Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i trochę o moich zarobkach

Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy
Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy

Muszę przyznać, że Amazon ciągle mnie zaskakuje. Moja bardzo ograniczona działalność na Amazonie, teoretycznie duża konkurencja oraz nawet ponad 1000 kursantów, którzy startują z moją pomocą na Amazon Kindle Direct Publishing – to wszystko nie przeszkodziło mi w osiągnięciu pięciocyfrowego wyniku na przełomie listopada i grudnia. Co więcej, odbyło się to bez jakiejkolwiek pracy i zaangażowania z mojej strony. W tym poście pokażę Wam, jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc całkowicie pasywnie.

Z powodu skupienia się na blogu już od dawna odkładam temat Amazona trochę na bok. Jestem na bieżąco, uczę publikacji produktów w formie książek, ale sam wydałem tylko jedną serię produktów w 2019 roku. Moje ambicje blogowo-pisarskie (w 2020 roku zamierzam wydać własną książkę) bardzo skutecznie odciągają mnie od Amazona, ponieważ po prostu nie starcza mi czasu. Pisałem zresztą o tym w poście o moich celach oraz o planowaniu – nie można robić wszystkiego naraz, ponieważ wtedy można się łatwo zgubić.

Dzisiaj chcę Wam nieco przybliżyć publikację na Amazonie (proste produkty low-content, e-booki) pod kątem tego, jak w perspektywie lat biznes ten trzyma swoją wartość. Startując w 2016 roku, nie zdawałem sobie sprawy, że jest to tak trwały sposób zarabiania. Jednak dzisiaj, po kilku latach, jeszcze bardziej doceniam Amazona oraz jego potencjał. Nawet proste i głupie produkty, które powstały często w piętnaście minut, potrafią regularnie przez lata zarabiać na siebie w sposób całkowicie pasywny. Produkt może być prosty, banalny, sprośny i po prostu głupi. Jeżeli jednak taki produkt zaspokaja zapotrzebowanie ogromnego rynku oraz jest wartościowy, to zawsze będzie zarabiać.

Liczy się biznes oparty na prawdziwym produkcie, czyli kilka podstawowych rad

Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Musisz korzystać z nowoczesnej technologii (Amazon oraz internet to doskonałe narzędzia) i – co najważniejsze – opierać się na prawdziwym i wartościowym biznesie. Jeżeli marzy Ci się zarabianie przez długi czas dobrych pieniędzy, to nie szukaj drogi na skróty i nie wchodź w udawane biznesy oferowane przez różne osoby w sieci. Zawsze twórz biznes oparty na prawdziwych produktach, które dają wartość. Może to być książka na Amazonie, kurs online, blog lub cokolwiek innego, nawet poza internetem. Nie daj się jednak nigdy wciągnąć w tworzenie czegoś, co nie ma realnej wartości, ponieważ wtedy Twoje źródło dochodu bardzo szybko zniknie.

Druga sprawa to sprawowanie kontroli nad swoim biznesem. Nieważne, co tworzysz – musisz być tego właścicielem oraz się na tym chociaż trochę znać. Może to być nawet biznes w postaci stoiska ze zniczami na cmentarzu, ale ma to być Twój biznes i masz wiedzieć, co robisz. Nie daj się wciągnąć w różne dziwne sposoby zarabiania online czy też MLM-y oparte na sztucznie przewartościowanych produktach, na które nie masz realnego wpływu. Może i Amazon nie należy do Ciebie, ale masz pełną kontrolę nad produktami, które publikujesz, oraz operujesz wartością w postaci finalnego produktu, który daje coś wartościowego klientowi. Podobnie jest w przypadku bloga, kursu online oraz innych biznesów opartych na prawdziwej wartości.

Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Jak to było u mnie?

Jak zarobić 10000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki
Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki

Większa część produktów, które zapewniły mi opisywane zarobki, to produkty stworzone na platformie Amazon KDP, głównie w 2017 roku. Żaden z tych produktów nie był specjalnie wyjątkowy, ale każdy przez ostatnie lata zarabiał na siebie trochę mniej lub trochę więcej. Trafiło się nawet kilka bestsellerów (pisałem o nich w tym poście), ale moim założeniem zawsze było tworzenie prostych produktów, które regularnie przynoszą mi dochód pasywny. Małe marże w połączeniu z dużą liczbą produktów robią finalny wynik.

Mnie Amazon nie dał milionowych zarobków. Jednak już pierwsze produkty pokazały mi, że się da. Coraz większe portfolio automatycznych produktów pozwoliło mi odkładać z czasem duże oszczędności. Dokładnie trzy lata od startu z publikacją na Amazonie odszedłem z etatu i dochód pasywny z Amazona był bardzo solidnym fundamentem, który pozwolił mi na rzucenie pracy oraz wystartowanie z moim blogiem. Amazon był czymś w rodzaju trampoliny, która dała mi pasywne zarobki i poduszkę finansową.

Te zarobione w ciągu jednego miesiąca 10 000 złotych nie stanowią dla mnie dzisiaj wielkich pieniędzy. Od lat regularnie zarabiam na Amazonie, prowadzę bloga (na blogu zarabiam zdecydowanie więcej) i właśnie ta regularność połączona z prawdziwymi produktami sprawia, że mogę zarabiać regularnie bardzo duże kwoty.

Zarobienie 10 000 złotych w miesiąc nie jest dużym wyczynem. Możesz pojechać za granicę i ciężko pracując, zarobisz podobną kwotę. Całą sztuką jest zarabianie takich kwot regularnie przez lata w sposób, który jest dla nas interesujący. To coś, do czego powinniśmy dążyć. Możliwe jest to tylko dzięki regularnemu dawaniu wartości, własny biznes jest tu też zazwyczaj warunkiem koniecznym. Niestety praca na etacie się tu raczej nie sprawdzi.

Podsumowanie

Moje przesłanie jest proste: chcesz wiedzieć, jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Nie szukaj wspaniałych sposobów na zarabianie w sieci. Stwórz coś swojego i niech to będzie realną wartością. Realny i wartościowy produkt/biznes zawsze będzie przez lata dla Ciebie zarabiać. Może to będzie produkt na Amazonie, a może coś zupełnie innego. Internet umożliwia Ci stworzenie małego biznesu, którego właścicielem będziesz Ty. Nawet prosty własny biznes ma ogromną przewagę nad trudną i wymagającą pracą na etacie.

Jak widzisz, publikacja na Amazonie nie zrobi raczej z Ciebie milionera i nie da Ci przez pierwsze miesiące wielkich zarobków. Ale dla osób, które potrafią systematycznie pracować i skupiać się na stabilnym biznesie opartym na realnej wartości, może to być droga do wolności i regularnych zarobków. Właśnie do tego chcę Was zachęcać na moim blogu – do tworzenia czegoś swojego.

Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki – zobacz wideo:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  6 replies to "Jak zarobić 10 000 złotych w miesiąc bez pracy? Amazon KDP i moje zarobki"

  • bartek

   ja potrzebuje 60 k w 1 miesionc. pomożesz

  • Łukasz

   To na tym blogu zarabiasz 40 000zł na miesiąc? Ilu masz tutaj unikalnych użytkowników miesięcznie? Patrząc na ilość opublikowanych artykułów to już chyba kilka lat prowadzisz tego bloga?

   • Tomasz Micherda

    Zarabiam bardzo różnie, bo to nie działa na zasadzie wypłaty. 😉 Użytkowników jest jakoś 10 000 / mc i blog wygenerował ponad 700 000 zł przychodu od początku za same kursy online + jeszcze afiliacja, ale tego nie jestem w stanie na szybko obliczyć.

    • Łukasz

     Jak na stosunkowo niewielki ruch (10 000/miesiąc) to przychód bardzo wysoki według mnie. Wygląda na to, że sprzedaż własnych kursów jest bardzo opłacalna, a zwłaszcza w niszy zarabiania online.

  • Sylwia

   Cześć! Przeczytałam Twojego bloga od deski do deski 😉 i chciałam podziękować za ogromną dawkę wiedzy i motywacji! Gratulacje za tak wartościowy content 🙂 mam jednak pytanie, czy Twoje wpisy są opatrzone datami publikacji? Trochę mi tego brakuje, a chciałabym znać chociaż miesiące, w których dany post został opublikowany 🙂 Jeśli jednak są daty a ja ich po prostu nie widzę, to przepraszam 😉
   Pozdrawiam!

   • Tomasz Micherda

    Hej Sylwia! Bardzo dziękuję za dobre słowa i cieszę się, że trafia do Ciebie moja treść. Polecam też w takim razie kanał na YT 🙂 Co do dat to muszę to zmienić faktycznie bo są nie wyświetlane 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.