Jak odnieść sukces w BIZNESIE ONLINE? (i w każdym innym)

W dzisiejszym wpisie pokażę Ci prostą zasadę i podpowiem Ci jak odnieść sukces w biznesie online oraz w każdym innym biznesie również. Co więcej ta zasada ma zastosowanie chyba w każdym aspekcie życia - działa ona w sferze biznesu, w pracy na etacie i nawet w życiu prywatnym. U mnie świetnie zasada ta sprawdziła się w publikacji książek na Amazonie oraz na moim blogu.

Jak odnieść sukces w Biznesie Online?
Jak odnieść sukces w Biznesie Online?

Dawaj więcej niż oczekuje klient

Jak odnieść sukces w biznesie online i nie tylko? Dawaj więcej niż Twój klient się spodziewa. Zasadę tę można często spotkać pod angielską nazwą "Overdeliver". Nie ważne co sprzedajesz i co oferujesz. Jeżeli ktoś kupi coś od Ciebie lub nawet skorzysta z Twoich darmowych materiałów to osoba ta musi musi dostać więcej niż się spodziewa.

W dzisiejszych czasach ciężko jest się przebić w biznesie online i w szumie informacyjnym, który nas otacza. Jesteśmy bombardowani ze wszystkich stron informacjami i dlatego właśnie, aby odnieść sukces w biznesie online (i w każdym innym biznesie) musisz dawać więcej. Niestety (albo całe szczęście dla Ciebie) większość osób stara się iść po najmniejszej linii oporu i tworzy biznes o niskiej wartości.

Co to oznacza? Jeżeli tworzysz np. kurs online to Twoi klienci są w stanie zapłacić określoną kwotę za dany produkt. Jeżeli chcesz się przebić to musisz oferować cenę niższą niż konkurencja i co najważniejsze - musisz w tej cenie oferować tyle samo lub nawet więcej niż Twoja konkurencja.

Najlepszy klient kupuje dwa razy

Cała sztuka polega na tym, aby tworzyć biznes stabilny i długoterminowy. Nie interesuje nas szybki zarobek i droga na skróty. Jak już uda Ci się skłonić daną osobę do zakupu Twojego produktu to jest to dopiero początek drogi. Dlaczego? Jest wiele wątpliwych biznesów online opartych słabych fundamentach. Ja na moim blogu i na Amazonie stawiam na długoterminowość. Zależy mi na tym, aby klient który kupi ode mnie np. kurs online był bardzo zadowolony. Taka zadowolona osoba kupi chętnie z czasem ode mnie po raz kolejny.

Może na samym początku nie zarabiam aż tak dużo jak niektórzy w biznesie online, ale dzięki temu tworzę własną markę i zaufanie do mojej osoby. Każdy kto otrzymuje mój produkt firmowany moją marką zazwyczaj dziwi się, że w danej cenie otrzymuje aż tak wiele. Dostaję mnóstwo maili z podziękowaniem za wiedzę pokazaną w moich kursach online. Często piszecie do mnie, że w tej cenie to naprawdę bardzo opłacalny zakup.

Drogie produkty o wątpliwej wartości

Z drugiej strony ile razy widzisz (szczególnie w sieci) produkty o zawyżonej wartości? Kursy online za kilka tysięcy złotych, które zawierają wiedzę przedstawioną np. w moich kursach w cenie kilkuset złotych lub nawet w darmowych materiałach. Innym przykładem mogą być produkty w systemach MLM o bardzo zawyżonych cenach. Marketing oparty na polecaniu kolejnych osób bez żadnej wartości końcowej. Taki obraz niestety bardzo często można zobaczyć w biznesie online.

Jeżeli chcesz odnieść sukces w biznesie online to musisz dawać wartość i zaskakiwać klienta jakością. Osoby, które zdecydują się kupić od Ciebie produkt i otrzymają więcej niż się spodziewają kupią z czasem Twój kolejny produkt. Co więcej te osoby Twój produkt polecą dalej. Jak bardzo jestem pod wrażeniem osób, które piszą do mnie maile i dziękują za wiedzę w moich kursach. Wiele razy słyszałem, że nawet osoby te polecają moje kursy po prostu szczerze innym. Tak działa biznes, jeżeli Tworzysz produkty o dużej wartości.

Sukces wymaga pracy

Szybki sukces w biznesie online nie istnieje. Owszem biznes online pozwala stworzyć ciekawy i nowoczesny biznes w ciągu np. roku za pomocą skali, ale wciąż nie ma tutaj drogi na skróty. Musisz włożyć mnóstwo pracy w tworzenie swoich treści w internecie. Ja tworząc bloga oraz kursy online pracowałem (i dalej to robię) bardzo ciężko. Moje treści darmowe i płatne tworzę z myślą o tym, aby dać wartość moim klientom. Wszystko to wymaga od każdego przedsiębiorcy po prostu ciężkiej pracy i skupienia.

Jak odnieść sukces w biznes online?

Jeżeli faktycznie chcesz zacząć swój biznes online to nastaw się ciężką pracę i dawanie więcej niż inni. Nie ważne czy publikujesz książkę na Amazonie, kurs online, film na YouTube, czy posta na blogu - zrób to porządnie i daj wartość. Nawet tworząc darmowe treści zaskocz swoich odbiorców. Dzięki temu z czasem osoby te kupią coś od Ciebie. Wtedy znowu zaskocz ich wartością - w tym wypadku już płatnych treści.

Może myślisz, że to jest trudna droga do sukcesu? Masz racje - będzie ciężko. Jednak weź pod uwagę, że bardzo mało osób jest w stanie tak ciężko pracować. Dzięki temu Twoja konkurencja wcale nie jest aż tak duża i jeżeli zdasz sobie sprawę, że musisz solidnie pracować oraz dawać wartość w tym co robisz to jesteś na bardzo dobrej drodze do sukcesu.

Jak odnieść sukces w BIZNESIE ONLINE? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.