Biznes bez wkładu własnego - jak zacząć?

Biznes bez wkładu własnego - jak zacząć?
Biznes bez wkładu własnego - jak zacząć?

Chcesz zacząć biznes bez wkładu własnego? Marzy Ci się prowadzenie własnego biznesu, ale nie masz żadnych pieniędzy? Przedstawię Ci w tym poście kilka kroków, które należy wykonać, aby rozpocząć swój biznes bez posiadania wkładu własnego.

Biznes bez wkładu własnego - jak zacząć? Znajdź sobie pracę!

Nie masz pieniędzy i doświadczenia, a myślisz nad swoim biznesem? Mylisz niestety kolejność. Nie daj się nabrać na przedsiębiorców w mediach w społecznościowych, gwiazdy YouTube itp. W życiu obowiązują zasady i nie da się ich obejść. Można wiele rzeczy znacząco przyśpieszyć, ale nie unikniesz pierwszej pracy oraz odkładania pierwszych pieniędzy.

Praca na etacie zapewni Ci podstawowy stały dochód, który będzie Ci niezbędny do życia i do odkładania pierwszych pieniędzy. Potrzebujesz stałego dochodu do opłacenia rachunków, zakupu podstawowych artykułów oraz do oszczędzania kapitału. Za pieniądze zarobione dla kogoś możesz z czasem kupić książki, wiedzę i ustabilizować swoje życie.

Poznaj ludzi i szukaj pomysłów

Praca dla kogoś pozwoli Ci budować relacje, nabywać nowe umiejętności oraz doświadczać życia. Bardzo często praca w danym środowisku pozwoli Ci nauczyć się doskonale danej branży. Jeżeli chcesz np. posiadać swój pierwszy biznes w postaci małej restauracji to nie możesz przeskoczyć etapu pracowania w kilku różnych restauracjach jako kelner, kucharz czy z czasem może menedżer. Wręcz głupotą by było otwieranie np. restauracji bez wcześniejszego doświadczenia w danej branży i środowisku.

Nie ma nic złego w pracy na etacie przez nawet dłuższy czas. Ja sam przez wiele lat pracowałem jako kelner i menedżer restauracji. Zdobyte tam umiejętności i doświadczenia są bezcenne w każdym innym biznesie.

Ustabilizuj swoją sytuację finansową i edukuj się

Jeżeli pracujesz w jakiejś branży to staraj się zwiększać swoje umiejętności. Ucz się nowych rzeczy to będziesz zarabiać z czasem więcej. Zanim przejdziesz do etapu własnego biznesu nie gardź pracą dla kogoś. Bądź dobry w tym co robisz i dzięki temu odłożysz więcej kapitału, stworzysz poduszkę finansową oraz zdobędziesz umiejętności, które prawdopodobnie będą nieocenione w Twoim przyszłym biznesie.

Biznes bez wkładu własnego nie istnieje?

Nie możesz przeskoczyć z dolnego poziomu na poziom najwyższy bez pracy i bez pokonania każdego szczebla. Nikt nie broni Ci zrobić tego szybko i sprawnie, ale każdy poziom musisz zaliczyć, aby przejść dalej. Jak już ustabilizujesz swoją sytuację, zdobędziesz wiedzę i odłożysz kapitał zacznij szukać pomysłów na biznes. Może to będzie obszar, w którym pracujesz już na etacie. Może na etapie pracy dla kogoś masz już odpowiednio dużo znajomości oraz wiedzy jak dany biznes robić i zaczniesz działać na własną rękę. Dla przykładu restauracje otwierają osoby, które poznały branżę gastronomiczną, ponieważ w niej pracowały.

Mój blog o biznesie online też nie powstał znikąd - przez długi czas zajmowałem się Amazonem i publikacją książek. To nauczyło mnie podstaw biznesu online, pozycjonowania i sprzedaży swoich produktów. Przeszedłem też sporo ciężkich chwil w życiu i pokonałem wiele trudności. Bez tego mój blog nie miałby sensu i tego kroku nie można było obejść.

Zapisz się na DARMOWY KURS BIZNESU ONLINE I AMAZONA i poznaj kilka rodzajów biznesu online, które możesz zacząć w domu.

Krok po kroku

Jak będziesz gotów zrezygnuj z pracy, skup się na swoim biznesie i działaj. Kiedy ten moment nastąpi? Mówiłem sporo na ten temat w ostatnim poście na temat rzucania pracy na etacie. Przede wszystkim musisz zacząć zanim jeszcze odejdziesz z pracy. Staraj się odłożyć jak najwięcej i rozpocząć swój biznes pracując wciąż dla kogoś. Każdy szczebel na tej drabinie trzeba przejść samemu. Jak już z czasem skupisz się na tylko na swoim biznesie to rozwijaj go i skaluj. Ja mam to szczęście, że biznes online (blogowanie i Amazon) są łatwo skalowalne dzięki technologii. Jeżeli posiadasz biznes oparty na ludziach to rozwijaj go i przekazuj coraz więcej obowiązków innym. Potem przyjdzie czas na kolejne etapy w postaci inwestycji oraz pomnażania kapitału. Nie zaczyna od końca. Nie będziesz inwestorem w nieruchomości bez dobrego biznesu. Nie będziesz dobrym przedsiębiorcą, jeżeli wcześniej nie zarobisz pierwszych pieniędzy u kogoś i nie zdobędziesz wiedzy oraz doświadczenia. Także pamiętaj - nie ważne gdzie jesteś teraz. Pracuj systematycznie krok po kroku. Jesteś na dobrej drodze.

Biznes bez wkładu własnego - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.