Jak zacząć sprzedawać na Amazon FBA? Jakie kursy Amazona wybrać?

Jak zacząć sprzedaż na Amazon FBA?
Jak zacząć sprzedaż na Amazon FBA?

Wielu z Was pyta mnie jak zacząć sprzedawać na Amazon FBA. Pytacie o sprzedaż produktów fizycznych na Amazonie oraz o wiedzę w tym zakresie. Moją pasją są jednak książki i kilka lat temu wybrałem publikację oraz sprzedaż na Amazonie książek przy pomocy platformy Kindle Direct Publishing. Kilka razy rozważałem rozpoczęcie sprzedaży na Amazon FBA, ale postanowiłem skupić się na jednej rzeczy (książki i Kindle Direct Publishing), ponieważ to właśnie skupienie się na jednym przynosi zawsze najlepsze efekty.

Publikacja książek dzięki Kindle Direct Publishing to tworzenie i sprzedaż produktów w formie elektronicznej. Jest to model biznesowy, które wg mnie jest o wiele bardziej prosty pod kątem formalnym do stworzenia. Można taki biznes tworzyć nawet bez działalności gospodarczej oraz inwestycja w produkt jest zawsze jednorazowa. Amazon przejmuje od nas cały proces sprzedaży i raz stworzona książka (eBook lub książka papierowa) jest automatycznie powielana, drukowana i wysyłana do klienta. Więcej o zasadach sprzedaży książek na Amazonie pisałem w tym poście.

Sprzedaż produktów fizycznych dzięki Amazon FBA (Fulfilment by Amazon) to zupełnie coś innego, niż publikacja oraz sprzedaż eBooków i książek poprzez Amazon Kindle Direct Publishing. Wiele osób na początku myli te dwa różne modele biznesowe. Postanowiłem napisać tego posta i odesłać do odpowiednich kursów osoby zainteresowane Amazonem FBA, głównie ze względu na powtarzające się pytania na ten temat.

Dla wszystkich, którzy chcą iść w stronę Amazona FBA (wiem, że jest Was tutaj sporo) mogę polecić kursy, które pomagają wystartować i odnieść sukces na Amazon FBA wielu osobom.

Amazon Freedom Project

Pierwszą opcją jest skorzystanie z polskiego kursu Amazona FBA od Norberta Adutisa - Amazon Freedom Project. Z Norbertem przeprowadziłem swego czasu wywiad i jego kurs będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą otworzyć biznes dzięki skali internetu na platformie Amazon FBA.

Jak zacząć sprzedawać na Amazon FBA? Amazon Freedom Project od Norberta Adutisa
Jak zacząć sprzedawać na Amazon FBA? Amazon Freedom Project od Norberta Adutisa

Więcej na temat kursu Norberta znajdziesz TUTAJ

Amazing Selling Machine

Z kursów anglojęzycznych warto wymienić chyba najbardziej popularny kurs Amazona FBA na świecie - Amazing Selling Machine. Jest to oczywiście kurs płatny, ale dla kogoś kto chce zająć się tym biznesem na poważnie będzie to inwestycja, która szybko się zwróci. Kurs jest dostępny tylko w wybranych okresach czasowych, ale ASM oferuje dużo darmowej wiedzy i warto tam zajrzeć nawet bez kupowania czegokolwiek.

Amazing Selling Machine
Amazing Selling Machine

Dowiedz się więcej na temat kursu TUTAJ (darmowe oprogramowanie i dużo darmowej wiedzy nawet bez zakupu kursu - wystarczy zapisać się na ich listę mailingową).

Helium

Kolejną ciekawą opcją, jeżeli chcesz skorzystać z materiałów anglojęzycznych będzie Helium. Helium to oprogramowanie dla sprzedawców produktów fizycznych na Amazon FBA, które pomoże Ci znaleźć najlepsze słowa kluczowe, odszukać nisze i sprawdzić konkurencję. Dodatkowo w planie "Platinium" oraz w planach wyższych dostajesz dostęp do bardzo rozbudowanego szkolenia Amazon FBA Freedom Training - jest to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą zacząć sprzedaż na Amazon FBA. Dodatkowo możesz użyć kodu rabatowego dla czytelników mojego bloga - kod rabatowy TOMASZ10 (10% zniżki w każdym miesiącu) lub TOMASZ50 (50% zniżki na pierwszy miesiąc).

Oprogramowanie Helium + kurs Freedom Training
Oprogramowanie Helium + kurs Freedom Training

Zobacz więcej na temat Helium TUTAJ

Jeżeli uważasz natomiast, że Amazon FBA nie jest dla Ciebie to zachęcam Cię do skorzystania z moich kursów Amazona, gdzie uczę jak publikować eBooki oraz proste produkty w formie zeszytów. Będzie to świetny wybór dla osób początkujących, które chcą stworzyć swój pierwszy dochód pasywny i nie posiadają dużego kapitału na start.

Więcej informacji na temat moich kursów znajdziesz TUTAJ

Jak zacząć sprzedawać na Amazon FBA? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.