Pomysł na biznes - dlaczego pomysł na biznes to tylko 1% SUKCESU?

Pomysł na biznes - dlaczego pomysł na biznes to tylko 1% SUKCESU?
Pomysł na biznes - dlaczego pomysł na biznes to tylko 1% SUKCESU?

Masz wspaniały pomysł na biznes? To przejdę może od razu do rzeczy - wspaniałe pomysły na biznes, które rodzą się w naszych głowach są bezwartościowe. Dlaczego? Ponieważ większość naszych pomysłów na biznes już dawno jest realizowana przez kogoś innego i prawie w każdym przypadku nie jesteśmy oryginalni z naszymi pomysłami. Co więcej nasze pomysły na biznes są nic nie warte bez naszego zaangażowania i bez miesięcy lub lat ciężkiej pracy. Jeżeli nasz pomysł nie jest jeszcze nigdzie wykorzystywany to znaczy najprawdopodobniej, że się nie sprawdza i raczej nie warto podążać w tym kierunku.

Co więc robić?

Wbrew pozorom to co właśnie napisałem jest bardzo dobrą wiadomością dla Ciebie. Dlaczego? Możesz mieć tysiąc pomysłów i zero na koncie, podczas gdy osoba obok może banalny (i nawet nie swój) pomysł powielić i nieźle na tym zarabiać.

Pamiętaj, że nie musisz wynajdować od nowa niesamowitych rozwiązań i szukać unikatowych pomysłów. Są metody i pomysły, które się sprawdzają od dawna. Jedynie co trzeba zrobić to zdobyć wiedzę jak dany pomysł i plan na biznes wykonać. Jeżeli masz możliwość zdobycia wiedzy od kogoś kto już działa w danej branży i widzisz, że to co robią inni się sprawdza to zdecydowanie możesz podążać w tym kierunku.

Mam wspaniały pomysł na biznes...

Pomysł nigdy nie uczyni Cię bogatym i nie zmieni nic w Twoim życiu. Może przez chwilę poczujesz się lepiej, ale nic z tego nie wyniknie. Znałem już wiele osób, które miały pomysły na biznes i skakały od jednego pomysłu do następnego. Pomysłu nie opatentujesz (co najwyżej możesz opatentować jego wykonanie) i nikogo nie obchodzi, kto wymyślił dany sposób zarabiania. Dobry pomysł na biznes to po prostu za mało.

Kilka lat temu miałem dobrego kolegę (pracowaliśmy razem jako kelnerzy w restauracji) i mieliśmy sporo fajnych pomysłów na biznes. Chcieliśmy otworzyć własną firmę i dużo na ten temat dyskutowaliśmy w pracy. Mój kolega bardzo każdym pomysłem się nakręcał i ciągle o nim mówił. Jak proponowałem, że zaczniemy działać to kolega unikał stawiania kolejnych kroków i co więcej miał już kolejny wspaniały pomysł na biznes.

Stwierdzał wtedy, że zaczniemy realizować ten pierwszy, ale on w międzyczasie będzie też działać z nowym pomysłem na biznes. Dodatkowo chciał też jeszcze równocześnie pracować w restauracji. Zrozumiałem wtedy, że nie warto z takimi osobami tworzyć biznesu, ponieważ osoby takie nigdy nie potrafią wytrwać długo w swoim postanowieniu, a jedynie nakręcają się kolejnymi pomysłami. Ten sam kolega po czasie bardzo nakręcił się na kryptowaluty - kolejny świetny pomysł. Oczywiście wcześniejszych pomysłów nie zrealizował. Kryptowaluty miały swoje pięć minut i kolega pewnie coś zarobił. Jednak była to kolejna rzecz, która kręciła go przez jakiś czas. W między czasie mój znajomy stwierdził, że wyda zeszyt na Amazonie (ja już działałem wtedy w tym temacie) Wydał kilka sztuk, a następnie pochwalił się, że sprzedał jedną sztukę. To było na tyle jego biznesu na Amazonie.

Ja zamiast tego trzymałem się przez cały czas Amazona. Przez dwa lata wydałem prawie 600 produktów i stworzyłem dochód pasywny, który pozwolił mi na odejście z etatu. Następnie całą uwagę poświęciłem na mojego bloga i też odniosłem w tym duży sukces. Kolega z tego wiem dzisiaj jest kelnerem w kolejnej restauracji i pewnie w jego głowie pojawia się kolejny wspaniały pomysł na biznes.

Skąd pomysł na biznes?

Pomysł na biznes możesz po prostu skopiować (żeby nie powiedzieć ukraść), jeżeli nie jest opatentowany. Moje książki na Amazonie wcale nie są jakoś specjalnie oryginalne i wiele z nich jest wzorowana na podobnych wydanych wcześniej - książki te zarabiają i nikt nie ma z tym problemu.

Mój blog i moje kursy online też nie są innowacyjnym pomysłem, gdyż wiele innych osób korzysta z tego sposobu działania na łączenie pasji z biznesem. Przede mną już wiele osób wydawało swoje produkty na Amazonie i wiele osób miało swojego bloga. Tylko co z tego? Każdy z nas ma prawo do tworzenia biznesu wg sprawdzonych schematów.

Zobacz moje 6 sposobów na zarabianie w domu

Przykładowy pomysł na biznes jest prosty - wydać 50 produktów na Amazon. Pomysł ten jest oryginalny? Nie specjalnie. Owszem może w Polsce będziemy jednymi z pierwszych, ale w skali świata już dawno wszystko zostało w tym aspekcie wymyślone i wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę i...

Ciężka i mądra praca to 99% sukcesu

Jeżeli nie jesteś w stanie ciężko pracować nad realizacją swojego (albo cudzego) pomysłu na biznes to nie myśl, że coś osiągniesz. Fajne pomysły dają chwilową radość, ale tylko ich realizacja przynosi efekty w postaci pieniędzy. Pomysły, które ja realizuję nie są może wyjątkowe, ale poprzez ciężką, systematyczną i mądrą pracę przynoszą mi efekty. Dla przykładu - wiele miesięcy pracowałem na seriami prostych produktów, które zautomatyzowałem i teraz przynoszą mi one pasywny dochód. Czy było łatwo? Nie było, ale ciężką pracą i zdobytą wiedzą przekułem pomysł w zarabiający biznes. Czy każdy może to powielić? Oczywiście. Moje produkty są na Amazonie i codziennie ogląda je tysiące osób i każdy może je skopiować.

Wiele osób pyta mnie, czy nie boję się skopiowania moich metod lub produktów? Zdecydowanie się nie boje, bo wiem, że tylko niewielka część osób jest w stanie poświęcić miesiące i lata na tworzenie biznesu podobnego do mojego. Bardzo mała liczba ludzi jest w stanie realizować idee przez dłuższy czas i nie poddawać się w tym aspekcie.

Dlatego rada dla Ciebie: ucz się i zdobywaj wiedzę. Pomysły są wszędzie dookoła i możesz zrealizować bardzo ograniczoną ich ilość w swoim życiu. Zastanów się co chcesz robić i skorzystaj z tego co już działa. Pracuj ciężko, nie poddawaj się i z czasem zobaczysz coraz więcej efektów. Poświeć rok czasu na zbudowanie jakiegoś biznesu - nie zrobisz niczego w miesiąc. Boisz się konkurencji? Pamiętaj, że mało kto jest wytrwały i będzie ciężko pracować. Nie przejmuj się konkurencją i pracuj ciężej od innych. Dobre wykonanie sprawdzonych pomysłów przynosi najlepsze efekty. 

Zobacz moje pomysły na biznes w domu i wybierz jeden sposób dla siebie. Trzymaj się go i pracuj ciężko.

Pomysł na biznes - dlaczego pomysł na biznes to tylko 1% SUKCESU? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.