Jak zarabiać na kryptowalutach - 3 proste sposoby

Zarabianie na kryptowalutach - 3 proste sposoby
Zarabianie na kryptowalutach - 3 proste sposoby

W tym artykule podpowiem jak zarabiać na kryptowalutach i pokażę Wam 3 ciekawe metody. Jako, że zawsze staram się przedstawiać na moim blogu wiedzę przystępną “dla każdego” to sposoby te będą bardzo proste i zaimplementować je będzie mógł praktycznie każdy z Was.

Muszę przyznać, że od marca 2020 roku bardzo mocno zaangażowałem się w temat kryptowalut prywatnie oraz na moim blogu również. Powód tego jest bardzo prosty. Kryptowaluty pozwoliły mi zarobić naprawdę duże kwoty i zarazem jest to temat, który jest niesamowicie przyszłościowy oraz bardzo ciekawy zarazem. Gdy zaczynałem na poważnie inwestować większe pieniądze to Bitcoina kosztował on za sztukę trochę ponad 5000 dolarów. Gdy piszę ten wpis jesteśmy po dużej korekcie i cena za 1 BTC oscyluje i tak na poziomie 43 000 dolarów, a wiele (szczególnie nowych w tym temacie) osób pewnie sądzi, że jest nie za dobrze. Ja uważam, że jest wręcz przeciwnie, ponieważ jeżeli tylko popatrzymy na Bitcoina w perspektywie kilku lat to zysk z inwestycji zawsze jest co najmniej bardzo dobry.

Jeżeli drogi czytelniku jeszcze nie masz w swoim portfelu kryptowalut i nie do końca rozumiesz jak działa system Blockchain z Bitcoinem na czele to zapraszam serdecznie do tego wpisu na blogu lub do filmu na YouTube, gdzie wyjaśniam wszelkie podstawy dla osób początkujących. Dowiesz się tam jak działa Bitcoin oraz jak bezpiecznie kupić, przechowywać i sprzedawać swoje pierwsze kryptowaluty. Przy okazji uważam, że dzisiejszy wpis może Cię zachęcić do poczynienia pierwszych kroków w temacie kryptowalut.

Najważniejsze linki związane z kryptowalutami:

 • Zonda (dawniej BitBay) - największa polska giełda kryptowalut.
 • Binance - - jedna z największych giełd światowych z polskim interfejsem.
 • Coinbase - jedna z największych giełd światowych.
 • Darmowy kurs Bitcoina i kryptowalut - tutaj znajdziesz darmowe lekcje wideo zakupu Bitcoina.
 • Nexo.io - portfel online i giełda kryptowalut, która oferuje możliwość zarabiania (podobnie jak na lokacie bankowej) nawet do 12% rocznie za przetrzymywane u nich kryptowalut.
 • Coinmarketcap - tutaj sprawdzisz aktualne kursy kryptowalut.
 • Podstawy kryptowalut - jeżeli dopiero zaczynasz interesować się kryptowalutami to zapraszam do wpisu wprowadzającego w temat kryptowalut.
 • Strategia inwestowania w kryptowaluty - moja prosta strategia inwestowania w największe kryptowaluty.
 • Wybór giełdy kryptowalut - zobacz jaką giełdę wybrać, aby kupić pierwsze kryptowaluty bezpiecznie.
 • Trezor - polecany portfel sprzętowy.

WAŻNE: Zanim przejdę do konkretów to zaznaczam, że nie jestem doradcą inwestycyjnym. Wszystkie rady przedstawione tutaj są moimi przemyśleniami i każdy z Was powinien zawsze samodzielnie podejmować własne decyzje finansowe. Co więcej inwestowanie w kryptowaluty należy traktować jako inwestycje wysokiego ryzyka i powinno się przeznaczyć na to pieniądze tylko i wyłącznie, które teoretycznie jesteśmy gotowi stracić. Ja sam zainwestowałem w kryptowaluty już sporą sumę, ale jest to tylko mała część moich zapasów gotówki. Kurs kryptowalut wynika oczywiście z popytu oraz podaży danej kryptowaluty, ale na cenę np. Bitcoina może mieć wpływ również polityka różnych rządów (np. blokada gospodarcza oraz inflacja), inwestycje i działania dużych firm, a nawet sprzedaż kryptowalut przez osoby, które posiadają ich bardzo dużo. Do tego dochodzą też same mechanizmy rozwoju danej kryptowaluty (np. w przypadku Ethereum), które też mają wpływ na jej cenę. Miej to na uwadze.

Kilka słów wstępu

Kryptowaluty są wielką innowacją i można je porównać nawet do samego internetu, który to odmienił nasz świat na zawsze. Szacuje się zresztą, że kryptowaluty rozwijają się obecnie szybciej niż nawet sam internet. Moje podejście do kryptowalut jest dość proste i raczej konserwatywne - kupuję największe kryptowaluty (Bitcoin, Ethereum) i trzymam je długoterminowo. Nie ma w tym nic skomplikowanego i trudnego technicznie. Przy okazji jako blogger mam swój mały wkład w rozwój tego cyfrowego świata, ponieważ mój film na YouTube na temat podstaw inwestowania w Bitcoina obejrzało już prawie ćwierć miliona osób! Myślę, że odrobinę przyczyniłem się przy okazji to rozwoju tej sieci oraz do wzrostu ceny samego Bitcoina.

Ostatni rok obfitował w ciekawe wydarzenia oraz zaoferował nam duże wzrosty cen kryptowalut. Cena samego BTC zwiększyła się na szczycie aż 10-krotnie. Tesla na początku 2021 roku zakupiła ogromną ilość Bitcoina (za 1,5 miliarda dolarów), Salwador uznał Bitcoina za legalny środek płatniczy i szacuje się, że wkrótce bardzo duża ilość instytucji zacznie traktować BTC na równi ze złotem. Co więcej, kryptowaluty umożliwiają również pojedynczym osobom (takim jak ja) w bardzo łatwy sposób inwestować nawet małe kwoty i przechowywać kapitał niekoniecznie w formie waluty rządowej, która to z każdym rokiem traci na wartości. Dlatego uważam, że każdy z nas powinien poznać ten temat, ponieważ Bitcoin zaczyna być obecny w coraz to nowych obszarach naszego życia. Widzimy już duże firmy i kraje wdrażające tą kryptowalutę, a w galeriach handlowych powstają automaty do zakupu kryptowalut. Tylko kwestią czasu jest, gdy na rozmowach kwalifikacyjnych na wiele różnych stanowisk standardowym pytaniem będzie “proszę wyjaśnić nam w kilku zdaniach czym są oraz jak działają kryptowaluty”. 🙂

Jak zarabiać na kryptowalutach - wykres cen Bitcoina od początku jego istnienia
Jak zarabiać na kryptowalutach - wykres ceny Bitcoina od początku jego istnienia

Warto też dodać, że kryptowaluty (nawet te największe jak BTC i ETH) są wciąż we wczesnej fazie swojego rozwoju. Oznacza to, że istnieją duże wahania ceny tych aktywów i jest to zarazem zła i dobra wiadomość. Dla osób początkujących spadek cen może być bardzo stresujący i może doprowadzać do podejmowania nieprzemyślanych decyzji, takich jak sprzedaż ze stratą. Jednak z drugiej strony duże wahania cen to również duże wzrosty wartości i perspektywa bardzo dobrych zysków na przestrzeni np. 5 lat do przodu. Mówiąc inaczej to trzeba się liczyć z tym, że cena np. Bitcoina może się załamać (panika na rynku, decyzje polityczne itd.), ale w perspektywie lat do przodu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że cena będzie wielokrotnie większa niż obecnie. Szybka adopcja (szczególnie największych kryptowalut) w wielu dziedzinach życia i biznesu z każdym dniem umacnia ich pozycję i pozwala patrzeć w przyszłość ze sporym optymizmem.

Jak zarabiać na kryptowalutach - 3 proste sposoby

1. Strategia “kup i trzymaj”

Jest to podstawowa i najprostsza metoda na zarabianie dzięki kryptowalutom. Wiem, że dla niektórych osób może się ona wydać wręcz banalnie prosta, ale wcale taka nie jest. Wie to każdy kto zakupił kryptowaluty i doczekał na swojej drodze większego spadku lub korekty ceny. Ja sam doskonale pamiętam mój “pierwszy raz” kiedy to w moim portfelu posiadałem kilkadziesiąt tysięcy dolarów (w BTC i ETH) i wciągu kilku dni moje portfolio zostało dosłownie przepołowione, gdyż cena Bitcoina i większości kryptowalut spadła wtedy o około 50%. Jest to trudne doświadczenie dla osób początkujących i uważam, że strategia “kup i trzymaj” jest technicznie najprostsza, ale wymaga ona trochę podstawowej wiedzy oraz silnego charakteru.

Po pierwsze warto zainwestować stosunkowo niewielką część naszych oszczędności (np. 5-10%), żeby nasze emocje zbytnio nie wchodziły nam w paradę. Jeżeli w kryptowaluty włożymy pieniądze, które teoretycznie możemy stracić to nie będziemy w panice sprzedawać naszego portfolio (podczas spadków) motywowani strachem. Ja sam muszę przyznać, że inwestuję w kryptowaluty zdecydowanie więcej niż 10% mojego kapitału, ale wynika to z mojej znajomości tematu oraz idącej za tym wiary w rozwój tego rynku.

Po drugie należy zadbać właśnie o odpowiednią edukację, ponieważ znajomość tematu rynku kryptowalut pozwoli nam zrozumieć podstawowe mechanizmy i duże wahania nie będą dla nas żadnym zaskoczeniem. Gdy już zobaczymy jak dużo świat kryptowalut ma do zaoferowania oraz jak bardzo się rozwija to będziemy ze spokojem (i zrozumieniem) patrzeć na wszelkie wydarzenia - zarówno te pozytywne oraz te negatywne. Edukacja w temacie pozwoli nam również wykorzystywać spadki cen i dokupować większą ilość kryptowalut wtedy, gdy cena jest niska.

Po trzecie trzeba mieć własną strategię inwestycyjną. Samo kupno i trzymanie w długim terminie jest pomysłem dobrym, ale bez zapisanego planu może okazać, że nie damy rady psychicznie wytrzymać presji. Jeżeli kupimy BTC powiedzmy za 10 000 złotych i jego kurs wzrasta dwukrotnie to co wtedy należy zrobić? Sprzedać kryptowalutę i zarobić 10 000 złotych czy może czekać kolejne kilka lat i liczyć na następne jeszcze większe wzrosty (np. x10)? Tutaj właśnie pomaga zapisana strategia. Należy wziąć kartkę papieru lub stworzyć sobie arkusz kalkulacyjny i na podstawie naszego poziomu wiedzy dotyczącego kryptowalut określić sobie realistyczne progi, w których to będziemy realizować nasze zyski i sprzedawać kryptowaluty. Nie ma tutaj jednej określonej drogi i progów sprzedaży. Zależeć one będą od naszej wiary oraz poziomu wiedzy. Jeżeli dzisiaj kupicie BTC po cenie np. 42 000 dolarów za sztukę to możecie określić sobie próg sprzedaży/wyjścia np. przy cenie 100 000 dolarów. Dojście do tego poziomu może trwać kilka miesięcy lub nawet kilka lat, ale warto po prostu wiedzieć dokąd zmierzamy. Ja sam konsekwentnie realizuję moją strategię związaną z ETH i BTH, którą opisałem w tym poście.

Inną równie ciekawą opcją może być zakup np. Bitcoina za określoną kwotę, przeniesienie go na bezpieczny portfel papierowy i pozostawienie inwestycji na bardzo długi okres czasu (np. 10 lat) bez zamiaru sprzedaży. Wydaje się to wręcz pewnym posunięciem, które to zagwarantuje nam duże zyski na przestrzeni lat. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działają portfele kryptowalut oraz poznać wszelkie niezbędne podstawy to zajrzyj do tego wpisu lub zapisz się na darmowy kurs kryptowalut.

2. Przechowywanie kryptowalut w portalu Nexo

Istnieje kilka dużych i bezpiecznych portali, które poza opcją zakupu i przechowywania kryptowalut oferują również możliwość zarabiania naszym kapitałem w postaci kryptowalut podobnie jak ma to miejsce na lokacie bankowej w przypadku “standardowych” pieniędzy. W sumie lokata bankowa to chyba trochę zły przykład, ponieważ oprocentowanie jest tam obecnie praktycznie zerowe, a inflacja zjada nam nasz środki.

Uwaga: jeżeli zakupicie kryptowaluty na portalu Nexo za minimum 100 dolarów (nie musicie ich tam przechowywać) to otrzymacie 10 dolarów gratis za rejestrację z mojego linka TUTAJ.

Nexo.io - serwis kryptowalut i lokata w jednym
Nexo.io - serwis kryptowalut i lokata w jednym

Serwis Nexo działa (i wygląda) jak Coinbase.com i umożliwia nam on kupno oraz przechowywanie kryptowalut - w sumie to nic nowego i odkrywczego. Jednak ma on dodatkową bardzo ciekawą opcję. Umożliwia nam przechowywanie naszych kryptowalut i zarabianie całkiem dobrych procentów od posiadanego kapitału. Na starcie możemy już liczyć na 6% od naszego przechowywanego majątku. Może wydawać się to niespecjalnie wysoką stawką, ale jeżeli uzbieramy kilkaset tysięcy złotych, kupimy kawalerkę i ją wynajmiemy to zarobek z inwestycji będzie pewnie niewiele większy. Tutaj dodatkowo nie musimy robić praktycznie nic i otrzymujemy dochód pasywny. Jest bardzo ciekawa opcja, szczególnie w sytuacji, gdy zamierzamy trzymać kryptowaluty długoterminowo co i tak większość osób powinno robić w swoim planie inwestycyjnym. Warto dodać, że Nexo też pożycza kryptowaluty, czyli działa trochę jak bank - jednym osobom pożycza (możemy nawet obliczyć sobie u nich zdolność kredytową), a pozostałym oferuje “lokatę”. Ja tam jestem zdania, że lepiej zarabiać na lokacie niż pożyczać. 🙂

Serwis Nexo jest darmowy i każdy może się w nim łatwo zarejestrować. Rejestracja wygląda identycznie jak w przypadku każdej innej giełdy kryptowalut - wystarczy podać swoje dane oraz skan dokumentu tożsamości (np. dowodu osobistego). Następnie otrzymujemy dostęp do panelu oraz do wszelkich narzędzi. Możemy kupować, sprzedawać, przechowywać kryptowaluty i otrzymywać określony procent za używanie Nexo jako portfela. Ważne jest, że nasze środki możemy w każdej chwili wypłacić i nie musimy zamrażać kapitału. Jeżeli do tego dołożymy ciągle rosnące ceny kryptowalut daje nam to całkiem korzystne finansowo połączenie

Podczas przechowywania kryptowalut w serwisie Nexo np. jednego BTC (cena za 1 BTC podczas pisania tego wpisu to 42 000 dolarów) miesięcznie otrzymamy do 276 dolarów, a rocznie 3361 dolarów od naszego kapitału (przy maksymalnym dostępnym oprocentowaniu w wysokości 12%). Biorąc pod uwagę prostotę inwestycji oraz oprocentowanie lokat bankowych jest to dosłownie okazja - szczególnie, jeżeli ktoś posiada trochę większą ilość kryptowalut, które i tak zamierza przechowywać w długim terminie.

Jak zarabiać na kryptowalutach - serwis Nexo.io
Jak zarabiać na kryptowalutach - serwis Nexo.io

W Nexo z czasem możemy otrzymać lepsze warunki w zależności od wybranej kryptowaluty, poziomu naszego konta oraz opcji wypłaty naszych zarobków. Jeżeli zdecydujemy się na wypłatę środków w tokenach Nexo to nasze oprocentowanie rośnie o 2%. Podobnie jeżeli zakupimy ich tokeny to otrzymujemy jeszcze większe stawki i możemy otrzymać wyższy poziom użytkownika. Jednak nawet podstawowa stawka 6% jest całkiem zadowalająca. Serwis Nexo jest wyłącznie po angielsku i trzymanie tam środków jest równoznaczne z trzymaniem kryptowalut na giełdzie co ma swoje zarówno wady jak i zalety. Z jednej strony teoria mówi, że jest to mniej bezpieczne (każdy serwis może mieć problemy lub zostać zaatakowany), ale z drugiej strony jest to serwis scentralizowany i zabezpieczony, czyli możemy zrzucić odpowiedzialność (bezpieczeństwo) na dużą firmę, która to z nas przechowuje nasze środki. Nie znam statystyk, ale podejrzewam, że więcej środków utracono poprzez samodzielne przechowywanie kluczy i po prostu gubienie ich, niż przez atak na giełdy kryptowalut.

Nexo.io - poziomy użytkowników i oprocentowanie
Nexo.io - poziomy użytkowników i oprocentowanie z tego wynikające

Jeżeli chcecie kupić swoje kryptowaluty i zrobicie to na portalu Nexo za minimum 100 dolarów (nie musicie ich tam przechowywać) to otrzymacie 10 dolarów gratis za rejestrację z mojego linka TUTAJ.

3. Polecanie giełd kryptowalut, czyli zarabianie dzięki afiliacji

Rynek kryptowalut bez przerwy się rozrasta i każdego dnia dołącza do niego wiele nowych osób. Każdy kto chce kupić swoje pierwsze kryptowaluty musi zrobić to przez odpowiednie serwisy (giełdy kryptowalut) takie jak Zonda (dawniej BitBay), Coinbase, Binance itd. Jeżeli posiadacie trochę chęci i czasu to możecie promować za pomocą linków afiliacyjnych wybrane giełdy i otrzymywać prowizję od każdego użytkownika, który kupi lub sprzeda dowolne kryptowaluty. Wymaga to trochę więcej pracy niż poprzednie metody, ale jest to skuteczna metoda zarabiania na kryptowalutach. Giełdy kryptowalut oferują całkiem fajne prowizje za każdego poleconego użytkownika - np. Zonda (dawniej BitBay) oferuje na start 20% od transakcji poleconych osób dożywotnio. Ta stawka nawet z czasem rośnie, jeżeli utrzymamy dopływ nowych użytkowników (powyżej 50 nowych użytkowników daje nam już np. 30% prowizji).

Jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które posiadają zasięgi w sieci w postaci bloga, kanału na YouTube etc. i które chcą edukować innych w temacie kryptowalut. Dzięki temu można nie tylko zarabiać prowizje od poleconych osób, ale również rozwijać cały ekosystem kryptowalutowy. Ja sam zarabiam całkiem niezłe kwoty na afiliacji i polecanie giełd kryptowalut przyniosło mi ponad 100 000 złotych zarobku w ciągu ostatniego roku (po obecnym kursie wybranych kryptowalut). Nie jest to może moje główne źródło dochodu, ale rewelacyjny dodatek. Wszelkie zarobione w ten sposób kryptowaluty konwertuję do BTC oraz ETH i trzymam w długim terminie.

Zonda - największy polski serwis kryptowalut
Zonda - największy polski serwis kryptowalut

Jeżeli interesuje Was rozwinięcie tematu zarabiania na afiliacji giełd kryptowalut to zapraszam do darmowego kursu kryptowalut TUTAJ. W ostatniej lekcji bonusowej pokazuję dokładnie jak to wygląda u mnie i przedstawiam tam na wideo mnóstwo wartościowych wskazówek.

Podsumowanie i mały bonus

Jako dodatkowy pomysł na “zarabianie na kryptowalutach” dodałbym edukowanie się w tym temacie i praca na etacie dla kogoś jako specjalista od branży kryptowalut. Piszę tutaj bardzo serio, ponieważ np. Tesla zainwestowała w Bitcoina (na pewno dobrze płacą swoim pracownikom od kryptowalut) i w przeciągu najbliższych lat coraz to więcej firm pójdzie ich śladem. Kryptowaluty pojawiają się dosłownie wszędzie (ostatnio w Bratysławie wpadłem w galerii na automat do zakupu Bitcoinów) i uważam, że powstanie mnóstwo bardzo dobrze płatnych etatów, które będą (zamiast studiów) wymagać określonej wiedzy w zakresie Blockchain i tematyki kryptowalut. Osobiście zawsze polecam tworzenie własnego biznesu w dowolnej formie, ale jeżeli ktoś z Was interesuje się kryptowalutami to ilość opcji zarabiania w tym aspekcie stale się powiększa. Już niebawem duże firmy będą potrzebować ludzi, którzy znają i lubią tą branżę, a zanim uczelnie i “oficjalna” edukacja zauważy zapotrzebowanie minie jeszcze wiele lat.

Ja sam z każdym dniem jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiony do inwestowania w kryptowaluty i posiadam w BTC oraz ETH już około połowę moich płynnych aktywów. Zdaję sobie sprawę, że będą okresy lepsze i gorsze zarazem, ale jestem mocno przekonany, że każda osoba, która inwestuje w długim terminie w największe kryptowaluty, posiada swoją strategię inwestowania oraz edukuje się w temacie kryptowalut zostanie za to nagrodzona z czasem.

Jak zarabiać na kryptowalutach - najważniejsze linki:

 • Zonda (dawniej BitBay) - największa polska giełda kryptowalut.
 • Binance - - jedna z największych giełd światowych z polskim interfejsem.
 • Coinbase - jedna z największych giełd światowych.
 • Darmowy kurs Bitcoina i kryptowalut - tutaj znajdziesz darmowe lekcje wideo zakupu Bitcoina.
 • Nexo.io - portfel online i giełda kryptowalut, która oferuje możliwość zarabiania (podobnie jak na lokacie bankowej) nawet do 12% rocznie za przetrzymywane u nich kryptowalut.
 • Coinmarketcap - tutaj sprawdzisz aktualne kursy kryptowalut.
 • Podstawy kryptowalut - jeżeli dopiero zaczynasz interesować się kryptowalutami to zapraszam do wpisu wprowadzającego w temat kryptowalut.
 • Strategia inwestowania w kryptowaluty - moja prosta strategia inwestowania w największe kryptowaluty.
 • Wybór giełdy kryptowalut - zobacz jaką giełdę wybrać, aby kupić pierwsze kryptowaluty bezpiecznie.
 • Trezor - polecany portfel sprzętowy.

Jak zarabiać na kryptowalutach - 3 proste sposoby - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.