Jak sprzedałem 3457 książek w miesiąc na Amazonie?

Jak sprzedałem 3457 książek w miesiąc na Amazonie?
Jak sprzedałem 3457 książek w miesiąc na Amazonie?

W tym poście pokażę Ci jak dokładnie sprzedałem taką ilość książek w ciągu jednego miesiąca na Amazonie. Jeżeli jesteś tutaj nową osobą to dodam, że są to proste produkty w postaci książek na prezent drukowanych na żądanie, prostych zeszytów oraz poradników. Wszystkie moje produkty są tworzone po przez platformę Kindle Direct Publishing i są w pełni automatycznie. Zobacz inne moje posty, by dowiedzieć się więcej na temat wydawania książek na Amazon.

Moja sprzedaż na Amazonie - książki i eBooki
Moja sprzedaż na Amazonie - książki i eBooki

Jak tego dokonałem? Moja krótka historia

Wszystko zaczęło się na początku 2016 od wydania mojej pierwszej autorskiej książki. Następnie publikowałem poradniki oraz książki na prezent, a w 2017 roku skupiłem się głównie na wydawaniu dużej ilości tanich i prostych produktów. Były to książki w formie prostych zeszytów, śmiesznych prezentów itp. Pod koniec 2017 sprzedawałem już 1500 sztuk miesięcznie.

W roku 2018 zająłem się tworzeniem mojego bloga Od Kelnera Do Milionera, a produkty na Amazonie w postaci książek starałem się jedynie usprawniać i promować, tak aby otrzymywać z nich stały i regularny pasywny dochód. Nie wydałem wielu nowych książek, jednak moja sprzedaż była bardzo duża (średnio 1000 sztuk na miesiąc) i z czasem stawała się ona coraz większa. Pod koniec 2018 odnotowałem bardzo duży wzrost sprzedaży, którym chcę się właśnie tutaj pochwalić.

Ile wymagało to pracy?

Amazon ma to do siebie, że przejmuje od nas cały proces sprzedaży i obsługi klienta. My jako sprzedawcy i autorzy nie mamy dostępu do naszych klientów. Z tego powodu nie możemy się z nimi kontaktować, ale dzięki temu też nie musiałem poświęcać ani minuty mojego czasu na obsługę sprzedaży.

W ciągu całego roku (nie licząc czasu związanego z tworzeniem produktów) nie była ode mnie wymagana żadna aktywność związana z Amazonem. Nawet przy sprzedaży kilku tysięcy książek miesięcznie otrzymuję regularny i stuprocentowy dochód pasywny oparty na prawdziwych fizycznych produktach.

Liczy się wiedza oraz systematyczność

Taka sprzedaż nie jest możliwa od razu. Wszystko to wymagało ode mnie wielu miesięcy nauki sprzedaży, tworzenia produktów i promowania ich za pomocą odpowiednich słów kluczowych. Stworzyłem w ciągu kilku lat około 550 produktów, które dopiero z czasem zaczęły przynosić coraz większy dochód.

Internet daje nam możliwość skalowania i sprzedaży na cały świat, ale nawet tutaj nie ma drogi na skróty. Najważniejsza jest nauka publikacji i sprzedaży książek, gdyż bez tego daleko nie zajdziemy. Ja też zaczynałem od porażek i dopiero inwestycja w wiedzę i kursy online pomogła mi bardzo przyśpieszyć proces rozwoju.

Jakie produkty sprzedają się najlepiej?

To pytanie pewnie nasuwa się Wam od początku tego artykułu. Jakie produkty najlepiej się sprzedają? Aby to wiedzieć potrzebne jest doświadczenie w sprzedaży i obeznanie w Amazonie. Pierwszym krokiem jest na pewno spędzenie kilku wieczorów przed monitorem komputera i analiza najlepiej sprzedających się książek. Jeżeli do tego dołożymy wiedzę od kogoś doświadczonego w tym temacie możemy rozpoznać jakie produkty warto publikować.

Mogę podpowiedzieć, że przy ponad 500 produktach najlepiej sprzedaje się jedynie 20% z nich. Moje produkty składają się z serii 50-100 książek. W każdej serii jest kilka najlepiej sprzedających się, a większa część danej serii to produkty sprzedające się okazjonalnie. Jednak połączenie tych dobrze sprzedających się produktów z pozostałymi tworzy serie książek, które jako całość sprawdzają się finansowo.

Wszystkie książki są przechowywane w formie elektronicznej i drukowane tylko na żądanie. Podobnie jest oczywiście z eBookami, które są po prostu przesyłane elektronicznie. Nie generuje to żadnych kosztów dla sprzedawcy, który zarabia swoją prowizję tylko podczas sprzedaży danej książki. Zobacz więcej na temat tego jak sprzedawać eBooki i książki na Amazon.

Czego nauczył mnie biznes na Amazon?

Przede wszystkim sprzedaż książek na Amazonie (nawet bardzo prostych i tanich) uczy podstaw sprzedaży produktów w internecie. Książka musi posiadać odpowiedni tytuł/słowo kluczowe, podtytuł, okładkę, opis produktu itd. Nauczenie się tego jak zrobić to dobrze daje nam wiedzę nie tylko jak sprzedawać książki na Amazonie, ale też jak publikować i sprzedawać nasze produkty w internecie w ogóle. Amazon i książki to wciąż wg mnie najszybszy sposób na zarabianie pierwszych pieniędzy online, ponieważ daje nam on dostęp do bardzo rozwiniętych i bogatych rynków takich USA, UK, Kanada itd.

Jak możesz zacząć publikować i sprzedawać swoje książki na Amazonie?

Jeżeli interesuje Cię temat wydania swojej pierwszej książki i publikacji pierwszych produktów w formie książek na cały świat po przez Amazona to zapraszam Cię serdecznie do skorzystania z mojego darmowego kursu Amazona i biznesu online. Znajdziesz tam bardzo wiele informacji związanych z publikacją książek na Amazon. Zapisz się na darmowy kurs TUTAJ.

 

Jak sprzedałem 3457 książek na Amazonie w miesiąc? Zobacz wideo:

Jak sprzedałem 3457 książek? Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  7 replies to "Jak sprzedałem 3457 książek w miesiąc na Amazonie?"

  • Kate

   Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Amazon zastrzega sobie prawo do wyłączności na sprzedaż książek i zeszytów z konkretnymi grafikami? Czy grafiki, które stosujesz na okładkach swoich zeszytów możesz wykorzystać w innych miejscach, takich jak przykładowe Zazzle, czy tylko na Amazonie?

   • Tomasz Micherda

    Możesz je wykorzystać w innych miejscach. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Twój ebook korzysta z promocji KDP Select i jest na wyłączność – ale to już Ty decydujesz czy tak ma być czy nie.

  • Kate

   Dzięki serdeczne za sugestię 🙂
   A Zazzle wybrałeś z jakichś szczególnych powodów, czy to tylko luźny przykład na drukowanie “na zamówienie” poza Amazonem? Na co zwracasz uwagę wybierając tego typu platformę?

   • Tomasz Micherda

    Zazzle trochę przy okazji trafiłem, gdyż chciałem wydawać nie tylko zeszyty w formie książki, ale też notatniki (zazzle oferuje bardzo różne produkty z nadrukiem). Jednak mają wysokie ceny i niskie prowizje – sprzedaż przez to jest niższa. Amazon jednak jest na pierwszym miejscu.

    • Kate

     Tomku, dzięki ogromnie za szybkie odpowiedzi 🙂

  • Kate

   Dzięki Tomku za kolejny, ciekawy wpis. Stanowisz dla mnie mocną inspirację 🙂
   Mam pytanie: co jeszcze można drukować za pośrednictwem Amazona?
   Czy Amazon zajmuje się wydrukiem naklejek, tapet, obrazów na kanwie? Nie potrafię nigdzie znaleźć takiej informacji.

   P.S.
   Dość często wkrada się pewien błąd w tekście -> Słowo “poprzez” – piszemy łącznie 😉

   • Tomasz Micherda

    O dzięki za informację odnośnie pisowni 🙂 Co do druku Amazona to oferuje on tylko książki klasycznie. Możesz spróbować ewentualnie na Zazzle.com – tam można wydawać bardzo wiele różnych produktów i tam też sprzedaję kilka swoich rzeczy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.