3 proste poranne rytuały dla każdego na dobry początek dnia

W tym wpisie opowiem dlaczego dobry początek naszego dnia jest tak ważny i pokaże Ci jak w bardzo prosty sposób można sobie takie rytuały poranne stworzyć na przykładzie moich porannych nawyków wypracowanych przez lata.

Poranne rytuały - czy to ma sens?

Od razu odpowiem Ci, że tak - ma to sens i na prawdę fajnie działa. Nie będę Ci tutaj przedstawiać skomplikowanych ćwiczeń i dziwnych rytuałów do wykonania każdego ranka. Pokażę Ci natomiast bardzo proste i szybkie sposoby, aby każdy dzień rozpocząć w dobrym humorze i z nastawieniem na działanie. Nie musisz chodzić na długie spacery, ani robić bardzo skomplikowanych rzeczy - wystarczy, że zadbasz o podstawowe potrzeby swojego ciała i nastawisz się pozytywnie na nadchodzący dzień.

Mój poranny rytuał trwa około 10 minut i składa się z 3 prostych i przyjemnych zadań, które wykonuje zawsze zaraz po przebudzeniu:

1. Nawodnienie

Zaraz po przebudzeniu nasz organizm jest bardzo odwodniony po całej nocy. Nasze ciało domaga się wtedy płynów i pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to dostarczenie naszemu organizmowi wody. Ja wypijam zawsze minimum szklankę wody z dodatkiem soku z cytryny - warto dodać do wody sok z cytryny, gdyż dostarczamy sobie dawkę witaminy C oraz woda z cytryną smakuje po prostu znacznie lepiej.

2. Proste ćwiczenia

Jak już nawodnisz swoje ciało to musisz je rozruszać. Sama woda dobrze Cię nie obudzi i dlatego konieczne są bardzo proste ćwiczenia, które postawią Cię na nagi w ciągu kilku minut. Nie musisz chodzić biegać ani jechać na siłownię. Celem prostych porannych ćwiczeń jest rozruszanie każdej części Twojego ciała - zobacz film poniżej, gdzie pokazuję proste ćwiczenia, które ja stosuję codziennie. Ćwiczenia te sprawią, że praktycznie od razu się obudzisz i poczujesz chęć do działania.

3. Motywacja (afirmacje) + Twoje cele + plan dnia

Jak już Twoje ciało będzie nawodnione, a mięśnie rozruszane to czas wtedy na trochę motywującej gimnastyki dla Twojej głowy. Bardzo zachęcam Cię zakupu terminarza oraz pustego zeszytu. W terminarzu zapisuj sobie Twoje zadania na każdy tydzień (bardzo polecam kupić terminarz z planem tygodniowym, tak aby zawsze planować sobie każdy tydzień w całości), a w osobnym zeszycie zapisuj sobie Twoje cele długoterminowe oraz motywujące zdania, czyli afirmacje. W zeszycie tym możesz zapisywać również swoje pomysły np. związane z biznesem. Terminarz i zeszyt posiadam zawsze przy sobie.

Afirmacje - to nic innego jak zdania, które motywują Cię do działania i nastawiają pozytywnie do życia. Ja moje afirmacje zapisuję i dopisuję cały czas - czasem usłyszę coś mądrego od kogoś na YouTube, czasem zapiszę sobie cytat z książki, czasem nawet są to moje przemyślenia. Bardzo ważne, aby afirmacje działały na Ciebie i motywowały Cię do działania. Mogą być to nawet najprostsze zdania typu "Nie poddawaj się!", może być to nawet poranna modlitwa podnosząca na duchu. Zachęcam Cię do samodzielnego wypracowania swoich ulubionych afirmacji, ale oczywiście możesz je zapożyczyć od kogoś. Zobacz mój film o porannych rytuałach, gdzie pokazuję niektóre moje afirmacje.

Twoje cele - posiadanie celów jest najlepszą motywacją długoterminową. Afirmacje są genialną motywacją natychmiastową, jednak dobrze ustalone cele pozwolą Ci wytrwać w długim okresie czasu w swoich działaniach. W swoim zeszycie zapisz sobie swoje cele na najbliższy rok i podziel je na etapy. Wiem, że może to nie być łatwe i może nie od razu uda Ci się to zrobić. Jednak jak już te cele sobie rozpiszesz to czytaj je codziennie rano i zdziwisz się jak łatwo je zrealizujesz.

Plan dnia - posiadając terminarz z planem tygodniowym rozpisuj sobie najważniejsze zadanie do wykonania każdego dnia. Każdego poranka sprawdź co masz danego dnia wykonać i wpisz do terminarza. Oczywiście najlepiej robić to z wyprzedzeniem i mieć zadania rozpisane już wcześniej. Każdy dzień wtedy będzie poukładany, a Ty zawsze wykonasz to co masz do zrobienia. Dobrze zaplanowane zadania to zadania, które zostaną wykonane, a Twoje życie wtedy każdego dnia posunie się w dobrym i zaplanowanym przez Ciebie kierunku.

10 minut dziennie

Wykonanie tych wszystkich czynności nie powinno zająć Ci więcej niż 10 minut każdego dnia. Świadome rozpoczęcie w ten sposób dnia zapewni Ci pozytywny start i skieruje Cię w kierunku Twoich celów i marzeń, ponieważ zaczniesz dzień w pełni energii, będziesz mieć przed oczami swoje cele i marzenia i zmotywujesz się do działania w kierunku realizacji tych celów i marzeń. Powodzenia!

PORANNE AFIRMACJE

Pobierz darmowe PORANNE AFIRMACJE W PDF i zmotywuj się codziennie rano do działania, osiągaj swoje cele i zmieniaj swoje życie już od dziś. WIĘCEJ

Zobacz wideo:

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny