Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?

Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?
Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?

Wyzwania to świetny trening naszej efektywności. Niestety ja sam kiedyś unikałem wyzwań oraz trudnych sytuacji. Gdy pojawiała się możliwość zrobienia czegoś trudnego, to prawie zawsze uciekałem od tematu. Jednak lata pracy nad samym sobą pomogły mi zrozumieć, że jedynie codzienne pokonywanie trudności oraz stawianie sobie wyzwań pozwala nam doświadczać życia w pełni.

W tym wpisie chcę Ci kolejny raz pokazać, że warto działać i podejmować się w życiu realizacji rzeczy wymagających. Dla każdego z nas będzie to coś innego, warto sobie na początku zdać z tego sprawę. Dla mnie największym życiowym wyzwaniem jest tworzenie własnego biznesu, który oparty jest na moich zainteresowaniach. Wymaga to ode mnie mnóstwa pracy każdego dnia, ale daje mi ogromne poczucie wygranej oraz świadomość, że pokonuję samego siebie każdego dnia. Dzięki temu już od prawie roku żyję wyłącznie na własnych zasadach. Chcę Cię tym wpisem trochę zmotywować do zrobienia w życiu czegoś ponad normę.

Czym skutkuje unikanie wyzwań w życiu?

Zanim przejdę do pozytywnej motywacji, chcę Cię zmotywować negatywnie. Może pamiętasz z innych moich wpisów, że negatywna motywacja (motywacja bólem) jest często o wiele skuteczniejsza. Wbrew pozorom to nie nagrody motywują nas najlepiej do działania, ale chęć unikania cierpienia.

Większość z nas ma bardzo wygodne życie. Mamy bezpieczne miejsce do mieszkania, nieograniczone ilości jedzenia, jesteśmy częścią wygodnego społeczeństwa i zazwyczaj przeciętna praca daje nam wszystko, czego potrzebujemy. Trudno jest się w takiej sytuacji zabrać do pracy i z zapałem zmieniać swoje życie. Po co mamy to robić, skoro dzisiejszy świat daje nam już na starcie wszystko to, o co kiedyś ludzie musieli walczyć każdego dnia? To tak, jakbyśmy wygrali w totolotka na samym początku naszego życia.

Niestety ta życiowa wygoda sprawia, że tracimy motywację do działania. Nie musimy przecież zbyt często wystawiać się na trudne sytuacje. Wszystko mamy pod ręką. Możemy nawet zamówić jedzenie przez aplikację w telefonie bez konieczności rozmowy z drugą osobą. Pojawia się tu jednak problem, ponieważ to właśnie pokonywanie trudności daje nam największe radość i spełnienie. Realizacja wymagającego zadania, zrobienie czegoś ponadprzeciętnego lub nawet męczący trening na siłowni – takie właśnie małe i duże wyzwania przynoszą nam szczęście oraz satysfakcję. Unikanie wyzwań i zasiedzenie się we własnej strefie komfortu sprawia, że spoczywamy na laurach, a życie przestaje mieć smak. Jest to niestety szybka droga do braku motywacji w naszym życiu.

Małe wyzwania kształtują całe Twoje życie

Stawianie sobie skomplikowanych wyzwań oraz ich późniejsze realizowanie nie jest łatwe. Dlatego warto wykształcić w sobie nawyk pokonywania przede wszystkim tych małych, codziennych trudności. Może być to nawet wykonanie kilku prostych ćwiczeń o poranku oraz przeczytanie na głos afirmacji. Z czasem przyjdą większe wyzwania, które przerodzą się w cele realizowane przez całe nasze życie.

Ja ostatnio podjąłem wyzwanie, które dostałem od trenera Mateusza „Kowala”. Mateusz pomaga mi na siłowni, dzięki niemu przez pierwsze trzy miesiące treningów uczyłem się, jak poprawnie dbać o swoje ciało. Za cel ćwiczeń obraliśmy konkretne wyniki, a moim wyzwaniem było zmierzenie się z dość sporymi ciężarami. Nigdy nie należałem do specjalnie silnych fizycznie osób i właśnie dlatego postanowiłem podjąć się tego wyzwania. Doskonale wiem, że przełamanie się i realizacja celu pomogą mi nie tylko rozwinąć lepszą masę mięśniową (na tym mi specjalnie nie zależy), ale też przede wszystkim zbudować w mojej głowie przeświadczenie, że potrafię zrealizować postawione sobie wyzwania. Wyzwania pozwalają nam wytrwać przez długi czas w działaniu, a konsekwencja jest kluczem do realizacji naszych celów. Nawet osobom, które publikują na Amazonie z moimi kursami, stawiam na początek proste wyzwanie, które zachęca do publikacji jednego produktu dziennie przez okrągły miesiąc.

Dlatego wystaw się na niewygodę i rzuć sobie jakieś wyzwanie. Mogą to być: regularne uprawianie sportu, poranne nawyki albo dodatkowy zarobek po godzinach. Na początku nie muszą to być wielkie rzeczy, ale gwarantuję Ci, że małe wyzwania doprowadzą Cię z czasem do coraz większych sukcesów.

Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?

Realizacja mojego wyzwania oraz wywiad z Mateuszem „Kowalem”:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.