Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?

Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?
Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?

Wyzwania to świetny trening naszej efektywności. Niestety ja sam kiedyś unikałem wyzwań oraz trudnych sytuacji. Gdy pojawiała się możliwość zrobienia czegoś “trudnego” to prawie zawsze uciekałem od tematu. Jednak lata pracy nad samym sobą pomogły mi zrozumieć, że jedynie codzienne pokonywanie trudności oraz stawianie sobie wyzwań pozwala nam doświadczać życia w pełni.

W tym wpisie chcę Ci pokazać kolejny raz, że warto działać i podejmować się w życiu realizacji rzeczy trudnych. Dla każdego z nas będzie to coś innego i warto sobie na początku z tego zdać sprawę. Dla mnie największym życiowym wyzwaniem jest tworzenie własnego biznesu, który oparty jest na moich zainteresowaniach. Wymaga to ode mnie mnóstwa pracy każdego dnia, ale daje mi to ogromne poczucie wygranej w życiu i pokonuję samego siebie każdego dnia. Dzięki temu już prawie od roku żyję wyłącznie na własnych zasadach i chcę Cię w tym wpisie zmotywować trochę do zrobienia w życiu czegoś ponad normę. 

Czym skutkuje unikanie wyzwań w życiu?

Zanim przejdę do pozytywnej motywacji to chcę Cię zmotywować negatywnie. Może pamiętasz już z innych moich wpisów, że negatywna motywacja (motywacja bólem) jest często o wiele bardziej skuteczna. Wbrew pozorom to nie nagrody motywują nas najlepiej do działania, ale chęć unikania cierpienia.

Większość z nas ma bardzo wygodne życie. Mamy bezpieczne miejsce do mieszkania, nieograniczone ilości jedzenia, żyjemy w wygodnym społeczeństwie i zazwyczaj przeciętna praca daje nam wszystko czego potrzebujemy. Ciężko jest się w takiej sytuacji zabrać do pracy i zmieniać z zapałem swoje życie. Po co mamy to robić, skoro dzisiejszy świat daje nam na samym starcie wszystko to, o co kiedyś ludzie musieli walczyć każdego dnia? To tak jakbyśmy wygrali w totolotka na samym początku naszego życia.

Niestety ta życiowa wygoda sprawia, że tracimy motywację do działania. Nie musimy przecież zbyt często wystawiać się na trudne sytuacje. Wszystko mamy pod ręką. Możemy nawet zamówić jedzenie przez aplikację w telefonie bez konieczności rozmowy z drugą osobą. Pojawia się tutaj jednak problem, ponieważ to właśnie pokonywanie trudności i wyzwań daje nam największą radość oraz spełnienie. Realizacja jakiegoś trudnego zadania, zrobienie czegoś ponadprzeciętnego lub nawet męczący trening na siłowni - takie właśnie małe i duże wyzwania dają nam radość oraz satysfakcję. Unikanie wyzwań i zasiedzenie się we własnej strefie komfortu sprawia niestety, że osiadamy na laurach w życiu i to życie przestaje mieć smak. Jest to niestety szybka droga do braku motywacji w naszym życiu.

Małe wyzwania kształtują całe Twoje życie

Stawianie sobie trudnych wyzwań oraz ich późniejsze realizowanie nie jest łatwe. Dlatego warto wykształcić sobie nawyk realizacji przede wszystkim tych małych codziennych wyzwań. Może być to nawet wykonanie kilku prostych ćwiczeń o poranku oraz przeczytanie na głos afirmacji. Z czasem będą to większe wyzwania, które przerodzą się w cele realizowane przez całe nasze życie.

Ja ostatnio podjąłem się wyzwania, które dostałem od trenera Mateusza "Kowala". Mateusz pomaga mi w treningach na siłowni i razem z nim przez pierwsze trzy miesiące treningów uczyłem się jak poprawnie dbać o swoje ciało. Jako cel moich ćwiczeń przyjęliśmy konkretne wyniki i moim wyzwaniem było zmierzenie się z dość sporymi ciężarami. Nigdy nie należałem do specjalnie silnych fizycznie osób i dlatego właśnie postanowiłem się podjąć tego wyzwania. Doskonale wiem, że przełamanie się i realizacja tego celu pomoże mi nie tylko zbudowaniu lepszej masy mięśniowej (na tym mi specjalnie nie zależy), ale przede wszystkim w zbudowaniu w mojej głowie przeświadczenia, że potrafię zrealizować postawione sobie wyzwania. Wyzwania oraz cele pozwalają nam wytrwać przez długi czas w działaniu, a konsekwencja jest kluczem do realizacji naszych celów. Nawet osobom, które publikują na Amazonie z moimi kursami stawiam na początek proste wyzwanie, które zachęca do publikacji jednego produktu dziennie przez okrągły miesiąc.

Dlatego wystaw się na niewygodę i daj sobie jakieś wyzwanie. Może to będzie regularny sport, poranne nawyki lub dodatkowy zarobek po godzinach. Nie muszą być to na początku wielkie rzeczy, ale gwarantuję Ci, że realizacja małych wyzwań doprowadzi Cię z czasem do coraz większych sukcesów.

Dlaczego warto stawiać sobie wyzwania?

Realizacja mojego wyzwania oraz wywiad z Mateuszem "Kowalem":

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny