nic nie zmienisz to czas będzie upływać, a Ty umrzesz jak każdy z nas. Jeżeli nie weźmiesz odpowiedzialności za siebie to Twoje życie całe upłynie w nieszczęściu i kiedyś będzie za późno.

Dlatego weź tą cholerną odpowiedzialność za siebie na własne barki i bądź aktywna osobą. Nie będzie lekko, nie będzie fair i musisz się z tym pogodzić. Jednak to jedyna droga.

Odpowiedzialność daje nam sens życia

Pisałem kiedyś o wspaniałej książce pt. Człowiek w poszukiwaniu sensu. Książka ta pokazuje jak ludzie nawet w obozach zagłady potrafili odnaleźć szczęście i działać pomimo niewyobrażalnie trudnych warunków. Skupienie się na celu i szukanie sensu nawet w trudnej sytuacji bardzo nam pomaga.

Bierz odpowiedzialność i rób co się da - pomimo okoliczności

Tutaj muszę wspomnieć wspaniałą książkę 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos, której autor Jordan B. Peterson otworzył mi oczy na postrzeganie odpowiedzialności. Niezależnie od tego w jakiej sytuacji w życiu jesteś - życie jest bardzo nie fair i każdy z nas znajduje się w innym miejscu na starcie. Może Twoi rodzice byli biedni, a może byli bogaci. Może Twój start był całkiem łatwy, a może początek Twojego życia to była codzienna walka.

Wielu z nas to osoby zdrowe i mające niezłą pracę, znajomych oraz rodzinę. Jednak życie jest trudne i znałem dzieci, które w wieku kilku lat musiały walczyć z nowotworem. Co to za start w życiu jak Twoi rodzice są biedni, a Ty chorujesz na raka w wieku kilku lat? Co wtedy robić? Poddać się? Jedyną słuszną rzeczą jaką można w takiej sytuacji zrobić to starać się przez to przejść i żyć jak najlepiej się tylko da.

Działaj pomimo okoliczności

To jedyne co możesz zrobić - może masz łatwiej lub może trudniej w życiu, ale musisz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i robić co się da w danych okolicznościach. Może na początku nie będą to wielkie rzeczy, ale zacznij od drobnym spraw. Mało zarabiasz? Zacznij dorabiać w najprostszej pracy. Masz problemy zdrowotne? Zacznij robić cokolwiek w kierunku poprawy własnego zdrowia. Może trochę sportu i lepsza dieta poprawi chociaż trochę Twój stan? Nie odpowiada Ci może praca, w której przebywasz codziennie? Ucz się nowych rzeczy i staraj się o lepszą pracę i może pomyśl o własnym biznesie.

Cokolwiek to będzie to rób co możesz w danych okolicznościach. Zrób co się da i każdego dnia staraj się być lepszą osobą niż osobą, którą byłeś/byłaś wczoraj.

Odpowiedzialność, czyli jak "ogarnąć" swoje życie? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.