Czy dalej publikuję produkty na Amazonie?

Czy dalej publikuję produkty na Amazonie?
Czy dalej publikuję produkty na Amazonie?

Wielu z Was pewnie zastanawia się, czy dalej publikuję nowe produkty na Amazonie. Uczę tego procesu w moich kursach online i wielu kursantów robi to razem ze mną. W tym poście pokażę jak wygląda moja obecna sytuacja, jeżeli chodzi publikację produktów przez Amazon Kindle Direct Publishing.

Jak pewnie wiecie z innych moich postów posiadam duże portfolio w pełni automatycznych produktów na Amazonie w postaci eBooków, książek drukowanych na żądanie oraz prostych produktów. Na koncie mam około 800 produktów i regularny dochód pasywny. Nie są to może miliony, ale jest to dochód stały i regularny, który pozwala mi na zupełnie inne życie już od dłuższego czasu.

Co obecnie publikuję i jak wygląda moja działalność na Amazonie?

Od 2018 roku moja działalność na Amazonie zeszła trochę na drugi plan. Nie znaczy to jednak, że nie publikowałem nowych treści. W pierwszej połowie 2019 roku opublikowałem około 150 produktów (głównie proste zeszyty na prezent dla pracowników biurowych) i dzięki temu moja sprzedaż wzrosła. Nie mówię tutaj o wielkich kwotach, ale kolejna seria produktów dorzuca mi do codziennej sprzedaży kilka dodatkowych sprzedanych sztuk i o to tutaj właśnie chodzi.

Stosunkowo mała ilość nowych produktów wcale nie oznacza, że nie poświęcam czasu na zarządzanie moimi produktami. Ostatnie tygodnie są dla mnie bardzo pracowite, ponieważ akurat poprawiam całą bazę moich produktów. W związku ze zbliżającymi się świętami (sprzedaż rośnie wtedy kilkukrotnie) postanowiłem przejrzeć i poprawić każdy produkt, który posiadam w sprzedaży.

Przede wszystkim analizuję i poprawiam słowa kluczowe oraz kategorie moich produktów. Większość z nich była publikowana jeszcze bez wiedzy, którą posiadam dzisiaj. Dlatego uważam, że warto wracać do naszych pierwszych produktów i usprawniać je. Szczególnie w przypadku, gdy produkty te się sprzedają. W temacie słów kluczowych i kategorii pomagam sobie oprogramowaniem KDSpy, którego kiedyś w ogóle nie używałem. Do tego koryguję ceny dla każdego produktu, tak aby były one odpowiednie dla wybranego kraju/rynku, gdzie produkty te są sprzedawane. Zauważyłem w moich starszych produktach (wydanych jeszcze za czasów publikacji przez CreateSpace) sporo drobnych detali, które należy poprawić. Dla przykładu ceny w niektórych krajach były za wysokie i ustawione nie odpowiednio (np. cena produktu wynosiła 4.32, zamiast 4.29, co może znacząco wpłynąć na decyzję zakupową klienta).

Tutaj mała rada dla osób, które przenosiły swoje produkty z CreateSpace do Kindle Direct Publishing w 2018 roku - warto sprawdzić, czy w tych produktach są uzupełnione wszystkie słowa kluczowe oraz kategorie. W moim przypadku część z tych danych była po przenosinach niekompletna.

Dam Ci prosty przykład ile czasu potrzeba na zarządzanie tak dużą bazą produktów. Poprawiając słowa kluczowe, kategorie i ceny przed świętami muszę poświęcić powiedzmy pięć minut na każdy produkt. Matematyka jest tutaj bezwzględna - 5 minut x 800 produktów to 66 godzin pracy. Gdybym pracował codziennie osiem godzin bez przerwy to zajęłoby mi to dziewięć dni. 🙂

Dlaczego publikuję mało nowych produktów?

Powodem tego jest fakt, iż mój blog stał się dla mnie z czasem dużym priorytetem i moją wielką pasją, która zarazem przynosi mi większy przychody niż sam Amazon. Większość czasu poświęcam na tworzenie treści na mojego bloga, a mój automatyczny biznes na Amazonie staram się utrzymać w dobrej kondycji, tak aby przez jeszcze długi czas przynosił mi regularny dochód pasywny, który daje mi dużo wolności każdego dnia. Jak widzisz jednak wciąż musiałem pochylić się nad moją bazą produktów oraz usprawnić je po dłuższym czasie, gdyż nie miały z mojej strony zbyt dużo uwagi.

Kolejnym bardzo ważnym powodem mojego skupienia na blogu jest mój cel długoterminowy. Często mówię o tym, że nasze cele wpływają aktywnie na nasze działania. W 2020 roku planuje napisać i opublikować własną autorską książkę na rynek Polski. Książkę chce wydać samodzielnie przy pomocy self publishingu, gdyż niestety nie mamy jak na razie możliwości zrobienia tego w Polsce przy pomocy Amazona. Jednak ten dzień, gdy Amazon wejdzie do Polski wcześniej, czy później nastąpi 🙂. Książka to mój bardzo osobisty i po prostu duży projekt. Nie ukrywam też, że mój blog będzie pomocny w promocji tej właśnie książki, której wydanie będzie spełnieniem moich marzeń.

Jestem teraz w sytuacji, w której posiadam stabilny oraz dochodowy biznes, dużo doświadczenia w publikacji i mogę skupić się na realizacji takich właśnie życiowych projektów. Mam wielką nadzieję, że w 2020 roku wydam swoją drugą już książkę (pierwsza to wydana w 2016 roku Krakow Party Guide) i że książka ta Wam się spodoba. Będzie to wyjątkowy projekt, który dostarczy dużo wiedzy, ale też rozrywki i motywacji czytelnikom. Na pewno też podzielę z Wami wiedzą związaną z procesem pisania i publikacją tej książki.

Czy dalej publikuję produkty na Amazonie? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny