Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i trochę o moich zarobkach

Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy?
Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy?

Muszę przyznać, że Amazon ciągle mnie zaskakuje. Moja bardzo ograniczona działalność na Amazonie, teoretycznie duża konkurencja oraz nawet ponad tysiąc kursantów, którzy startują z moją pomocą na Amazon Kindle Direct Publishing - to wszystko nie przeszkodziło mi w osiągnięciu pięciocyfrowego wyniku na przełomie listopada i grudnia. Co więcej wszystko odbyło bez jakiejkolwiek pracy i zaangażowania z mojej strony. W tym poście pokażę Wam jak zarobić 10000 złotych w miesiąc całkowicie pasywnie.

Z powodu skupienia się na blogu już od dawna odkładam temat Amazona trochę na bok. Jestem na bieżąco, uczę publikacji produktów w formie książek, ale sam wydałem tylko jedną serię produktów w 2019 roku. Moje ambicje blogowo-pisarskie (w 2020 roku zamierzam wydać własną książkę) bardzo skutecznie odciągają mnie od Amazona, ponieważ nie starcza mi po prostu czasu. Pisałem zresztą o tym w poście o moich celach oraz o planowaniu - nie można robić wszystkiego naraz, ponieważ wtedy można się łatwo zgubić.

Dzisiaj chcę Wam trochę przybliżyć publikację na Amazonie (proste produkty low-content, eBooki) pod kątem tego jak w perspektywie lat biznes ten trzyma swoją wartość. Startując w 2016 roku nie zdawałem sobie sprawy, że jest to tak trwały sposób zarabiania. Jednak dzisiaj po kilku latach jeszcze bardziej doceniam Amazona oraz jego potencjał. Nawet proste i głupie produkty, które powstały często w piętnaście minut, potrafią regularnie przez lata zarabiać na siebie w sposób całkowicie pasywny. Produkt może być prosty, banalny, sprośny i po prostu głupi. Jeżeli jednak taki produkt zaspokaja zapotrzebowanie ogromnego rynku oraz jest wartościowy to zawsze będzie zarabiać.

Liczy się biznes oparty na prawdziwym produkcie, czyli kilka podstawowych rad

Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Musisz korzystać z nowoczesnej technologii (Amazon oraz internet to doskonałe narzędzie) i co najważniejsze opierać się na prawdziwym oraz wartościowym biznesie. Jeżeli marzy Ci się zarabianie przez długi okres czasu dobrych pieniędzy to nie szukaj drogi na skróty i nie wchodź w “udawane biznesy” oferowane przez różne osoby w sieci. Zawsze twórz biznes oparty na prawdziwych produktach, które dają wartość. Może być to książka na Amazonie, kurs online, blog lub cokolwiek innego nawet poza internetem. Nie daj się jednak nigdy wciągnąć w tworzenie czegoś co nie ma realnej wartości, ponieważ wtedy Twoje źródło dochodu bardzo szybko zniknie.

Druga sprawa to posiadanie kontroli nad swoim biznesem. Nie ważne co tworzysz - musisz być tego właścicielem oraz się na tym chociaż trochę znać. Może być to nawet biznes w postaci stoiska ze zniczami na cmentarzu, ale ma być to Twój biznes i masz wiedzieć co robisz. Nie daj się wciągnąć w różne dziwne sposoby zarabiania online, czy też MLM’y oparte na sztucznie przewartościowanych produktach, na które nie masz realnego wpływu. Może i Amazon nie należy do Ciebie, ale masz pełną kontrolę nad produktami, które publikujesz oraz operujesz wartością w postaci finalnego produktu, który daje coś wartościowego klientowi. Podobnie jest w przypadku bloga, kursu online oraz innych biznesów opartych na prawdziwej wartości.

Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Jak to było u mnie?

Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki
Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki

Większa część produktów, które zapewniły mi opisywane zarobki to produkty stworzone na platformie Amazon KDP głównie w 2017 roku. Żaden z tych produktów nie był specjalnie wyjątkowy, ale każdy przez ostatnie lata zarabiał na siebie trochę mniej lub trochę więcej. Trafiło się nawet kilka bestsellerów (pisałem o nich w tym poście), ale moim założeniem zawsze było tworzenie prostych produktów, które regularnie przynoszą mi dochód pasywny. Małe marże w połączeniu z dużą ilością produktów robią finalny wynik.

Mi Amazon nie dał milionowych zarobków. Jednak już pierwsze produkty pokazały mi, że się po prostu da. Coraz większe portfolio automatycznych produktów pozwoliło mi odkładać z czasem duże oszczędności. Dokładnie trzy lata od startu z publikacją na Amazonie odszedłem z etatu i dochód pasywny z Amazona był bardzo solidnym fundamentem, który pozwolił mi na rzucenie pracy oraz na wystartowanie z moim blogiem. Amazon był czymś w rodzaju trampoliny, która dała pasywne zarobki i poduszkę finansową.

Te zarobione 10000 złotych w ciągu jednego miesiąca nie stanowią dla mnie dzisiaj wielkich pieniędzy. Od lat regularnie zarabiam na Amazonie, prowadzę bloga (na blogu zarabiam zdecydowanie więcej) i ta właśnie regularność połączona z prawdziwymi produktami sprawia, że mogę zarabiać regularnie bardzo duże kwoty.

Zarobienie 10000 złotych w miesiąc nie jest dużym wyczynem. Możesz pojechać za granicę i ciężko pracując zarobisz podobną kwotę. Całą sztuką jest zarabianie takich kwot regularnie przez lata w sposób, który jest dla nas interesujący. To jest coś do czego powinniśmy dążyć. Możliwe jest to tylko przez regularne dawanie wartości i własny biznes jest też tutaj zazwyczaj warunkiem koniecznym. Niestety praca na etacie się tutaj raczej nie sprawdzi.

Podsumowanie

Moje przesłanie jest tutaj proste. Chcesz wiedzieć jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Nie szukaj wspaniałych sposobów na zarabianie w sieci. Stwórz coś swojego i niech to będzie realną wartością. Realny i wartościowy produkt/biznes zawsze będzie przez lata dla Ciebie zarabiać. Może to będzie produkt na Amazonie, a może coś zupełnie innego. Internet umożliwia Ci stworzenie małego biznesu, którego właścicielem będziesz Ty. Nawet prosty własny biznes ma ogromną przewagę nad trudną i wymagającą pracą na etacie.

Jak widzisz publikacja na Amazonie nie zrobi raczej z Ciebie milionera oraz nie da Ci wielkich zarobków przez pierwsze miesiące. Ale dla osób, które potrafią systematycznie pracować i skupić na stabilnym biznesie opartym na realnej wartości, może być to droga do wolności i do regularnych zarobków. Do tego chcę właśnie na moim blogu Was zachęcać - do tworzenia czegoś swojego.

Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  2 replies to "Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki"

  • Sylwia

   Cześć! Przeczytałam Twojego bloga od deski do deski 😉 i chciałam podziękować za ogromną dawkę wiedzy i motywacji! Gratulacje za tak wartościowy content 🙂 mam jednak pytanie, czy Twoje wpisy są opatrzone datami publikacji? Trochę mi tego brakuje, a chciałabym znać chociaż miesiące, w których dany post został opublikowany 🙂 Jeśli jednak są daty a ja ich po prostu nie widzę, to przepraszam 😉
   Pozdrawiam!

   • Tomasz Micherda

    Hej Sylwia! Bardzo dziękuję za dobre słowa i cieszę się, że trafia do Ciebie moja treść. Polecam też w takim razie kanał na YT 🙂 Co do dat to muszę to zmienić faktycznie bo są nie wyświetlane 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny