Czy warto sprzedawać na Amazonie?

Czy warto sprzedawać na Amazonie w 2019 roku?
Czy warto sprzedawać na Amazonie w 2019 roku?

Czy warto sprzedawać na Amazonie? Czy konkurencja na Amazonie jest duża? Czy Amazon jest już nasycony i czy trudno jest się wybić ze sprzedażą własnych produktów na tej platformie? To pytanie słyszę bardzo często. Wcale mnie nie dziwią Wasze obawy, ponieważ na Amazonie sprzedaje już teraz bardzo wielu sprzedawców.

Jeżeli jesteś nową osobą na moim blogu to dodam tylko, że ja zajmuję się publikacją i sprzedażą eBooków oraz książek papierowych drukowanych na żądanie.

Amazon jest ogromny i rozrasta się z każdym rokiem

Czy wiesz ile wyniosły przychody Amazona za 2018 rok? Roczne przychody Amazona za 2018 rok wyniosły 232,9 miliarda dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to przychód na poziomie 899 miliardów złotych. Dla porównania budżet Polski w 2018 wynosił 397 miliardów złotych. Jak widzisz przychody Amazona są wyraźnie ponad dwa razy większe niż budżet naszego kraju(!). Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę o jak dużych przychodach tutaj mówimy. Do tego warto zaznaczyć, że Amazon w przeciwieństwie do Polski zdecydowanie zarabia na siebie.

Czy konkurencja na Amazonie jest duża?

To bardzo ważne pytanie. Czy warto sprzedawać na Amazonie, jeżeli konkurencja jest duża? Amazon jest ogromny - to fakt, ale przecież możesz pomyśleć, że kilka lat temu jak ja zaczynałem sprzedawać eBooki i książki zdecydowanie łatwiej było wejść z produktem na rynek. Konkurencja na pewno była mniejsza, ale musisz sobie zdawać sprawę, że dzisiaj Amazon jest kilka razy większy i ma kilka razy więcej klientów niż kilka lat temu.

Jak zaczynałem wydawać pierwsze książki w 2016 roku też miałem wrażenie, że Amazon jest przepełniony produktami. Zmieniłem zdanie wydając swoją trzecią książkę, która stała się bardzo szybko bestsellerem. Niby prosty i oczywisty produkt poradził sobie bardzo dobrze.

Potem rozpocząłem sprzedaż kolejnych eBooków i bardzo prostych produktów, które do dzisiaj sprzedają się świetnie i przynoszą mi w pełni automatyczny pasywny dochód.

Konkurencja może jest coraz większa, ale na Amazonie kupuje też coraz więcej osób. Jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzę i co najważniejsze - chcesz pracować i publikować swoje produkty to uważam, że jeszcze długo Amazon będzie bardzo dobrym miejscem, aby to robić. Jak na razie nie widzę na rynku lepszej platformy do sprzedawania własnych eBooków oraz książek papierowych na żądanie. Możesz też zainteresować sprzedażą na Amazonie FBA - w tym wypadku uważam też, że zawsze będzie tutaj miejsce dla nowych sprzedawców.

Czy warto sprzedawać na Amazonie swoje produkty?

Zdecydowanie tak. Konkurencja jest na pewno większa niż kilka lat temu, ale ilość kupujących na Amazonie jest też zdecydowanie większa niż miało to miejsce kilka lat temu. Uważam, że poziom trudności jest podobny i zawsze trzeba włożyć wiele starań w tworzenie własnych produktów oraz w ich sprzedaż. Amazon wchodzi na kolejne rynki i jego celem jest globalna sprzedaż produktów. W przypadku eBooków i książek drukowanych na żądanie mamy do czynienia z sytuacją, w której nasze produkty są automatycznie dostępne na nowych rynkach na całym świecie. Im Amazon jest większy tym nasze produkty osiągają większe zasięgi oraz większą sprzedaż.

Jestem pewien, że każdy kto zacznie sprzedaż na Amazonie swoich produktów (nie ważne czy będą to eBooki i książki, czy produkty fizyczne) i zrobi to dobrze ma szansę na duży sukces. Trzeba po prostu działać i wykorzystać szansę jaką daje nam sprzedaż na rynku globalnym przy pomocy tej platformy. Ludzie kupują z roku na rok coraz więcej przez internet i możemy być pewni, że ten trend będzie tylko rosnąć.

Jeżeli interesuje Cię sprzedaż na Amazonie i biznes online to zapraszam Cię serdecznie do skorzystania z DARMOWEGO KURSU AMAZONA I BIZNESU ONLINE. Znajdziesz tam 6 modeli biznesu online, które możesz rozpocząć już dzisiaj z dowolnego miejsca na świecie.

Czy warto sprzedawać na Amazonie? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  3 replies to "Czy warto sprzedawać na Amazonie? (w 2019 roku?)"

  • Andrzej

   Dzień dobry,
   chciałbym rozpocząć swoją przygodę z amazonem. Przy rejestracji serwis chciałby zweryfikować mnie po dokumencie rejestracyjnym firmy i to w języku angielskim. proszę o pomoc w temacie jak to zrobić.

   • Tomasz Micherda

    Andrzeju, jeżeli mowa o Amazonie FBA to tak się pewnie dzieje i tak – Amazon jest po angielsku. Ja zajmuję się Amazonem KDP głównie dla osób fizycznych. Poczytaj mojego bloga.

  • Tomasz Micherda

   Masz pytanie? Napisz w komentarzu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.